Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1777495 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5550 Dátum: 2012.09.27 20:59:23 »
Enyémbe gyári, távirányítós....és egy 2001es gyári kp záras de nem távirányítósból szeretném kiszedni...kereskedésbe dolgozok és abból szedem a cuccokat:DDDDDD de sok minden nem jó...van egy másik is de az meg alap....
Amúgy visszatérve egy régebbi bejegyzésemre, ahol is azt kérdeztem, hogy mi lehet egy lógó vezetékdarab....közben rájöttem....a vezetéknélküli antennája....mivel ha bebújtatom egy eldugott zugba akkor sokkal nehezebben reagál...
Jelenleg a vezetőoldali első kp zár motor haldoklik, de csak melegben...hidegebb időben egész jó....de érezni h vége lesz....csak azért kérdem h jó e...vagy h a többi ajtóé jó e, mert akkor kiszedem mindet belőle...abba felesleges kp zár:)

A gyári kp. zár motorok minden I-es Yarisba megegyeznek. De természetesen az ajtók között nem felcserélhetőek, más a kialakítás. Az első-hátsó pedig aztán egész más.
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5551 Dátum: 2012.09.27 21:00:34 »
Király....kiszedem mindet:D hátha a többi is behal....remélem a 2001be jó a vezető oldali mert az kulcsos és nem tudom tesztelni h az mennyire jó

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5552 Dátum: 2012.09.27 23:07:21 »
Király....kiszedem mindet:D hátha a többi is behal....remélem a 2001be jó a vezető oldali mert az kulcsos és nem tudom tesztelni h az mennyire jó

Bal hátsó csere ablakemelő modulra?  ;)
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5553 Dátum: 2012.09.28 14:26:50 »
Xanyi ment a PM:D

Ha már szétszedem az ajtókárpítot...arra van valakinek ötlete, hogy ha párás az ablakom akkor lehúzza a gumi a párát? Mert enyém ahogy leeresztem az ablakot úgy jön is vissza párásan....Gondoltam ha szétszedem akkor állítanék rajt...
Illetve a tekerősablak tekerőjét h lehet könnyen leszedni???? Amiből ki tudom szedni azon tekerős ablak van....bár ahogy néztem elég csak levenni és kifeszíteni kicsit, mert kéznél lesz a kpzár motor....
Xanyi vasárnapi cseréhez mit szólnál?:D Legalább megnéznénk egymás buszát is:)

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5554 Dátum: 2012.09.28 14:45:23 »
:(((((((((((((( Sajna a 2001esbe más a kp motor mint az enyémbe :(((((((((((((((((((( kiszedtem, majd enyémet is lebontva láttam, hogy más....sajna

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5555 Dátum: 2012.09.28 16:52:00 »
Figyelj itt valami nem kerek!
Egyrészt a gyári kp. zár motor egyáltalán nem hozzáférhető, konkrétan az egész zárat ki kell venni az ajtó beléből  :D Ráadásul a tekerős ablakosba nem volt központizár gyárilag.
Tehát valakinek utólag szerelt kp.zára van.

A Te autód milyen szereltség amúgy?
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5556 Dátum: 2012.09.28 18:06:40 »
Akkor itt van a kutya elásva:) nekem linea luna van...gyári kp zárral, amiből meg ki akarom szedni az utólagos kp zár ezek szerint....mert enyémbe nem is láttam semmit sem, mert  el van jól dugva...míg a donorból simán kivettem, 2 csavar és kinn volt:) Akkor más megoldást kell keresnem...

Hörbi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5557 Dátum: 2012.10.01 18:50:33 »
Helló Mindenkinek! Lenne egy pár kérdésem Toyota Yaris ügyben. Nekem egy 2006-os 1.3-as benzines yarisom van. Tavaly lett benne cserélve bordás szíj és mégis egy 2 hónapja újra elkezdett nyikorogni amikor reggel hűvösebb időben beindítom.
2000-res fordulatnál valamiféle "berezonálós" hang jön a motortérből ( én a kipufogóra tippelek), de amikor elhagyom a 2000-res fordulatot már nem lehet hallani.
Amikor elindulok az autóval az első pár lassú kanyarodásnál nyikorgó hang jön az első kerekektől, mi lehet ennek az oka?
Bocs ha hosszú voltam egy kicsit!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5558 Dátum: 2012.10.01 20:48:48 »
Helló Mindenkinek! Lenne egy pár kérdésem Toyota Yaris ügyben. Nekem egy 2006-os 1.3-as benzines yarisom van. Tavaly lett benne cserélve bordás szíj és mégis egy 2 hónapja újra elkezdett nyikorogni amikor reggel hűvösebb időben beindítom.
2000-res fordulatnál valamiféle "berezonálós" hang jön a motortérből ( én a kipufogóra tippelek), de amikor elhagyom a 2000-res fordulatot már nem lehet hallani.
Amikor elindulok az autóval az első pár lassú kanyarodásnál nyikorgó hang jön az első kerekektől, mi lehet ennek az oka?
Bocs ha hosszú voltam egy kicsit!

Az ékszíjnak lehet hogy csak utána kell feszíteni, vagy valami ócska került rá, és ilyen hamar elöregedett.
A rezonáló hangnál én a légszűrőházra tippelek ugyanúgy, mint az I-es Yarisoknál (keress vissza).
Xanyi

Szabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5559 Dátum: 2012.10.02 12:39:55 »
Helló!

Szabi vagyok, új még itt, múlt pénteken vettünk páromnak egy Yarist :clap:, ami nagyon szuper kis autó, beleszerettünk máris, de van vele 2 kisebb probléma.
1.A rádión nem jön be semmi az FM sávokon. Nem olyan nagy probléma, Kossuth bejön AM-em ::), meg úgyis tervezünk bele vmi utólagos CD-t.
2. Pillanatnyi- illetve átlagfogyasztás mutató hülyeségeket írkál, átlagfogyi 17-18 liter, pillanatnyi meg ha 5ösben megyek pl. 60-nal, 35liter, ha elkezdem nyomni, úgy megy egyre lejjebb. Nulláztam mindent már, de egyedül talán az átlagsebességet mutatja reálisan. Közben természetesen az autó hibátlanul fogyaszt.

Tudtok valamit segíteni ezekben, előre is köszi!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5560 Dátum: 2012.10.02 17:16:32 »
Helló!

Szabi vagyok, új még itt, múlt pénteken vettünk páromnak egy Yarist :clap:, ami nagyon szuper kis autó, beleszerettünk máris, de van vele 2 kisebb probléma.
1.A rádión nem jön be semmi az FM sávokon. Nem olyan nagy probléma, Kossuth bejön AM-em ::), meg úgyis tervezünk bele vmi utólagos CD-t.
2. Pillanatnyi- illetve átlagfogyasztás mutató hülyeségeket írkál, átlagfogyi 17-18 liter, pillanatnyi meg ha 5ösben megyek pl. 60-nal, 35liter, ha elkezdem nyomni, úgy megy egyre lejjebb. Nulláztam mindent már, de egyedül talán az átlagsebességet mutatja reálisan. Közben természetesen az autó hibátlanul fogyaszt.

Tudtok valamit segíteni ezekben, előre is köszi!

A rádiónál tuner hiba. Vagy egy hiradástecnikai műszerészhez kell elvinni a kiszerelt rádiót, vagy a utólagos CD, az sokkal jobb ötlet.
A második probléma passza. Elsőként egy akksi sarut levételt javasolnék kb. 5 percre.
Xanyi

Szabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5561 Dátum: 2012.10.02 20:26:39 »
A rádiónál tuner hiba. Vagy egy hiradástecnikai műszerészhez kell elvinni a kiszerelt rádiót, vagy a utólagos CD, az sokkal jobb ötlet.
A második probléma passza. Elsőként egy akksi sarut levételt javasolnék kb. 5 percre.

Nagyon szépen köszi Xanyi! Holnap leveszem a sarut, majd írok a fejleményekről.
Egyébként egyre jobban tetszik az autó, eddig is tudtam, hogy jók ezek az autók, ezt az autót is ismertem eddig, meg haverom is már a 2. hajtja, de akkor is :hug:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5562 Dátum: 2012.10.05 08:06:54 »
FB-ról kérdés:

Idézetet írta: Tímea Kereszty-Vida
Kedves Toyota Klub,

Van egy TOYOTA Yaris 1.3 Linea Sol sötétzöld autóm, 2000. decemberi.
Napokban kellett vizsgáztatnom, és a vizsgáztatók sajnálatos módon letépték a kocsimról a szemöldököket....mondván így tudják csak átengedni a vizsgán az autómat. (Az autómon hátsó spoiler is van, így vettem használtan)

Kérdésem, hogy ez a szemöldök széria része-e az autómnak? Illetve lehetett-e ez limitált szériás kiadás így szemöldökkel és spoilerrel, vagy sem? A szemöldök alatti lámparészen nem világít a búra, így haszna nem volt a cselekedetnek.

Élhetek kártérítéssel, reklamálhatok emiatt, vagy ez mással is így történet? Válaszotokat előre is köszönöm!
         

Melchee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5563 Dátum: 2012.10.05 08:31:27 »
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek, az mitől lehet, hogy gyorsulásnál erőteljesen elkezd rángatni az autó? Amikor kicsit lassabban próbálok gyorsulni, akkor nem vészes, viszont ha gyorsan, akkor nagyon erőteljesen rángat? 1.3as benzines yaris, 2000-es évjárat
Melchee

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5564 Dátum: 2012.10.05 11:34:15 »
kleingy
A szemöldök természetesen nem széria, még csak nem is gyári tartozék. Úgyhogy jogosan nem engedték át miatta...

Melchee
Furcsa hangja is van olyankor (pl. gyújtáskimaradás), vagy csak rángat?
Első körben tisztítanék egy légtömegmérőt. Ennek fontos a módja. A helyes folyamatot Palaczk tollából (billentyűzetéből) megtalálod a fórumon. A különbség csak annyi, hogy az 1,3-ason máshol van a légtömegmérő. Az akksi mellett van a légszűrőház, felülről fogja bele két csillagfejü csavar. Lényegesen egyszerűbb, mint az ezresnél...
Xanyi