Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1752369 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6735 Dátum: 2017.06.09 13:48:55 »
Hát... Én kértem árajánlatot, külön kihangsúlyozva, hogy csak az antennaszár kell, a talp nem, így lenne br. 21ezer Ft....

Az a gond, hogy a  neten fellelhető rengeteg univerzális szár közül nehéz kitalálni, melyik a megfelelő. Sajna nincs tolómérőm, h a ment vastagságát lemérjem, és ilyen adatot meg nem találok sehol

Ebben a kérdésben a vételkészség az egyedüli szempont, ami az antenna hosszával lenne összefüggésben...de a mai URH adók sűrüsége miatt ez sem egy kardinális kérdés. Én úgy járnék el, hogy egy autós alkatrészeket is forgalmazó üzletben/áruházban/ vennék egy hosszra, színre, szagra, szimpatikus antennát és a menetátmérőben próbálnék illeszkedőt keresni. A jobbfajta antennákhoz amúgy mellékelnek egy illesztőcsavart is néha, hogy azzal se legyen gond, ha a menetátmérő eltérne. Ennyire bonyolult a kérdés...eredetit semmiképpen nem vennék, az irreálisan magas ára miatt, mivel semmi nem indokolja.
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6736 Dátum: 2017.06.10 21:19:10 »
Köszi a választ, magam is így fogok eljárni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6737 Dátum: 2017.06.11 23:09:09 »
Hát... Én kértem árajánlatot, külön kihangsúlyozva, hogy csak az antennaszár kell, a talp nem, így lenne br. 21ezer Ft....
  :eek: :eek: :eek:  Hol kértél, ahol ennyiért akartak adni...?
music     

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6738 Dátum: 2017.06.12 19:14:19 »
  :eek: :eek: :eek:  Hol kértél, ahol ennyiért akartak adni...?

Márkakereskedés..... idézem: "Az Ön által kért autóra az antenna szár bruttó 20350.- forint." de máshol is adtak ilyen ajánlatot: "Az Ön által keresett antenna szár bontottan 5 000 Ft + áfa, vagy gyári újban rendelhető utolsó beszerzési ár szerint 21 000 Ft br összegért"
A végén rendeltem egy utángyártottat, többféle átmérőjű csatlakozással br. 1450 ft-ért. És teljesen jó lett...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6739 Dátum: 2017.06.12 22:17:13 »
  :eek: :eek: :eek:  Hol kértél, ahol ennyiért akartak adni...?
Nekem nem volt még egy éves sem a kocsim, amikor lelopták Horváto-ban a nyaralás alatt (azt hittem, az ilyesmi már régen kiment a divatból). Kerestem mindenféle nem gyártóspecifikusat, de mind eléggé gagyin nézett ki. Végül megvettem a gyárit kb 16-ért. Akkor én is visszakérdeztem, hogy nem kell az egész erősítő, meg minden, csak a picike rúd. Mondták, az annyi, a komplett hatvanvalamennyi lett volna  :D
Ha nem 9 hónapos lett volna az autó .... de arra nem rakunk valami gagyit, így megvettem a gyárit.

Én nem csodálkoztam el az említett áron.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6740 Dátum: 2017.06.13 23:38:10 »
Azt nem úgy kell. Van itt a fórumon egy-két szervizes cartárs, ők tudnak segíteni alkalomadtán.
music     

szaboe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6741 Dátum: 2017.06.27 13:42:28 »
Sziasztok!

Az alábbi problémával találkozott vki? :
Adott egy 2008-as 1,4-es diesel yaris.
A jelenséget tudom leirni, laikus vagyok.
A probléma kb egy hónapja kezdődött. Inditás után, miután az ellenőrző lámpák kioltodtak a P/S jelző lámpa visszagyullad, ezután nem tudom elinditani az autót. Kezdetben 1-2 probálkozás után sikerül (miutan nem gyullad vissza a lampa) el tudtam inditani...
Ezeknek a probalkozasok megszaporodtak, 5-20 probalkozas utan sikerult csak, eleg csak gyujtast raadnom. Mar latom hogy el fog indulni vagy sem. Hozzatartozik, hogy 20 indulasbol kb 1-2 elsore elindult.
Mult heten voltam toyota szervizben, ahol ahogy kellett elsore elindult, igy nem tudtam bemutatni, ugy hogy aznap is 2x indultam mar el problemasan. Szg.-re kotottek, semmi.
Akkor az az otlet volt, hogy lehet az utolagosan beepitett inditasgatlo a hibas. Valoban aznap ez megoldas volt, mert mar aznap egy boltbol elindulva nem ment. Inditasgatlot kikapcsoltam es elindult. Ez egeszen masnapig volt mukodokepes megoldas.
Tegnap viszont mar sehogy sem akart elindult, csak 20 perc probalkozas utan... miutan beindult mentem a szervizbe, ahol szerencsemre ugyanugy nem indult. Jelenleg is ott van, de egyenlore gozuk sincs mi baja...
Az inditasgatlot kikotottek teljesen, az aksi fullos. Szervoval vezetes kozben semmi gond.
Jart mar vki igy, van vmi otlete vkinek?
Nyilvan azt varom egy szakszerviztol hogy megoldja, de perpill. nem lattam ezt most rajtuk.  Masik, hogymi az hiba, amit a szg nem mutat, majd egy szerelo megtalal :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6742 Dátum: 2017.06.27 13:50:27 »
Csak az első bekezdést olvasd el: https://webshop.langauto.hu/kepek/muszaki/7.3.pdf

szaboe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6743 Dátum: 2017.06.27 16:10:55 »
Azt nem mondom, hogy értem, de ha jól gondolom ha gépre kötik, akkor ezt látni kéne. Azt mondtak a toyotaban hogy a rasegitovel lehet gond, meg bogy  P/s felvillanas mar az okozat, amit ertek is, de en csak a tapasztalataimat tudom leirni. Ha ezekkel a tranzisztorokkal van gond, draga mulatsag?

Georgi156

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6744 Dátum: 2017.06.30 19:47:08 »
Sziasztok!
Feleségemnek vettünk egy 2000-es 3 ajtóst yarist LineaSol felszereltséggel. Sajnos nem kaptunk hozzákezelési könyvet. Az lenne a kérdésem, hogy valahonnan letudnám tölteni? Próbálgattam keresgetni, de nem jártam sikerrel. :-( Átolvasnám, mert nem teljesen világos minden az autóval kapcsolatban. Pl ami jelenleg nem tetszik az a fedélzeti computer működése. Menet közben leolvasható a fogyasztás, de ha leállítom a motort lenulláz. (?)
Köszönöm a válaszokat!

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6745 Dátum: 2017.06.30 19:55:09 »
Szia!

Én itt találtam az enyémhez user/service manualt.
http://toyota.aitnet.org/Yaris/

Hátha a tiedhez is van hasonló.
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Georgi156

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6746 Dátum: 2017.07.01 18:55:05 »
Szia!

Én itt találtam az enyémhez user/service manualt.
http://toyota.aitnet.org/Yaris/

Hátha a tiedhez is van hasonló.

Köszi, megnézem!

Szica40

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6747 Dátum: 2017.07.14 00:43:49 »
Sziasztok!
Két hete vettem egy 2009-es, 1.0-s Yarist. Gondoltam városban, rövid távokon ez is jó lesz ( korábban egy 206 Peugeot-om volt, 1.4-es motorral ) . Próbaút főútvonalon, kicsit nehezen gyorsult ugyan de aztán jól ment. Az első nagy meglepetés akkor ért, amikor hazahozva egy meredek vasúti töltésre felfelé, 2-esben, nagyon erőtlenül ment fel a kocsi,  s mivel fedezetlen vasúti átjáró, egészen le kellett lassítani hogy körülnézzek - hát az emelkedő végénél hiába nyomtam a gázt, nem volt benne semmi erő! Majdnem lefulladt, Kézifék, vissza egyesbe, így tudtam átmenni a dombon. Másnap - próba szerencse alapon - felfelé menet, megállás nélkül,  még lassú gurulás közben, betettem 1-be, és simán hagyta, így volt annyi ereje hogy megállás nélkül átjusson a túloldalra. Holott nekem az oktató azt tanította hogy guruló autót sosem teszünk 1-be, az csak álló helyzetből elindulásra való. A másik jellemző, és idegesítő helyzet, hogy rosszul belátható kereszteződésben ha nagyon lelassítok, utána hiába nyomom a gázt, másodpercekig csak vánszorog az autó, alig akar gyorsulni ( sajnos sok ilyen jobbkezes utca van felénk) . Ez NORMÁLIS ??? Tegyem itt is 1-be, mikor még gurul???  Egy örökkévalóságnak tűnik mire erőre kap, és ez kereszteződésben bizony nagyon rossz érzés.  Ennek tényleg így kell mennie? A régi autóm simán gyorsult kettesből, akármennyire is lelassítottam előtte, a vasúti töltésen is simán felment. Nagyon zavar, nem tudom mit csináljak. Előzni alig merek vele, 50-nél 3-asba visszaváltok de az is kevésnek tünik, nagyon hosszú az előzési idő. Váltsak kettesbe??? Nektek is így megy?? Lehet tenni valamit, vagy ez a 1.0-s motor sajátossága?  Köszönöm, ha tudtok segíteni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6748 Dátum: 2017.07.14 01:29:29 »
Elég lesz egy helyre beírni...
music     

szaboe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6749 Dátum: 2017.07.17 06:12:33 »
Csak az első bekezdést olvasd el: https://webshop.langauto.hu/kepek/muszaki/7.3.pdf

Sziasztok!
A 6741-es bejegyzéshez. Jelenleg 4 hete van szakszervizben az auto. 80-90%-ban a motorvezerlo egyseg a hibas.
Mivel ez kozel 300 ezres alkatresz, nem rendelik meg, mert ha meg sem akkor nem veszik vissza.
Jelenleg a jo szerencseben biznak hogy talalnak bontoban, ahol kolcsonadja es/vagy begurul egy ugyanilyen tipus a szervizbe. Agyrem.
Szoval, kedves toyota yaris tarsak, ha vki az emil frey kozeleben lakik es 1,4-es dizel 2008-as yarisa van, begurulna nekem oda?:)))
Viccet felreteve, ti mit csinalnatok???