Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736417 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

borztej

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7215 Dátum: 2020.02.05 13:07:10 »
sziasztok!a segítségeteket kérném.
adva van egy 1999-es toyota yaris 1.0, melynek egyik- napról a másikra tönkre ment az lcd kijelzője.így nem tudom nyomon követni többek között a fogyasztási adatokat sem.
esetleg van erre valamilyen házi megoldás? vagy csere?egyáltalán anyagilag megéri kicserélni?
előre is köszi!
üdv
Péter

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7216 Dátum: 2020.02.05 22:51:05 »
LCD-re nincs "házi" megoldás. Hogy neked mi éri meg, azt csak te tudhatod, mindenesetre ha egy másik kerül bele, a futásteljesítményt nem tudod átvinni.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7217 Dátum: 2020.02.05 22:54:43 »
Sajnos nem tudok másik témát nyitni, így hátha nem köveztek meg, és segítetek nekem egy kicsit. A gondom egy Toyota Yaris 2007 1.0-ás kocsival lenne. Az autó hideg állapotában pöcre, kissé meleg állapotban, pedig ezt produkálja:
Minden esetben ez van, vagy csak néha? Nekem akkor csinál ilyet, ha lefullad, mert túl kis gázzal akarok elindulni, és utána sokszor nehezen kapja el.
music     

kisváros

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7218 Dátum: 2020.05.29 19:58:02 »
Sziasztok!
18 év és majdnem 180 ezer jó magyar kilométer után a Yaris 1.0 első lengéscsillapítói beadták a kulcsot. Milyen màrkát javasoltok? Maradjak a bevált KyB, Sachs,Bilstein,Monroe vonalon? Ezek nem olcsók. Vagy jó a Jakoparts Nipparts stb is?
Találtam még Würtemberget, de azt nem ismerem. Viszont egyedül arra van 3 év garancia és olcsó is. Ez a Bárdi saját márkája lehet.

Köszönöm a javaslatokat!
« Utoljára szerkesztve: 2020.05.29 20:02:57 írta kisváros »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7219 Dátum: 2020.05.29 21:11:25 »
Sziasztok!
18 év és majdnem 180 ezer jó magyar kilométer után a Yaris 1.0 első lengéscsillapítói beadták a kulcsot. Milyen màrkát javasoltok? Maradjak a bevált KyB, Sachs,Bilstein,Monroe vonalon? Ezek nem olcsók. Vagy jó a Jakoparts Nipparts stb is?
Találtam még Würtemberget, de azt nem ismerem. Viszont egyedül arra van 3 év garancia és olcsó is. Ez a Bárdi saját márkája lehet.

Köszönöm a javaslatokat!
Szia!
Yarissal nincsen, de az enyémmel van tapasztalatom, ezt írom le.
Én az elsőket cseréltem 8 éve, akkor Kayaba ment bele, ezek hála Istennek azóta is jól teljesítenek. Kétcsöves gázos, pár centit emeltek az autó elején.
A hátsókat lassan 2 éve cseréltem, de akkor Japanpartsot tettem bele (kb. 70%-os áron voltak a Kayabákhoz képest 50 ezer vs 35 ezer HUF a pár). Nem sokkal utána műszaki volt, gond nélkül ment át a kocsi rajta. Ez is kétcsöves gázos, de ez nem emelt semmit a hátulján (pedig abban bíztam, hogy fognak), és pár hónapja olyan helyen is lekoppant az alja, ahol nem is gondoltam volna  :hmmmm: Szóval ha lesz szükség cserére, akkor erősen elgondolkodok, hogy Kayaba legyen hátul is. Nem mondom, hogy nem jó a Japanparts, összerakás után pl. semmit sem kellett állítani a hátsó futóművön. Csak nyilván ennyiért nem tud annyit, mint a Kayaba, ezt el tudom fogadni.
Most ránéztem az árakra, 2002-es 1.0 Yarishoz első Kayaba kétcsöves gázos 16500, Kamoka 12000 pénz (kedvezménnyel). Japanparts most nem volt ott, ahol néztem. Ennyi különbségért az előzőek fényében nem hagynám el a Kayabát, azt gondolom.
Monroe-ról az utóbbi időben hallottam rossz tapasztalatokat, esetleg még Sachs-ban gondolkodnék. Azok voltak hátul, azért cseréltem őket, mert az egyik elkezdte folyatni az olajat, és műszaki előtt nem sokkal nem akartam kockáztatni, de az autó vásárlása után még 8 évig bírták. Nem tudom, mikor kerültek bele. Lehet, még bírták volna, de volt pár utunk Kiskunfélegyháza felé, és a Duna-Tisza közén olyan gyatra rázós utak voltak arra, hogy szerintem azok tettek be neki...
« Utoljára szerkesztve: 2020.05.29 21:16:47 írta vd1234 »

kisváros

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7220 Dátum: 2020.05.30 05:50:40 »
Köszönöm! A Kayaba hol kerül ennyibe?

Unixban találtam, kedvezmény nélkül 47 ezer és 53 ezer darabja. Unix kártyám van, ha még jó, de azzal se lesz 16 ezer körül. Annyiért nem is gondolkodnék rajta🙂

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7221 Dátum: 2020.05.30 06:25:07 »
Köszönöm! A Kayaba hol kerül ennyibe?

Unixban találtam, kedvezmény nélkül 47 ezer és 53 ezer darabja. Unix kártyám van, ha még jó, de azzal se lesz 16 ezer körül. Annyiért nem is gondolkodnék rajta🙂

Szia!

Pü ment.

   

Robert79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7222 Dátum: 2020.05.31 00:53:06 »
Tisztelt Yarisos közösség!
Édesanyám a héten lett egy 2006-os Yaris II 1.0 tulajdonosa.... van néhány hiányosság:
-Az óra és a hőmérő jobb oldali kijezök nem üzemelnek. Hogyan kezdjem a hibát keresni? Biztosíték, csatlakozó...?

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7223 Dátum: 2020.05.31 21:49:49 »
Veszel egy bontott műszercsoportot....

TS Yaris

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7224 Dátum: 2020.06.03 16:59:31 »
Sziasztok! 2006-os Yaris II. 1.3 benzinesnél voltak kormányszervó problémák? Nincs rásegítés. Ti mit néznétek meg először? És utána? :) Köszönöm!

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7225 Dátum: 2020.06.03 22:39:36 »
Kezdèsnek milyen hibakód van?

TS Yaris

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7226 Dátum: 2020.06.04 22:47:24 »
Sajnos nem tudom. Két elektromos egység, az ablakemelő és a kormányszervó nem működik. Egy eladó autó lenne és bizonytalan vagyok, hogy érdemes lenne-e elindulni érte. A yaris I-nél volt hogy a kormányszervó ecu-t kellett cserélni az első sorozatoknál, ezt nem ismerem.

kavics33

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7227 Dátum: 2020.06.17 16:49:28 »
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni a következőkben. Ma felgyulladt a guminyomásjelző ikon a műszerfalamon. Néhány napja cseréltettem gumit. A feltett gumit a Toyotánál vettem, a gumicsere jónevű szakműhelyben történt. Mi a teendőm? A guminyomást ellenőrizzem egy benzinkúton vagy szakszervíz?
Köszi a választ.

Tomi8821

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7228 Dátum: 2020.07.04 17:25:52 »
Üdv, érdeklődnék hogy neked mi okozta a hibát? Hasonló a jelenség nálam is, jól jönne a segítséged.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7229 Dátum: 2020.07.05 12:57:52 »
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni a következőkben. Ma felgyulladt a guminyomásjelző ikon a műszerfalamon. Néhány napja cseréltettem gumit. A feltett gumit a Toyotánál vettem, a gumicsere jónevű szakműhelyben történt. Mi a teendőm? A guminyomást ellenőrizzem egy benzinkúton vagy szakszervíz?
Köszi a választ.
A beállított guminyomás értékhez képest változott a nyomás.
Első körben ellenörizném az összes gumi nyomását, beállítanám a gyári előírtra és beállítanám ezt alapértéknek. Ekkor el kell tűnnie a jelzésnek.
Ha ezután is világít, akkor meg kell nézetni, hogy melyik jeladóval van gond (pl. márkaszerviz)

Hogy pl hogyan lehet a Yarisnál alapértéket állítani nem tudom (T27 Avensisem van), de a user manualban biztos megtalálható [emoji6]

Tapatalkkal küldve.