Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736816 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

cala

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6960 Dátum: 2018.07.15 20:28:39 »
Szia,

A képen látható két alkatrészt szétszerelni, nagyon alaposan kitakarítani, a vákuumcsöveket ellenőrizni. Mindkettő brutál koszos tud lenni belülről, a járatok képesek teljesen eltömődni.

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6961 Dátum: 2018.07.15 23:22:37 »
Sziasztok,

most regisztráltam, bízva benne, hogy talán kapok egy kis segítséget a problémám kapcsán:
Van egy 2003-as dízel yarisom...
Helló!
Annak idején Én is így jártam, kaptam segítséget a hibaelhárításhoz, és azóta se jött elő ez a hiba.
1213-as hozzászólásban megtalálod!
Üdv.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=1400&na_step=100&t=9017185&na_order=
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

antanett

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6962 Dátum: 2018.07.16 20:55:08 »
Sziasztok!

Májusban vásároltam egy 2006-os yaris II. EXE-t, 1.3 VVTI motorral, 130.000 km-el. Városban és hosszútávon is rendszeresen használom. Kb egy hónapja városban a piros lámpánál a fordulatszámmérő le és fel szaladgál, és lefullad az autó. Újraindítás után néha még dadog, van hogy újra lefullad, de mindig beindul újra.
Valaki tapasztalt már hasonlót? Szerelőnél már volt ezzel a problémával, átnézte az autót, hibakódot nem talált, a folytószelep végén egy potmetert ki kellett cserélni.
Utána mentem a kocsival kb 200 km-t, akkor nem mutatta a hibát, ma viszont, a csúcsforgalomban újra.

Bármi ötletet szívesen fogadok.

Köszi!
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.16 21:27:49 írta antanett »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6963 Dátum: 2018.07.17 06:54:06 »
Sziasztok!

Májusban vásároltam egy 2006-os yaris II. EXE-t, 1.3 VVTI motorral, 130.000 km-el. Városban és hosszútávon is rendszeresen használom. Kb egy hónapja városban a piros lámpánál a fordulatszámmérő le és fel szaladgál, és lefullad az autó. Újraindítás után néha még dadog, van hogy újra lefullad, de mindig beindul újra.
Valaki tapasztalt már hasonlót? Szerelőnél már volt ezzel a problémával, átnézte az autót, hibakódot nem talált, a folytószelep végén egy potmetert ki kellett cserélni.
Utána mentem a kocsival kb 200 km-t, akkor nem mutatta a hibát, ma viszont, a csúcsforgalomban újra.

Bármi ötletet szívesen fogadok.

Köszi!

Biztosan lehet még más is az ok (pl, ramaty állapotú gyújtógyertyák) de szerintem a legvalószínűbb az, hogy a fojtószelepházba csatlakozó valamely tömlőnél tömörtelenség alakult ki (fals levegőt szív). Piti probléma, de hosszadalmas és aprólékos vizsgálódással található meg a hiba helye.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6964 Dátum: 2018.07.17 16:24:55 »


Sziasztok!

Májusban vásároltam egy 2006-os yaris II. EXE-t, 1.3 VVTI motorral, 130.000 km-el. Városban és hosszútávon is rendszeresen használom. Kb egy hónapja városban a piros lámpánál a fordulatszámmérő le és fel szaladgál, és lefullad az autó. Újraindítás után néha még dadog, van hogy újra lefullad, de mindig beindul újra.
Valaki tapasztalt már hasonlót? Szerelőnél már volt ezzel a problémával, átnézte az autót, hibakódot nem talált, a folytószelep végén egy potmetert ki kellett cserélni.
Utána mentem a kocsival kb 200 km-t, akkor nem mutatta a hibát, ma viszont, a csúcsforgalomban újra.

Bármi ötletet szívesen fogadok.

Köszi!

foJtószelep potméter(ammeg mi?? ???) után egy takaritás is kellett volna annak a gépszelepnek, meg netán egy csapat uj gyertya, léghőmérséklet érzékelö takaritása.
és végűl ellenörizni,h minden a helyén van é!! ezek megtörténtek??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6965 Dátum: 2018.07.17 20:42:23 »

foJtószelep potméter(ammeg mi?? ???)

Folytószelep-állás érzékelő szenzor, ami valóban "potméter" feszültségosztó elven működik. Ennek a jelét hasonlítja össze a fedkomp a gázpedál állás -érzékelővel, ami szintén "potméter" elven dolgozik. Ha itt szinkronitás/állás eltérés/ probléma lenne, akkor jön a P 1221 OBD üzenet.
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6966 Dátum: 2018.07.18 09:53:18 »
Sziasztok!

Májusban vásároltam egy 2006-os yaris II. EXE-t, 1.3 VVTI motorral, 130.000 km-el. Városban és hosszútávon is rendszeresen használom. Kb egy hónapja városban a piros lámpánál a fordulatszámmérő le és fel szaladgál, és lefullad az autó. Újraindítás után néha még dadog, van hogy újra lefullad, de mindig beindul újra.
Valaki tapasztalt már hasonlót? Szerelőnél már volt ezzel a problémával, átnézte az autót, hibakódot nem talált, a folytószelep végén egy potmetert ki kellett cserélni.
Utána mentem a kocsival kb 200 km-t, akkor nem mutatta a hibát, ma viszont, a csúcsforgalomban újra.

Bármi ötletet szívesen fogadok.

Köszi!
Szia!

Legvalószínűbb fals levegő jelenléte, ahogy feljebb írták, vagy az alapjárati szelep szorulása, ki kell tisztítani.

finnmzs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6967 Dátum: 2018.07.18 13:22:12 »
Sziasztok! 2013-as 1,0-ás Yarisom erősen fogyasztja az olajat. Gyári előírt van benne mindig. Évente hordtam a szakszervízbe. Bár 5 évig garanciás, ez a probléma nem garanciális. Ettől eltekintve is nagyon bosszantó. Most olvastam, hogy a legmegbízhatóbb kisautó a Yaris. (https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.origo.hu%2Fauto%2F20180718-hianypotlo-lista-ezek-most-a-legmegbizhatobb-autok-magyarorszagon.html%3Futm_source%3Dhirkereso&h=AT0XXqPJijtpX6mjgnEnNFOlbw9xrsNn58YFsuXqTxux8d2Zs13Sl6ao1KznDpn7GQ2OFUPgS2KswEYNf936A45s209dpWRwloQn1pUtRk84WTavIRwoGQYSg4zfKdELg5TUKg) Ezek szerint nekem pechem van. Tapasztalt már más is ilyet? Mi okozhatja? Hogyan lehet megszüntetni ezt a problémát?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6968 Dátum: 2018.07.18 16:12:20 »
Szia!
Milyen olaj van benne? Biztosan minden alkalommal cserélték benne, nem csak papíron? Mennyi olajat fogyaszt?

antanett

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6969 Dátum: 2018.07.18 19:21:52 »
Rajta vannak a dolgon, bár én eléggé kétségbe vagyoke esve miatta  :cry: Azért az mégsem járja, hogy egy Yaris ilyet csináljon...


Szia!

Legvalószínűbb fals levegő jelenléte, ahogy feljebb írták, vagy az alapjárati szelep szorulása, ki kell tisztítani.

kongyiklaci

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6970 Dátum: 2018.07.19 17:59:20 »
Üdv!

Érdeklődöm, hogy Yarisban fűtőradiátort cserélt-e már valaki?

Üdv.: Laci

rabijani

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6971 Dátum: 2018.07.20 14:04:44 »
MOst olvasva az elektromos gondot - nem lehet hogy a testelés nem olyan jó? Kicsit olyan, mintha nem lenne elég feszültség az elektromosságban. Ha az akkufeszültség jó, akkor csak "útközben" tűnhet el a feszültség. Mivel ennyi féle fogyasztónál jelentkezik, ezért gyanítom hogy testelési gond lehet. A testelési pontokat nézném meg. Bár hátha azóta már kiderült a hiba oka...
Köszi big_mafa!!!!!
A TESTKÁBEL lett a megoldás. Az akkusaruról ami közvetlenül kapcsolódik a kasznira, az a kb 15cm-es darab. :clap: :clap: :clap: :clap: Ennek a vége volt eloxidálódva olyannyira, hogy már nem volt megfelelő a test. Igaz mire rájöttünk addigra tönkretettem a katalizátort, a rengeteg üzemanyaggal amit nem a megfelelő helyen sikerült elégetni  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

antanett

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6972 Dátum: 2018.07.21 00:50:49 »
A helyzet továbbra is fenn áll, az autószerelő a következőket csinálta meg:
lamdaszonda kimérve
gyertyák cserélve
légtömegmérő cserélve
folytószelep/pillangószelep ház kipucolva
hibatároló kiolvasva - nincs hibakód

Itt a fórumban a 330. oldalon találtam egy hozzászólást, Kamboy-tól, ugyan ezzel a problémával, írtam is neki, de a bejegyzése 2011-es, lehet, hogy erre válasz nem kapok egyhamar.  :no:

Úgy tűnik, hogy az ő megoldása a VVT-I mágnes szelep belsejében lévő olajsár kitakarítása volt. Tudnátok abban segíteni, hogy a fentebb felsorolt dolgok között ez a tisztítás megtörtént-e, vagy sem?  ::) Pont ilyen névvel ugye nincs javítás, de valamelyik nem tartalamazza azt is esetleg?

További ötleteket szívesen fogadok, a kisautó itt áll az udvaron és nem igazán merek vele járni, úgyhogy sürgősen meg kellene oldani a problémát...ma átnéztem a biztosítékokat/reléket és találtam egy feketedettet. Holnap keresek egy autóvillamossági boltot, veszek másikat. Lehetséges, hogy ez okoz problémát?

Köszi :)

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6973 Dátum: 2018.07.22 22:13:09 »
A helyzet továbbra is fenn áll, a7z autószerelő a következőket csinálta meg:
lamdaszonda kimérve
gyertyák cserélve
légtömegmérő cserélve
folytószelep/pillangószelep ház kipucolva
hibatároló kiolvasva - nincs hibakód

Itt a fórumban a 330. oldalon találtam egy hozzászólást, Kamboy-tól, ugyan ezzel a problémával, írtam is neki, de a bejegyzése 2011-es, lehet, hogy erre válasz nem kapok egyhamar.  :no:

Úgy tűnik, hogy az ő megoldása a VVT-I mágnes szelep belsejében lévő olajsár kitakarítása volt. Tudnátok abban segíteni, hogy a fentebb felsorolt dolgok között ez a tisztítás megtörtént-e, vagy sem?  ::) Pont ilyen névvel ugye nincs javítás, de valamelyik nem tartalamazza azt is esetleg?

További ötleteket szívesen fogadok, a kisautó itt áll az udvaron és nem igazán merek vele járni, úgyhogy sürgősen meg kellene oldani a problémát...ma átnéztem a biztosítékokat/reléket és találtam egy feketedettet. Holnap keresek egy autóvillamossági boltot, veszek másikat. Lehetséges, hogy ez okoz problémát?

Köszi :)

Amikor azt írod, hogy szaladgál a fordulatszám mérő, azt pontosan higy érted? A mutató mozog? Mennyire, milyen tartományban? Milyen frekvenciaval? A motorhang változik közben? Teljesítmény ok egyébként?

zyben

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6974 Dátum: 2018.08.01 16:52:39 »
Üdv. 2005 ös Toyota yarisban szeretnék index cserét, de nem férek hozzá. A két csavart kivettem, de nem jön ki a lámpatest. Valaki tudna segíteni hogyan is kellene csinálnom? :helpsmilie: