Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736539 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7185 Dátum: 2019.11.09 08:00:49 »
Stiqaztok!
A 99-es yarisomon az ablaktörlőnek a lapátja a vezető felőli oldalon törlés közben beleér a szélvédő tömítésébe(lényegében az A oszlopnál a szélvédő végét üti). Lehet valahogy állítani a karon hogy ez a jelenség elmúljon?

Érdekes üdvözlés(?), még nem láttam ilyet.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Tomi8821

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7186 Dátum: 2019.11.10 14:50:49 »
Üdv, adott egy 2007 Toyota yaris, 1.3 benzines.
A jelenség az hogy amíg be nem melegszik addig gázadáskor furcsa hangot hallani, mintha dizeles lenne, vagy mintha gurgulázó lenne a hang, pontosan nem tudom megfogalmazni mire hasonlít. Olaj frissen cserélve castrol magnatec 5w30 ra, legszuro légtömegmérő szenzor tisztitva, alapjárati szelep tisztitva, olaj nyomás szabályzó szelep tisztitva. Olajszint felső tartományba, alapjarat nem ingadozik. Csatolom a hangot van valakinek vmi ötlete?
« Utoljára szerkesztve: 2019.11.10 14:57:12 írta Tomi8821 »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7187 Dátum: 2019.11.10 18:28:35 »
Üdv, adott egy 2007 Toyota yaris, 1.3 benzines.
A jelenség az hogy amíg be nem melegszik addig gázadáskor furcsa hangot hallani, mintha dizeles lenne, vagy mintha gurgulázó lenne a hang, pontosan nem tudom megfogalmazni mire hasonlít. Olaj frissen cserélve castrol magnatec 5w30 ra, legszuro légtömegmérő szenzor tisztitva, alapjárati szelep tisztitva, olaj nyomás szabályzó szelep tisztitva. Olajszint felső tartományba, alapjarat nem ingadozik. Csatolom a hangot van valakinek vmi ötlete?

Most komolyan!!!!!!!!!!!!! "legszuro...tisztitva,"!!???!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Tomi8821

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7188 Dátum: 2019.11.10 18:47:55 »
Üdv, elírtam. Legszűrő, olajszűrő, pollen szűrő cserélve. Légtömegmérő, olaj nyomás szabályzó, alapjárati szelep tisztitva, olaj frissen cserélve 5w30 castrol magnatec - re.
Hűtővíz cserélve, de a hang maradt amit az előbb beszúrtam.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7189 Dátum: 2019.11.10 19:18:56 »
Üdv, adott egy 2007 Toyota yaris, 1.3 benzines.
A jelenség az hogy amíg be nem melegszik addig gázadáskor furcsa hangot hallani, mintha dizeles lenne, vagy mintha gurgulázó lenne a hang, pontosan nem tudom megfogalmazni mire hasonlít. Olaj frissen cserélve castrol magnatec 5w30 ra, legszuro légtömegmérő szenzor tisztitva, alapjárati szelep tisztitva, olaj nyomás szabályzó szelep tisztitva. Olajszint felső tartományba, alapjarat nem ingadozik. Csatolom a hangot van valakinek vmi ötlete?

Kokszmentesíteni  kell a szelepeket, dugattyút. "Dióhéjban" ennyi!!!!!!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Tomi8821

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7190 Dátum: 2019.11.10 20:07:05 »
Rendben, motor bontás nélkül lehet valamit javítani a helyzeten? Vagy házilag valami módszer ami kivitelezhető?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7191 Dátum: 2019.11.11 04:59:22 »
Rendben, motor bontás nélkül lehet valamit javítani a helyzeten? Vagy házilag valami módszer ami kivitelezhető?

Arra  céloztam!   + BSS benzin és Spuri.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Tomi8821

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7192 Dátum: 2019.11.11 11:45:41 »
Rendben, a diozásra még gyűjtenem kell, a bss benzin az gondolom márkát jelent itt mol kút van ahol lakom. Mol kuton tankolok 100 prémium benzint 95 helyett és ahoz adok spurit az egyenlőre megteszi?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7193 Dátum: 2019.11.11 16:00:34 »
Rendben, a diozásra még gyűjtenem kell, a bss benzin az gondolom márkát jelent itt mol kút van ahol lakom. Mol kuton tankolok 100 prémium benzint 95 helyett és ahoz adok spurit az egyenlőre megteszi?

A BSS benzin kúfódi lónyál. Más adalékolással mint a MOL benzin. A 100 mérőszám mögött is lehet eltérés a 95-höz képest (kopogás tűrésben bizonyosan), de hogy a BSS által forgalmazott RON 95 -ös összetétele hogyan igazodik a MOL RON 100-hoz, arról fogalmam sincsen. A lerakódások kezelése gyorsan és hatékonyan a mechanikai tisztítás alkalmazásával érhető el, szerintem.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Tomi8821

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7194 Dátum: 2019.11.19 16:59:47 »
Üdv, tudja valaki hogy hol lehet kapni gyújtótrafó csatlakozót, letört a kis fül ami a trafóhoz fogja, lehet venni valahol?
4 pólusú

Laikus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Probléma a Yarisommal
« Válasz #7195 Dátum: 2019.11.21 21:06:28 »
Sziasztok! Egy barátomnak van egy 2004-es Yaris Verso 1,4 diesel autója. Sajnos az egyetlen kulcsot is elhagyta ami volt hozzá. Rendelt egy komplett szettet hozzá,hogy cseréljük ki (gyujtáskapcsolo,vezérlőegység,inditásgátló egységek....) Kérdésem,hogy hol vannak a cserélni szükséges modulok. A vezérlőegység a kesztyűtartó alatt cserélve,gyujtáskapcsolo  olvasóval cserélve de van még 2 modul hozzá amit küldtek. Ezek hol vannak? Régebben autóvillamosságban dolgoztam de akkor még nem volt ilyen autó :-) Köszi a segítséget előre is!

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7196 Dátum: 2019.11.27 18:55:19 »
Ma reggel, egy mosás, és egy helyzetjelző csere, és az ablaktörlők átnézése után bátorkodtam elvinni egy műszakiztató műhelybe a 20 éves Yariskát. Jeleztem, hogy a hátsó dobokat ki kellene takarítani, illetve a csomagtér telók nem tartanak, de az nem vizsgatétel...

Átnézték, féket kipucolták, délután vizsga.
A vizsgabiztos meg kiszórta, a hátsó híd szilentjének elöregedése miatt. (Szubjektív, mert a munkafelvevő szerint ők is nézték... szerintük még 2 évet elbírt volna simán)

Nem kis cumi, mert az egész hátsó hidat ki kell kapni alóla, holnap-holnapután meg egy embere van benn. 30-án meg lejár a papír.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

silboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7197 Dátum: 2019.12.05 06:39:23 »
Sziasztok, tavasszal vásárolt 2010-es Yarisom hátsó szélvédő fűtésének láthatóan csak a legfelső szála melegít. Mi lehet a hiba oka? Biztosíték és szakadás nem lehet, mert akkor gondolom a legfelső sem üzemelne (ami vastagabb szálnak tűnik mint a többi).

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7198 Dátum: 2019.12.05 10:56:39 »
Sziasztok, tavasszal vásárolt 2010-es Yarisom hátsó szélvédő fűtésének láthatóan csak a legfelső szála melegít. Mi lehet a hiba oka? Biztosíték és szakadás nem lehet, mert akkor gondolom a legfelső sem üzemelne (ami vastagabb szálnak tűnik mint a többi).

Akkó' pedig csoda történt!?!?

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7199 Dátum: 2019.12.08 15:05:28 »
Ma reggel, egy mosás, és egy helyzetjelző csere, és az ablaktörlők átnézése után bátorkodtam elvinni egy műszakiztató műhelybe a 20 éves Yariskát. Jeleztem, hogy a hátsó dobokat ki kellene takarítani, illetve a csomagtér telók nem tartanak, de az nem vizsgatétel...

Átnézték, féket kipucolták, délután vizsga.
A vizsgabiztos meg kiszórta, a hátsó híd szilentjének elöregedése miatt. (Szubjektív, mert a munkafelvevő szerint ők is nézték... szerintük még 2 évet elbírt volna simán)

Nem kis cumi, mert az egész hátsó hidat ki kell kapni alóla, holnap-holnapután meg egy embere van benn. 30-án meg lejár a papír.

Hétfőn - az ismételt vizsgán, az új szilentekkel - levizsgázott! Kicsit többe lett így, mint gondoltam... Másrészt eddig is egy go-kart volt, most aztán feszesen pattog, mint kecskeszar a deszkán :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS