Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736860 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6990 Dátum: 2018.09.13 11:00:17 »
Tisztelt Yarisos közösség!
Édesanyám a héten lett egy 2006-os Yaris II 1.0 tulajdonosa.... van néhány hiányosság:
-Az óra és a hőmérő jobb oldali kijezök nem üzemelnek. Hogyan kezdjem a hibát keresni? Biztosíték, csatlakozó...?
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

tszilard

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6991 Dátum: 2018.09.14 16:09:29 »
Sziasztok!

Van egy 2001-es évjáratú 1000 ccm Yarisom. Az alábbi problémáim vannak:

- Az autó kezd már rozsdásodni több helyen, de legszembetűnőbb a bal első ajtó alján.
- Esedékes lassan vezérmű lánc cseréje, már lehet enyhén hallani indításkor a zörgést.
- Jobb hátsó kerék csapágyas lett.
- Klíma elromlott

A fenti problémák szinte egyszerre jöttek elő az autón.

Kérdésem az lenne, hogy érdemes-e a szerelő szerint kb. 200 ezer forintot rááldoznom, vagy adjam el így áron alul.
A kérdés azért merül fel, mert az autóban már kb. 380.000 km-van. Az 1000 ccm-es Yarisok motorja mennyi km-t bírhat megfelelő karbantartás mellett? (mindig időben, jó minőségű olajat kapott, nem eszi az olajat). Érdemes ennyi km-nél ekkora összeget még rááldozni?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6992 Dátum: 2018.09.14 19:04:32 »
Szia!
Volt itt a klubban egy több mint 600k futott 1.0 ás, annak nem volt semmi baja, igaz nagyon kíméletesen volt használva. Sajnos elég régóta nem fórumozik a tulajdonosa.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6993 Dátum: 2018.09.17 00:43:28 »
Kérdésem az lenne, hogy érdemes-e a szerelő szerint kb. 200 ezer forintot rááldoznom, vagy adjam el így áron alul.
Hát igen, ez az örök probléma. Ilyenkor két ellentétes dolog van: egyrészt sose kapod vissza azt a 200ezer forintot, amibe a felsorolt hibák kijavítása kerül. Másrészt ha (a hibák miatt) áron alul eladod, keveset kapsz érte, ennyiért nem nagyon kapsz másik használható autót, de még ha ráfizetve azt a 200ezret, amit ennek a javítására költenél, kifogsz egy jónak tűnőt is, mi a garancia, hogy az tényleg hibamentes lesz?
Szóval ezt csak te döntheted el, te tudod, hogy szívedhez nőtt-e a kocsi, vagy könnyen szabadulsz tőle, illetve a szerelőd mennyire végez jó munkát.
music     

haven

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6994 Dátum: 2018.09.19 18:20:49 »
Yaris ts kijelzőnek, ami a fogyasztást stb adatokat írja ki, nincs világítása. Szétkaptam darabokra, utána jöttem rá, hogy egy LCD panelban nincs külön lámpa, led ami világítson..... :hmmmm:
kérdés, ez akkor valami elektromos hiba lehet? Zárlat, kontakt hiba? bármi tipp?

finnmzs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6995 Dátum: 2018.09.25 12:56:34 »
Szia! Bocsi, hogy csak most reagálok annak ellenére, h én kértem segítséget. Futottam pár kört még az olajfogyasztás miatt. Semmi jó hír. Éves kötelezőkre márkaszervízbe hordtam, előírt minőségű olajat tettek bele. Sajnos semmi jóval nem biztattak, gondban vagyok továbbra is. Nagyon tartok a motor megbontásától. Utána tuti jó lesz? Nem tudom.

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6996 Dátum: 2018.09.26 09:30:35 »
Sziasztok!

Májusban vásároltam egy 2006-os yaris II. EXE-t, 1.3 VVTI motorral, 130.000 km-el. Városban és hosszútávon is rendszeresen használom. Kb egy hónapja városban a piros lámpánál a fordulatszámmérő le és fel szaladgál, és lefullad az autó. Újraindítás után néha még dadog, van hogy újra lefullad, de mindig beindul újra.
Valaki tapasztalt már hasonlót? Szerelőnél már volt ezzel a problémával, átnézte az autót, hibakódot nem talált, a folytószelep végén egy potmetert ki kellett cserélni.
Utána mentem a kocsival kb 200 km-t, akkor nem mutatta a hibát, ma viszont, a csúcsforgalomban újra.

Bármi ötletet szívesen fogadok.

Köszi!

Nálam uez volt, fals benzínt szívott benzingőz visszavezetésből. Könnyne elenőrizhető, motorrol huzd le a visszavazető csövet, ha csöpög belölle a benzin akkor nálad is ez van. Ha nem kizárhatod.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6997 Dátum: 2018.09.26 09:36:05 »
Mennyi olajat eszik konkrétan?
music     

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6998 Dátum: 2018.09.26 09:40:07 »
Sziasztok! 2013-as 1,0-ás Yarisom erősen fogyasztja az olajat. Gyári előírt van benne mindig. Évente hordtam a szakszervízbe. Bár 5 évig garanciás, ez a probléma nem garanciális. Ettől eltekintve is nagyon bosszantó. Most olvastam, hogy a legmegbízhatóbb kisautó a Yaris. (https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.origo.hu%2Fauto%2F20180718-hianypotlo-lista-ezek-most-a-legmegbizhatobb-autok-magyarorszagon.html%3Futm_source%3Dhirkereso&h=AT0XXqPJijtpX6mjgnEnNFOlbw9xrsNn58YFsuXqTxux8d2Zs13Sl6ao1KznDpn7GQ2OFUPgS2KswEYNf936A45s209dpWRwloQn1pUtRk84WTavIRwoGQYSg4zfKdELg5TUKg) Ezek szerint nekem pechem van. Tapasztalt már más is ilyet? Mi okozhatja? Hogyan lehet megszüntetni ezt a problémát?

Az olaj fogyás is garanciális probléma ha átlép egy szintet.

Nekem erősen gyanús, (99%), hogy az új 1.0nak (1KRFE) uaz a baja mint az 1.33 szériának. pl de sok írás van olvass utána https://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2018/05/27/toyota_motorblokk_rsvptc/
Én tuti nem hagynám Toyotanal annyiba a dolgot és ütném őket, főleg, hogy végig szakszervízbe vited, mert ha nem csinálják meg gariba max pár év múlva majd neked kell és elég húzós összeg lesz.

A dolog azért is nagyon bosszantó mert a korábbi 1sz-FE, 2SZ-fe meg egy nagyon jó, megbízható konstrukció volt.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6999 Dátum: 2018.09.26 09:57:08 »
Az olaj fogyás is garanciális probléma ha átlép egy szintet.
Igen, de elég magas az a szint - a kezelési utasításban egyébként mindig ott van, hogy mennyit tolerál a gyártó, ezt kell átlépni ahhoz, hogy szóba álljanak vele. Viszont a Toyotánál van esély arra, hogy méltányosság keretében elintézzék az ügyet, más márkánál még nem hallottam ilyenről.
music     

hislah

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
    • www.b-tel.hu
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7000 Dátum: 2018.09.29 17:03:40 »
Sziasztok!
Valaki cserélt már tankba épített benzin szűrőt? Nem az AC pumpa alatti külső kb. L alakú szűrőre gondolok, hanem ami az AC mellett van. Egy nagy fehér majdnem hengeres alakú cucc.
Jövő héten tervezem a cseréjét.

szecsitamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7001 Dátum: 2018.09.29 20:36:20 »
Eddig nem jött hozzászólás a problémámhoz, ezért még egyszer bővített infókkal kérnék segítséget.
Párom vett egy 2009-es szuper állapotú 1.33-as 6 sebességes Yarist. Szervizkönyves garantált 158.000 km-el, assistance-al, meg minden.
A motor diagnosztika lámpa kigyulladt, Toyota szerviz, O2-es szenzor (lambdaszonda). Vodoo tisztító adalék beletöltve hátha megoldja.
Hibakód törlése 100 km után visszajött.
A kereskedő rendes volt gariban kicseréltette, igaz nem gyárira, hanem valami gagyira, de a hiba 600 km után ismét visszajött.
Szervizben gondolták, hogy az új is rossz ezért 41.000 Ft-os NGK szondára cseréltük. Az autó érezhetően jobb is lett, de ugyanaz a hibakód 100 km után előjött ismét.
Katalizátort megnéztük endoszkóppal, az rendben van.
Valaki segítsen már mert nem tudom mi lehet a baj, hibának a gyári Toyota program is a szondát hozza ki, de kizárt, hogy 3-ból 3 rossz?
Mit nézzünk vagy nézessünk meg?
Előre is kösz ha valaki segít!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7002 Dátum: 2018.09.30 00:56:15 »
Nem tudom, merre laksz, de esetleg a TTG-vel (Toyota Team Garage) vedd fel a kapcsolatot. Másik motorú másik Toyota típusnál van hasonló hiba, és ott a szondakiemelés a megoldás, amit ők szoktak csinálni.
music     

szecsitamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7003 Dátum: 2018.09.30 19:34:12 »
Köszi az infót. Nagykanizsán lakunk, de el tudjuk vinni. Felveszem velük a kapcsolatot. Köszönöm!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7004 Dátum: 2018.10.01 21:28:04 »
Emiatt kár feljönni Nagykanizsáról. Szondakiemelő ebay-ről 5000ft és bárhol fel tudják tenni. Ha mostanában volt cserélve, akkor még laza a menet, tehát könnyű lesz. Elővegyem a linket, hogy T25-höz mit rendeltem? Valami lengyel eladó volt, 4 nap alatt jött meg.