Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736475 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

rabijani

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6930 Dátum: 2018.04.04 21:08:34 »
Gyertya jó tipp... gyújtótekercseket is megnézetném.
Gyertya csere nem hozott eredményt. Sőt. Alapjáraton ha benyomom a klíma gombot a ventillátort meg 3asra állítom megáll az autó. A következő a gyújtó trafó lesz és még az üzemanyag szűrőre gondoltam. Még soha nem cserélték pedig lassan 240000 km lesz az autóban.töltés alapjáraton stabil 13.98 V. Az jó? Ha rángat akkor sem esik be 13.4 V alá. Szóval én a generátort kizárnám.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6931 Dátum: 2018.04.08 11:06:35 »
2007-es Yarisomon, csak ha teljesen balra (jobbra esetben nem) fordítom a kormányt (már az ütközési pont előtt ~ 10%-al is), akkor a belső térben is hallok egy kicsit fémes surlódásra jellemző hangot. Kerékcserénél megvizsgáltam és sehol nincs kerék érintés, vagy hasonló. Kerekeket megrángattam, csapágyak, gömbcsuklók, stb. teljesen rendben.
Ötlet???  :helpsmilie:
Most éppen 150e a kilométer.
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6932 Dátum: 2018.04.10 12:50:42 »
Sziasztok,  morog a Yaris...  Szerintem jobb oldalon,  és kerekcsapagyra gyanakszom. A szerelő is. Szerinte jobb oldalon mindkettő. Anyag 12 első  +28 a hátsó aggyal egyben,  plusz munka 2 óra. Ez szerintetek rendben van?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6933 Dátum: 2018.04.10 16:31:58 »
Sziasztok,  morog a Yaris...  Szerintem jobb oldalon,  és kerekcsapagyra gyanakszom. A szerelő is. Szerinte jobb oldalon mindkettő. Anyag 12 első  +28 a hátsó aggyal egyben,  plusz munka 2 óra. Ez szerintetek rendben van?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről



Ja, ha te fizeted!  ::)

 :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Libra26

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6934 Dátum: 2018.04.12 10:53:56 »
Sziasztok,

Szeretnék segitséget kérni tőletek. A problémám az lenne, hogy P1229.
Az autóm egy 2005-ös diesel yaris. Azt tudom a hibáról hogy túl magas vagy alacsony nyomás a magasnyomású rendszerben,
de hogy melyik az az alkatrész, amely nagy valószínűséggel a problémát okozza, azt nem.

A tünet: a motor véletlenszerűen megáll és a "check engine" lámpa elkezd világítani.
Viszont kb. 20 mp után újra lehet indítani és tökéletesen működik.
Sőt legutóbb több mint 1000 km megtettem vele hiba nélkül.
Valamint a "check engine" lámpa is kialszik, egy pár km vagy pár indítás után
és csak akkor jön vissza, ha esetleg újra megáll.

 
Gázolajszűrő lett cserélve.

Bármi ötlet, tanács jól jönne.

köszönöm.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6935 Dátum: 2018.04.12 11:07:34 »
Sziasztok,

Szeretnék segitséget kérni tőletek. A problémám az lenne, hogy P1229.
Az autóm egy 2005-ös diesel yaris. Azt tudom a hibáról hogy túl magas vagy alacsony nyomás a magasnyomású rendszerben,
de hogy melyik az az alkatrész, amely nagy valószínűséggel a problémát okozza, azt nem.

A tünet: a motor véletlenszerűen megáll és a "check engine" lámpa elkezd világítani.
Viszont kb. 20 mp után újra lehet indítani és tökéletesen működik.
Sőt legutóbb több mint 1000 km megtettem vele hiba nélkül.
Valamint a "check engine" lámpa is kialszik, egy pár km vagy pár indítás után
és csak akkor jön vissza, ha esetleg újra megáll.

 
Gázolajszűrő lett cserélve.

Bármi ötlet, tanács jól jönne.

köszönöm.


"Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve..."  byb Mondi
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Libra26

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6936 Dátum: 2018.04.12 13:43:36 »
 ::)

Köszi :)

kongyiklaci

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6937 Dátum: 2018.04.12 18:17:55 »
Üdv!

Toyota yaris 1.0 1999-es. Probléma: Valami sípol, visít, vagy mittudomén, a motortérből. Hidegen nem, meleg motornál is csak bizonyos fordulatszámon. Nem csapágy vagy valamelyik görgő(szerintem), olyan mintha alulról a szívósorból jönne a hang. Szívósor tömítés cserével megoldódna a gond?  :helpsmilie:

Válaszokat előre is köszönöm.

Cheetos86

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6938 Dátum: 2018.04.13 09:59:29 »
Sziasztok.
Tavaly nyáron lettünk boldog tulajdonosai egy Toyota Aygo 1.0 kék repülő felnőnek. Eddig semmi említésre méltó nem történt.Viszont mostanában arra lettem figyelmes,hogy ha alapjáraton jár az auto (pl. lámpánál),akié egyszerre felvillan a stop+olaj lámpa egy-két másodperc erejéig. A másik dolog,hogy menet közben kerregő hangot ad a kocsi a motortérből. Azt mondanám,hogy inkább gyorsításkor hallom a hangot, alacsony fordulatról való gyorsításkor magasabb sebességi fokozatban.
Tudom hogy Yaris-ról szól a topik,de az Aygo-s nem igazán aktív.
Minden segítséget előre is köszönök.

Attila

kongyiklaci

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6939 Dátum: 2018.04.17 08:05:08 »
Üdv!

Komáromi Yaris-os van itt az oldalon?

cszoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6940 Dátum: 2018.04.18 20:00:12 »
Helló!

Ma reggel indulás után elkezdett villogni a légzsák visszajelző lámpa az autón. Egy 2001-es 3 ajtós Yaris-ról lenne szó. Érdeklődnék, hogy mit jelent ez a villogási kód? Kb. 2 másodpercenként egy másodpercre felvillan és ezt csinálja folyamatosan.
Ezen az oldalon találtam Ford légzsák visszajelző villogás kódokat, ez a Yaris-ra is vonatkozik?

http://www.ndsmondeo.hu/spark/airbag_flash_bp/airbag_flash_bp.htm

Mert , ha jól értelmezem , a vezetőoldali légzsák hiba ez a villogás.

Egy youtobe-os videón Nissan-nál lehet törölni a lámpa villogást. Próbáltam , de nálam ez nem müködik, vagy nem jó Toyotára, vagy rosszul csináltam valamit.



Holnap viszem szerelőhöz, de gondoltam megkérdezem,nem tapasztalt-e valaki ilyen hibát. Kicsit kezdek kiábrándulni az autóból, vagy ennyi idősen már megkopott a legendás Toyota megbizhatóság?
Két hete indulni akartam, be is indult,majd fél perc után leállt, és utánna nem indult. Egy óra múlva meg beindult és azóta jó. Csak most meg ez a légzsák lámpa szórakozik.

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

Üdv:Zoli
« Utoljára szerkesztve: 2018.04.18 20:17:01 írta Nagycitrom »

cszoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6941 Dátum: 2018.04.18 20:06:06 »
Valamiért több sort hagy ki a bemásolt üzenetemből és a youtube link is lemaradt.

Hiába irom be , nem látható.


Mindenki megjegyezhetné már végre, hogy csak http és nincs s a végén!!!
Felejtsétek el már végre azt a https-t :censored:
Köszi


« Utoljára szerkesztve: 2018.04.18 20:19:21 írta Nagycitrom »

cszoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6942 Dátum: 2018.04.18 21:43:43 »
Én csak próbáltam bemásolni a linket.Nem tudtam,hogy nem fogadja el a HTTPS oldalt. Majd legközelebb figyelek rá. Elnézést a tudatlanságomért.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6943 Dátum: 2018.05.04 21:05:21 »
Gyertya csere nem hozott eredményt. Sőt. Alapjáraton ha benyomom a klíma gombot a ventillátort meg 3asra állítom megáll az autó. A következő a gyújtó trafó lesz és még az üzemanyag szűrőre gondoltam. Még soha nem cserélték pedig lassan 240000 km lesz az autóban.töltés alapjáraton stabil 13.98 V. Az jó? Ha rángat akkor sem esik be 13.4 V alá. Szóval én a generátort kizárnám.

MOst olvasva az elektromos gondot - nem lehet hogy a testelés nem olyan jó? Kicsit olyan, mintha nem lenne elég feszültség az elektromosságban. Ha az akkufeszültség jó, akkor csak "útközben" tűnhet el a feszültség. Mivel ennyi féle fogyasztónál jelentkezik, ezért gyanítom hogy testelési gond lehet. A testelési pontokat nézném meg. Bár hátha azóta már kiderült a hiba oka...



adambaruuu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6944 Dátum: 2018.05.05 21:12:04 »
Üdv.
Érdeklődnék, hogy 2000-es 1.0-ás yarisnál az normális, ha alapjáraton valami tak-tak-tak-tak hangot ad? Nem a kék szelep, bár annak is van egy hangja. Ez a másik oldalról jön kopogó hangja van, fordulatszámot emelve megszűnik. Illetve honnan szokott ezeknél folyni az olaj? A generátor konzoljánál látom, hogy folyik le. Köszi a válaszokat.