Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1777413 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #6225 Dátum: 2014.11.24 18:50:16 »
de,4évszakost.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6226 Dátum: 2014.11.24 18:52:58 »
Elvittem szerelőmhöz a kocsit - mentünk próbakört, utána fel is emelte az autót, megforgatta-megrángatta a kerekeket. Véleménye szerint a jelenség még annyira kezdeti fázisban van, hogy be sem lehet azonosítani, melyik kerék csapágya a ludas. Úgyhogy egyelőre elnapoltuk a problémát - azt mondta, használjam nyugodtan a kocsit, aztán amikor (HA) rosszabbodik, térjünk rá vissza.

Na az ilyenektől szoktam én frászt kapni. Sokkal fekete/fehérebb a technika szerintem. Mi az, hogy "be sem lehet azonosítani, melyik kerék csapágya a ludas". Akkor szól, vagy nem szól? Ha szól, akkor csak be tudod azonosítani, hogy honnan, nem?

Azért kapok frászt amikor egy bizonyos kopogást kezdtem én is hallani hátulról, kátyúsabb utakon, majd ha beültettem a szerelőt hiába próbálom neki körülírni hogy mit hallok, ő nem hallja...
 :cry: :cry: :cry:
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.24 18:55:23 írta robi (Robi) »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6227 Dátum: 2014.11.24 19:19:44 »
Na, ***a.... Most olvasom feljebb... Nem lehet, hogy mostanság valami szemétbánya téligumit rakattál rá és annak a hangját hallod?
Nem. Már a gumicsere előtt is lehetett hallani.

Amúgy, nem szoktam a kocsimra szemétbánya gumit tenni  ;) :D :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #6228 Dátum: 2014.11.24 19:20:25 »
de,4évszakost.
Semmi baj nincs ezekkel a gumikkal. Hóban is jól boldogultam velük  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6229 Dátum: 2014.11.24 19:25:39 »
Na az ilyenektől szoktam én frászt kapni. Sokkal fekete/fehérebb a technika szerintem. Mi az, hogy "be sem lehet azonosítani, melyik kerék csapágya a ludas". Akkor szól, vagy nem szól? Ha szól, akkor csak be tudod azonosítani, hogy honnan, nem?

Azért kapok frászt amikor egy bizonyos kopogást kezdtem én is hallani hátulról, kátyúsabb utakon, majd ha beültettem a szerelőt hiába próbálom neki körülírni hogy mit hallok, ő nem hallja...
 :cry: :cry: :cry:
Ebből egy következtetést kell levonni: a hang még olyan gyenge, hogy csak te hallod - te, aki ugye folyamatosan a saját autódat hallgatod, ergo meghallod (jó esetben) a legapróbb eltéréseket is. És az ebből adódó következő gondolat: a probléma (még) marginális - vagy nincs is  :) !

Össze nem tudom számolni, hány autóm hány hangot kezdett el produkálni, amióta jogsim van. Elég hamar megtanultam, hogy nem kell rögtön riadót fújni - a legtöbb hang, ahogy jön, megy is. Megszűnik. Amelyik persze marad, és/vagy erősödik, vagy pláne már eleve erős, azzal foglalkozni kell, kideríteni az okát és orvosolni, ha szükséges.

Ami ezt a konkrét esetet illeti: hogyan azonosítsa be, hogy melyik keréktől jön, ha csak menet közben hallani, és akkor is csak gyengén? NEM határolható be, hogy pontosan honnan jön a hang. Ha a vezetőülésben ülök, jobbról hallom - ha a jobb 1-ben, akkor balról. Még az sem biztos, hogy tényleg hátulról jön. A karosszéria furcsán el tudja vezetni, visszaverni stb. a hangokat. Jártam már úgy, hogy gumiabroncs búgását hallottam, hátulról - aztán csak kiderült, hogy az első kerekek csinálják  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TZoli

  • Vendég
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6230 Dátum: 2014.11.24 19:37:13 »
Elég hamar megtanultam, hogy nem kell rögtön riadót fújni -

 :D  Ahhoz képest elég jót pánikoltál itt, bal hátsó... biztos a karambol miatt van, húúú mennyibe kerül, help smiley stb....

Mindenki Nyugodjon Le a P.csába :D  :flowers: :flowers: :flowers:



Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6231 Dátum: 2014.11.24 19:38:59 »
:D  Ahhoz képest elég jót pánikoltál itt, bal hátsó biztos a karambol miatt van, húúú mennyibe kerül, help smiley stb....

Mindenki Nyugodjon Le a P.csába :D  :flowers: :flowers: :flowers:
Most sem vagyok nyugodt  :lol: ... ez majd beavatkozást igényel. Csak azt azért jó volt megtudni, hogy annyira nem akut a dolog  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6232 Dátum: 2014.11.25 20:54:34 »
Nálam annyi volt, hogy kerekek le és kézzel megforgatni. Ha csapágyas akkor azt érezni, szépen elüt a másik háromtól.
Én cseréltettem állítólag ilyenkor még akár 10.000kmet is elmennek aztán egyszer úgye berág, megáll.

Az áraktól én is ledobtam az ékszíjat, végül nekem bontós lett az se volt olcsó de harmad annyi... és kopp kopp jól működik.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6233 Dátum: 2014.11.25 21:09:13 »
Nálam annyi volt, hogy kerekek le és kézzel megforgatni. Ha csapágyas akkor azt érezni, szépen elüt a másik háromtól.
Én cseréltettem állítólag ilyenkor még akár 10.000kmet is elmennek aztán egyszer úgye berág, megáll.

Az áraktól én is ledobtam az ékszíjat, végül nekem bontós lett az se volt olcsó de harmad annyi... és kopp kopp jól működik.
Megforgatásra nem volt észlelhető különbség a kerekek futása között. Ezért is lett elnapolva a dolog addig, amíg (és persze: ha!) rosszabbodik.

A hátsóra szerelőm is említette a bontottat, mint alternatívát. Ha tényleg azok közül fog kidőlni valamelyik (ami sanszos, hisz a legutóbbi karambolban pofont kapott a bal hátsó kerék), akkor alighanem bontottat teszünk bele... nem fogok 70-et fizetni az újért.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
hatso ablaktorlo
« Válasz #6234 Dátum: 2014.11.28 10:40:15 »
iasztok!

Tegnap vettem észre hogy lötyög csúnyán a hátsó ablaktörlőm.azt hittem hogy a csavarja van lelazulva de meg sem birtam mozgatni egyik irányba sem pedig spray-el is befujtam és hagytam is állni.a kar maga is elég furcsa mintha törve is lenne......legalabb is repedve a csatolt kepen latszik.

Az lenne a kerdesem hogy hogyan tudom levenni kompletten a hatso ablaktorlot a nelkul hogy kart tennek benne .letezik hogy ennyire meg van szorulva a csavar?
nem kell levenni a belso ajto boritast ellentartani?

thomas

ui.:tegnap siman odafigyelve sikerult kicserelni mind a ket fenyszoro izzot kb. 25 perc alatt,a heten kozel 3 ev utan kiegett az egyik....

Jozef

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6235 Dátum: 2014.11.30 17:18:05 »
sziasztok,

kérdés ami a piros nyíl az a cső forró a kék pedig teljesen hideg ez így normális?

A kéknek nem kellene legalább langyosnak lennie?

köszi

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:hatso ablaktorlo
« Válasz #6236 Dátum: 2014.11.30 17:41:02 »
iasztok!

Tegnap vettem észre hogy lötyög csúnyán a hátsó ablaktörlőm.azt hittem hogy a csavarja van lelazulva de meg sem birtam mozgatni egyik irányba sem pedig spray-el is befujtam és hagytam is állni.a kar maga is elég furcsa mintha törve is lenne......legalabb is repedve a csatolt kepen latszik.

Az lenne a kerdesem hogy hogyan tudom levenni kompletten a hatso ablaktorlot a nelkul hogy kart tennek benne .letezik hogy ennyire meg van szorulva a csavar?
nem kell levenni a belso ajto boritast ellentartani?

thomas

ui.:tegnap siman odafigyelve sikerult kicserelni mind a ket fenyszoro izzot kb. 25 perc alatt,a heten kozel 3 ev utan kiegett az egyik....

Célszerszám kell hozzá, kúpos a tengely...

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6237 Dátum: 2014.12.05 00:00:33 »
VVT filtert cseréltél már? e az. http://www.toyotaownersclub.com/forums/uploads/monthly_04_2010/post-22688-127074802079.jpg

Én nem is tudtam van benne, ahogy olvasom ilyen alacsonyan nem megy problémákat tud okozni.
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.05 00:02:33 írta Fade »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6238 Dátum: 2014.12.07 09:16:43 »
sziasztok,

kérdés ami a piros nyíl az a cső forró a kék pedig teljesen hideg ez így normális?

A kéknek nem kellene legalább langyosnak lennie?

köszi
Miután kinyitott a termosztát (a motor elérte az üzemi hőmérsékletét), egyformán meleg kell már legyen mindkét cső.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6239 Dátum: 2014.12.07 09:17:59 »
Nálam annyi volt, hogy kerekek le és kézzel megforgatni. Ha csapágyas akkor azt érezni, szépen elüt a másik háromtól.
Én cseréltettem állítólag ilyenkor még akár 10.000kmet is elmennek aztán egyszer úgye berág, megáll.

Az áraktól én is ledobtam az ékszíjat, végül nekem bontós lett az se volt olcsó de harmad annyi... és kopp kopp jól működik.
Na, közben beletettem 2000 km-t, és nem rosszabbodik a hang  :hmmmm: ... most vagy tényleg a gumi okozza (a baj az, hogy már nem emlékszem pontosan, hogy előtte a nyári gumikkal is búgott-e már), vagy csakugyan ilyen lassan rosszabbodik  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )