Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736330 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #60 Dátum: 2004.10.08 09:01:42 »
Idézetet írta: "ludus"
Hello!

Nekem is szokta csinálni a hátsó ülés - engem is idegesít  :evil:
Megoldás > üléssor felnyit, visszacsuk és általában megszűnik a hang... Gondoltam már WD40-re is mert egyértelműen a rugós tag csinálja, de azt még nem próbáltam...  :oops:
ludus


Oké, de üres, terheletlen állapotban mit rugózik? A saját súlya meglenegeti az ülőlapot és az nyüszög?

Erről jut eszembe, akárhogy feszegettem valamelyik nap a hátsó üléssort, nem bírtam felhajtani az ülést. Pedig nagyon cuccoltam a kis géppel. Megoldottam máshogy. Többett fordultam. :x Gondolom a vége felé már azért nem ment, mert kezdtem elborulni és csak cibáltam összevissza. Pedig ment már egyedül ez párszor. Nem vagyok egy műszaki zseni, de azért egy szög beverése és egy ülés előredöntése azért megy (néha) :lol:
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #61 Dátum: 2004.10.08 09:05:52 »
Idézetet írta: "SzzS"
Nekem minden zörög,de ez a nyüsszögés már régóta hallat magáról!Ha kiskutya lenne már megtaláltam volna...!


Hát ja. Meg enni kérne, pisilni, kakilni akarna és játszani a cipőfűződdel.  :lol:  :lol:
Lehet, hogy pont enni kér azért nyüszög?

Nálad mi van ami még mozog és hallat magáról? Azért azt ne felejtsük el, hogy te rendesen használod a kis ufót és biztos tekeredik rendesen a kaszni. Tehát én annyira nem csodálkozom a nyüszögőiden. De nálam? Vagy én is vagyok ennyire sportos, hogy megszületett az első nyüszögőm nekem is?
Üdv: Kishaver 74

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #62 Dátum: 2004.10.08 09:32:20 »
ezek valami rohadék szar műanyagok az biztos,de nem tom hol,és kezd idegesíteni már,mert olyan mintha suzukiban ülnék!
Nem tekeredik a kaszni az biztos.
Tuti hogy a hátsó fertályon valami műanyag,de majd jól ellátom a baját...:)
Veszek a praktikerben ajtó-ablak szigetelő szivacscsíkokat (Tesa) és a műanyagok illesztéseihez odabiggyesztem!Ez a suzukinál rengeteget használt,főleg azért mert ott még szarabb műanyagból voltak a belső borítások!

ujferi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Probléma a Yarisommal
« Válasz #63 Dátum: 2004.10.08 09:39:16 »
Hello!

Nálam a műszerfal felső része zörög. Van olyan amikor rossz úton nem zörög, van amikor jón zörög, van amikor egyáltalán nem, van amikor egyfolytában. Most voltam egy éves szervízen, jeleztem a problémát, a digit. kijelzőt kürülölelő ovális műanyag részt kikapták és beszivcsozták az alsó részét. Ami azt illeti most se sokkal jobb.
Nekem lekopott a váltógomb krómozása azt gariban kicserélték. Állítólag a pécsi szervízben én vagyok negyedik.
Le van fóliázva 3M-es fóliával, az ajtóban lévő műanyag rész, ha jól tudom a belső páralehúzó, nagyon csúnyán összekarcolta a fóliát. Megmutattam ezt is, azt mondták ilyennel még nem találkoztak.Az OK, hogy ők nem, de a többi Toyota szervíz, megnézték valami adatbázisban, de máshol se. Konziliumot tartottak az autómnál, majd arra jutottak, hogy döntsek, vagy kiveszik az ajtókból azt a műanyag részt, vagy bennt marad és tovább karcol. De ha kivetetem nem tudják garantálni, hogy nem mozogni, zörögni. Arra jutottak, hogy az egyikből kiveszik, és teszteljem, hogy zörög-e. Azt hittem eldúrran az agyam. Teszteljem? Hát ők mért vannak, nem nekik kellene tudni, hogy ki lehet-e venni anélkül, hogy problémát okozna. A tesztelés megtörtént, és a két első ajtóból kiszedettem, mivel nem vettem észre semmit. Most viszont kb 1,5 cm-es hézag van az üveg és az ajtó borítása között. Na mindegy. Ma viszem fóliázni újra a két elsőt. +5 ezerért mivel az egyiket garisnak vették. Szerencsére!
Mielőtt bárki is lefóliáztatnáa Yarisát vagy vegye kia zt aműanyagot, vagy ne is csináltassa meg mert semmi értelme!

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Probléma a Yarisommal
« Válasz #64 Dátum: 2004.10.08 10:09:43 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "ludus"
Hello!

Nekem is szokta csinálni a hátsó ülés - engem is idegesít  :evil:
Megoldás > üléssor felnyit, visszacsuk és általában megszűnik a hang... Gondoltam már WD40-re is mert egyértelműen a rugós tag csinálja, de azt még nem próbáltam...  :oops:
ludus


Oké, de üres, terheletlen állapotban mit rugózik? A saját súlya meglenegeti az ülőlapot és az nyüszög?

Erről jut eszembe, akárhogy feszegettem valamelyik nap a hátsó üléssort, nem bírtam felhajtani az ülést. Pedig nagyon cuccoltam a kis géppel. Megoldottam máshogy. Többett fordultam. :x Gondolom a vége felé már azért nem ment, mert kezdtem elborulni és csak cibáltam összevissza. Pedig ment már egyedül ez párszor. Nem vagyok egy műszaki zseni, de azért egy szög beverése és egy ülés előredöntése azért megy (néha) :lol:


Hi!

Teljesen előre kell tolni az üléssort fogy fel tudd dönteni!!!  
Éi is háromszor kaptam agyvérzést mire rájöttem  :wink:

ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #65 Dátum: 2004.10.08 10:11:22 »
Idézetet írta: "ujferi"
Mielőtt bárki is lefóliáztatnáa Yarisát vagy vegye ki azt aműanyagot, vagy ne is csináltassa meg mert semmi értelme!


Kicsit későn szólsz :cry:  Én is 3M vagyok, amire azt mondták, hogy karcolódás mentes és über f**za. Hozzáteszem nálam is össze van karcolódva.  :cry: Ami fura, hogy nekem nem az ablak lehúzással párhuzamos csíkozottság figyelhető meg hanem egy kicsit hegyes szöget zár be a karc irány a mozgás irányával. Annyira nem lehet észre venni csak ha surló fény van és úgy törik a fény. Ja és csak belülről látszik. Már szóltam én is a fóliásnak, de még nem néztük meg együtt. Nálam szerintem a felrakásnál használt szerszámok okozhatták a gondot. Vagy ez soha nem lesz hogy is mondjam víztiszta átláthatóságú. Mindig enyhén csíkozott lesz. Ráadásul nálam a legvilágosabb típusú (nem a fehér, hanem sötétből a legvilágosabb) fólia van fenn és így már nem tetszik. Ha nincs megoldás, akkor bedühödök. Pedig amit mondott a srác, hogy ne huzigáljam míg nem száradt ki meg ne mossam le meg mindent betartottam.

Nem hinném, hogy nálam a páralehúzó a hülye, de már más is írt erről valahol régebben.
Üdv: Kishaver 74

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Probléma a Yarisommal
« Válasz #66 Dátum: 2004.10.08 10:12:21 »
Ja és ez a megoldás a hátsó "nyüszögésre" is, üléssor felborít, elenged, lecsapódik és lőn a nyüszögés megszűne  :)
És még valami: ha nem veszed ki a hátsó ülés fejtámláit, akkor nem fog annyira előrecsúszni az üléssor hogy fel tudd dönteni!!!

ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #67 Dátum: 2004.10.08 10:38:39 »
Idézetet írta: "ludus"
Teljesen előre kell tolni az üléssort fogy fel tudd dönteni!!!  Én is háromszor kaptam agyvérzést mire rájöttem  :wink:
ludus


Ezt vágom és már olyan szinten nyomtam előre az üléssort a sínen, hogy szinte megindult az autó előre, de még se tudtam megemelni, pedig már fél lábbal a csomagtérben állva is próbáltam. Aztán gondoltam , hogy nem erő kell hozzá, így kikászálódtam a 170 centimmel és inkább elmentem lehiggadni.  :x  Aztán kettővel többet fordultam a költözés során.

Egyébként a 170 centihez egy olyan előre húzott vezető ülés tartozik, hogy tuti nem kell kivennem a fejtámlát. Ütközésig nyomtam a sínen a sort. De majd este megint kipróbálom, mert most már megint izgat a dolog. :lol:
Üdv: Kishaver 74

ujferi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Probléma a Yarisommal
« Válasz #68 Dátum: 2004.10.08 10:40:57 »
Nem a fóliával van a probléma, az egész biztos. Mivel a hátsó ablakokat nem hsználom ezért azok nem is karcosak.Ja és amikor lefóliáztattam, nem volt gumi belül poros, 4 hónapos volt akkor, belüls is tiszta, és amikor kész volt nem látszott rajta semmi. 1 hétig nem használtam utána biztos ami biztos. Minden utasítást betrtottam.Utána amikor elkeztem használni, akkor kis hajszálnyi kis karcolások voltak, kívülről nem láthatók, bennt is csak akkor, hogy a fény megtört.Akkor visszavittem a fóliáshoz megnézte azt mondta biztos por, majd megegyeztünk, hogy gariban kicseréli szeptemberben, addig viszont sokat használjam, hogy szaporodnak-e a karcolások, és a gumit kitörölte, de ekkor sem volt poros.
Utána sokat hasznátam, karcolások szaporodtak és szélesedtek.Most már nem kell keresni most már nagyon is látható, sőt zavaró. Tehát nem a fólia hibája, hanem az atóban gyárilag szarok a műanyagok. Toyotáékat megkérdeztemm ők nem fizetik garanciában, hiába széria hiba. A fóliás azt mondta később az üveg is karcos lesz évek múlva, erre Toyotáék válasza azt majd akkor kicserélik.
Minden esetre most már nincs ami karcolja, és ma délután kicserélik.
Próbáld meg garanciában kicseréltetni a fóliással, vagy csökkentsd az árat!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #69 Dátum: 2004.10.08 10:48:21 »
Idézetet írta: "ujferi"
Minden esetre most már nincs ami karcolja, és ma délután kicserélik. Próbáld meg garanciában kicseréltetni a fóliással, vagy csökkentsd az árat!


Tehát most nincs páralehúzód? Ott tátong egy csinos kis rés? Nem pereg be rajta minden kosz piszok? Inkább valamivel ki kellene cserélni vagy helyettesíteni nem?

Viszont a hegyes szöget bezáró csíkozódásra nem tudtok mit mondani. Igaz? Ez most jut eszembe. Ha a páralehúzó lenne, akkor mindig ugyanazon a ponton karcolna és a lehúzással egyeznie kellene a karc iránynak Nem? Nem akarom elfogadni, hogy típushiba. Fáj. Ez egy :toy:. Bepipulok, ha tényleg gond van vele.

Van még valakinek fóliázott üvege sok apró pici karccal?
Üdv: Kishaver 74

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #70 Dátum: 2004.10.08 11:23:43 »
Nekem fóliamentes de karcos az üvegem!!Mindkét oldalt!

ujferi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Probléma a Yarisommal
« Válasz #71 Dátum: 2004.10.08 11:29:53 »
Tényleg nincs páralehúzom, rés viszont van.
Nincs mivel, mire kicserélni Toyotaék szerint, maximum olyanra, ami most volt, de garantálni nem tudják, hogy az ne karcoljon. A műanyag csíkokat visszadták ha télen nagyon jönne be a hideg, vagy el akrom adni akkor vissza tudák tenni.
Nagyjából ugyanazon a ponton vannak a karcok, legalábbis a nagyobbak, de sok kicsi is van. Ja egyébként a karcok ferdék, a fóliás erre azt mondta, hogy domború egy kicsit az üveg, ha jól mondom.
A kivett műanyagon látszanak azok a pontok ahol jobban nekifeszült az üveg.
De van Citroen-es ismerősöm, neki is ez a problémája, szintén 3M-es fóliával. De ő is azt mondta, hogy a belső műanyag az oka. Neki volt egy Yarisos barátnője nála is jelentkeztek a karcok.
A fólia az tuti jó, a munkatársam a Corsaját  szintén ott fóliáztatta, korábban mint én, nála még nem jelenkeztek.

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Probléma a Yarisommal
« Válasz #72 Dátum: 2004.10.08 12:23:05 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "ludus"
Teljesen előre kell tolni az üléssort fogy fel tudd dönteni!!!  Én is háromszor kaptam agyvérzést mire rájöttem  :wink:
ludus


Ezt vágom és már olyan szinten nyomtam előre az üléssort a sínen, hogy szinte megindult az autó előre, de még se tudtam megemelni, pedig már fél lábbal a csomagtérben állva is próbáltam. Aztán gondoltam , hogy nem erő kell hozzá, így kikászálódtam a 170 centimmel és inkább elmentem lehiggadni.  :x  Aztán kettővel többet fordultam a költözés során.

Egyébként a 170 centihez egy olyan előre húzott vezető ülés tartozik, hogy tuti nem kell kivennem a fejtámlát. Ütközésig nyomtam a sínen a sort. De majd este megint kipróbálom, mert most már megint izgat a dolog. :lol:


Sok sikert!  8)

ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #73 Dátum: 2004.10.08 12:34:30 »
Idézetet írta: "ujferi"
Tényleg nincs páralehúzom, rés viszont van.
Nincs mivel, mire kicserélni Toyotaék szerint, maximum olyanra, ami most volt, de garantálni nem tudják, hogy az ne karcoljon. A műanyag csíkokat visszadták ha télen nagyon jönne be a hideg, vagy el akrom adni akkor vissza tudák tenni.
Nagyjából ugyanazon a ponton vannak a karcok, legalábbis a nagyobbak, de sok kicsi is van. Ja egyébként a karcok ferdék, a fóliás erre azt mondta, hogy domború egy kicsit az üveg, ha jól mondom.
A kivett műanyagon látszanak azok a pontok ahol jobban nekifeszült az üveg.
De van Citroen-es ismerősöm, neki is ez a problémája, szintén 3M-es fóliával. De ő is azt mondta, hogy a belső műanyag az oka. Neki volt egy Yarisos barátnője nála is jelentkeztek a karcok.
A fólia az tuti jó, a munkatársam a Corsaját  szintén ott fóliáztatta, korábban mint én, nála még nem jelenkeztek.


Gyorsba ki kellett ugrani a városba és ha már nem cégessel megyek, akkor egy kicsit a saját dolgom is végzem. Voltam a fóliásnál. Azt mondta. "Ettől féltem!!!!"  Volt már nála Yaris és azt mondta, hogy ez Yaris betegség. A fóliával semmi gond, de a páralehúzó az mocsok. Békés típus a srác, meg én is. Első mondatban felajánlotta a teljes cserét gariba.

De mivel van eszünk és nem egymás szívatása a cél, a következőkben állapodtunk meg. A páralehúzóra ragasztok valamilyen (arra alkalmas) textilt mondjuk kétoldalas ragasztóval és ha a további karcolódás elmarad, akkor az első üvegekről (csak ez van használva) lecseréli a fóliát ingyen és bérmentve.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #74 Dátum: 2004.10.08 12:46:19 »
Idézetet írta: "ludus"

Sok sikert!  8)

ludus


Köszike, már előre gyúrok a harcra :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74