Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1777496 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3150 Dátum: 2008.12.28 18:54:08 »
Valaki találkozott-e már azzal a jelenséggel,hogy:1,3 15000 km-t futott példányban 1800-2000 fordulat között becsörög a moci?

nem a motor csörög be, hanem a generátor szíja száradt ki, az miatt  szokott fura hang jönni.
érdemes lenne szilikonsprével befújni...de nem csak egyszer, a szíj külső és belső felét is, és nem óvatosan, hanem alaposan, többször (lehet,h az első kezelés nem használ, 2-3kezelés után, mikor már legalább a negyedét ráfújtad a spréből.)

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3151 Dátum: 2008.12.28 18:59:03 »
De a szíj az inkább ciripel, nyikorog, nem csörög  :ph34r:
Múlt héten én is adtam neki egy kis szilikont,aztán másnap megin nyikorgott, aztán rányomtam vagy fél flakonnal, azóta csöndbe van :D
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3152 Dátum: 2008.12.28 19:28:49 »
De a szíj az inkább ciripel, nyikorog, nem csörög  :ph34r:
Múlt héten én is adtam neki egy kis szilikont,aztán másnap megin nyikorgott, aztán rányomtam vagy fél flakonnal, azóta csöndbe van :D
szerintem az a csörgés inkébb cirip...eddig akárhol tankoltam soha nem csörögtt üzemanyag miatt, hozzáállítja magát az ótó az esetlegesen xarabb naftához.

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3153 Dátum: 2008.12.28 19:32:57 »
De a szíj az inkább ciripel, nyikorog, nem csörög  :ph34r:
Múlt héten én is adtam neki egy kis szilikont,aztán másnap megin nyikorgott, aztán rányomtam vagy fél flakonnal, azóta csöndbe van :D
szerintem az a csörgés inkébb cirip...eddig akárhol tankoltam soha nem csörögtt üzemanyag miatt, hozzáállítja magát az ótó az esetlegesen xarabb naftához.

Igazad lehet a hang tekintetében ,az autó nem az enyém(kollegámé) ,de szerintem 15000km alatt biztos tankolt már több helyen is!

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3154 Dátum: 2008.12.29 19:53:51 »
Valaki találkozott-e már azzal a jelenséggel,hogy:1,3 15000 km-t futott példányban 1800-2000 fordulat között becsörög a moci?

Igen szűk a fordulatszám tartomány, ahol a csörgés jelentkezik, én tippelnék arra, hogy valami le van kicsit lazulva és pont ennél a fordulatszámnál rezonál be. Csak menet közben, terhelés alatt van a jelenség, vagy állóhelyzetben pörgetve is? Utóbbi esetben könnyebben be lehetne lőni a zajforrás helyét. Mivel ilyen kevés km van benne, gondolom még garanciás, meg kellene mutatni a szervizben.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3155 Dátum: 2008.12.29 21:07:42 »
Valaki találkozott-e már azzal a jelenséggel,hogy:1,3 15000 km-t futott példányban 1800-2000 fordulat között becsörög a moci?

Igen szűk a fordulatszám tartomány, ahol a csörgés jelentkezik, én tippelnék arra, hogy valami le van kicsit lazulva és pont ennél a fordulatszámnál rezonál be. Csak menet közben, terhelés alatt van a jelenség, vagy állóhelyzetben pörgetve is? Utóbbi esetben könnyebben be lehetne lőni a zajforrás helyét. Mivel ilyen kevés km van benne, gondolom még garanciás, meg kellene mutatni a szervizben.

Az én 1,3-as II-es Yarisomnál már kezdettől fogva van egy bizonyos rezonancia-hang:akkor amikor magasabb seb.fokozatban igyekszem gyorsítani (mert lusta vagyok néha visszaváltani) mindig pont 1800-as fordulaton. :nono:Kifigyeltem,hogy ilyenkor ugye a motor durvább nyomatékra van erőltetve,ami magasabb vibrációval jár és ez átterjed a kipufogórendszerre.Na ettől aztán "dögös" hangot ad pár másodpercig.A fiamnak nagyon imponál,nekem kevésbé! :no:(Igen!:"szűk" tartományban kb.: +/-100 ford/perc )
Tanulság:mindig időben és jókor kell váltani!  :yes:Lehet,hogy amit most leírtam,az az Általad leírtakkal nem hozható összefüggésbe,de hátha? :otlet:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3156 Dátum: 2008.12.29 21:14:37 »
Az én 1,3-as II-es Yarisomnál már kezdettől fogva van egy bizonyos rezonancia-hang:akkor amikor magasabb seb.fokozatban igyekszem gyorsítani (mert lusta vagyok néha visszaváltani) mindig pont 1800-as fordulaton. :nono:Kifigyeltem,hogy ilyenkor ugye a motor durvább nyomatékra van erőltetve,ami magasabb vibrációval jár és ez átterjed a kipufogórendszerre.Na ettől aztán "dögös" hangot ad pár másodpercig.A fiamnak nagyon imponál,nekem kevésbé! :no:(Igen!:"szűk" tartományban kb.: +/-100 ford/perc )
Tanulság:mindig időben és jókor kell váltani!  :yes:Lehet,hogy amit most leírtam,az az Általad leírtakkal nem hozható összefüggésbe,de hátha? :otlet:
Városi használatnál 1500-2500 között forog a motor és semmi ilyesmi jelenség nincs nálam, szintén 1,3-as a motor. No akkor mégis mi lehet ez a jelenség?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3157 Dátum: 2008.12.29 21:24:13 »
Valószínű ,h szervíz lesz belőle,hát ha tudnak mondani valami okosat! Csak márkatárs révén kikérte a véleményem,de nem tudtam neki érdemlegeset mondani,lévén nekem a priusban még fordulatszmmérő sincs és persze ez a hang se! Ezért fordultam felétek, hátha valaki találkozott már hasonló jelenséggel!

Huntsman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3158 Dátum: 2008.12.31 12:12:40 »
Üdv.

Yaris-nál (2004) találkoztatok-e már a következő hibával?


Tankolás után nem számol a megtehető kilométer számláló (Range), de csak ez nem működik.Az összes többi rendben.

Köszi előre is.
 :helpsmilie:

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3159 Dátum: 2009.01.01 14:40:19 »
Üdv.

Yaris-nál (2004) találkoztatok-e már a következő hibával?


Tankolás után nem számol a megtehető kilométer számláló (Range), de csak ez nem működik.Az összes többi rendben.

Köszi előre is.
 :helpsmilie:

A visszaszámláló úgy van beállítva hogy mikor az már 0-át mutat még mindig közel akár 100km-re elegendő benzin lehet még az autóban!
Amennyiben keveset tankoltál úgy lehet ez a gáz.Ha sokszor keveset tankolsz akkor is összezavarodik.Tankold tele!A másodiknál rendbejön!
Yaris Ts 05'

Huntsman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3160 Dátum: 2009.01.01 15:02:44 »
Üdv.

Yaris-nál (2004) találkoztatok-e már a következő hibával?


Tankolás után nem számol a megtehető kilométer számláló (Range), de csak ez nem működik.Az összes többi rendben.

Köszi előre is.
 :helpsmilie:

A visszaszámláló úgy van beállítva hogy mikor az már 0-át mutat még mindig közel akár 100km-re elegendő benzin lehet még az autóban!
Amennyiben keveset tankoltál úgy lehet ez a gáz.Ha sokszor keveset tankolsz akkor is összezavarodik.Tankold tele!A másodiknál rendbejön!

Mindig tele tankolom. Tankolás elött még minden rendben volt vele, azt 120km-el útánna nézem, hogy csak 0-át mutat.

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3161 Dátum: 2009.01.04 11:37:50 »
Volt olyan akinek nagyjából használható értéket mutatott valaha?
3 yaris volt/van  a családban egyikben sem használható ez a mutató, mindegyikben sokkal kevesebbet mutat(ott).
Yaris II d4d 2006

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3162 Dátum: 2009.01.04 11:40:49 »
Minden Toyotában így van. Amikor 0-n van a mutató, akkor még el lehet vele menni 50-100 km-t (típustól és lábtól függ).
Az volt az alapelv talán, hogy sose fogyjon ki a kocsiból az üzemanyag és inkább előbb tankolj, mint ott maradj valahol.
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3163 Dátum: 2009.01.04 11:53:28 »
A YarisTS-nél mindig azt mutatta hány km van még a lámpa kigyulladásáig. Ezt mindig megbízhatóan hozta.

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3164 Dátum: 2009.01.04 13:44:53 »
Lehet nem is a végét mutatja hanem az utolsó lámpáig?  :?:
Ezt majd ki kell figyelnem.   :ph34r:
Yaris II d4d 2006