Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736152 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

elenor2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7170 Dátum: 2019.09.03 18:28:41 »
Sziasztok!  2004 yaris műszerfal óra nem mutatja az őszkilométert illetve az üzemanyag szintet. Minden más működik az óra csoportba. Valami ötlet? 

zolist

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7171 Dátum: 2019.09.04 01:45:35 »
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy a szakaszos ablaktörlés nem működik, a két folyamatossal nincs gond. Intervallum relére gondolok, hogy megadta magát. Tudna valaki segíteni hogy hol található a relé?

szecsitamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
O2-es lambdaszonda hiba
« Válasz #7172 Dátum: 2019.09.13 17:09:06 »
Sziasztok!

Már írtam a problémánkkal akkor senki sem tudott érdemben segíteni, most van néhány fejlemény hátha segít.

Tavaly augusztusban vettünk egy 1.33-as 6 sebességes kézi váltós Yaris-t a páromnak. Pár száz km és kivillant a check engine lámpa.
Márkaszervizbe vittük, ott az O2-es szenzor hibáját jelezte. Visszavittük a kereskedőnek, az kicseréltette valami kínai vacakra, kb. 600 km és újra check engine, ugyanaz a hiba.
Utána rakattunk bele még 2 fajta szondát (denso, ngk) egyikkel sem volt jó. Esetleg a katalizátor lehet rossz azt mondták az is okozhatja. CO beméretve, tökéletes a katalizátor endoszkóppal szemrevételezve,
semmi különöset nem mutatott. Utána próbálkoztunk szonda kiemelővel, hátha segít. A hiba újból előjött 100 km után. Több helyen is mondták, hogy utángyártott szenzorral nem lesz jó,
cseréltessük ki eredeti gyárira. Nem értettem, akkor minek kapható utángyártott (denso például)? Na mindegy felfújtuk magunkat és bevittük a márkaszervizbe ahol 50 ezerért kicserélték eredeti gyárira.
Mit ad isten ezzel már 50 km után bedobta a hibát. Merre kellene elindulni, mi lehet a rossz? A szonda már biztosan nem? Légtömegmérő? Vezetékköteghiba? Esetleg cserélni kellene a katalizátor előtti O1 szondát is?
Ja közben jelentős a fogyasztása is az autónak, átlag 7 liter feletti vegyes (város/országút, 40%/60%) használatban. Mi a rosseb lehet ami ezt okozza?
« Utoljára szerkesztve: 2019.09.13 17:37:12 írta szecsitamas »

pba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7173 Dátum: 2019.09.15 14:26:02 »
Sziasztok,

2001-es francia gyártású Yarishoz keresek hátsó ablaktörlő mechnaikát. Próbálkoztam már mindenhol, bontókban is, de nem jártam sikerrel. Ha valakinek van rá ötlete, kérem, ne tartsa magában!

Előre is köszönöm!

mukkelek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7174 Dátum: 2019.09.23 11:17:56 »
Sziasztok!

Érdeklődnék, hátha valaki tud infót. 2001-es sajnos francia toyota yaris műszerfalában kiégett két visszajelző izzó. Ezek még kis izzók voltak, gratulálok nekik. Namost, műszert kiszedtem, Ezek ugye kis foglalat nélküli izzók (illetve foglalat van, azzal együtt kell kitekerni, de az izzó kivehető), felirat ha volt is 20 év alatt ledobta az izzó üvege. Egyiken mintha 12/1.2 lenne felirat. Létezik is ilyen 12V 1.2W. Valaki tud róla valamit? Info semmi, illetve annyit talán kiderült, hogy a fejelése az izzónak (ami nincs is) B8.5d talán. Kapni külön is az izzót, meg azzal a foglalatával. Nem szívesen venném ki azt a műszert a műszerfalból újra, mert ugye habár szétszedve sohasem volt, a négyből két csavar beleszakítva kedves franciák által. Most kezd zörögni, hupogni az egész kocsi belül. Hiába, 20 év, ócska utak.

mukkelek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7175 Dátum: 2019.09.23 12:36:29 »
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy a szakaszos ablaktörlés nem működik, a két folyamatossal nincs gond. Intervallum relére gondolok, hogy megadta magát. Tudna valaki segíteni hogy hol található a relé?

Te, szedd ki azt a bajuszkapcsolót. Elég méretes darab, egy panel is van a kapcsolón. Szerintem egyben van az egész. Az enyémnek ugyanez a baja. Néha kattog a relé, viszont nagyon nem biztos, hogy ez a baja. A bajuszkapcsolóval egybe van építve, ha jól láttam, maga az ütemadó elektronika. Lusta voltam teljesen kiszedni a kapcsolót, csak a burkolatot vettem le. Kormány mögött két csavar. Ha tekered a kormányt az egyikhez mindig hozzáférsz alsó felső burkolat le, ott már látszik a kapcsoló. Ha van kedved kapd ki azt a bajuszkapcsolót simán lehet baja két filléres tranzisztor/IC. Van egy szervízmanualom, igaz verso, de rengeteg minden közös bennük. Ott úgy ábrázolja, hogy a bajuszkapcsolóra rá van építve minden. Pár éve 45 ezer lett volna egy ilyen kapcsoló. Azért észhez térhetnének már.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7176 Dátum: 2019.09.26 19:27:47 »
Sziasztok!

Érdeklődnék, hátha valaki tud infót. 2001-es sajnos francia toyota yaris műszerfalában kiégett két visszajelző izzó. Ezek még kis izzók voltak, gratulálok nekik. Namost, műszert kiszedtem, Ezek ugye kis foglalat nélküli izzók (illetve foglalat van, azzal együtt kell kitekerni, de az izzó kivehető), felirat ha volt is 20 év alatt ledobta az izzó üvege. Egyiken mintha 12/1.2 lenne felirat. Létezik is ilyen 12V 1.2W. Valaki tud róla valamit? Info semmi, illetve annyit talán kiderült, hogy a fejelése az izzónak (ami nincs is) B8.5d talán. Kapni külön is az izzót, meg azzal a foglalatával. Nem szívesen venném ki azt a műszert a műszerfalból újra, mert ugye habár szétszedve sohasem volt, a négyből két csavar beleszakítva kedves franciák által. Most kezd zörögni, hupogni az egész kocsi belül. Hiába, 20 év, ócska utak.
Itt nem talalsz ra esetleg az izzokra?
https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_TOYOTA_YARIS_NCP20L-CHMGKW_8301.4.html
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7177 Dátum: 2019.10.02 20:28:11 »
Halihó!

Feleségemnek vettem egy 2004 es d4d Yarist, egy hibát találtam benne.... de ezt másik Yarisnál is tapasztaltam amit néztünk vásárlás előtt.
Gyújtás ráadásnál pukkan egyet a hangszóró... mind ilyen, vagy valami valahol letesttel és azért csinálhatja?

Köszi!
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7178 Dátum: 2019.10.02 21:48:58 »
Halihó!

Feleségemnek vettem egy 2004 es d4d Yarist, egy hibát találtam benne.... de ezt másik Yarisnál is tapasztaltam amit néztünk vásárlás előtt.
Gyújtás ráadásnál pukkan egyet a hangszóró... mind ilyen, vagy valami valahol letesttel és azért csinálhatja?

Köszi!
Nem, nem kéne ilyennek lenni. A fejegység a ludas, bekapcsoláskor kontrolálatlan fesz megy,a hangszóróra.
Amikor erősítőt épitettünk, ezért raktunk bele "koppanás gátlót".  Ez egy pici késleltető, ami pár tized mp- cel később engedett csak jelet a hangszórókra. Ha nem szól nagyot, akkor nem ártalmas a hangszórókra (de nem is használ neki)

Tapatalkkal küldve


lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7179 Dátum: 2019.10.03 11:59:22 »
Nem, nem kéne ilyennek lenni. A fejegység a ludas, bekapcsoláskor kontrolálatlan fesz megy,a hangszóróra.
Amikor erősítőt épitettünk, ezért raktunk bele "koppanás gátlót".  Ez egy pici késleltető, ami pár tized mp- cel később engedett csak jelet a hangszórókra. Ha nem szól nagyot, akkor nem ártalmas a hangszórókra (de nem is használ neki)

Tapatalkkal küldve

Köszi!
Változó...  erősebb, gyengébb... és van , hogy nem is csinálja.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

ricecloud

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7180 Dátum: 2019.10.05 16:11:00 »
Sziasztok!

Nemrég került hozzám egy 10 éves, 1.33-mas Yaris II, 130.000 kilóméterrel. Arra gyanakszom, hogy kicsit sokat fogyaszt (kb. 1 literrel többet mint kéne), de sajnos viszonyási alap hiányában nem vagyok benne biztos. 0W20-as olaj van benne, guminyomás rendben, légtömegmérő tiszta. 1800-2500-as fordulaton szoktam vele közlekedni Budapesten, így a fogyasztás 6.8-7.5 környékén alakul (most éppen 7 litert ír a kijelző), de ha magasabb fordulaton járatom, akkor simán megeszik 8-9 litert is.
Spritmonitoron láttam hogy az átlagfogyasztás olyan 6-6.5 liter környékén van ennél az autónál, de ez nem sokat mond nekem abból a szempontból, hogy ezt milyen átlagfordulattal érték el, mi számít spórolós és mi átlagos vezetésnek.

Szerintetek van baja az autónak, és ha igen mi lehet?

Köszönöm szépen a válaszokat!

Tzs85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7181 Dátum: 2019.10.25 20:00:40 »
Sziasztok!
2003 évjáratú benzines Yaris 1.0 Linea Terra autóm kB egy éve nem jelzi ki az üzemanyag szintet és a km óra állását. Régebben sokszor visszajött menet közben, majd eltűnt, utána megint jó volt egy ideig. Mostanában kb másfél havonta egyszer felvillan. Minden más visszajelző jó rajt. Nem igazán zavar ez a hiba se semmiben, annyi, hogy műszakin kellene az eddigi km állás.  A csatlakozók, izzók, biztosíték meg lett nézve az elvileg jó. A szervizes szerint jobban járok egy óra cserével, olcsóbb lesz, mindezt látatlanban mondta. Volt valakinek ilyen gondja?

Tomi8821

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7182 Dátum: 2019.11.01 23:36:10 »
Üdv, adott egy 2007 Toyota yaris, 1.3 benzines.

A jelenség az hogy amíg be nem melegszik addig gázadáskor furcsa hangot hallani, mintha dizeles lenne, vagy mintha gurgulázó lenne a hang, pontosan nem tudom megfogalmazni mire hasonlít. Hamorosan cserélni kell az olajat mert egy éve volt utoljára, annak lehet köze hozzá? Olajszint felső tartományba, alapjarat nem ingadozik, más gond nincs a motorral

baba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7183 Dátum: 2019.11.08 09:19:25 »
Stiqaztok!
A 99-es yarisomon az ablaktörlőnek a lapátja a vezető felőli oldalon törlés közben beleér a szélvédő tömítésébe(lényegében az A oszlopnál a szélvédő végét üti). Lehet valahogy állítani a karon hogy ez a jelenség elmúljon?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7184 Dátum: 2019.11.08 14:09:25 »
Stiqaztok!
A 99-es yarisomon az ablaktörlőnek a lapátja a vezető felőli oldalon törlés közben beleér a szélvédő tömítésébe(lényegében az A oszlopnál a szélvédő végét üti). Lehet valahogy állítani a karon hogy ez a jelenség elmúljon?

Biztosan a megfelelő  méretű "lapát"lett felszerelve? Ha stimmel a méret, akkor a fogazott kúpos tengelyen kell 1-2 foggal odébb tenni a kart.
« Utoljára szerkesztve: 2019.11.08 14:13:16 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu