Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736556 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6975 Dátum: 2018.08.01 22:46:01 »
Üdv. 2005 ös Toyota yarisban szeretnék index cserét, de nem férek hozzá. A két csavart kivettem, de nem jön ki a lámpatest. Valaki tudna segíteni hogyan is kellene csinálnom? :helpsmilie:

Elöl, hátul, oldalt?  :cool2:
Minek (hol) kell csavarokat kiszedni?
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

haven

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6976 Dátum: 2018.08.05 10:46:08 »
Yaris Ts a direkt sportlégszűrőjén keresztül valószinűleg felszívott egy kis vizet, egy kb 40 centimétert okozó felhőszakadás miatt :cry:
Beindult, de furcsa hangja van,mit kellene tenni? Szétszedni, kipucolni az injektort? Esetleg levenni a hengert?  :helpsmilie:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6977 Dátum: 2018.08.06 08:46:24 »
Sziasztok, szeretnék segítséget kérni. Toyota Yaris Linea Sol 2003 típus eddig csak második indításra indult be. Sok állás után vagy melegen egy idő után harmadikra indul el. Megkímélt állapotú autó. Lenne valakinek ötlete mi lehet a gond az autóval? Köszönöm szépen.
Nem nagyon értek hozzá, de a gyertyák rendben vannak?
music     

szecsitamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6978 Dátum: 2018.08.13 17:43:15 »
Sziasztok!

A páromnak vettünk egy 2009-es 1,33vvti Yaris-t, kb. 100 km után felvillant benne a check engine! Bevittük szervizbe, hogy olvassák ki a hibatárolót, az O2-es oxígénszenzort dobta ki. Előtte sokat állt (március óta) az autó a kereskedésben, az akkuja is teljesen le volt merülve. Állítólag ennek is köze lehet hozzá. Adtak tisztítófolyadékot, hogy próbáljuk ki, beletöltöttük, de én nem hiszek ezekben a wodookban  ::) ! Volt valakinek hasonló gondja ezzel a motorral? Egy 150.000-et futott szervizkönyves autótól nem ezt várná az ember, főleg nem ezzel a márkajelzéssel. Merre induljunk el, tud valaki segíteni?
Köszönöm!

Enrico

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6979 Dátum: 2018.08.22 08:55:39 »
Szia,

A képen látható két alkatrészt szétszerelni, nagyon alaposan kitakarítani, a vákuumcsöveket ellenőrizni. Mindkettő brutál koszos tud lenni belülről, a járatok képesek teljesen eltömődni.

Szia,
köszi a választ, sajna nem segített.
Az autót ezzel az infóval elvittem a Toyoteam Garage-hoz, kitakarították, EGR szelepet mondtak, de nem az a baj.


Egy kis plusz infó, azoknak, akik a TG-hez vinnék az autót, komment nélkül a tények:
A fórumon találtam hozzájuk kontaktot, leveleztünk, telefonon is beszéltünk, segítőkészek voltak. Mivel a motordadogás csak hidegen tapasztalható, ott kellett hagyni az autót.
Pont balatoni nyaralásra indultam kis családdal, így az autót Pesten leadtam hozzájuk és megbeszélés alapján 6 nap múlva (vasárnap!) mentem érte.
Átnézték, fékcserét javasoltak, így kértem, megcsinálták. A motordadogásra ők EGR szelepet mondtak, takarították, de nem oldotta meg.
Azt mondta a szerelő,hogy majd Józsi hívni fog, mert alkatrész csere nélkül nem lehet megoldani a hibát, de megpróbál keresni bontóban, hogy ne legyen túl drága.
Így egyeztetés után ott hagytam még egy hétre az autót, hogy legyen idő az alkatrész beszerzésre és cserére.
Onnantól sajnos már senki sem keresett az autóval kapcsolatban. Telefont nem vette fel Józsi,SMS-ben értekeztünk többnyire. Egy hét múlva elhozta egy barátom az autót, de nem nyúltak hozzá már.

Amikor én voltam az autóért, azt mondták, hogy a dadogás megszűnt, de csak úgy, hogy lehúzták a valamelyik levegőkábelt.
Sajnos a dadogás ettől nem szűnt meg, sőt kiegészült egy kis fémes zörgéssel. Az autó elején egy fémlemez nem lett visszarögzítve, szerencsére nem hagytam el az autópályán menet közben.

Másik szerelőhöz került az autó, ahol kiderült, porlasztócsúcs hibás a járgány, most vihetem tovább az autót, hogy diagnosztikázzák, melyik porlasztócsúcs és vajon felújítható-e, vagy komplett csere kell.

cala

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6980 Dátum: 2018.08.24 11:18:06 »
Szia, ezt mi is végigjátszottuk a saját autóval. A gyerek már behunyt szemmel is le tudta venni az EGR-t. És végül nem az volt a baj. Ebben a fórumban látsz képet arról, hogy a másodlagos levegő szelepnek (azt hiszem így hívják) hogyan kellene kinéznie takarítás után: https://www.toyotaownersclub.com/forums/topic/85740-idle-eratic-d4d-yaris-solution/. Képes úgy berakódni, a kis átvezető lyuk a pillangószelep ház aljában nem is látszik. A csavarhúzót alig bírtam belenyomni...

Ha ez sem megoldás, akkor még egyre tudok tippelni: nem elég a vákuum. A gumicsöveket végigköveted, és kitakarítod mindegyiket (szűrőket is), van egy fémcső, arról kapják a vákuumot, az a kis csonk el szokott dugulni. Egyben érdemes a vákuumszivattyút is megnézni, termel-e eleget. Valamint netről vadászott kép alapján érdemes megnézni, hogy minden cső a helyén van-e.

cala

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6981 Dátum: 2018.08.24 11:19:45 »
+ még egy, a vákuum membránokat is le kell ellenőrizni, hogy működnek-e. Szép piros volt a gyerek feje amíg a csövet szívva kinyittatta az EGR-t  [rohog].

szecsitamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6982 Dátum: 2018.08.24 14:02:26 »
O2 szenzorral valaki tapasztalat? A voodoo adaléktól természetesen nem gyógyult meg, 100 km után ugyanaz a hibakód jött elő.

kongyiklaci

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6983 Dátum: 2018.08.26 09:25:43 »
Üdv!

Toyota yaris 1.0, 1999-es évjárat. Fűtőradiátor cserében tudna valaki segíteni?

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
darabos mozgas
« Válasz #6984 Dátum: 2018.08.29 10:34:19 »
Sziasztok
Par hete csinalja a yaris hogy alacsony sebessegnel(fordulas,ket auto koze beallas)kozel vagy teljesen kitekert kormanyallasnal, rangatva-darabosan megy az auto,olyan erzes mintha alrebb ugrana.
A kormany nagyobb temponal sem remmeg egyaltalan,egyenesfutas is o.k.

Merre induljak el a.problemaval?
A kormanyszervo egyideje azt produkalja hogy tuzonapon ha ot all par orat akkor indulas utan visszahulesig(legkondi) egyaltalan nincsen szervo.ezt arnyekolassal megtudtam eddig oldani.
A rangatas-ugrast mukodo szervo mellett is csinalja.

Thomas

xxmadden

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:darabos mozgas
« Válasz #6985 Dátum: 2018.09.03 14:29:01 »
Sziasztok
Par hete csinalja a yaris hogy alacsony sebessegnel(fordulas,ket auto koze beallas)kozel vagy teljesen kitekert kormanyallasnal, rangatva-darabosan megy az auto,olyan erzes mintha alrebb ugrana.
A kormany nagyobb temponal sem remmeg egyaltalan,egyenesfutas is o.k.

Merre induljak el a.problemaval?
A kormanyszervo egyideje azt produkalja hogy tuzonapon ha ot all par orat akkor indulas utan visszahulesig(legkondi) egyaltalan nincsen szervo.ezt arnyekolassal megtudtam eddig oldani.
A rangatas-ugrast mukodo szervo mellett is csinalja.

Thomas
Valamelyik aldal,külső vagy belső gömbcsuklója okozhatja.Megemelve lehet ellenőrizni,vagy még kereket bakon megpörgetve.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:darabos mozgas
« Válasz #6986 Dátum: 2018.09.05 19:19:42 »
ezt arnyekolassal megtudtam eddig oldani.
Próbáld szerelővel megoldatni. :hug:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6987 Dátum: 2018.09.05 20:12:01 »
Sziasztok
Par hete csinalja a yaris hogy alacsony sebessegnel(fordulas,ket auto koze beallas)kozel vagy teljesen kitekert kormanyallasnal, rangatva-darabosan megy az auto,olyan erzes mintha alrebb ugrana.
A kormany nagyobb temponal sem remmeg egyaltalan,egyenesfutas is o.k.

Merre induljak el a.problemaval?
A kormanyszervo egyideje azt produkalja hogy tuzonapon ha ot all par orat akkor indulas utan visszahulesig(legkondi) egyaltalan nincsen szervo.ezt arnyekolassal megtudtam eddig oldani.
A rangatas-ugrast mukodo szervo mellett is csinalja.

Thomas

Toyotát ismerő szerelő felé!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

haven

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6988 Dátum: 2018.09.06 18:25:15 »
van tippje valakinek? Motorcsere után vagyok a ts emmel, minden működik, azt kivéve, hogy beindítom megy, kis idő múlva felpörög a motor, olyan 1500 on, nem is megy lejjebb.
3 vákumcsőről tudok, azt megnéztem, légtömegmérőt cseréltem, vízhőfokmérő szenzor/gomba is cserélve, komputer nem jelez semmit.
pillangószelep tisztítva, szívósor cserélve.....

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6989 Dátum: 2018.09.09 21:23:06 »
Sziasztok.
 Lényegében utánamvágtak egy kissé összetört ,elhanyagolt 2001 es 1.0-as yarist (228-ezer km-el..) Úgy gondolom téli autónk megfelelö lenne.
Már rengeteg mindent megjavítottam rajta,és mivel egy olajcsere után is szinte elhalkult a motor..(lehet a lm mos2 adaléknak is van benne szerepe + az elgörbült lengökar cseréjekor sem tört bele a csavar.. ::) -->ezért úgy tünik ez a kis vacak még nagyon is élni akar... :yes:
Amikor kimostam a mocsokból akkor derült ki ,hogy szokásos módon ezen is ki van rohadva a tank betöltö csö...
Gondolom ez a hiba itt már mást is érintett,ezért érdekelne ,hogy mi a legjobb javítási megoldás?
A gyári nagyon drága és ráadásul A és B változat is van..
Utángyártottban Klokkerholm-ot találtam. Érdemes azzal foglalkozni?
Köszönöm a segítséget .