Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736405 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7260 Dátum: 2020.11.02 17:46:28 »
Sziasztok!

2004-es Yarisomon szeretném cserélni az első fényszórókat: Érdeklődnék, hogy kinek milyen tapasztalata van a TYC, Depo és hasonló utángyártott búrákkal. Ajánlanátok-e, illetve más márkákat ajánlanátok-e? Az állítómotort át lehet rakni az új búrára?
Nekünk Depo lett véve, mert elmattult nagyon. Kb 10 évesen cseréltük. 15 évesen adtuk el, de már az is elkezdett mattulni. Szerintem nem volt olyan jó fénye, mint az előzőnek. Motorosat vettünk.
Laco 73 :D

kele0306

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7261 Dátum: 2020.11.03 11:17:59 »
Sziasztok!
Olyan probléma merült fel a kis jószággal kapcsolatban, hogy főként tolatásnál, főként kanyarodva tolatásnál egyébként, fémes nyikorgó, visitó hang érkezik az autó elejebol. Teljes mértékben fék nyikorgás hangja van, aminek lenne is alapja hiszen nemrég kapott új tárcsákat és betéteket. Gondoltam majd bekopik. Azonban ez a csere már lassan fél éve történt és még mindig kiadja a hangot. Ki lettek már újra véve a betétek 100x, 45be lecsiszolva az oldala stb stb. Kezd felmerülni bennem a gyanú hogy az egészhez semmi köze a féknek, mert nem szorul meg semmi. Van valakinek bármi ötlete mi lehet?

Lavillette

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7262 Dátum: 2020.11.16 01:00:53 »
Sziasztok!

Hatha tud itt valaki segiteni, amiert nagyon halas lennek. Van egy Toyota Yaris 1.3-as autom, 2016-os evjarat, par napja vettem. Ez az elso Toyota elmenyem. Az audiorendszer kapcsan lenne egy kerdesem, de sajnos nem talalok ra valaszt sehol sem. Pedig elolvastam a nyomtatott kezelesi kezikonyvet, a kibovitett elektronikus fo kezelesi utmutatot is es az ezt kiegeszito, szinten elektronikus navigacios es audiorendszer leirast is. Hihetetlen, de nem talalok valaszt es mar zsong is a fejem. De az is lehet, hogy csak nem veszem eszre, amit keresek. Kozben nagyon szeretnek megoldast talalni, mert ez hihetetlen, hogy nincs.

Az en kocsim navigacio nelkuli, de elvileg az erinto kepernyon keresztul elerheto benne az audiorendszer. CD lejatszo sincs ebben a modellben. Szoval arrol van szo, hogy van egy mentett radio lista (FM), amin nehany radio allomas, egyszeruen nem jol van beallitva, nana, hogy pont szeretnem ezeket is hallgatni es hozzaadni a kedvencekhez, vagy egyeni listamhoz. Gondolok itt a Radio1 vagy Tilos Radio allomasokra.

Az alapveto problemam az, hogy nem tudom, hogy hogyan lehet ezt a radio listat frissitteni, hogy az a pontos hangolassal es megfelelo minosegben mentse el a radio allomasokat. Kezi hangolassal termeszetesen be tudom allittani pontosan mind a ket radiot, de nem tudom, hogy hogyan tudnam ezeket a megfeleloen hangolt radio allomasokat rogziteni, hogy ne kelljen minden egyes ujra hallgatas elott ujra beallitani manualisan. Egyszeruen barmit csinalok a listaban marad a regi, rossz beallitas szerint, azaz igy hallgathatatlan, hiaba irja a lista ki az adott radio allomas nevet. Ha manualisan hangolom es hozzaadom a kedvencekhez, akkor is a listaban szereplo rossz beallitasokkal teszi be a hat darab kedvenc radio allomas koze, igy tovabbra is hallgathatatlan ez a ket allomas. Tudna valaki esetleg segiteni?

Nagyon koszonom elore is, ha valaki hozza tud szolni erdemben.


Geri331

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7263 Dátum: 2020.11.16 18:33:21 »
Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy 2000-es évjáratú 3ajtós yarist.
A problémám az lenne, hogy a csomagtere ázik. A csomagtér szőnyeg alatt a filc réteg vizes, illetve a padlólemez bal oldala nedves. A pótkerék "üreg" teljesen száraz.
A lámpa tömítésére gyanakodtam, de vizet nem észlelek amikor belülről nézem az izzónál és a csavarnál lévő lemezkivágásnál.
Ha valaki tapasztalt már ilyet kérem segítsen, hogy mit lenne még érdemes megnéznem.
Tudom, az lenne a legjobb ha bemászok és valaki locsolja közben az autót, de sajnos ez már az időjárás és a kerti csap elzárás miatt nem opció.

Előre is köszönöm aki tud valami megoldást. :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7264 Dátum: 2020.11.16 22:44:32 »
Szia!

Szerintem esélyes, hogy a kopoltyú-szerű szellőző, ami a lökhárító alatt szokott lenni, annak a tömítése engedi be, ami a kaszninál tömíti, mert elporladt. Az ember azt hinné, hogy a lamelláknál, de nem.
Carinán levettem a lökhárítót, kivettem a szellőzőt, lepucoltam a felületet, nem is körbe pasztáztam, hanem csak a tetejét és a két oldalát, hogy ha le kell majd bontani, akkor könnyebb legyen indítani, és már nem ázik be. Előző tulaj is szenvedett vele, én is, meguntam nagyon, és itt olvastam valahol, hogy ettől van, bejött hála Istennek. Azt, hogy van-e valami Yaris bánat ezen kívül, azt nem tudom  :surrender:

kongyiklaci

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7265 Dátum: 2020.11.24 11:44:38 »
Üdv fórumtársak!

Érdeklődöm hogy ki milyen fagyállót használ a Toyotájához. A gyárit( Toyota SLLC) már évek óta nem lehet kapni sehol. Valami alternatíva kellene. Válaszokat előre is köszönöm.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7266 Dátum: 2020.11.24 21:27:34 »
Üdv fórumtársak!

Érdeklődöm hogy ki milyen fagyállót használ a Toyotájához. A gyárit( Toyota SLLC) már évek óta nem lehet kapni sehol. Valami alternatíva kellene. Válaszokat előre is köszönöm.
Szia!
Én évek óta az Eneos Hyper Cool XLR-t használom.
Leírás pl.: https://alkatreszek.hu/en_hyper_cool_xlr_1l
Felesben keverem megfelelő vízzel, 4 évre cseréltem az előzőt, szerintem teljesen jó. Nekem elég az 5 év / 250.000 km csereperiódus ;)

TS Yaris

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7267 Dátum: 2020.11.30 21:43:51 »
Én legutóbb, hűtő cseréjénél Febi gyártmányú bekevert "fagyállót" töltöttem bele. Piros színűt, mint a gyári, illetve ami benne volt korábban.

TS Yaris

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7268 Dátum: 2020.11.30 21:49:13 »
Helló Fórumtársak!

Tapasztalatotokra volna szükségem.
2005-ös Ts Yarisom motortérnyitó bowdene a kezemben maradt, a motortérben vagy elszakadt, vagy kiugrott a helyéről és nem segíti a motorháztető kinyitását.
Van valakinek ötlete, tippje, korábbi tapasztalata, hogyan tudnám kinyitni a motorháztetőt???

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7269 Dátum: 2020.12.01 21:43:14 »
Szia!Kell keresned egy lakatost vagy egy olyan szerelőt aki màr làtott ilyet.Minimàlis roncsolàssal ki lehet nyitni.A függő zàrhìd ès zàr lebontàsával kívülről.Utàna Bowden csere gyàrira ès a zàr zsìrzàsa.

JLóri

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7270 Dátum: 2020.12.27 18:08:05 »
Üdv!

Új vagyok itt. 2008.05.21. gyártású 1.4 d4d Yarisom van.
Gondom, hogy a középkonzolban a kicsi digitális kijelző a motor indítása után működik. Gombok... stb.
Kicsi idő mulva semmi sem működik azon a panelon.
Bontott panellel csinálja ezt, a sajátjával ennyit sem.

Valaki tud segíteni?

Köszönettel Lóri

surda007

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7271 Dátum: 2021.01.08 20:21:15 »
Sziasztok!

Egy fura, de bosszantó hiba keletkezett ma a kocsin: nem lehet lekapcsolni a tompított fényszórót. Bekapcsolt állapot oké, helyzetjelzőre levéve oké, de amikor kikapcsolom, újra kigyullad mindkét tompított, de a hátsó lámpa elalszik. Egyelőre csak az aksisaru levételével tudtam leoltani de ez hosszabb távon nem túl kényelmes. Valami ötlet? Köszi!!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7272 Dátum: 2021.01.08 21:08:23 »
Sziasztok!

Egy fura, de bosszantó hiba keletkezett ma a kocsin: nem lehet lekapcsolni a tompított fényszórót. Bekapcsolt állapot oké, helyzetjelzőre levéve oké, de amikor kikapcsolom, újra kigyullad mindkét tompított, de a hátsó lámpa elalszik. Egyelőre csak az aksisaru levételével tudtam leoltani de ez hosszabb távon nem túl kényelmes. Valami ötlet? Köszi!!
Szia!
Egyelőre nem tudom, hogy Avensis vagy Yaris az alany.
Ha az enyémnél lenne ilyen, akkor a kapcsoló relét nézném meg, bár itt ugyanazon a körön van az első tompított és a hátsó helyzetjelző, ahogy nézem.
Lekapcsoláshoz pedig a biztosítóját venném ki talán  :hmmmm:
Nem volt DLR beépítés esetleg?

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7273 Dátum: 2021.01.09 15:53:53 »
Sziasztok,
Frissen vettük a 2004es, 5ajtós 1.0 Yarist. A csomagtérajtó teleszkópok nem tartják fent az ajtót. Ezt csak rögzítő csavarokkal pántokkal cserélhető? Milyet érdemes venni?
Köszi

surda007

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7274 Dátum: 2021.01.09 18:15:26 »
Szia!

Yaris az alany. Relére én is gyanakszom, épp rajzot keresek a relék kiosztásáról.
Köszi!