Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 837494 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kalapos

• Megszállott
  • Autó: Toyota Carina ϰƐ '96 1.6 Liftback
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7020 Dátum: 2018.10.07 19:54:05 »
Nagyon köszönöm a véleményeket, valóban a "Charcoal Canister"-t gondolják cserélni, mondván, hogy a háza igen valószínű repedt... A repedést ugyan nem látták, kicsit elhamarkodottnak tűnik a diagnózis az alkatrész árához képest. Mindenesetre hétfőn az ajánlott tisztításokat elvégeztetem, aztán meglátjuk...
Budapesten normálisan dolgozó Toyota szervizt tudnátok ajánlani? Esetleg az ürömi Supra-ternd-del kapcsolatban van tapasztalat?
Még egy hibája van a kocsinak: a kuplung iszonyúan kemény (kb mintha a féket nyomnám), a szakszerviz ezt is 150 k-ért cserélné (valamiért szeretik ezt a számot). Erre esetleg van tipp? Szülők egyszer már cseréltették,  állítólag mindig ilyen szar volt, hihetetlen...
Ha repedt a háza, akkor is inkább bontottra cserélném, mint aranyárú újra....nincs benne semmi, ami elromolhatna. Ez egy tankszellőztető. Ha netán túlszívná magát benzinnel, egy idő után akkor is kiszárad, ahogy Agyarka írta: örök életű. Hogy mitől reped meg, számomra az is rejtély, de hagyjuk. Kuplungban hidraulika folyadékot mikor cseréltetek utoljára? Jó hatással van rá a friss DOT4-es  ;)

micila

• Megszállott
  • épGÉPész
  • Autó: 2003 TCT HB 1,4 not too shabby
« Válasz #7021 Dátum: 2018.10.07 20:38:08 »
Köszönöm a hasznos segítésget és az időt amit ráfordítottál  :clap:

De nádá, DÚD (újonc)!
Az AUTÓ az TOYOTA!?! MI?
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

• Megszállott
  • Autó: 2005.12. Mazda5 CD TX 2005.02. Toyota Yaris Sol 1.3vvti
« Válasz #7022 Dátum: 2018.10.07 20:50:35 »
De nádá, DÚD (újonc)!
te tán nem voltál újonc...??
kopasz
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm

детские игрушки

finnmzs

• Újonc
  • *
  • Autó: Toyota Yaris
« Válasz #7023 Dátum: 2018.10.08 12:38:00 »
music: Most már 1000 km alatt fele szintre megy le.

finnmzs

• Újonc
  • *
  • Autó: Toyota Yaris
« Válasz #7024 Dátum: 2018.10.08 12:42:50 »
Fade: Köszönöm a segítségedet, elolvastam a Totalcar cikket, telefonáltam a Toyota központnak, most emailt kell küldenem nekik, aztán majd írok, hogy mik a további fejlemények olaj ügyben.

kongyiklaci

• Újonc
  • *
  • Autó: toyota yaris 1.0
« Válasz #7025 Dátum: 2018.10.10 16:10:26 »
Üdv!

2000-es évjáratú, 1.0-ás motorral szerelt Yarisban van-e fűtéscsap. :helpsmilie:

aknorok

• Újonc
  • *
  • Autó: Toyota Yaris 1999 benzin 1.0
« Válasz #7026 Dátum: 2018.10.12 13:48:46 »
Sziasztok!

1999 évjáratú 1.0 benzines toyota yarisomnál cseréltem olajat és légszűrőt.
Egy nap használat után elkezdett egyenetlenül járni a motor (alapjáraton nagyon remeg, és megáll pár másodperc alatt), illetve gyengébb lenni (amúgy sem egy nyomatékos példány). Gondoltam az egyik henger nem jár, mivel korábban már volt gondom gyújtótekerccsel azt meg lehetett oldani egy tekercs cserével most is ezt próbáltam de nem oldotta meg. Gyertyákat kicseréltem, ettől sem lett jobb. Légtömeg mérőt megtisztítottam, semmi javulás.

Alábbi hibakódokat dobja:
P0171 - túl szegény keverék
P0301 - 1.henger égéskimaradás
P0130 - lambda szonda hiba az áramkörben
P0133 - lambda szonda áramkör lassú reakció

A lambda szonda már egy ideje nem jó, de eddig nem produkálta ezt a hibát a kocsi, szerintem nem amiatt rossz.

Szerintem az olajcserével nem függ össze a hiba, legalábbis remélem nem én állítottam el valamit.

Esetleg valaki már találkozott hasonlóval?

Mit kéne megnézni, hogy kiderítsem mi a probléma? (alapjárati motor, benzinszűrő tisztítás (-csere?), lambda szonda, befecskendezők (porlasztó?)... én ezekre gondoltam első körben)

Köszönöm, ha valaki tud segíteni!

Üdv, Áron

Thomas

• Néha itt van
kopogas
« Válasz #7027 Dátum: 2018.10.17 18:51:50 »
Sziasztok
Az autom tul van egy elso lengescsillapoto+toronycsapagy cseren kb. 3 honapja...egesz csendes volt majd kapott egy stabpalca cseret is.a szerelo tudta szimulalni a palca okozta hangot.......ideig oraig nagyon elveztem a csendet majd jelentkezett egy hang,kopogas szeru,ami a kertbol valo kitolatasnal egy kisebb vizelvezeto melyedeskor athaladaskor mindig jelentkezik.nagyon zavar.
A vizsgalodaskor annyit talaltam hogy a kerdeses oldalon a 3 db toronycsapagyat rogzito csavar egyike laza volt siman ratudtam huzni egy kisebb kulccsal is..
Okozhat ez karosodast akar az uj alkatreszeknel?
Ma voltam futomuvesnel es azt mondta hogy minden ok,de a kerdeses oldalon a cserelt lengescsillapitonak van egy kotyogasa,lotyogese.okozhatta a nem meghuzott csavar,esetleg lehet e a kovetkezmenye akar?

thomaska

kongyiklaci

• Újonc
  • *
  • Autó: toyota yaris 1.0
« Válasz #7028 Dátum: Ma - 07:57:17 »
Üdv!

Yarisban valaki tudja hogyan kell fűtőradiátort cserélni?

Válaszokat előre is köszönöm.