Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736415 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6885 Dátum: 2018.01.27 15:01:49 »
Üdv!

Fűtésproblémára megoldást keresek :helpsmilie:. 2000-es évjárat 1.0-ás motor. Nagyon gyenge, jóformán 0 a fűtés a Yarisomban. Termosztát csere, ill. fűtőradiátor tisztítás után sem fűt rendesen.

keresztáramú fűtési hőcserélő esetén a tömegáram hiánya lehet a magyarázat. v. levegő v. hűtőfolyadék!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kongyiklaci

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6886 Dátum: 2018.01.27 22:00:38 »
Üdv micila!

Köszönöm a választ. " tömegáram hiánya lehet a magyarázat". Ha megkérlek elmagyaráznád nekem ezt. Pontosabban gyakorlatilag mihez nyúljak, hol keressem a hibát. Fűtőradiátorba bemenő ill. visszatérő cső meleg. Hűtőfolyadék csere megvolt, kiegyenlítő tartályban folyadékszint ok.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6887 Dátum: 2018.01.28 11:43:18 »
Üdv micila!

Köszönöm a választ. " tömegáram hiánya lehet a magyarázat". Ha megkérlek elmagyaráznád nekem ezt. Pontosabban gyakorlatilag mihez nyúljak, hol keressem a hibát. Fűtőradiátorba bemenő ill. visszatérő cső meleg. Hűtőfolyadék csere megvolt, kiegyenlítő tartályban folyadékszint ok.

sbs

1, pollenszűrő ellenőrzés, ha nem  volt cserélve az elmúlt 1/2 éven belül (csere ha koszos)
2,belső levegő keringtetés, majd ell. , hogy gyün é a meleg (szűrőcsere nélkül is kipróbálhatod)
3, csapadékvíz elvezető és külső légbeömlő járat kitakarítás
4, ha így sincs javulás akkó cumi van, mer' a fűtési  - és, vagy - a hűtési hőcserélő lamellái vannak eltömődve redvával. Azt nem lesz élvezet kitakarítani! / Szűrő szerepe és cseréjének fontossága , poráttörést megelőzően/
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Meldzsy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6888 Dátum: 2018.01.29 10:37:08 »
A jármű légellátó rendszerének szívó ágából hiányzik egy jól funkcionáló, rezgés és zajcsillapító elem.

Köszönöm szépen a segítséget! Ez biztos segíteni fog a szerelőnek is!  :clap:  Te ezt tapasztaltad, vagy szerelő vagy?
Ez milyen alkatrész? meg tudom rendelni?
Köszi a választ!  :flowers:

Meldzsy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6889 Dátum: 2018.01.29 10:44:37 »
Üdv!

Nekem is pont ez a hibajelenség. Én csapágyra gyanakodtam. Elvittem szerelőhöz, megnézte. Kiderült semmiféle csapágy baja nincs, a sípoló hang a szívósorból jön. Szerelő megnyugtatott, nyugodtan használhatom az autót, ettől semmi baja nem lesz.

Na persze ok, hogy használhatjuk, de akkor is kellene valami megoldás, mert elég idegesítő.Akár ki utazott eddig velem, mindenki rákérdezett ,hogy ez normális?
Nekem is ezt mondta a szerelő, hogy nem motorhiba, ne ijedjek meg nincs akkora baj.
Arra figyelek, hogy azt a fordulatot gyors iramban hagyjam el, mert akkor nem olyan intenzív a hangja.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6890 Dátum: 2018.01.29 12:06:29 »
Köszönöm szépen a segítséget! Ez biztos segíteni fog a szerelőnek is!  :clap:  Te ezt tapasztaltad, vagy szerelő vagy?
Ez milyen alkatrész? meg tudom rendelni?
Köszi a választ!  :flowers:

Egy szívasc tömítés v. egy csavar. Csak pótolni kell, vagy előfeszíteni.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

ncc1701

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6891 Dátum: 2018.01.30 11:54:25 »
Sziasztok,

Egy 2006-os 1.3-as Yarisom van, relatíve sok, 345ekm-el. A p0420-as hibakód esetén mik az opcióim? Még csak egyszer dobta ki a gép az M0-áson. Szerelő span szerint katalizátor öregedhet, de próbáljak ki 2-3 tank 100-as benzint, jól megkergetve a vasat, ezt meg is fogom tenni. Mindíg ugyanannál a MOL kútnál tankolok, úgyhogy nem hiszem, h vmi pocsék üzemanyag miatt lehetett az eset.

Köszi. :)

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6892 Dátum: 2018.01.30 16:56:52 »
Sziasztok,

Egy 2006-os 1.3-as Yarisom van, relatíve sok, 345ekm-el. A p0420-as hibakód esetén mik az opcióim? Még csak egyszer dobta ki a gép az M0-áson. Szerelő span szerint katalizátor öregedhet, de próbáljak ki 2-3 tank 100-as benzint, jól megkergetve a vasat, ezt meg is fogom tenni. Mindíg ugyanannál a MOL kútnál tankolok, úgyhogy nem hiszem, h vmi pocsék üzemanyag miatt lehetett az eset.

Köszi. :)

Ua. a modell és már 110e-nél előjött. Nyugodtan kereshetsz katalizátort, sajnos...   :yes:

SK cseréltem tavaly. Nagyon egyszerű a csere, mert előlről simán kivehető. Kicsit meg kell emelni az elejét, hogy az alsó kimeneti csavarokhoz hozzáférj. A linkemnél még a tömítések és csavarok is (vagyis minden) mellékelve volt.

http://www.ebay.at/itm/KRUMMER-KATALYSATOR-KAT-TOYOTA-YARIS-1-3-VVT-i-64kW-KRUMMERKAT-BIS-2008/400981541012?hash=item5d5c5cc094:g:W8QAAOSwd0BV1czV
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.30 17:01:21 írta rezsofriedrich »
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

ncc1701

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6893 Dátum: 2018.01.31 08:13:13 »
Ua. a modell és már 110e-nél előjött. Nyugodtan kereshetsz katalizátort, sajnos...   :yes:

SK cseréltem tavaly. Nagyon egyszerű a csere, mert előlről simán kivehető. Kicsit meg kell emelni az elejét, hogy az alsó kimeneti csavarokhoz hozzáférj. A linkemnél még a tömítések és csavarok is (vagyis minden) mellékelve volt.

http://www.ebay.at/itm/KRUMMER-KATALYSATOR-KAT-TOYOTA-YARIS-1-3-VVT-i-64kW-KRUMMERKAT-BIS-2008/400981541012?hash=item5d5c5cc094:g:W8QAAOSwd0BV1czV

Faja, thx a tippet. :) Egyelőre még nem jött elő, de augusztusban megy műszakira, nyilván ha visszajön a hiba, akkor meg kell csinálni. Egyelőre remélem, h csak vmi baki volt a benzinben.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6894 Dátum: 2018.02.10 13:44:14 »
Miután az utóbbi napok latyakos  állapotai után ABS hibajelet kaptam, ami aztán előjött, majd megszűnt:

Ma megtörtént az ellenőrzés, bár a hibajel megszűnt a kiszáradással egy időben. (ABS)
Yaris II. 2006.

Azért meglepett, hogy a kábeloldali csatlakozó belseje, egyáltalán nem volt védett a vízbehatolás ellen.   :censored: A csatin van egy fekete műanyag védőház, ami alatt a két kábelér forrasztási/csatlakozási pontja látható és ez a felső felén egy kis "ablakon" keresztül szabadon áll!  :nono:

Oda bármikor beszivároghat víz, kosz, trutyi és a vezetőképessége (sós víz) függvényében okozhat villamossági eltérést.  :hmmmm:

Ha abból indulnánk ki, hogy ez szándékosan azért van nyitva, hogy ne "pangjon" benne a nedvesség, akkor miért nincs egy alsó rés, amin távozhatna a bekerült nedvesség, folyadék. (majd kiszáradna)

Na, ennyit a hátsó ABS szenzorok (Speed Sensor) csatlakozóiról...

(Amúgy kitisztítottam őket, majd egy csepp ragasztópisztolyos szilikonnal lezártam a pici nyílást.) Eddig továbbra sincs hibajel.  :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

ncc1701

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6895 Dátum: 2018.02.11 13:53:03 »
Lehet nem ide kellene, de yaris tartozék. :) Szóval, 2006+ évjáratú yarisra való gyári alufelni. És rohat. Olyan, mint amikor a kasztni rohad a festék alatt, rügyezik. Random helyeken. Lehet ezzel vmi megnyugtatót tenni, vagy teljesen reménytelen, mert hiába csinálom meg, megint elő fog jönni?

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6896 Dátum: 2018.02.11 21:06:12 »
Lehet nem ide kellene, de yaris tartozék. :) Szóval, 2006+ évjáratú yarisra való gyári alufelni. És rohat. Olyan, mint amikor a kasztni rohad a festék alatt, rügyezik. Random helyeken. Lehet ezzel vmi megnyugtatót tenni, vagy teljesen reménytelen, mert hiába csinálom meg, megint elő fog jönni?
Gyari-gyari felni (tehat a kullok hatuljaba benne van a Toyota jel, ET, szelesseg, atmero, osztokor), vagy szalonban hozza rendelt mas markaju felni? Egyebkent - sajnos - elofordul, hogy rugyeznek, azert egy felnit, amit er az eso, ho, por, so, kavics, katrany, stb... eleg sok mechanikai es kemiai hatasnak van kiteve. Ezen kivul teljesen tokeletesen senki sem (vagy csak nehany "elvetemult") szokta eltakaritani a kerekeket. Nem tudom hova valosi vagy, de vannak olyan muhelyek, ahol ezt tudjak orvosolni (altalaban homokszorjak, javitjak, gorgozik, aztan porfestik). Del-Alfoldon (Szeged vonzaskorzeteben) pl. lasi forumtarsat lehet hasonlo jellegu problemaval keresni, de mas forumon volt, aki Dunakeszin javittatott alufelnit hasonlo okok miatt.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

ncc1701

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6897 Dátum: 2018.02.12 06:09:55 »
Gyari-gyari felni (tehat a kullok hatuljaba benne van a Toyota jel, ET, szelesseg, atmero, osztokor), vagy szalonban hozza rendelt mas markaju felni? Egyebkent - sajnos - elofordul, hogy rugyeznek, azert egy felnit, amit er az eso, ho, por, so, kavics, katrany, stb... eleg sok mechanikai es kemiai hatasnak van kiteve. Ezen kivul teljesen tokeletesen senki sem (vagy csak nehany "elvetemult") szokta eltakaritani a kerekeket. Nem tudom hova valosi vagy, de vannak olyan muhelyek, ahol ezt tudjak orvosolni (altalaban homokszorjak, javitjak, gorgozik, aztan porfestik). Del-Alfoldon (Szeged vonzaskorzeteben) pl. lasi forumtarsat lehet hasonlo jellegu problemaval keresni, de mas forumon volt, aki Dunakeszin javittatott alufelnit hasonlo okok miatt.


Köszi. Abszolút gyári, toyota felniről van szó, és meg tudom én is csinálni, nem probléma, csak alut még nem javítottam. Kicsit utána jártam a gondnak a neten, más is belefutott ilyenbe, úgyhogy megcsinálom. Sajna így viszont, tekintve, h rá fog menni vagy 2 hétvégém, már drága volt a szett, de nem lehetett látni a hibákat, mert retkesen rakták el ősszel. :(

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6898 Dátum: 2018.02.12 08:21:57 »

Köszi. Abszolút gyári, toyota felniről van szó, és meg tudom én is csinálni, nem probléma, csak alut még nem javítottam. Kicsit utána jártam a gondnak a neten, más is belefutott ilyenbe, úgyhogy megcsinálom. Sajna így viszont, tekintve, h rá fog menni vagy 2 hétvégém, már drága volt a szett, de nem lehetett látni a hibákat, mert retkesen rakták el ősszel. :(
Ismeros is megcsinalta maganak. Kicsit pepecselos melo, de, ha van ra idod, meg affinitasod, akkor nem egy veszesen bonyolult dolog.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

ncc1701

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6899 Dátum: 2018.02.12 10:10:41 »
Ismeros is megcsinalta maganak. Kicsit pepecselos melo, de, ha van ra idod, meg affinitasod, akkor nem egy veszesen bonyolult dolog.

Itt egy jó leírás hozzá. Tuti rá fog menni vagy 2 hétvégém sajna.

Gyári dísztárcsát már újítottam fel, marha baba lett. :)