Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736425 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7245 Dátum: 2020.09.06 23:35:09 »
Kíváncsi vagyok mi lett vele!
Mennyi km van benne?
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7246 Dátum: 2020.09.07 16:55:39 »
278000km van benne, kb 230nál az előző tulaj cserélt benne nagynyomású szivattyút.
Szóval onnan indult, hogy a szerviz, ami a kerületben az 1ik legnagyobb, nem tudta kiolvasni a hibakódot...
El kellett gurulni vele 1 kis szakihoz, akinek 2 perc alatt sikerült kiolvasni. A nagynyomású rendszer környékén lehetett kontakt hiba, vagy eltömődés.
Most az eltömődésre tippelünk, mert azonnal magára talált, azóta is száguld a kocsi. Sőt a 12. újraindítás után kb. a 2 szerviz között már nem jelzett hibát, csak a tárolóban maradt meg. Ki lett törölve, LM Super Dízel additive adalék ment a tankba.
Reméljük minden jó lesz.
Laco 73 :D

kele0306

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7247 Dátum: 2020.09.11 13:04:47 »
Sziasztok!
Nemrég vásároltam egy 2002-es Yaris-t mindössze 70 ezer km-rel és a következő tüneteket produkálja: menet közben kanyarodás után a kormány nem pörög vissza eredeti pozíciójába, illetve jobbra és balra is az első 90 fokon nehezebben mozdul. Elektromos szervó van benne, ki cseréltük már kompletten az egész oszlopot szervómotorral, illetve a P/S vezérlővel együtt de még mindig ugyanazt csinálja. Toronycsapágyak szintén kizárva, az ellenőrizve lett.
Ha van bárkinek bármi ötlete ne tartsa magában, mert hamarosan tábortűz alapanyag lesz ebből az autóból ha nem derül ki mi baja :D
Előre is köszi! :clap:

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7248 Dátum: 2020.09.11 13:29:03 »
Szia!

Csak ötlet.  Futómű beállítás jó? Nem volt törött az autó?
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

kele0306

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7249 Dátum: 2020.09.12 08:15:44 »
Nem volt törve sosem, én vagyok a második tulajdonosa egy idős házaspártól vettem.
Futóműre azt mondták a srácok a műhelyben hogy normalisan be van állítva. Ezt alá támasztja az is hogy nem volt például félre kopva a gumi vagy ilyesmi mikor idekerult.
De koszonom azért a tippet  :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7250 Dátum: 2020.09.12 11:38:40 »

Szia!

Ha megemeled az elejét, akkor könnyen működik a kormány? A kerékösszetartás szokott ilyenkor gond lenni, ahogy én tapasztaltam... :hmmmm: amúgy csendes a futómű?

kele0306

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7251 Dátum: 2020.09.13 07:39:48 »
Csendes teljesen, nem csörög zörög sehol sem. Meg volt emelve az eleje teljesen könnyen fordul úgy a kormány. Csak menet közben csinálja ezt hogy lenehezül/szorul ezen az első negyed fordulaton. Ezen kívül könnyű a kormánya. Csak ugye nem pörög vissza. Nagyobb tempónál azért kellemetlen ez a kis szorulás az első negyeden mert akár egy kis gödör vagy csak maga az út ahogy mozgatja kicsit a kormányt akkor sem ugrik vissza egyenesbe hanem egész végig úgy kell "visszatoszogatni" különben ő haladna tovább amerre eszébe jut :D

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7252 Dátum: 2020.09.16 08:13:13 »
Sziasztok,

2 kérdésem lenne hozzátok, hátha tudtok segíteni.
A világítás (külső, tompított) felkapcsolasával a műszerfal fénye elhalványul... Van-e a 2 és Yarisban is egy gomb,vagy valami, ami felerősíti a műszerfal világítását??? Analóg műszeres 1.8.
Kulcs nélküli indításos... Viszont egyik "kulcs" ban lemerült az elem. Szetszedném, de nincs rajta csavarocska... Pattintani kell?

Köszönöm szépen a segítséget.


Tapatalkkal küldve az én MI 9 eszközömről

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

lacip7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7253 Dátum: 2020.09.25 05:13:29 »
Sziasztok!

Yaris 1.3 benzin 2000-es évjárat, 110 ezer km. nagyobb gázadásnál megtorpan de ha nem adok túl nagy gázt megy rendesen, fogyasztás jó.
Olvastam, hogy légtömegmérő hiba is lehet, illetve féktisztítóval tisztítsam ki hidegen.
Mit nézzek meg, pucoljak ki stb. ami még gondot okozhat?
Üzemanyagszűrő talán?

köszönöm!

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7254 Dátum: 2020.09.25 20:37:04 »
Sziasztok,

2 kérdésem lenne hozzátok, hátha tudtok segíteni.
A világítás (külső, tompított) felkapcsolasával a műszerfal fénye elhalványul... Van-e a 2 és Yarisban is egy gomb,vagy valami, ami felerősíti a műszerfal világítását??? Analóg műszeres 1.8.
Kulcs nélküli indításos... Viszont egyik "kulcs" ban lemerült az elem. Szetszedném, de nincs rajta csavarocska... Pattintani kell?

Köszönöm szépen a segítséget.


Tapatalkkal küldve az én MI 9 eszközömről


Pattintós... :) nem kell semmi szerszám, saját tollával szétkapható. CR1632 kell bele, ami elég szerncsétlen, mert egy bejáratott - mindent megoldó - villamossági boltot üzemeltető ismerősömnek is mára sikerült beszerezni.
Kicseréltem, szerencsére nem kell tanitani semmit újra - plug'n'play: már nyílik, indul vele a Yariska
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7255 Dátum: 2020.09.28 17:47:20 »
Gurultam lefelé 1 enyhe lejtőn majd 5-ösbe tettem az autót és próbáltam gyorsítani. Furcsa volt, hogy nem gyorsul úgy, ahogy megszoktam, de mivel nem volt rendellenes hangja a kocsinak, nem foglalkoztam vele.
A piros lámpához gurultam üresben. Majd a lámpa zöldre váltott én 1-esbe kapcsoltam, nyomtam a gázt, ahogy szoktam, de a kocsi nem indult. Fordulatszám volt. Azt hittem 3-asba tettem véletlen. Újból 1-esbe tettem, de akkor se mozdult a kocsi. Ekkor már tudtam, hogy baj van. Nagyobb gázt adtam, de nem történt semmi, az alapjárat nem emelkedett, 1szer csak leállt a motor. Újraindítottam, próbáltam megint elindulni, megint lefulladt. 3. kísérletre elindultam szépen lassan. Aztán a kereszteződés közepén lefulladtam, éppen csak lendületből félre tudtam állni. Itt újraindítás után a motorhiba lámpa égve maradt.
A motort újraindítottam, alapjáraton járattam 1 percet, nem ingadozott. Gondoltam félreállok a parkolóba. Sikerült elindulni. A parkolóban újraindítottam, a motorhiba lámpa továbbra is ég. Mivel megnéztem, volt olajszint, volt hűtővíz, olajnyomás lámpa nem világított működés közben, gondoltam, hazamegyek vele lábon. 4 kilométer alatt semmi rendellenes hangja nem volt, ugyanúgy ment, mint előtte.
Hétfőn irány a szerviz. Remélem nem valami végeláthatatlan érzékelőcsere folyamat vár rám.
Sajnos megint előjött. De most újra se indult.
Hasonló helyzet, csak most párás idő. Pöccre indul. Menet közben erő elmegy, leáll.
Alig tudtuk hazavontatni, mert a vonószem nem akart bemenni a helyére. Félúton kiszakadt 1 kanyarnál, aztán onnantól megint jó volt.
De hihetetlen, hogy a kettő között 800km és semmi gond. Autópályán 130-al az érdi emelkedőn felfelé 5-en tele csomaggal és semmi. Érintkezési gond lenne?
Van benne egy utólagos lopásgátló, de annak van szerviz funkciója, egyik állásban se megy.
Laco 73 :D

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7256 Dátum: 2020.10.07 21:16:31 »
Nézd meg itt , lehet hogy segít: (Gabry története lehetne a megoldás)
https://www.toyotaownersclub.com/forums/topic/121983-diesel-yaris-engine-cut-out-problem/
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7257 Dátum: 2020.10.09 18:24:45 »
Közben meglett a hiba. Nagynyomású szelepre gyanakodtak, de a pumpa volt :( Mivel újonnan 300 körül van, ezért használt lett beépítve.
A vicc az, hogy kb 4 éve lett kicserélve gyári újra az előző tulaj által. Vajon ez a használt meddig fog tartani?
Mindig shellnél tankolok.
Kérdeztem a szerelőt, miért mehetett tönkre, de nem mondott semmit.
Annyi változást vettem észre, hogy jóval kevésbé kormol nagy gázon.
Laco 73 :D

daddario76

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7258 Dátum: 2020.10.14 13:42:30 »
Sziasztok! A hátsó ajtónál a padlókárpit kiszakadást a küszöbnél milyen szakember tudja javítani? Itt van egy kép a problémáról.

user0

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7259 Dátum: 2020.10.27 12:17:47 »
Sziasztok!

2004-es Yarisomon szeretném cserélni az első fényszórókat: Érdeklődnék, hogy kinek milyen tapasztalata van a TYC, Depo és hasonló utángyártott búrákkal. Ajánlanátok-e, illetve más márkákat ajánlanátok-e? Az állítómotort át lehet rakni az új búrára?