Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1737061 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

silboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7125 Dátum: 2019.04.29 15:36:59 »
Sziasztok, 2010 évjáratú, 1.0 benzines Yaris esetében mit takarhat a P0141 hibakód?


kongyiklaci

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7127 Dátum: 2019.04.30 09:57:15 »
Üdv!

Alapjárati szelepet szétszedtem, levettem a mágnes részt amit 2 db csavar fog, kitakarítottam. Az a gond  nem néztem meg hogy nyitott vagy zárt állapotban volt-e a szelep. Zárt állapotban raktam össze. Kérdésem, jó ez így? Válaszokat előre is köszönöm.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7128 Dátum: 2019.04.30 11:32:25 »
Üdv!

Alapjárati szelepet szétszedtem, levettem a mágnes részt amit 2 db csavar fog, kitakarítottam. Az a gond  nem néztem meg hogy nyitott vagy zárt állapotban volt-e a szelep. Zárt állapotban raktam össze. Kérdésem, jó ez így? Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv!
Alap esetben nyitva van, ez a "szívató" állása, a vízhőfok emelkedésére zár be (esik a fordulatszám).

kongyiklaci

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7129 Dátum: 2019.05.01 07:58:43 »
Üdv kalapos!

Akkor szedjem szét, és nyitott állásban rakjam össze?

kongyiklaci

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7130 Dátum: 2019.05.01 08:38:36 »
Vagy mindegy hogy rakom össze? Az a kis mágnes hideg motornál gondolom úgyis nyitott helyzetbe állítja a szelepet. Vagy nem?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7131 Dátum: 2019.05.01 12:47:26 »
De. A szolenoid vezérli, mindegy, hogy fordítod. Lényeges, hogy ne olajozd meg a tengelyét, mert az gyorsítja a lerakódást.

kongyiklaci

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7132 Dátum: 2019.05.01 13:11:27 »
Nem olajoztam meg. Köszi a választ. :hug:

rektoradam

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7133 Dátum: 2019.05.15 00:04:00 »
Sziasztok!
Újdonsült Yaris tulaj lettem! Sajnos problémával sikerült megvásárolni az autót, de bízom benne, hogy itt tudtok esetleg megfejtést az ügyre!
2006 Yaris II. 1.4 D4D 90LE
A probléma : kb. 2300-2500as fordulatnál enyhén rángat-torpan-hullámzik az autó. Egyéb ismert hiba, valamelyik porlasztó behugyozik, ha áll az autó akkor enged ki magából egy kis kormot indulásnál. Alapvetően városban nem volna ez olyan kellemetlen, de pályán annál inkább. Amikor a hiba jelen van füstpamacsokat ereget minden hullámzásra. Olyasmi érzés mintha vontatnál, és a mögötted lévő nyomkodná a féket. Hibakód nincs, egyéb hiba nincs, alapjárat tökéletes, minden indításra indul. Légtömegmérőt illetve az egr-t kitisztítottam.
Hoppá még eszembe jutott, hogy a szivargyújtóm sem működik, a hétvégén szétszedem, biztosítékot ellenőriztem, az kiváló, hátha esetleg ezt a problémát is ismeri valaki.
Előre is köszi a válaszokat!  ::)
Ádám

rektoradam

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7134 Dátum: 2019.05.15 00:09:30 »
Kiegészítés :
Városban igazából úgyis ezalatt a fordulattartomány alatt közlekedek javarészt, ha esetleg kicsit odakell lépni akkor 1,2,3-as fokozatban sokkal kevésbé érezhető, nyilván mivel gyorsabban emelkedik a fordulat, viszont 4esben már érezhető, 5ösben pedig alig bírok 130 körülre gyorsítani, folyamatosan ingadozik, viszont nagyjából 2900 olyan 130as tempó körül eléggé kisimul.

ZRo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7135 Dátum: 2019.05.15 19:11:17 »
Sziasztok!
Van valakinek ötlete arra hogy a képeken látható reszelék szerű szennyeződés mi lehet és hogyan kerülhet az üzemanyag tankba és a szivattyú foglalatába?
Tudtok olyan alkatrészt a tankban vagy a szivattyú környezetében, ami ha tönkre megy ilyen lehet a maradványa?
Előre is köszi a tippeket.
Üdv ZRo (Yaris 1.0, 3-henger, 2008)

Toycsis Lány

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7136 Dátum: 2019.06.03 22:23:15 »
Sziasztok!

Szeretném segítségeteket kérni, talán tudtok valamilyen megoldást javasolni az alábbi problémára. 2004-es, 1.0-ás Yarisom van. A probléma, hogy 2-3 hete elkezdett világítani a motoriba lámpa. Hibakódolvasóval P1340-es hibakódot olvastunk. Ezután kicseréltük a vezérműtengely jeladót. A hibalámpa egy nap múlva ismét világított, hibakód ugyanaz, másodszor kicseréltük a főtengely jeladóját. Sajnos a hibalámpa ismét világít. Megvizsgáltuk a vezérműtengely-állító szelepet és szűrőjét, de tiszta.  Láncnyúlásra gondoltunk, de az előző tulaj állítólag 150e km körül cserélte (most 180e sincs még benne). A vezérműfedél be van pásztázva, úgy tűnik valóban megtörtént a csere, így egyelőre nem szedtük szét a vezérlést. A motor szépen jár, nem csörög, nem zörög. Jelenleg Castrol 5W-40-es olaj van benne. Gondoltam elvisszük szakszervizbe, de lehet, hogy nem tudnának biztosat mondani... Volt már valakinek hasonló problémája? Előre is nagyon köszönöm!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7137 Dátum: 2019.06.04 06:54:00 »
Sziasztok!

Szeretném segítségeteket kérni, talán tudtok valamilyen megoldást javasolni az alábbi problémára. 2004-es, 1.0-ás Yarisom van. A probléma, hogy 2-3 hete elkezdett világítani a motoriba lámpa. Hibakódolvasóval P1340-es hibakódot olvastunk. Ezután kicseréltük a vezérműtengely jeladót. A hibalámpa egy nap múlva ismét világított, hibakód ugyanaz, másodszor kicseréltük a főtengely jeladóját. Sajnos a hibalámpa ismét világít. Megvizsgáltuk a vezérműtengely-állító szelepet és szűrőjét, de tiszta.  Láncnyúlásra gondoltunk, de az előző tulaj állítólag 150e km körül cserélte (most 180e sincs még benne). A vezérműfedél be van pásztázva, úgy tűnik valóban megtörtént a csere, így egyelőre nem szedtük szét a vezérlést. A motor szépen jár, nem csörög, nem zörög. Jelenleg Castrol 5W-40-es olaj van benne. Gondoltam elvisszük szakszervizbe, de lehet, hogy nem tudnának biztosat mondani... Volt már valakinek hasonló problémája? Előre is nagyon köszönöm!


Azt mivel csinálták?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Messe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7138 Dátum: 2019.06.04 11:29:27 »
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni francia gyártású Yaris XP9F kuplungjavításával kapcsolatban. Már nagyon hangos a kuplung kinyomásakor, sebességet sem mindig veszi. Ha már javítani kell, arra gondoltam, hogy kuplung szettet cseréltetek. Igen ám, de ahonnét a pontos gyári adatok (motorszám, alvászám, tipus) alapján árajánlatot kértem, annyi különböző szettet/készletet ajánlottak (54ezertől 162ezerig bezárólag!) és arra a cikkszámra rákeresve viszont egyiknél sem szerepel, hogy én Yaris II.-esemhez megfelelő volna. Rákérdeztem az okra és a a válasz jött, hogy kicserélik, ha a régit kiszerelik és kiderülne - mégsem jó.
Kérdésem: ez a francia Yarisnál tényleg ennyire talányos a kuplung esetében?
Előre is köszönöm, ha valaki tudna ebben tanácsot adni!
A következő kérdésem: szerelőt kit ajánlotok, aki korrekt áron dolgozik (Budapesten, vagy környékén)? Akitől megkérdeztem, kb. 40ezerért vállalná.
Köszönöm szépen előre is a választ!

Amit tehát keresek: kuplung szett/készlet: (3 részes, kuplung nyomólappal + kinyomócsapággyal + kuplungtárcsával)
2007-es gyártású Toyota YARIS, típusa XP9F, francia gyártású a kocsi
998 cm3, benzines, manuális kézi váltós 5 seb.
Alvázszám: VNKKG98350A127139
Motorszám: 1KR5725084

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7139 Dátum: 2019.06.04 13:39:05 »
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni francia gyártású Yaris XP9F kuplungjavításával kapcsolatban. Már nagyon hangos a kuplung kinyomásakor, sebességet sem mindig veszi. Ha már javítani kell, arra gondoltam, hogy kuplung szettet cseréltetek. Igen ám, de ahonnét a pontos gyári adatok (motorszám, alvászám, tipus) alapján árajánlatot kértem, annyi különböző szettet/készletet ajánlottak (54ezertől 162ezerig bezárólag!) és arra a cikkszámra rákeresve viszont egyiknél sem szerepel, hogy én Yaris II.-esemhez megfelelő volna. Rákérdeztem az okra és a a válasz jött, hogy kicserélik, ha a régit kiszerelik és kiderülne - mégsem jó.
Kérdésem: ez a francia Yarisnál tényleg ennyire talányos a kuplung esetében?
Előre is köszönöm, ha valaki tudna ebben tanácsot adni!
A következő kérdésem: szerelőt kit ajánlotok, aki korrekt áron dolgozik (Budapesten, vagy környékén)? Akitől megkérdeztem, kb. 40ezerért vállalná.
Köszönöm szépen előre is a választ!

Amit tehát keresek: kuplung szett/készlet: (3 részes, kuplung nyomólappal + kinyomócsapággyal + kuplungtárcsával)
2007-es gyártású Toyota YARIS, típusa XP9F, francia gyártású a kocsi
998 cm3, benzines, manuális kézi váltós 5 seb.
Alvázszám: VNKKG98350A127139
Motorszám: 1KR5725084


Már csak a számlaszámod és a pin kódod hiányzik. A jármű azonosítókat nem írjuk meg egy nyilvános fórumon!
Egyébként TTG a megoldás a problémádra.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu