Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1777452 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3780 Dátum: 2010.02.02 15:56:58 »

Lehet, hogy nemsokára lecserélem az 5 éves gyári Panasonic akksit. Márkakereskedésben kaptam egy ajánlatot Optifit 44Ah-s akksira, most bruttó 18 ezer az ára. Ez nem rossz ár, csak nem tudom milyen minőséget képvisel az Optifit akksiban? Van valakinek véleménye vagy tapasztalata? Azt mondták, hogy ez teljesen megfelel és jó az autóba, ráadásul 3 év garit adnak rá és szó nélkül kicserélik ha netán probléma merülne fel.

Ugyanilyenre csereltem le kozel egy eve, hasonlo aron kinaltak. Eddig nem volt gond vele (gaz lenne, ha lett volna 1 ev alatt...). Allitolag ezek az Optifit dolgok (ablaktorlo, stb) szinte gyari minoseguek joval olcsobban. A raktaros emberke akitol atvettem azt mondta, hogy ennek is ki kell birnia 4-5 evet... Remelem nem a gari lejarta utan par nappal adja meg magat :)

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3781 Dátum: 2010.02.02 18:21:40 »
Akkor lehet, hogy belevágok én is az Optifit akksiba. Egyébként most ősszel cseréltem le az ablaktörlőket Optifitre mert mindenki úgy dicsérte, de mit is mondjak hát eléggé csíkozz az anyósülés oldali meg a hátsó is... Alig telt el pár hónap és már így csíkoznának? Főleg most, hogy sózzák az utakat és rászáll az ablakra meg rászárad, így elég érdekes, nem gondoltam volna, szóval eléggé csalódtam bennük.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.02 18:23:18 írta ToTo »
Toyota Yaris T SPORT
153



pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3782 Dátum: 2010.02.02 18:39:23 »
Akkor lehet, hogy belevágok én is az Optifit akksiba. Egyébként most ősszel cseréltem le az ablaktörlőket Optifitre mert mindenki úgy dicsérte, de mit is mondjak hát eléggé csíkozz az anyósülés oldali meg a hátsó is... Alig telt el pár hónap és már így csíkoznának? Főleg most, hogy sózzák az utakat és rászáll az ablakra meg rászárad, így elég érdekes, nem gondoltam volna, szóval eléggé csalódtam bennük.

Nekem egyik markaszervizben azt mondtak, hogy nem letezik Yarisra hatso Optifit. Valakit jol atvagtak...  :wacko:
Nekem is otifit van elol egy eve, valszeg van jobb is, de hasznalhato. Valszeg masik markat is kiprobalok nemsokara.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3783 Dátum: 2010.02.02 18:44:35 »

Hát nem tudom, nekem azt mondták, hogy a hátsót kicserélték, nem az egész kart, hanem csak a gumit. Egyébként csere után tök jó volt és működött is rendesen szóval valamit biztos csináltak, de mostanra elfáradt a jobb elsővel együtt... Volt még az OFF autómon egy Champion és Bosch szett is, na azok tutik voltak!
Toyota Yaris T SPORT
153



pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3784 Dátum: 2010.02.02 18:56:14 »

Hát nem tudom, nekem azt mondták, hogy a hátsót kicserélték, nem az egész kart, hanem csak a gumit. Egyébként csere után tök jó volt és működött is rendesen szóval valamit biztos csináltak, de mostanra elfáradt a jobb elsővel együtt... Volt még az OFF autómon egy Champion és Bosch szett is, na azok tutik voltak!

Nem voltam megelegedve a hatsoval, pedig egyszerre lett cserelve az elsovel, igy oktober vegen rendeltem masikat markaszervizben. Ott mondtak, hogy csak gyari Toyota van hatra. Felraktam es semmi kulonbseget nem tapasztalam a fel eves meg a zsir uj kozott. Igy most van ketto  :clap:. Elfogadtam, hogy ez ilyen...

Elore ilyenen gondolkodom. Egy csomo felsobb kategorias auton latok ilyet, gondolom gyarilag ezzel szerelik. Ebbol arra kovetkeztetek, hogy nem lehet rossz ::).

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3785 Dátum: 2010.02.02 21:26:25 »

Hát akkor lehet, hogy nekem is gyárit raktak fel, csak azt vettem észre, hogy jobb mint az előző, de most már megint olyan... rossz... Én is láttam már ilyen törlőt, biztos jó lehet, ha végül is felsőbb kategóriás autókon ez van, akkor rossz nem igen lehet... Hát adj neki egy esélyt, biztos nem jársz rosszul.
Toyota Yaris T SPORT
153



Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3786 Dátum: 2010.02.02 22:50:22 »
Ezeket a fajta lapátokat amit kinéztél elég jónak mondják!
Állítólag tesztelték is. http://www.oktuning.hu/09.php?cmd=view&id=37
Yaris II d4d 2006

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3787 Dátum: 2010.02.02 23:31:09 »
Kb. 2 évig használtam Bosch Aerotwin törlőket az OFFos autón, majd azzal is adtam el. Nekem jó tapasztalataim voltak vele, télen a mínuszokban is jól felfeküdt. Anno a Metroban vettem akciósan, így semmivel nem volt drágább, mint egy hagyományos fémtestes törlő.

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3788 Dátum: 2010.02.03 07:48:55 »
Akkor lehet, hogy Bosch lesz Valeo helyett. Koszonom a tippeket...  :flowers:

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Toyota Yaris T SPORT
153




GabyTM

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3791 Dátum: 2010.02.04 21:10:39 »
Sziasztok,
A problemam a kovetkezo, a yarisom minden sebessegben alacsony fordulaton terhelve valami rezgo hangot ad mintha pl a kipufogo folott levo hovedo lemez be rezonalna vagy passz. Mindenkeppen fem rezgo hangot hallok es csak akkor amikor erolkodve megy alacsony fordulaton hamar felvaltasok soran. Ha adok neki gazt rendesen vagy eppen sportosan vezetem akkor semmi hangja. Esetleg valaki talalakozott hasonlo problemaval? Remelem senki nem fogja azt irni hogy a valtobol jon a hang. A hangot mindig elol es bal oldalon hallom, azert irtam igy mert a yaris angol es jobb oldalon vezetem  ::)
Elore is koszi.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.04 21:17:24 írta GabyTM »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3792 Dátum: 2010.02.04 21:35:24 »
Bár nem sok érdemi infot tudok mondani, de alacsony fordulaton alapvetően nem jó terhelni a motort (emelkedőn 1500-nál felváltani). Csak kínzod.
         

GabyTM

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3793 Dátum: 2010.02.04 21:38:37 »
Bár nem sok érdemi infot tudok mondani, de alacsony fordulaton alapvetően nem jó terhelni a motort (emelkedőn 1500-nál felváltani). Csak kínzod.

Ezt csak azert irtam igy le mert igy jon ki a hang, amit eddig sose csinalt ezelott, de amugy nem kellene ilyen hangot adnia es persze normalisan jarok vele mint mindenki mas.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3794 Dátum: 2010.02.04 22:34:45 »
Valószínüleg a szívászajcsökkentő cső rezeg, az szokott bal előröl fémes hangot adni (bár műanyag  :D) Meg kell próbálni anélkül, ha úgy abbamarad akkor már meg is találtad a hibát, és indulhat a szivacsozás/csavarozás...
Xanyi