Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1777486 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4035 Dátum: 2010.06.26 11:14:53 »
Nem fog javulni, ha párás az idő jobban fogja csinálni, ha száraz meleg akkor kevésbé.

Hétfőn ha megcsörögsz megmondom melyik napon megyek arra, tényleg nem kerül semmibe csak gyere el felém, ne kelljen átmenni pesten. BUdaörsi út, bach csomópont, hegyalja, astória nekem a legjobb. Megmutatom hogyan szoktam beállítani, utána neked is menni fog, maga az állítás sem egy nagy ördöngősség :)

Rendicsek, megcsörgetlek 9:20-9:30 között. Bach csomópont, Hegyalja út, Budaőrsi út környéke zseniális lenne nekem is.
Említett kulcsokat viszem.

juzoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4036 Dátum: 2010.06.27 02:43:32 »
Tud valaki motorvezérlő szoftver frissítést 2nz-fe yaris 1999-es 1,3 as hoz?

balu232

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
  • Yaris Verso 1.3 vvt-i 2001
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4037 Dátum: 2010.06.27 06:54:19 »
Egyenlőre még meg sincs a Yaris Versom, de hamarosan. :)
Ide teszem fel a kérdésemet, mert úgy látom ez a műszaki jellegű topik.
Tegnap átnéztem a kiszemelt példányt és az állapota/hibái miatt nem tudtam alkudni az árból. :(
Ami feltűnt, hogy hátul is tárcsafék van. Valahol azt olvastam , hogy dobfékkel szerelték őket. Felszereltség függő lehet?
A másik kérdésem a vezérléssel kapcsolatos. A vezérlést lánc hajtja?
Köszi a válaszokat!

[a csatolmányt egy admin törölte]

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4038 Dátum: 2010.06.27 08:45:32 »
A vvt-i-k mind láncosak.  :)
         

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4039 Dátum: 2010.06.27 10:24:03 »
Helló.
Olyan problémám van, hogy utólag lett beszerelve a kp.zár a yarisba(99). Kerestem de nem találtam a modulját.
Szerintetek hol keressem?
Próbáltam a vezetéket követni, de eltűnt a kötegben:)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4040 Dátum: 2010.06.27 19:39:11 »
Nem fog javulni, ha párás az idő jobban fogja csinálni, ha száraz meleg akkor kevésbé.

Hétfőn ha megcsörögsz megmondom melyik napon megyek arra, tényleg nem kerül semmibe csak gyere el felém, ne kelljen átmenni pesten. BUdaörsi út, bach csomópont, hegyalja, astória nekem a legjobb. Megmutatom hogyan szoktam beállítani, utána neked is menni fog, maga az állítás sem egy nagy ördöngősség :)

Vigyél magaddal valami pajszer félét is, mert a TS-en ha jól emléxem nem csavarosan tudod feszíteni, hanem a meglazítás után kézzel kell megfeszíteni a generátort!
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4041 Dátum: 2010.06.27 19:40:32 »
Helló.
Olyan problémám van, hogy utólag lett beszerelve a kp.zár a yarisba(99). Kerestem de nem találtam a modulját.
Szerintetek hol keressem?
Próbáltam a vezetéket követni, de eltűnt a kötegben:)


Sajnos az utólagos szereléskor a szerelő dönti el, hogy hová teszi. Le kell követni a vezetéket akár egy kis bontás árán is. De miért keresed? Mi a problémája? Csak azért kérdezem, mert az utólagos központizáraknál ritkán romlik el a központ, viszont a motorok annál gyakrabban.
Xanyi

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4042 Dátum: 2010.06.28 05:46:36 »
Leginkább az a bajom, hogy kulcsal záródik. A baloldali ajtót már alig bírom bezárni, mert elvan kopva a zárbetét.Nincs kedvem mindig átmenni a jobb oldalra:)
És ezért gondoltam, hogy megkeresem a központi agyát. Meg akarom nézni, hogy bővíthető távirányítóval vagy cserélni kell. A márkáját már tudom csak a típusa kellene:)

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4043 Dátum: 2010.06.28 09:42:46 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mivel eléggé el vagyok keseredve. 2003-as évjáratú Yarisomban kb. 3000-es fordulatszám körül berezonál valami, amit a vezetőoldali ajtóból hallani, ha lehúzom az ablakot, akkor is. Szerintem az ajtó csak bevezeti a zajt, de nem tudom. A legrosszabb, hogy a szerelők sem tudják, már 2 napot foglalkoztak az autóval, szétszedték-összerakták, átnézték..., autószerelők, karosszériások és tanácstalanul állnak.
A légszűrőház-fedél csere és az alapjárat-szabályzó szelep lerögzítése nem segít.
Szívesen venném a tapasztalatokat, tanácsokat.
Előre is köszönöm!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4044 Dátum: 2010.06.28 09:58:38 »
Milyen motor?
         

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4045 Dátum: 2010.06.28 10:41:40 »
1298 köbcenti, 64 KW, Terra+ felszereltség.

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4046 Dátum: 2010.06.28 12:36:39 »
Ez engem is érdekelne:)
Pontosan ugyan ilyen hangot hallok én is. kb. 2000 fordulatnál jön elö 2-3 másodpercre.
(99) 1.0 motorral

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4047 Dátum: 2010.06.28 20:21:10 »
Leginkább az a bajom, hogy kulcsal záródik. A baloldali ajtót már alig bírom bezárni, mert elvan kopva a zárbetét.Nincs kedvem mindig átmenni a jobb oldalra:)
És ezért gondoltam, hogy megkeresem a központi agyát. Meg akarom nézni, hogy bővíthető távirányítóval vagy cserélni kell. A márkáját már tudom csak a típusa kellene:)


Megfelelő távvezérlővel minden kp.zár bővíthető. Mondjuk a bekötéshez így is úgy is meg kell keresned a központját.
Xanyi

balu232

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
  • Yaris Verso 1.3 vvt-i 2001
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4048 Dátum: 2010.07.05 06:24:07 »
Tegnap hazahoztuk a Versot!  :clap: :clap: :clap:
Az első hiba , amit légszűrő cserekor észrevettem, hogy a légszűrőház alsó részén az egyik felfogató csavarnál be van szakadva a műanyag és így a motor felől (is) szív.
Be tudom ezt foltozni házilag?
Ma délután motorolaj és pollenszűrő csere.  A pollenszűrőt merre keressem? A motortér felől már kerestem , de ott nem látom.

balu232

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
  • Yaris Verso 1.3 vvt-i 2001
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4049 Dátum: 2010.07.05 07:13:27 »
A másik érdekes dolog, hogy a kézifék nagyon magasan fog. Lehet ezen állítani?