Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736563 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7020 Dátum: 2018.10.07 19:54:05 »
Nagyon köszönöm a véleményeket, valóban a "Charcoal Canister"-t gondolják cserélni, mondván, hogy a háza igen valószínű repedt... A repedést ugyan nem látták, kicsit elhamarkodottnak tűnik a diagnózis az alkatrész árához képest. Mindenesetre hétfőn az ajánlott tisztításokat elvégeztetem, aztán meglátjuk...
Budapesten normálisan dolgozó Toyota szervizt tudnátok ajánlani? Esetleg az ürömi Supra-ternd-del kapcsolatban van tapasztalat?
Még egy hibája van a kocsinak: a kuplung iszonyúan kemény (kb mintha a féket nyomnám), a szakszerviz ezt is 150 k-ért cserélné (valamiért szeretik ezt a számot). Erre esetleg van tipp? Szülők egyszer már cseréltették,  állítólag mindig ilyen szar volt, hihetetlen...
Ha repedt a háza, akkor is inkább bontottra cserélném, mint aranyárú újra....nincs benne semmi, ami elromolhatna. Ez egy tankszellőztető. Ha netán túlszívná magát benzinnel, egy idő után akkor is kiszárad, ahogy Agyarka írta: örök életű. Hogy mitől reped meg, számomra az is rejtély, de hagyjuk. Kuplungban hidraulika folyadékot mikor cseréltetek utoljára? Jó hatással van rá a friss DOT4-es  ;)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7021 Dátum: 2018.10.07 20:38:08 »
Köszönöm a hasznos segítésget és az időt amit ráfordítottál  :clap:

De nádá, DÚD (újonc)!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7022 Dátum: 2018.10.07 20:50:35 »
De nádá, DÚD (újonc)!
te tán nem voltál újonc...??
kopasz
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

finnmzs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7023 Dátum: 2018.10.08 12:38:00 »
music: Most már 1000 km alatt fele szintre megy le.

finnmzs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7024 Dátum: 2018.10.08 12:42:50 »
Fade: Köszönöm a segítségedet, elolvastam a Totalcar cikket, telefonáltam a Toyota központnak, most emailt kell küldenem nekik, aztán majd írok, hogy mik a további fejlemények olaj ügyben.

kongyiklaci

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7025 Dátum: 2018.10.10 16:10:26 »
Üdv!

2000-es évjáratú, 1.0-ás motorral szerelt Yarisban van-e fűtéscsap. :helpsmilie:

aknorok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7026 Dátum: 2018.10.12 13:48:46 »
Sziasztok!

1999 évjáratú 1.0 benzines toyota yarisomnál cseréltem olajat és légszűrőt.
Egy nap használat után elkezdett egyenetlenül járni a motor (alapjáraton nagyon remeg, és megáll pár másodperc alatt), illetve gyengébb lenni (amúgy sem egy nyomatékos példány). Gondoltam az egyik henger nem jár, mivel korábban már volt gondom gyújtótekerccsel azt meg lehetett oldani egy tekercs cserével most is ezt próbáltam de nem oldotta meg. Gyertyákat kicseréltem, ettől sem lett jobb. Légtömeg mérőt megtisztítottam, semmi javulás.

Alábbi hibakódokat dobja:
P0171 - túl szegény keverék
P0301 - 1.henger égéskimaradás
P0130 - lambda szonda hiba az áramkörben
P0133 - lambda szonda áramkör lassú reakció

A lambda szonda már egy ideje nem jó, de eddig nem produkálta ezt a hibát a kocsi, szerintem nem amiatt rossz.

Szerintem az olajcserével nem függ össze a hiba, legalábbis remélem nem én állítottam el valamit.

Esetleg valaki már találkozott hasonlóval?

Mit kéne megnézni, hogy kiderítsem mi a probléma? (alapjárati motor, benzinszűrő tisztítás (-csere?), lambda szonda, befecskendezők (porlasztó?)... én ezekre gondoltam első körben)

Köszönöm, ha valaki tud segíteni!

Üdv, Áron

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
kopogas
« Válasz #7027 Dátum: 2018.10.17 18:51:50 »
Sziasztok
Az autom tul van egy elso lengescsillapoto+toronycsapagy cseren kb. 3 honapja...egesz csendes volt majd kapott egy stabpalca cseret is.a szerelo tudta szimulalni a palca okozta hangot.......ideig oraig nagyon elveztem a csendet majd jelentkezett egy hang,kopogas szeru,ami a kertbol valo kitolatasnal egy kisebb vizelvezeto melyedeskor athaladaskor mindig jelentkezik.nagyon zavar.
A vizsgalodaskor annyit talaltam hogy a kerdeses oldalon a 3 db toronycsapagyat rogzito csavar egyike laza volt siman ratudtam huzni egy kisebb kulccsal is..
Okozhat ez karosodast akar az uj alkatreszeknel?
Ma voltam futomuvesnel es azt mondta hogy minden ok,de a kerdeses oldalon a cserelt lengescsillapitonak van egy kotyogasa,lotyogese.okozhatta a nem meghuzott csavar,esetleg lehet e a kovetkezmenye akar?

thomaska

kongyiklaci

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7028 Dátum: 2018.10.20 07:57:17 »
Üdv!

Yarisban valaki tudja hogyan kell fűtőradiátort cserélni?

Válaszokat előre is köszönöm.

satesz3

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7029 Dátum: 2018.10.21 15:27:56 »
Sziasztok!

Két dolog lenne amire szeretnék választ kapni, remélhetőleg tudtok segíteni!
Tegnap vettünk egy Yaris 1.5 vvt-i dual selection-t. 2018as... Az egyik problémám az lenne vele hogy a gázpedál lenyomása után kb 1 mp-el pörög csak fel a motor. Gázfröccsöt nem lehet adni neki mert mikor megpöccintem a gázpedált majd pedig felengedem, a felkoppanó pedál hangjával együtt indul meg a fordulatszámmérő. Ez szerintem nem normális. 20km van az autóban. A másik dolog... Mol üzemanyag van benne... és a kipufogóból menet közben nem csöpög hanem egyfolytában folyik ....feltételezem a víz... Szerintetek ez normális? A válaszokat előre is köszönöm!
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.21 15:31:35 írta satesz3 »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7030 Dátum: 2018.10.24 10:07:43 »
music: Most már 1000 km alatt fele szintre megy le.
Az határozottan sok.
Irány a TMH...  :helpsmilie:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7031 Dátum: 2018.10.24 10:11:51 »
Sziasztok!

Két dolog lenne amire szeretnék választ kapni, remélhetőleg tudtok segíteni!
Tegnap vettünk egy Yaris 1.5 vvt-i dual selection-t. 2018as... Az egyik problémám az lenne vele hogy a gázpedál lenyomása után kb 1 mp-el pörög csak fel a motor. Gázfröccsöt nem lehet adni neki mert mikor megpöccintem a gázpedált majd pedig felengedem, a felkoppanó pedál hangjával együtt indul meg a fordulatszámmérő. Ez szerintem nem normális. 20km van az autóban. A másik dolog... Mol üzemanyag van benne... és a kipufogóból menet közben nem csöpög hanem egyfolytában folyik ....feltételezem a víz... Szerintetek ez normális? A válaszokat előre is köszönöm!

1. Ezek szerint nem volt még Opeled... ott ez alapból ilyen.
2. Amennyit leírtál, az még igen, a kérdés, hogy meddig  folyik a víz? (A dobban mindig összegyűlik a lecsapódott pára/gőz, ami a kipufogón távozik.) Ha még egy 100 km-es forszírozott autópályamenet után is jönne belőle, az biztosan nem lenne normális, de sztem nem jönne.
music     

szecsitamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7032 Dátum: 2018.10.31 11:40:45 »
Eddig nem tudtuk megoldani a problémát ezért kérnék újból segítséget.
Párom vett egy 2009-es szuper állapotú 1.33-as 6 sebességes Yarist. Szervizkönyves garantált 158.000 km-el, assistance-al, meg minden.
A motor diagnosztika lámpa kigyulladt, Toyota szerviz, O2-es szenzor (lambdaszonda). Vodoo tisztító adalék beletöltve hátha megoldja.
Hibakód törlése 100 km után visszajött.
A kereskedő rendes volt gariban kicseréltette, igaz nem gyárira, hanem valami gagyira, de a hiba 600 km után ismét visszajött.
Szervizben gondolták, hogy az új is rossz ezért 41.000 Ft-os NGK szondára cseréltük. Az autó érezhetően jobb is lett, de ugyanaz a hibakód 100 km után előjött ismét.
Katalizátort megnéztük endoszkóppal, az rendben van.

Update:
Villamosságszerelő átnézte, mértek CO-t, a szondák szépen dolgoznak, a görbéik rendben vannak, CO megfelelő tehát a katalizátor is rendben lehet.
Találtak egy tőnél repedt csövet ami a tankszellőztetést működteti, cserélve, a többi cső állítólag rendben a szívó részen.
Hibakód kitöröl, 100 km múlva újból előjön, ugyanaz!
Világéletemben Toyotáim voltak, ezt a lámpát még soha nem láttam! Kicsit bosszantó, hogy nem akar megoldódni a dolog!

Valaki segítsen már mert nem tudom mi lehet a baj, hibának a gyári Toyota program is a szondát hozza ki, de kizárt, hogy 3-ból 3 rossz?
Mit nézzünk vagy nézessünk meg?
Előre is kösz ha valaki segít!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7033 Dátum: 2018.10.31 12:04:12 »
Üdv! Pontosításképpen: mi a konkrét hibakód? Nem lehet, hogy csupán a szegény keverékre utal?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7034 Dátum: 2018.10.31 15:15:48 »
Üdv! Pontosításképpen: mi a konkrét hibakód? Nem lehet, hogy csupán a szegény keverékre utal?
Lásd, mire gondoltam:
www.engine-light-help.com/oxygen-sensor-codes.html
https://www.obd-codes.com/p0134
illetve:
Several things can cause a P0420 code in a Toyota:

-Leaded fuel in an unleaded system will nearly always trigger this, given the differing properties of leaded fuel combustion and exhaust.
-Failed O2 sensors or connections are also possible culprits.
-A failed catalytic converter.
-Other less likely problems: an issue with the coolant temperature sensor, an exhaust manifold leak, a spark timing issue, leaking fuel injectors, misfires, or fuel oil contamination.
Because there are a lot of possible problems that could cause a PO420 code, it's a good idea to check the (far cheaper) oxygen sensors and other items before you invest in a new catalytic converter.


https://parts.olathetoyota.com/p0420-code-toyota