Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736137 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

syracusa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6810 Dátum: 2017.10.02 17:01:35 »
A fékasszisztens (BA) nem indult be a próbánál? Lassú fékezéssel (pedálmozgatással) próbáld újra. Sokan nem ismerik a működését és amikor átülnek a kocsimba, ők is ezt kifogásolják, pedig csak egy műszaki megoldásról, biztonságtechnikai szolgáltatásról van szó!
Megszokás kérdése a használata...
Kösz, de nem hiszem, ez normál, lassú fékezéskor ilyen. Minimális (jó) holtjáték a pedálon, jól elkülöníthető, de azután sincs eleinte semmi hatás, ahol egy másik autó már lassul. És egyszerre csak hoppá, megálltunk. Szándék szerint közelében nincs az ember egy nagyobb fékezésnek, mégis úgy tűnik mintha beletaposott volna. Azon a másfél-max két centin van a teljes normál fékerő tartomány.

kakadukak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6811 Dátum: 2017.10.03 20:00:32 »

ÜdV mindenkinek! Az én autóm is 11 éves .Az ismerőseim közül 3-an vettünk  pár hónap különbséggel Yarist. KB 6 éves korában jelent meg az én autómon a jobb hátsó kerékív rozsdásodása, a mási k két autónál 7 és 9 éves korában.Akinek a legkésőbb kezdett rozsdálni neki végig mindkét ajtó alatti résznél jelentkezett . Én is voltam a szervízben ,hasonlókat mondtak.Elvittem egy karosszériáshoz .30ezer ft-ért javította ,gyönyörűen megcsinálta Ez volt 3éve és még mindig semmi nyoma a rozsdának.Most a"fedélzeti kompjuter"a műszerfal jobb sarkában lévő kijelző/ fogyasztás hőmérő idő/adta meg magát.Javítható házilag ,vagy csak szervízben?

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6812 Dátum: 2017.10.03 21:10:51 »
ÜdV mindenkinek! Az én autóm is 11 éves .Az ismerőseim közül 3-an vettünk  pár hónap különbséggel Yarist. KB 6 éves korában jelent meg az én autómon a jobb hátsó kerékív rozsdásodása, a mási k két autónál 7 és 9 éves korában.Akinek a legkésőbb kezdett rozsdálni neki végig mindkét ajtó alatti résznél jelentkezett . Én is voltam a szervízben ,hasonlókat mondtak.Elvittem egy karosszériáshoz .30ezer ft-ért javította ,gyönyörűen megcsinálta Ez volt 3éve és még mindig semmi nyoma a rozsdának.Most a"fedélzeti kompjuter"a műszerfal jobb sarkában lévő kijelző/ fogyasztás hőmérő idő/adta meg magát.Javítható házilag ,vagy csak szervízben?

Mint írtam, nekem 10 év után jött elő a rozsda ugyanott...garanciában elemcsere lesz.
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Reaper851002

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6813 Dátum: 2017.10.09 09:09:46 »
Sziasztok!

Remélem, hogy jó helyre írom a hozzászólásomat!

Segítséget szereznék kérni a nálam tapasztaltabb Yaris tulajoktól. Ma reggel szokásosan indultam volna munkába, de az alábbi hibajelenséget tapasztaltam az autón.

- gyújtás van
- indítózás rendben, motor beindul

DE
- amikor felkapcsolom a világítást elmegy a kraft a fedélzeti computerből
- kigyulladva marad a töltésjelző lámpa az ABS lámpa és a !-es lámpa ami akkor világít ha behúzom a kéziféket
- nincs szervom, baromi nehéz tekerni a kormányt

Az autó egy 2003-as gyártmányú 1.3-as benzines Yaris Linea Sol

Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lehet a probléma, nem vagyok egy nagy mágus. Nem is értem járó motor mellett, hogy nem mehet a szervo. Meghalt volna a szervo motor? Vagy kampec a generátornak? vagy az akksi tropa?

Kérlek segítsetek.

Egy nagyon lelkes és büszke Yaris tulaj!

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6814 Dátum: 2017.10.09 10:06:08 »
Hátsó ablaktörlő...

Tegnap próbáltam az él nélküli gumit kiszedni, a vége az lett, hogy a kar vége, melybe be van pattintva a lapát: elreccsent. A 18 évnyi UV-től :(
Ugye ez a japán... ha az egészet leveszem, magára a kúpos-recés tengelycsonkra jó a francia is???
https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__Aut%C3%B3felszerel%C3%A9s__Ablakt%C3%B6rl%C5%91+-+h%C3%A1ts%C3%B3+spec?lapszam=4&cikkkod=RBA-742%7CCCL+%2APR
Nekem sikerült a művelet nemrég, azóta nagyon szépen töröl! Nem is értem miért cseréltem eddig komplettan ablaktörlőlapátot. Előre is lehet venni csak gumit?
'08 RX400h
'09 Prius 3

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6815 Dátum: 2017.10.09 13:45:34 »
Sziasztok!

Remélem, hogy jó helyre írom a hozzászólásomat!

Segítséget szereznék kérni a nálam tapasztaltabb Yaris tulajoktól. Ma reggel szokásosan indultam volna munkába, de az alábbi hibajelenséget tapasztaltam az autón.

- gyújtás van
- indítózás rendben, motor beindul

DE
- amikor felkapcsolom a világítást elmegy a kraft a fedélzeti computerből
- kigyulladva marad a töltésjelző lámpa az ABS lámpa és a !-es lámpa ami akkor világít ha behúzom a kéziféket
- nincs szervom, baromi nehéz tekerni a kormányt

Az autó egy 2003-as gyártmányú 1.3-as benzines Yaris Linea Sol

Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lehet a probléma, nem vagyok egy nagy mágus. Nem is értem járó motor mellett, hogy nem mehet a szervo. Meghalt volna a szervo motor? Vagy kampec a generátornak? vagy az akksi tropa?

Kérlek segítsetek.

Egy nagyon lelkes és büszke Yaris tulaj!

A generátorra tippelek, mivel az indítás rendben van...attól kezdve, hogy kell a teljesítmény (lámpák) a generátor adná a többit. Ráadásul a töltésellenőrző lámpa is ezt igazolja. Ékszíj/bordás szíj/ rendben? Nálad még a kormányszervó is hidraulikus, ha jól tudom. Tehát még inkább éjszíj...?
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.09 13:49:53 írta rezsofriedrich »
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6816 Dátum: 2017.10.09 16:54:27 »
Sziasztok!

Remélem, hogy jó helyre írom a hozzászólásomat!

Segítséget szereznék kérni a nálam tapasztaltabb Yaris tulajoktól. Ma reggel szokásosan indultam volna munkába, de az alábbi hibajelenséget tapasztaltam az autón.

- gyújtás van
- indítózás rendben, motor beindul

DE
- amikor felkapcsolom a világítást elmegy a kraft a fedélzeti computerből
- kigyulladva marad a töltésjelző lámpa az ABS lámpa és a !-es lámpa ami akkor világít ha behúzom a kéziféket
- nincs szervom, baromi nehéz tekerni a kormányt

Az autó egy 2003-as gyártmányú 1.3-as benzines Yaris Linea Sol

Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lehet a probléma, nem vagyok egy nagy mágus. Nem is értem járó motor mellett, hogy nem mehet a szervo. Meghalt volna a szervo motor? Vagy kampec a generátornak? vagy az akksi tropa?

Kérlek segítsetek.

Egy nagyon lelkes és büszke Yaris tulaj!
nem szakadt el a bordásszijad vagy csuszik?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
leeso feszultseg
« Válasz #6817 Dátum: 2017.10.10 11:18:16 »
Sziasztok!par hete tapasztaltam a kovetkezot es azota is fennall a jelenseg:
pl. megkozelitve egy korforgalmat visszavaltaskor a fenyszoro fenyen is lathato a csokkeno fenyero a valtas ideje alatt es 12.6V esik vissza...alapbol 14.1V tolt a generator ami stabilan jelen is van utazas alatt, tompitott lampa es abkakfutes mellett is minimalis a csokkenes ,tavolsaginal lemegy 13.5 kornyekere.Toltes lampa sosem gyulladt ki meg az emlitett valtasok alatt sem.

Esetleg valami tippet tudtok adni a leirtak alapjan?
Thomas9

Reaper851002

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6818 Dátum: 2017.10.10 12:32:31 »
A generátorra tippelek, mivel az indítás rendben van...attól kezdve, hogy kell a teljesítmény (lámpák) a generátor adná a többit. Ráadásul a töltésellenőrző lámpa is ezt igazolja. Ékszíj/bordás szíj/ rendben? Nálad még a kormányszervó is hidraulikus, ha jól tudom. Tehát még inkább éjszíj...?

Szia Rezső!

Este amikor hazamentem megnéztem, és nemhogy nincs elszakadva a szíj, olyan feszes mint a világ. Nem is csúszik. Sőt mostmár két újabb lámpával bővült a karácsonyfa. Már világítva marad az S/P és a légzsákjelző is. Ma beszéltem egy autóvillamossági szerelővel, aki azt mondta, hogy okozhatja ezt a problémát az is, hogy zárlatos az akkumulátor, így hiába dolgozik a generátor, nem tudja rendesen tölteni az akksit, az autó pedig állítólag elkezdi lekapcsolni az egyes funkciókat, elsőkörben a szervot mert az elvileg marha sok áramot felvesz.

 Mit gondolsz?

Misi

Reaper851002

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6819 Dátum: 2017.10.10 12:33:41 »
nem szakadt el a bordásszijad vagy csuszik?

Szia Robi!

Lentebb van a válaszom a Rezső levelére is. Abban leírtam! Érdekelne a te véleményed is.

Köszi

Misi

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6820 Dátum: 2017.10.10 13:48:44 »
Szia Rezső!

Este amikor hazamentem megnéztem, és nemhogy nincs elszakadva a szíj, olyan feszes mint a világ. Nem is csúszik. Sőt mostmár két újabb lámpával bővült a karácsonyfa. Már világítva marad az S/P és a légzsákjelző is. Ma beszéltem egy autóvillamossági szerelővel, aki azt mondta, hogy okozhatja ezt a problémát az is, hogy zárlatos az akkumulátor, így hiába dolgozik a generátor, nem tudja rendesen tölteni az akksit, az autó pedig állítólag elkezdi lekapcsolni az egyes funkciókat, elsőkörben a szervot mert az elvileg marha sok áramot felvesz.

 Mit gondolsz?

Misi

Igazat adok a szerelődnek: akksi, vagy generátor ezek után!
Mérés mindent megmutatna...(üresjárati feszültség az akksin, vagy töltőáram mérés magasabb fordulaton)
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6821 Dátum: 2017.10.10 14:42:03 »
Szia Robi!

Lentebb van a válaszom a Rezső levelére is. Abban leírtam! Érdekelne a te véleményed is.

Köszi

Misi
következö tippem h xar az aksid!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Reaper851002

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6822 Dátum: 2017.10.11 13:49:32 »
következö tippem h xar az aksid!!!

Szia Robi!

Köszönöm a segítséget! Tegnap egész éjszaka töltőn volt az akksi, és ma reggel gond nélkül minden rendben volt. Most rendeltem meg a szuper új akkumulátoromat egy Varta személyében. Holnap már meg is kapom és elfoglalja méltó helyét a motorháztető alatt.

Üdv,

Misi

Reaper851002

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6823 Dátum: 2017.10.11 13:50:32 »
Igazat adok a szerelődnek: akksi, vagy generátor ezek után!
Mérés mindent megmutatna...(üresjárati feszültség az akksin, vagy töltőáram mérés magasabb fordulaton)

Szia Rezső!

Köszönöm a segítséget! Tegnap egész éjszaka töltőn volt az akksi, és ma reggel gond nélkül minden rendben volt. Most rendeltem meg a szuper új akkumulátoromat egy Varta személyében. Holnap már meg is kapom és elfoglalja méltó helyét a motorháztető alatt.

Üdv,

Misi

McRae81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6824 Dátum: 2017.10.19 14:36:29 »
Korábban már talán említettem a következő problémát. Ha bemelegszik az autó 2000-3000 fordulatszám között ütemes nyekergegés jön a motortér felől. (Nyiki-nyiki)  ::) A leghangosabb akkor mikor az ablakra fújom a levegőt. Ha pl magamra akkor valamennyivel halkabb. Ha bekapcsolom a klímát akkor teljesen megszűnik. Ebből arra következtetek hogy a klímakompresszor csapágyas. De ha a fűtés szabályozót maximumra tekerem lényegesen halkabb lesz. Esetleg lehet valami a fűtésboxban? De miért csak ilyen fordulaton jelentkezik? Valakinek volt már hasonló problémája? Ja az autó 2006-os 1.0 Yaris II.