Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1737165 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Probléma a Yarisommal
« Válasz #90 Dátum: 2004.10.17 19:03:58 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Nekem jelentkezett anno 3000km-nél egy csörgés szerű hang,  felengedett kuplungnál üresben, alapjáraton lehetett jól hallani. Olyan igazi "kuplung" hangja volt. Rendeltek tárcsát+szerkezetet aztán kuplung leszed. Akkor jött a csoda: Nyeles tengely (amin a villa mozog egy laza illesztésű műanyag persely segítségével) csont száraz volt. Ezt jó vastagon bezsiroztuk mármint a tengelyt (autószerelő iskolában ezzel kezdik az első órát) és azóta minden tökéletes (185000km).
A francia összeszerelésről ennyit. Nem biztos, hogy nálad ez a hiba, csak egy ötletet adtam.


Nekem is azt mondták,hogy a nyelestengely lehet száraz,azt kell megkenni,nem is csinálták még meg(nem lett még szétszedve),de mondták,hogy csapágy csere legyen,de szerintem is elég lenne a megkenés.Mindegy,úgyis megkenik,ha szétszedik és,ha kinyomót is cserélnek ártani nem használ :D
Azért is elég szerintem,mert kiengedett kuplungnál szól bizonyos fordulaton és amint benyomom,elhallgat a "csörgés".
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Probléma a Yarisommal
« Válasz #91 Dátum: 2004.10.17 19:07:41 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Ez így van! Ha felengedett kuplungnál jön a hang, akkor a nyelestengelynél kell keresni a hibát...


Szinte biztos,hogy kenni kell csak és ok lesz.Mint írtam felengedett kuplungnál van a hang olyan 1200-1500 fordulaton,gázadásnál.Ha leveszem a lábam a gázról már elhallgat,ahogy megszűnik a komolyabb terhelés.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Probléma a Yarisommal
« Válasz #92 Dátum: 2004.10.17 19:33:56 »
Jah és mindez menet közben,nem alapjáraton jelentkezik.Úgy minden ok
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #93 Dátum: 2004.10.17 19:47:20 »
Lényeg az, hogy jó legyen végül!!!  :lol: Ha garanciális az autó, akkor persze cseréljék csak ki a kinyomócsapágyat is!  :lol:
Xanyi

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #94 Dátum: 2004.10.18 07:27:47 »
hát gyerekek,úgy néz ki hogy tk-s a kasznim...! :banging:  :huh:

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Probléma a Yarisommal
« Válasz #95 Dátum: 2004.10.18 09:50:32 »
Idézetet írta: "SzzS"
hát gyerekek,úgy néz ki hogy tk-s a kasznim...! :banging:  :huh:


Lehet, hogy le vagyok maradva, de mitörtént????
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #96 Dátum: 2004.10.18 10:14:04 »
már Tökölön is le volt törve a segge,(az én hátsó szélvédőmön volt a "Köszi ittas Fiatos" felirat) csak most jobban meg lett nézve és úgy néz ki,hogy kaptak a hátsó nyúlványok is!

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Probléma a Yarisommal
« Válasz #97 Dátum: 2004.10.18 10:26:38 »
Idézetet írta: "SzzS"
már Tökölön is le volt törve a segge,(az én hátsó szélvédőmön volt a "Köszi ittas Fiatos" felirat) csak most jobban meg lett nézve és úgy néz ki,hogy kaptak a hátsó nyúlványok is!


Ja azt vágtam, hogy hátulról belédszálltak, csak azt hittem, hogy megint történt veled valami.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

zakivar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Probléma a Yarisommal
« Válasz #98 Dátum: 2004.10.18 13:57:12 »
A d4d Yarisomnak sérült volt az eleje (ventillátor, hűtő), már megcsinálták, feltöltöttük vízzel a tartályt, de még mindig világít a kék lámpácska, amit ha jól fordítottam a francia nyelvű haszn. útm.-ból, akkor azt jelzi, hogy kevés a hűtővíz.  :shock: Van tippetek? És jól fordítottam? Köszönöm előre is!

zugliget

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Probléma a Yarisommal
« Válasz #99 Dátum: 2004.10.18 14:11:29 »
Idézetet írta: "zakivar"
A d4d Yarisomnak sérült volt az eleje (ventillátor, hűtő), már megcsinálták, feltöltöttük vízzel a tartályt, de még mindig világít a kék lámpácska, amit ha jól fordítottam a francia nyelvű haszn. útm.-ból, akkor azt jelzi, hogy kevés a hűtővíz.  :shock: Van tippetek? És jól fordítottam? Köszönöm előre is!


Nem kevés, hanem hideg! :D

zakivar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Probléma a Yarisommal
« Válasz #100 Dátum: 2004.10.18 14:17:09 »
:lol:  Köszönöm zugliget! Végülis kb ennyi idő alatt aludt ki, de megnyugtattál!  :wink:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #101 Dátum: 2004.10.18 17:59:40 »
Idézet
hát gyerekek,úgy néz ki hogy tk-s a kasznim...!

 :( Akkor most mi lesz vele?
Xanyi

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Probléma a Yarisommal
« Válasz #102 Dátum: 2004.10.18 20:33:19 »
Hi!

Ide is bemásolom, ha már innen jött a kérdés - és bocs, hogy csak most, de "havazás" vót ...
Hardy írta:
fulel írta:
Pont most írtam a Yaris topikba ezt a hozzászolást:  
Megvan a csörgésprobléma.(Remélem)
20000km-nél kinyomócsapágy hibáról hallottatok már egy TOYOTÁNÁL
Mindenki ki tudja probálni,hogy az okozza-e.
A motortérben a hűtő mögött van jobbra lent a váltó,elötte a kuplung munkahenger és a kar be a váltóba.Ha alapjáraton megnyomod a kart visszafelé,nem a nyomóírányba(nem is tudnád ujjal)és ha adja azt a csörgő,nyikorgó hangot,akkor ott a probléma.És melegen is tudod produkálni vele így.Először mondták,hogy a kiemelő villa meg a kinyomócsapágynál valami száraz,azt kell megkenni,de később felhívtak,hogy csak ki kéne cserélni azt a csapágyat.Úgyhogy hétfőn váltó szét....
Kíváncsi vagyok....

Hillar nektek volt már ilyen probléma?
Szedtétek már szét a váltót ennyi idősen    

Szia! :D  

MÁTÉ IMI  a következőt mondja:
Gyere be - vagy jöjjön az be, akinek ilyen problémája van - mert amíg egy kávét megiszol (max fél óra) a probléma nagy beavatkozás nélkül is orvosolható.  
Az volt az igaz, hogy száraz a kinyomóvilla és azt kell - egyébként motormosás után is ajánlott - zsírsprézni. Gumidugó ki, zsír be, gumidugó vissza. A kinyomócsapágy 100 esetből 99x tök oké!!
Jellemzően gyárilag sincs zsírozva kellő mennyiségben, és ez okozhatja a ciripelést.
Ha persze szeretné valaki szétszedetni a váltót ezért, szívesen látjuk, de az qva sok pénz, nekünk oké a dolog, mert szét-össze, aztán zsírzás és mehet. De ez nem mi vagyunk....  
A legelső Carina E-knél is volt egy ilyen hiba, és amíg rájöttek ....
No, ennyi. Egyszerűbbnek tűnik így ...  

Hali:

ÁÁ  
 :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

zakivar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Probléma a Yarisommal
« Válasz #103 Dátum: 2004.10.19 09:48:24 »
Már annyiféle zörgésről volt szó, nem is tudom már melyiket ki írta, de tegnap én is rájöttem egy zajforrásra. Hozzá kell tennem, hogy az előző tulaj abszolút nem vigyázott rá (nem részletezem, mert csak fájna a szívetek). A mi autónk nem központi záras és ha hátul le vannak nyomva a gombok, akkor azok zörögnek stereoban kicsit rázósabb úton. Márpedig az van kis hazánkban.

okoska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
ablak párásodás!
« Válasz #104 Dátum: 2004.10.23 16:23:07 »
Sziaztok!

Ha valaki tud segítsen! Mért párásodik be a Yaris ablakai nem mind, de a szélvédőröl is nagyon nehezen tudom eltüntetni menet közben.
Külső levegő beáramlás van, ventilátor megy ablakrá fuvatás van hömérséklet hideg időnek megfelelően növekvőre teszem.Így is nagyon párás és nem akar eltünni még 25km után sem.Segítsetek-köszönettel:B.Cs.