Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736163 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

pba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7155 Dátum: 2019.07.11 02:25:26 »
Sziasztok!

2001-es, francia gyártású Yaris-om hátsó ablaktörlő mechanikája meghalt. A motor működik rendben, de a mechanikában lévő műanyag fogaskerék elkopott sajnos. Körbetelefonáltam a bontókat, sehol semmi, egy helyen mondtak komplett bontott verzióra 40.000 Ft-ot, ezt én soknak tartom.

Van ötletetek rá, hogy hol érdemes keresgélnem költséghatékonyabb megoldást? Köszönöm!

kongyiklaci

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7156 Dátum: 2019.07.11 10:52:33 »
Üdv pba!

Jófogás.hu! Próbáld meg. :clap:

pba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7157 Dátum: 2019.07.11 18:55:09 »
Szia Laci,

köszönöm a tippet, meglestem, de sajnos csak későbbi verzióhoz találtam Bosch-t. Nekem 2001-es francia gyártású van, ebben még Valeo a hátsó ablaktörlő szerkezet, 3 pólusú csatlakozóval. A későbbiek már Bosch gyártmányok négyes csatlakozóval.

Keresgélek tovább, hátha...

Köszi!

ZRo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7158 Dátum: 2019.07.18 16:06:21 »
Sziasztok!
Van valakinek ötlete arra hogy a képeken látható reszelék szerű szennyeződés mi lehet és hogyan kerülhet az üzemanyag tankba és a szivattyú foglalatába?
Tudtok olyan alkatrészt a tankban vagy a szivattyú környezetében, ami ha tönkre megy ilyen lehet a maradványa?
Előre is köszi a tippeket.
Üdv ZRo (Yaris 1.0, 3-henger, 2008)

Sziasztok! Meglett a megoldás: a tankba épített üzemanyag szivattyú keret tetején lévő aktív szenet tartalmazó doboz zárófedele leesett és a kb. fél liternyi aktív szén granulátum hullott bele a tankba.
Eldugította a szivattyú szívó oldali szűrőjét, így időnként a motor szaggatva járt és lefulladt, majd a CHECK ENGINE lámpa is kigyulladt. A motordiagnosztika nem mutatott ki hibát. Végül a szivattyú teljes kiszerelése, cseréje és a tank kitisztása oldotta meg a problémát.

DrRektorRaptor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7159 Dátum: 2019.08.03 13:18:52 »
Sziasztok!

Egy ideje szemezek az 1. generációs sport Yarissal, és most jutottam el odáig, hogy vennék egyet magamnak.
Tudtok esetleg némi tapasztalatot megosztani ezzel a típussal kapcsolatban? Érdemes még ilyet venni, vagy egyáltalán ajánlott ez a modell?
Ahogy nézem eléggé ritka modell itthon, érdemes a hazai piaacról szemezgetni, vagy inkább külföldről hozzak be egy szép darabot?
Vásárlásnál mire érdemes odafigyelni, van esetleg valami nagyon jellemző típushiba, buktató?

Köszi előre is!
Üdv: Bence

kongyiklaci

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7160 Dátum: 2019.08.08 10:10:53 »
Üdv!

Toyota Yaris 1.0-ás motorral szerelt autóm pár napja a következő hibát produkálja: hideg motornál gázadásra megtorpan, rángat. Ha bemelegszik a hiba megszűnik. Légtömegmérőt, és a fojtószelepet kitakarítottam. Mi lehet a hiba oka? Válaszokat előre is köszönöm.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7161 Dátum: 2019.08.08 12:11:31 »
Üdv!

Toyota Yaris 1.0-ás motorral szerelt autóm pár napja a következő hibát produkálja: hideg motornál gázadásra megtorpan, rángat. Ha bemelegszik a hiba megszűnik. Légtömegmérőt, és a fojtószelepet kitakarítottam. Mi lehet a hiba oka? Válaszokat előre is köszönöm.

Szia!

Nem tudom, hogy volt-e Yarisnál bármikor gyújtáselosztó, de a gyújtógyertyákat nézném meg elsőként (mióta mennek, átfújnak-e, kopottak-e, vagyis mekkora a szikraköz, belevaló-e a gyújtógyertya), ezeknek cseréje jobb esetben 4-5 ezer forint. Ha nem tudod, mikor voltak cserélve, akkor melegen ajánlott a cseréjük. Olykor csodákra képesek az újak  ::)
Ha van elosztó, akkor elosztófedél és rotor vizsgálat: beégés, kitakarítás, pólusok porladnak-e, szénkefe kopás (szemrevételezés).
Hibakód nincsen?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7162 Dátum: 2019.08.08 15:18:13 »
Üdv!

Toyota Yaris 1.0-ás motorral szerelt autóm pár napja a következő hibát produkálja: hideg motornál gázadásra megtorpan, rángat. Ha bemelegszik a hiba megszűnik. Légtömegmérőt, és a fojtószelepet kitakarítottam. Mi lehet a hiba oka? Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv!
Légtömegmérőnek bemelegedett motornál van szerepe. Hidegen még szívató módban van a motor, az alapjárati szelep ilyenkor nyitva van (Yarisnál nehéz hozzáférni, érdemes kiszerelni a szelepházat). Másrészt hiába dús a keverék, amit a motorvezérlő adagol, ha a hengerekben koksz van, az abszorbeálja a benzint, és épp ellenkező hatást vált ki: elszegényedik az elegy. Hidegen harapnia kell a motornak dúsítás miatt, de ha a torpanást észleled, érdemes a hengerekben, dugattyútetőn, szelepeken lévő kokszra gondolni. A jó gyújtás is (gyertyák  ::) ) számítanak persze.

prebalazs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7163 Dátum: 2019.08.13 21:04:02 »
Sziasztok!

Van egy Toyotám és a problémám a következő!



Használtan vásároltam 2017.11.13-án(2006-os és 98ekm volt benne, 1.3vvti,84le) és 2018 05.16-án elvittem szervizbe átnézetni(ugye mert használtan vásároltam) na meg ugye a kötelező szervizre.

A problémák innen kezdődtek előjött a motorhibakód lámpa amibe a P0420 volt benne és mikor olyan kedve volt az autónak akkor rángatott is majd elmúlt a rángatás de a hibakód nem és van hogy erős benzinszag is van és benzinfolt az autó alatt.

Van egy cső a motortérbe ami hátulról jön az üzemanyag-szivattyúból és a szolenoid szelepbe megy bele (gondolom ez szívja el a gázt az üzemanyag tartályból) ha ezt lehúzom akkor az autó rángatása megszűnik. (a rángatás az bármikor jelentkezhet ha megyek az autóval lehet az autópálya vagy városi vezetés, ha pedig nincs sebességbe vagy épp váltok akkor pedig leáll a motor)

Voltam több helyen is és kimértek minden féle elektronikai eszközt(többek között a lambda szondákat és a katalizátort is mérték) az autóba és minden a megfelelő értéken van és minden működik.

A P0420 as hibakódom törlés után 160km megtétele után visszatér.

Az autót jelenleg úgy tudom használni, hogy a cső le van húzva és akkor nem rángat az autó de viszont nagyon érződik a benzinszag amivel nem tudok mit kezdeni sajnos, a hibakódlámpám világít amibe a katalizátor hatásfok van benne, de a szerelők által elmondva nincs semmi baja.

A szervizbe nem merem elvinni mert ha elkezdenék cserélgetni az alkatrészeket nekem súlyok összegekbe fájna és lehet nem oldódna meg a problémám se.



Ha valaki tud segítsen. Válaszokat előre is köszönöm.

Balázs.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7164 Dátum: 2019.08.13 21:42:30 »
Szia!

Egyelőre csak próbálom megérteni, miről van szó.
Ezen az ábrán van az, amiről beszéltél?

Különben minden oké, tehát a gyertyák, légszűrő is? Üzemmelegen van ez, vagy ettől függetlenül?

prebalazs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7165 Dátum: 2019.08.14 05:26:17 »
90080-91231 Erről az alkatrészről van szó amibe belemegy a cső. És a robbantott ábrák szerint hátulról az üzemanyag szivattyútól jön.

A probléma először csak üzem meleg motornál volt jelen, de tapasztaltam már hideg motornál is.
Gyertyákkal kapcsolatba a szerviz nem irídiumosat rakott bele és azt gondoltuk az a baj majd kicseréltük és még jobban besűrűsödött a rángatás.
Levegőszűrő az új van benne 2019.04.20 án cseréltem.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7166 Dátum: 2019.08.14 16:54:39 »
Én azt próbálnám ki, hogy működik-e ez az alkatrész?
Ahogy nézem, tápfeszültség rákapcsoláskor kell átjárható legyen, különben pedig zárnia kell.

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7167 Dátum: 2019.08.14 21:45:49 »
Szia!Fogj vagy 100000 hufot és látogass el a legközelebbi Márkaszervízbe ahol értenek is hozzá és cseréltesd ki a tankab lévő aktív szénszürőt és a művelthez tartozó tömítések. Üdv

Nheo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7168 Dátum: 2019.08.28 17:11:08 »
Cserél valaki benzin szűrőt (XP-10), annak ellenére hogy semmi gond?

https://alkatreszek.hu/adt32401c_blu_m

kisváros

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7169 Dátum: 2019.08.30 19:56:38 »
Sziasztok!
 Tulajdonosa lettem egy 2002-es Yarisnak. Szép állapotban van, szerelő is látta, ezért mertem megvenni. Viszont ma találtam valamit. A bal hátsó lámpa izzóinak cseréje közben rozsdát találtam belülről a kerékdobon. Aztán kívülről is megnéztem. A tank befolyó cső és a kerékdob közül kiszedtem egy fél marék vizes homokot (ma esett az eső ) és találtam egy lyukat, amin egy kb 3 cm-es mélyedés végén van, az ujjam belefér és be lehet rajta nyúlni a kasztni belsejébe. Ki tudja mióta jut be innen nedvesség, azért rozsdásodott. Volt itt egy gumidugó, ami kiesett? Valamit kezdeni kell vele. Fotóztam is, mihelyst le tudom kicsinyíteni a képeket, úgy engedje feltölteni a rendszer felteszem, hátha segít.

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!