Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736891 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7080 Dátum: 2019.02.04 21:17:03 »
Sziasztok!
2 problémám lenne a 2002es yarisommal. Először is van egy olyan problémám, hogy a műszerfalon nem eg a nyitott ajtó ikon, de nyitott ajtónál viszont fent ég a lámpa. Másik problémám pedig az lenne, hogy a csomagtartó nem nyílik a többi zárral együtt és a hátsó ablak fűtés se működik. A gombja világit de nem fűti az ablakot. Véleményem szerint valami kábel probléma lehet. Ezt esetleg hogy lehet helyrehozni? Előre is köszi! :)

Egy autóvillamossági szerelő bevonásával!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7081 Dátum: 2019.02.05 12:15:23 »
Sziasztok, ismetelten jelentkezem a kis 1.0-as 16v yarisommal.
Meleg motornal jelentkezo tul alacsony alapjarattal kuzdok, foleg amikor a fogyasztok is be vannak kapcsolva, 500-550 fordulatra ejti vissza, majd remegni kezd az egesz bode. Amikor remegesbe kezd egy pillanatra a toltes is visszaesik 13.7 voltra, az 14,3 rol. Elindulasnal kellemetlen, mivel kell egy fel masodperc mig magara talal a motor.
Tobb kulfoldi forumon olvastam, hogy sok embernel jelentkezett ez a problema.
Mielott nekiesnek szetszedni az egesz szivoreszt, gondoltam megkerdem, hatha meg jelentkezett valaki ezzel a problemaval? Fordulaton jol huz, fogyasztas 6.8-7 varosban.
U.I tudom, hogy ra lehet allitani egy kis csavar segitsegevel az alapjaratra, de eloszor meg szeretnem talalni a hiba okat.
Koszonettel

Ha megtaláltad a hiba okát, és sikerült elhárítanod, megtennéd, hogy megosztod a tapasztalataidat is, nem csupán a problámát? Főleg, ha valaki vette a fáradságot, hogy mindezt el is magyarázza neked.
OFF
Szándékosan ide írok és nem privátban. Nem először fordul elő, hogy a fórumot összetévesztik a gyakorikerdesek.hu-val. Megjegyzem -  bár ott is intelligencia függő - van, aki vissza is jelez.
ON

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7082 Dátum: 2019.02.05 12:49:30 »
Ha megtaláltad a hiba okát, és sikerült elhárítanod, megtennéd, hogy megosztod a tapasztalataidat is, nem csupán a problámát? Főleg, ha valaki vette a fáradságot, hogy mindezt el is magyarázza neked.
OFF
Szándékosan ide írok és nem privátban. Nem először fordul elő, hogy a fórumot összetévesztik a gyakorikerdesek.hu-val. Megjegyzem -  bár ott is intelligencia függő - van, aki vissza is jelez.
ON
Like, Upvote, +1

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7083 Dátum: 2019.02.05 13:39:49 »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

hunior

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7084 Dátum: 2019.02.05 21:41:38 »
Ha megtaláltad a hiba okát, és sikerült elhárítanod, megtennéd, hogy megosztod a tapasztalataidat is, nem csupán a problámát? Főleg, ha valaki vette a fáradságot, hogy mindezt el is magyarázza neked.
OFF
Szándékosan ide írok és nem privátban. Nem először fordul elő, hogy a fórumot összetévesztik a gyakorikerdesek.hu-val. Megjegyzem -  bár ott is intelligencia függő - van, aki vissza is jelez.
ON


Szia, te szerintem nem lattad az elozo oldal vegen talalhato hozzaszolasomat, amiben leirom, hogy elvegeztem a javasolt teendoket, amirol kepeket is keszitettem masokra valo tekintettel, es hogy szivesen elkuldom barkinek emailen. Miutan megneztem az osszes fellelheto videot a youtubon ami ehhez a temahoz foghato, elolvastam az angol forumokat, es amit talaltam plusz a google fordito segitsegevel, tovabb folytattam a hibakeresest. Most ott tartok, hogy kicserelem a generator szijat, es leellenorizem a feszitogorgoket.
U.I nem hinnem, hogy a gyakorikerdeses  tipus lennek.
Udv

hunior

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7085 Dátum: 2019.02.05 21:44:22 »
Kipucoltam a teljes szivoreszt, leptetomotort, leellenoriztem a vakumcsoveket. A motor jaras javult, de ha felkapcsomolom uzemmeleg allapotban a fogyasztokat akkor ismet beejti a kritikus 600 fordulat ala, es el kezd remegni. A toltes remegeskor leesik 13.7 voltra, a 14.2rol, majd helyreall par masadpercre, majd ujbol kezdi elolrol. Koszi szepen a valaszokat. Aki ker par kepet a szivoresz pucolasarol, emailen kuldok.

Annak aki nem olvasta...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7086 Dátum: 2019.02.05 22:06:54 »
Annak aki nem olvasta...
Köszi! Örülök, hogy én voltam figyelmetlen ::)

hunior

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7087 Dátum: 2019.02.06 19:50:29 »
Aki el szeretne vegezni a szivoresz tisztitasat, a kovetkezo szerszamokra lesz szuksegetek:
2 db 12-es villaskulcs
1 db 12-es dugo
1 db 10-es dugo
1 hosszabito
1 csipesz, 1 csillag csavarhuzo
1 karbitisztito spray, 1 fogkefe, 1 edeny amiben elmosod az alkatreszeket
Sok sikert mindenkinek.
https://we.tl/t-lB3tOxHdqN -itt vannak a kepek , amiket lottem

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7088 Dátum: 2019.02.07 08:39:11 »
Aki el szeretne vegezni a szivoresz tisztitasat, a kovetkezo szerszamokra lesz szuksegetek:
2 db 12-es villaskulcs
1 db 12-es dugo
1 db 10-es dugo
1 hosszabito
1 csipesz, 1 csillag csavarhuzo
1 karbitisztito spray, 1 fogkefe, 1 edeny amiben elmosod az alkatreszeket
Sok sikert mindenkinek.
https://we.tl/t-lB3tOxHdqN -itt vannak a kepek , amiket lottem

Irányváltós racsnis hajtószár nem köll?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

hunior

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7089 Dátum: 2019.02.07 13:46:57 »
Dehogynem, gondoltam magatol ertodik, ha a dugot mar leirtam.koszi az eszrevetelt

szabicrs

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7090 Dátum: 2019.02.07 20:27:49 »
Üdv  mindenkinek! Újdonsült Yaris tulajdonosként örülök, hogy rábukkantam erre a fórumra. Bocsánat, hogy nem olvasom végig elsőre a 400 oldalt, de kicsit időhiányban szenvedek. Zörög a vezérműláncom, gondoltam kicserélem. Nem is lenne gond, ha nem akadok el az elején. Tudna valaki segíteni, hogy az 1.0 VVTI motornál hogyan tudom kiszedni a főtengelyből az ékszíjtárcsa csavarját? A krova szárat már körbetekertem rajta, de meg sem rezzent. Azon gondolkoztam, hogy esetleg balmenetes lenne? Viszont a csavaron nincs jelölve a szokásos módon. Előre is köszönöm a választ.

szabicrs

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7091 Dátum: 2019.02.08 23:16:57 »
Megoldódott! Jobb menetes csavar volt, egy méteres erőkar, és 1-2 krova szár a csavar köré tekerve megtette a hatását. :)

kovadrian

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7092 Dátum: 2019.02.11 13:54:20 »
Sziasztok!

Találkozott már valaki azzal a problémával 2003 1.0 faceliftes Yarisnál, hogy hidegen 1-es sebességbe váltás nagyon nehezen megy? Próbaképp lecseréltük a váltóolajat Petronas 75w85-re, de semmi változás.

Köszi üdv
« Utoljára szerkesztve: 2019.02.11 14:08:46 írta kovadrian »

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7093 Dátum: 2019.02.11 22:24:35 »
Sziasztok!

Találkozott már valaki azzal a problémával 2003 1.0 faceliftes Yarisnál, hogy hidegen 1-es sebességbe váltás nagyon nehezen megy? Próbaképp lecseréltük a váltóolajat Petronas 75w85-re, de semmi változás.

Köszi üdv
Kuplung rendesen működik, kiemel?
Nézd meg van-e elég fékfolyadék a tartályban! Egy tartálya van a féknek, és a TGK-nak.
Max-on legyen a szint.
üdv.
« Utoljára szerkesztve: 2019.02.11 22:40:18 írta dgh »
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
hibakod- P0420
« Válasz #7094 Dátum: 2019.02.18 15:44:38 »
Sziasztok

14 ev boldog hasznalat es hibauzenet nelkuli hasznalat
utan a kis yaris - 2003,1.3  sol- Nem teljesen hideg  motorimditas utan par perccel hibauzenetet
 kuldott

P0420 powertrain
catalyst system efficiency below
threshold (bank1)

Azt szeretnem megkerdezni,hogy ez alapjan szukitheto esetleg a hiba,ugy ertve hogy katalizator,vagy vmelyik lambdaszonda fele lenne erdemes elindulni.
Termeszetesen a vegso megoldast megosztom Veletek!

Thomas