Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1210335 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

GhostyJerry

• Újonc.
  • *
  • Autó: Toyota Yaris II 2007 1.0
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7275 Dátum: 2021.01.18 12:18:32 »
Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy 2007-es Yaris II-t 1.0.
Az egyetlen hiba amit észrevettem, hogy ebben a 3d-s zöld kijelzőben, az a részleg ami az időt és a kinti hőmérsékletet stb. mutatja, nem működik, teljesen sötét. Valakinek volt-e már hasonló problémája, mi lehet a megoldás.

Alább próbálok egy képet linkelni.

Qqtyn

• Újonc.
  • *
  • Autó: yaris
« Válasz #7276 Dátum: 2021.01.28 16:32:38 »
Sziasztok ! Nekem a gyári navival van problémám. Lejárt a 3 éves térképfrissités és azóta nem mutatja a forgalmi helyzetet. Nem igazán értem, ha ne akarok térképfrissitést akkor mért nem kapok információt a torlodásokról, mért kell ehez térképet frissitenem?
ha tud valaki megoldst v választ előre is köszönöm.
Üdv Péter

Gabo13

• Újonc.
  • *
  • Autó: Toyota Yaris TS
« Válasz #7277 Dátum: 2021.01.28 19:22:33 »
Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. Yaris II kulcs nélküli indításúhoz valaki már tudott vásárolni nem gyári távirányítós kulcsot?

köszi

Sumi

• Néha itt van
  • Autó: Prius Gen2
« Válasz #7278 Dátum: 2021.02.03 01:00:39 »
Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy 2007-es Yaris II-t 1.0.
Az egyetlen hiba amit észrevettem, hogy ebben a 3d-s zöld kijelzőben, az a részleg ami az időt és a kinti hőmérsékletet stb. mutatja, nem működik, teljesen sötét. Valakinek volt-e már hasonló problémája, mi lehet a megoldás.

Alább próbálok egy képet linkelni.

Nekem volt. Szétszedtem az egészet és újraforrasztottam a tranzisztorokat/ellenállásokat amik a tápot adják neki. Nem egyszerű (és állítólag nem is tartós - igaz nekem már fél éve jó így).
https://www.yarisworld.com/forums/showthread.php?t=44172&page=5

GhostyJerry

• Újonc.
  • *
  • Autó: Toyota Yaris II 2007 1.0
« Válasz #7279 Dátum: 2021.02.18 12:21:11 »
Köszi a segítséget!

Predo

• Újonc.
  • *
  • Autó: Toyota Yaris 2001 1.3 Linea Sol
« Válasz #7280 Dátum: 2021.03.04 16:31:06 »
Sziasztok!

A következő problémába futottam bele a 2001-es Yarisunkkal kapcsolatban, 1.3as Linea Sol.

A motor menetközben leállt, gyújtást levettem és utána elindult. Ezt 2x csinálta kb 1-1,5 hónapja, ugyanazon a napon.  :eek:
(Nem tudom releváns infó-e, de talán mindkét esetben akkor történt, amikor a bajuszkapcsolóval indexelni akartam.)
Ezután mentünk már vele 1000-2000 km között, nem jelentkezett a probléma.
A hétvégén ismét előjött, most amint irányjeleztem, abban a pillanatban leállt a motor, de most se gyújtás nem volt, minden ami elektromos, az nem működött. Elakadásjelzőt sem lehetett bekapcsolni, s újraindítani sem tudtam. Mintha le lett volna húzva az akksisaru. Aztán kb 1-2 perc után meg sikerült a gyújtást ráadni és elindítani.
Akksi új benne, szeptemberben vettem bele újat.
Gyújtáskapcsolóra gyanakszom, esetleg valaki tapasztalt hasonlót?
Bp-en érdemes Toyota szervízbe vinni, vagy inkább magánt keressek?

Köszi,
András

FLInt

• Mindig itt van
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
  • Autó: Suzuki SX4 S-Cross 1.4T GLX
« Válasz #7281 Dátum: 2021.03.05 09:00:16 »
Mielőtt szervizbe vinnéd, nézd meg az akkusaruk és az akkuról induló testkábelek érintkezését, főként a motorblokkon és a kasztnin. Nekem is volt ilyen hiba a Carinámon, a testkábel volt ludas, a blokk felőli végén időnként nem érintkezett, megtisztítva többé nem jött elő a hiba.
Toyotáról csak jót vagy semmit...