Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736626 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

manuska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Probléma a Yarisommal
« Dátum: 2004.05.06 22:29:04 »
Most 1 éves 1,3-as 3 ajtós.
- Valami elszabadult a hátsóajtóban és zörög.
- A küszöb ponthegesztéseinél az anyag itt-ott átégett(sorjásan kilyukadt)és ha mosom, a szivacsot eszi.
- A rádió potiján sokat kell tekerni (sokáig eltereli a figyelmet, balesetveszélyes!).
- A fényszóró belső állítása rossz kiosztású.
- Kb. 2800-as fordulattól megnő a motor rezgése(utastérben a padlón érezni).
- A benzin mennyiségéből számított megtehető utat tévesen számolja.
- Nincs csillapítva a hátsó kerékdob, még az esőben való utazás is zavaró zajokkal jár.
- Az ülés kagylós széle nyomja a combokat.
- Az ajtóablak vízlehúzó gumija nem ér össze(3ajtós, hosszabb az ajtó és toldva van gyárilag).
- A fényszóró országúti állásban nem világítja közvetlen az autó előtt az utat (földútra este lekanyarodni macerás).
- Általában gyenge a fényszórója és nem egyenletes a fényeloszlása.
- A hátsó ablakokat nem lehet nyitni. Nyáron életveszély.
- Magyarországon nem lehet tetőablakkal rendelni.
- A karosszéria illesztéseinél a korróziógátló "ragacs" hiányosan és trehányul van felhordva.
- A tartozékai indokolatlanul és gátlástalanul drágák!!!

Mind ettől függetlenül kedvelem és tényleg a kategóriája legjobbja.

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1 Dátum: 2004.05.07 08:05:30 »
szia manuska!

Ahhoz képest,hogy a kategória legjobb autójának kiáltod ki elég sz*r véleménnyel vagy róla!
Én szívesen átülnék egy 1.3-ba...

A válaszomat megpróbálom a te kérdéseid sorrendjébe helyezni:

- Hátsóajtó zörgés: van 8 db patent a hátsóajtó borításon, fogj egy lapos csavarhúzót, szedd ki a patentokat és vedd le azt a borítást,így hipp-hopp belátást nyersz a csomagtérajtó -így hívják- belsejébe. Húzz utána egy-két csavarnak,de nagy valószínűség szerint vagy a zár vagy az ablaktörlőmotor tartója lazulhatott meg egy kicsit...

- Küszöb átégés: ha szerinted átégett akkor miért nem vitted el oda ahol vetted az autót,hogy ez a problémád vele, elvileg még garanciásnak kell lennie...De a megoldás a problémádra: kicsit csiszold meg,csiszold le róla a sorjákat és fesd le hammerite-tal!

-Rádió: meg kell tanulni vakon kezelni a rádiót... :P
- Fényszóróállító: szerintem jó helyen van ahová rakták, nem tudom mi a problémád vele...
-Motor rezgés: Attól függ,hogy hányadikban, és milyen útviszonyok és domborzati körülmények között autózol... 5.be dombon felfelé 5 személy+csomagok...nem csoda hogy berezeg még az indexbúra is...
Igazából ezzel a problémával szerintem nem kell foglalkozni,ugyanis minden motornak van egy kis hangja,és rezgése,már pedig a fém,ezáltal a karosszéria jól vezeti a rezgéshullámokat...

-hátsó kerékdob zaj: ezzel nem tudsz mit csinálni,maximum ha van kreativításod akkor szerzel egy darab puha műanyagot amit felragasztasz a hátfal belsejére, arra a részre amelyik kapja a kavicsokat!Ez egy kb20x20 as darab,ha benézel a pl bal hátsó kerékdobba akkor látod is, közvetlen a kerék mögötti rész az...

- Ülés: erre csak azt tudom mondani,hogy fogyjatok le egy kicsit! :elephant:

- Ezt az oldalüveg témát nem vágom igazán...mivel kellene összeérnie?
-Fényszóró: 60/55 izzók vannak a többi Yarisban is, mondjuk én vettem bele 140/100 izzót, megreléztettem a kormánykapcsolót és kész is!
100/80-as izzót vehetsz bele nyugodtan!A fényelosztást meg be kell állítatni!
- Hátsó oldalüveg: amikor megvetted nem láttad,hogy nem nyitható...?????
-Tetőablakot olyant szereltetsz bele amilyet akarsz,van egy pár cég az országba,de szerintem felesleges kütyü!
-A korróziógátló ragacsot hézagkitöltőként alkalmazzák, ponthegesztések
és illesztések környékén,valamint az alvázvédelem is hasonló anyaggal van megoldva. Nem értem,hogy miért kellene az egész autót ilyen szarral körbekenni,így is van rajta bőven.  Ezt általában a tornyoknál illetve a küszöböknél, egyéb hegesztéseknél alkalmazzák!Ecsettel horható fel a ponthegesztések környékére...

-A tartozékokkal kapcsolatban egyetértek veled!

Remélem segítettem!

-

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2 Dátum: 2004.05.07 13:13:39 »
Csak annyi, hogy a gyári kiegészítők minden autónál drágák - amennyire én tudom.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Probléma a Yarisommal
« Válasz #3 Dátum: 2004.05.07 14:49:26 »
Igen azok drágák mindenhol. Toyotához vannak utángyártott holmik? (gondolva a későbbi évekre:))
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Probléma a Yarisommal
« Válasz #4 Dátum: 2004.05.07 18:22:54 »
"A fényszóró országúti állásban nem világítja közvetlen az autó előtt az utat (földútra este lekanyarodni macerás"
Ha egyszer reflektoron van, akkor miért világítsa meg az autó előtt közvetlen??  :shock:  Pont az a lényege, hogy messzire vigyen... Olyan meg nincs, hogy közelre és távolra is szuper jó egyszerre...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Probléma a Yarisommal
« Válasz #5 Dátum: 2004.05.07 22:08:06 »
Idézetet írta: "S"
Igen azok drágák mindenhol. Toyotához vannak utángyártott holmik? (gondolva a kés?bbi évekre:))

Attól függ, miröl van szó.
music     

manuska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Probléma a Yarisommal
« Válasz #6 Dátum: 2004.05.08 16:06:00 »
SzzS egy kicsit lekezelően "segítettél". Valószínű pongyolán írtam le a hibákat.
(3ajtósnál csak egy hátsó ajtó van, és nincs is gyakorlatilag csomagtere,
csak olyasmi)
- Az ajtóborítást levehetném és megkereshetném, hogy mi szaladgál benne, de meghagyom az egy éves szervizre. Csak maga ez a dolog furcsa, egy ennyire "fényezett" márkánál.
- Az átégett lemezt már az átvételnél reklamáltam, de csak ez az egy volt akkor az országban raktáron (ezüst 1.3,3a.).
- A fényszóró állító kapcsoló jó helyen van. Az állítási lehetőség nem jó kiosztású. Kicserélték, de azzal is rossz volt. Optikával kimérték és a szerviz is elismerte, de nem tudnak neki mit csinálni.
- Vízszintes úton, 1 személlyel, szélcsendben, ötödikben, halál nyugodtan gyorsítva, 2800-3300 fordulat között még a padlólemez is jobban beremeg.
A rezgéscsillapító tagok nem jól lehetnek hangolva. Mert itt egy luk van.
- A hátsó kerékdobba gyárilag lehetett volna tenni kívülről valami puha dolgot.(pl mint a corollában) Ezt pótolni fogom feltétlen.
- Az első ajtó vízlehúzó gumija és a profil gumik között van 3mm rés.  
- A fényszóró megvilágítási egyenetlenségét nem lehet korrigálni, mivel a foncsor geometriája nem állítható.
- Tetőablak beszerelése utólag, megszünteti a garanciát.
- A térkitöltő masszát (nem csak ecseteléssel) hurkákban is nyomják a korróziónak fokozottabban kitett üreges részekbe, de ezt az alváz különböző helyein elmulasztották a francia Beduin vendégmunkások.
Lefényképeztem még tiszta újkorában, hogy az egyik oldalon kitöltötték a másikon nem a hátsó kerékdob elülső alsó csücskét. Ahol a sólé meg tud állni.

Biztos kevesebb lenne a hiba, ha a japcsik szerelnék.
Mert lehet, hogy ezek a munkások előző héten még a RENAULTnál dolgoztak.

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Probléma a Yarisommal
« Válasz #7 Dátum: 2004.05.08 16:21:29 »
Idézetet írta: "manuska"

Biztos kevesebb lenne a hiba, ha a japcsik szerelnék.
Mert lehet, hogy ezek a munkások előző héten még a RENAULTnál dolgoztak.


Ezzel én is egyetértek! Félek a francia összeszerelés miatt:(

Egyébként megfigyeltem egy jelenséget az autómban de nem tudom eldönteni hogy hiba-e vagy sem, leírom hátha másnál is van ilyen effekt.
Tehát elinduláskor (úgy értem gyújtás meg stb. van elötte) miután elindulok (mind1 hogy előre vagy hátra) kb. 10 mp után valami reteszelő hangot hallani. Utána soha többet. De ha megállok leveszem a gyújtást kicsit várok és megint elindulok akkor ismét hallani. Mi a búbánat lehet ez? másnál is előfordul?
Ha van valami ötletetek ne kíméljetek, remélem nem valami komoly probléma!

Üdv S
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Probléma a Yarisommal
« Válasz #8 Dátum: 2004.05.08 18:19:45 »
Idézetet írta: "manuska"
Az átégett lemezt már az átvételnél reklamáltam, de csak ez az egy volt akkor az országban raktáron (ezüst 1.3,3a.).

Sajnos ez a TMH "remek" üzletpolitkájának a következménye. Ez persze aligha segít rajtad.. :cry:
music     

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Probléma a Yarisommal
« Válasz #9 Dátum: 2004.05.08 22:28:13 »
Idézetet írta: "S"
Idézetet írta: "manuska"

Biztos kevesebb lenne a hiba, ha a japcsik szerelnék.
Mert lehet, hogy ezek a munkások előző héten még a RENAULTnál dolgoztak.


Ezzel én is egyetértek! Félek a francia összeszerelés miatt:(

Egyébként megfigyeltem egy jelenséget az autómban de nem tudom eldönteni hogy hiba-e vagy sem, leírom hátha másnál is van ilyen effekt.
Tehát elinduláskor (úgy értem gyújtás meg stb. van elötte) miután elindulok (mind1 hogy előre vagy hátra) kb. 10 mp után valami reteszelő hangot hallani. Utána soha többet. De ha megállok leveszem a gyújtást kicsit várok és megint elindulok akkor ismét hallani. Mi a búbánat lehet ez? másnál is előfordul?
Ha van valami ötletetek ne kíméljetek, remélem nem valami komoly probléma!

Üdv S


Én meg olyat figyeltem meg, hogy ha csak a gyújtást ráadom, akkor a csomagtartó felől jön egy kattanás vagy inkább egy olyan hang, mintha vmi elektromos kütyü bekapcsolna vagy tesztelné magát. Biztos nem hiba, és szerintem amit te hallasz az sem.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

temyke

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Hozzászolás!
« Válasz #10 Dátum: 2004.05.08 23:11:45 »
Hát erre mit is lehet mondani?
Szerintem felfujod a dolgot kicsit.
A hátsóajtódba a zörgést meg tudod nézni te is, hogy mi az. Patent le, kárpit le, és 100%, hogy megtalálod a hibát. Mid égett át? Hogyan, nem vágom.?
Nekem a lámpakapcsolómmal és a fényerőmmel, annak irányával semmi bajom, az igaz, hogy a kavicsok felverődését én is elég hangosnak találom. Rádiót tettem bele saját CD-set.
Ha belegondolsz szinte mindenre van megoldás.
Ha nagyon leterheled beleremeg a kicsike, hiszen nem egy 150 lovas gép. Az enyém diesel, mégis ég és föld, ha egyedül megyek vele, meg ha többen ülünk benne. De egy rossz szavam se lehet rá.
Remélem adtam némi ihletet.
De azért nem adnád oda egy Szuzukiért ugye?
öszike az infót! Üdv: Dani

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #11 Dátum: 2004.05.09 00:37:13 »
Idézetet írta: "S"
Idézetet írta: "manuska"

Biztos kevesebb lenne a hiba, ha a japcsik szerelnék.
Mert lehet, hogy ezek a munkások előző héten még a RENAULTnál dolgoztak.


Ezzel én is egyetértek! Félek a francia összeszerelés miatt:(

Egyébként megfigyeltem egy jelenséget az autómban de nem tudom eldönteni hogy hiba-e vagy sem, leírom hátha másnál is van ilyen effekt.
Tehát elinduláskor (úgy értem gyújtás meg stb. van elötte) miután elindulok (mind1 hogy előre vagy hátra) kb. 10 mp után valami reteszelő hangot hallani. Utána soha többet. De ha megállok leveszem a gyújtást kicsit várok és megint elindulok akkor ismét hallani. Mi a búbánat lehet ez? másnál is előfordul?
Ha van valami ötletetek ne kíméljetek, remélem nem valami komoly probléma!

Üdv S


Hi!

Ezt már én is megfigyeltem a mienknél... Mikor elöször hallottam azt hittem valami bibi van, de mivel minden elindulásnál csinálja, és ráadásul nem csak a mienk ezért szerintem ez természetes! De azért érdekelne hogy mi az...
Xanyi

azs73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Probléma a Yarisommal
« Válasz #12 Dátum: 2004.05.09 10:29:06 »
Lehet butaság, de a kézikönyvben az ABS renszerről írják, hogy minden indításkor önellenőrzést végez, mely okán a motortérből az indítást követő pár másodpercen belül zajt lehet hallani...
aris Blue 1.3
 87 sárkány

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Probléma a Yarisommal
« Válasz #13 Dátum: 2004.05.09 13:29:08 »
Idézetet írta: "azs73"
Lehet butaság, de a kézikönyvben az ABS renszerről írják, hogy minden indításkor önellenőrzést végez, mely okán a motortérből az indítást követő pár másodpercen belül zajt lehet hallani...

Nem butaság.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Probléma a Yarisommal
« Válasz #14 Dátum: 2004.05.09 18:01:04 »
Idézetet írta: "azs73"
Lehet butaság, de a kézikönyvben az ABS renszerről írják, hogy minden indításkor önellenőrzést végez, mely okán a motortérből az indítást követő pár másodpercen belül zajt lehet hallani...

Igen az is van de az a motortérből.
Ez viszont a csomagtérből
zegecs
'04 Toyota Yaris TS