Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736504 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

harmath

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
    • http://www.extra.hu/muanyaghegesztes
alkatrész
« Válasz #45 Dátum: 2004.06.21 23:27:15 »
bontott karosszéria elemek eladok yaris-hoz és az összes tipushoz (98-tol)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: alkatrész
« Válasz #46 Dátum: 2004.06.22 01:32:50 »
Idézetet írta: "harmath"
bontott karosszéria elemek eladok yaris-hoz és az összes tipushoz (98-tol)


Hi!

Ha már bontott alkatrész... Nekem 5 ajtós Yarishoz kellene a mindkét első ablak körüli gumi! Nem tud véletlenül valaki? Nem is áll tökéletesen, ráadásul szélzajos is kicsit az autó! Az új 10 ezer körül /db, annyit azért nem ér...
Harmath! Nincs esetleg ilyened?

Meg a tuningos topicba írtad hogy lesz hátsó szárnyad... Árba mennyibe fájna majd?
Köszi!
Xanyi

harmath

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
    • http://www.extra.hu/muanyaghegesztes
Probléma a Yarisommal
« Válasz #47 Dátum: 2004.06.22 23:14:09 »
Hi!kb70-80ezer.az összes!poliészterböl lessz és a gyárirol vettem le a mintát(sajnos csak inkább ajtok lökösök lámpák sárvédök vannak de nem csak jarishoz!!!A legujabb tipusokhoz is!!!

halasi zoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Probléma a Yarisommal
« Válasz #48 Dátum: 2004.09.06 05:51:15 »
Helo !

Egy honapja vettem hasznaltan yarisomat (1.0 ,2000),azota tonkrement a nyelestengelycsapagy ,es a futeskapcsolo.

Nyelestengelycsapagy zorog nagyon hangosan ,mikor forro a motor(2-3 ora autopalya)

futest nem lehet teljesen lekapcsolni ,hiaba van letekerve a kek fele.

38000 km van most benne.

Nem semmi.

Azt hittem a toyotak megbizhatok ,jo minoseguek .


Ja ,zorges.

A jobb hatso ajtobelsejeben nekem is zorog valami .

udv.!
alzi

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Probléma a Yarisommal
« Válasz #49 Dátum: 2004.09.06 10:11:51 »
Idézetet írta: "halasi zoli"
Helo !
Egy honapja vettem hasznaltan yarisomat (1.0 ,2000),azota tonkrement a nyelestengelycsapagy ,es a futeskapcsolo.
Nyelestengelycsapagy zorog nagyon hangosan ,mikor forro a motor(2-3 ora autopalya)
futest nem lehet teljesen lekapcsolni ,hiaba van letekerve a kek fele.
38000 km van most benne.
Nem semmi.
Azt hittem a toyotak megbizhatok ,jo minoseguek .
Ja ,zorges.
A jobb hatso ajtobelsejeben nekem is zorog valami .
udv.!

Egy autóból ne vonj le következtetést a Toyotára nézve, öreg hiba.
Ki tudja, milyn gazdái voltak eddig az autódnak, és tényleg 38000 van-e benne.  Tuti nem volt törve? 1000%? Mert ha egy 4 éves autóban 40.000 alatti km van, az eleve gyanús... 70.000 körül KÉNE lennie, ami persze nem szentírás.
Az normális szerinted, hogy 1 éves 206-osban komplett szervót kell cserélni, két éves Vitoban komplett computert...?  És ezek a környezetemben történtek és történnek. A Toyota még mindig jobb a konkurenciánál...
Üdv: Szeke
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

-bandi-

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #50 Dátum: 2004.09.30 16:30:17 »
Sziasztok!

Bocs mindenkit?l, ha volt már err?l szó, a következ? a problémám:

Kb. 85.000 km-nél van a Yarisom, és nemrég elkezdett csörg?-szörcsög? (be szép szókapcsolat!) hangokat hallatni akkor, amikor kis fordulatszámon (1000-1500) egy picivel több gázt adok rá. Más fordulatszámon nincs ez a hang, és akkor sincs, ha nem gyorsulok er?sen.
Kicsit olyan a hang, mintha fuldokolna a motor, vagy valami bugyborékolna benne.

Egy kicsivel hozzáért?bb haverom azt mondta, hogy:

1. Lehet, hogy legutóbb a Toyota Mayernél az olajcsere alkalmával nem volt olajcsere,  csak bepöcsételték a szervizkönyvembe, hogy volt, és egy újabb (tényleges) olajcsere meggyógyítja a motort.

2. Olyan szar a magyar benzin, hogy ez a finom kis számítógéppel vezérelt benzinbefecskendezés egyszer?en elálítódhat t?le, és egy szervizben be (vissza) tudják nekem állítani a motort.

Nem tudom, hogy mennyire egyedi a bajom, ismerik-e a jelenséget a szervizek. Ha igen, melyik szervizbe érdemes vinnem? (Egyébként is vinném lassan olajcserére.) Melyik szervizben bízzak meg?

Igazából nem zavar ez a hang, csak egyszer?en szeretném korrektül karbantartani az autót, mert nagyon szeretem, értitek.

El?re is köszönöm szépen a válaszokat!

Addig is jó Yarisozást!

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #51 Dátum: 2004.10.01 07:31:20 »
Szia, próbálj meg egy alkalommal tankolni 5000-ért 98-ast és önts hozzá egy wynn's oktánszámnövelő adalékot!(kis lila flakon és a tescoban van,kb 700 ft, benzinkuton kb 1000...)
Vagy: cseréltess olajat a márkaszervízben,de úgy hogy te is ott vagy és kukkerolod a műtétet...manapság muszály!!
én 10000 km-enként ledobom az olajat, 15000 futásteljesítmény egy átlagos 10-40 es olajnak rengeteg!!kb 8000 km után elvesztik a viszkozításuk egy részét!
Mást nem tudok mondani egyelőre!
Ja olajcsere előtt 20 perccel önts bele egy motortisztító adalékot, én mindig használom,és meglepő, hogy milyen retek jön ki belőle!Én az STP-t használom, szintén van a tecsóban, kb 1000 ft, és sötétkék flakonban van!!15-20 percet járasd olajcsere előtt,de ne menj vele,csak alapjáraton hagyd!Kicsit várj még visszahül a motor, kb 20 perc ez is és indulhat a szervíz!
Ja én olajat nem cseréltetek márkaszervízben sosem, kérdezz meg egy szerelőt a márkaszervízben, hogy nem e dolgozik magánban otthon??Így olcsóbb is!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #52 Dátum: 2004.10.05 13:55:08 »
Idézetet írta: "SzzS"
Ja én olajat nem cseréltetek márkaszervízben sosem, kérdezz meg egy szerelőt a márkaszervízben, hogy nem e dolgozik magánban otthon??Így olcsóbb is!


Ez eddig ok, ráadásul még ismerős is van, de mi lesz a kis pöcséttel a könyvecskémbe? Azt hogy oldod meg? Vagy majd eladás előtt bemész, valaki kap egy ötöst és telepecsételik még a füled tövét is? :?:
Üdv: Kishaver 74

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Probléma a Yarisommal
« Válasz #53 Dátum: 2004.10.05 14:49:15 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "SzzS"
Ja én olajat nem cseréltetek márkaszervízben sosem, kérdezz meg egy szerelőt a márkaszervízben, hogy nem e dolgozik magánban otthon??Így olcsóbb is!


Ez eddig ok, ráadásul még ismerős is van, de mi lesz a kis pöcséttel a könyvecskémbe? Azt hogy oldod meg? Vagy majd eladás előtt bemész, valaki kap egy ötöst és telepecsételik még a füled tövét is? :?:


Utólagos pöcsételésre ne számítsatok, mivel a szigorítások miatt olykor vissza ellenőrzik és, ha nem egyezik a szervíz könyvelésével akkor szankciók vannak.
Ez a tapasztalatom, nekem sem sikerült a korábbi off Astrámnál.
Ha Ti buktok be vele, akkor pedig -ha jól tudom- magán okirat hamisítás.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #54 Dátum: 2004.10.05 16:50:12 »
Köszi az infót, de én már régen eldöntöttem, hogy új autóval irány a szervíz. A réginek meg nem is volt szervízkönyve. Ez a legtisztább. Ja és megvárom, ott vagyok míg buherálják a lovakat. Meg amúgy is érdekel.
Üdv: Kishaver 74

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Probléma a Yarisommal
« Válasz #55 Dátum: 2004.10.05 18:17:50 »
Sziasztok!

Ma észrevettem, hogy amikor a féket lenyomom az olyan hangot ad, mintha sürített levegő jönne ki rajta. Megnéztem nem folyik a fékolaj, ráadásul maximumon van a fékolajszint a tartályban. A fék egyenlőre ugyanúgy fog mint eddig.

Szerintetek ez mitől lehet?  :?: Holnap még megnézik a család férfi tagjai, de ha nem találjuk meg az okát, inkább elviszem a szervízbe, mivel nem nagyon merek vele így járni. :cry:

Előre is köszi a segítséget.
Szilvi 62

yarisMMT

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #56 Dátum: 2004.10.05 23:04:34 »
Az alacsony fordulatos csörgés nekem is jelentkezik mostanság. Lassan olajcsere jön. Lehet 13 ezernél cseréltetem.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #57 Dátum: 2004.10.06 07:43:06 »
Nálam is van egy icipic gond, de dühítő. Most költöztem és nem találtam a fejegység elejét, így csak a motorzajt hallgattam volna az előző héten, de nem csak az volt utazás közben. Valami a hátsó ülés felől vagy éppen az én (vezető) ülésből, de hátulról hallom valami kis "nyüszögő" hang. Ahogy az autó megy az úton és nyilván van útegyenetlenség rendesen jelzi valami, hogy: nyik nyiknyik. Ha nincs zene, akkor bosszantó. Olyan, mintha egy ezer éves kocsiba ülnék, aminek az ülései a kőkorból származnának.

Valaki találkozott már ilyennel?

Teendő?

Tuti, hogy ki kell majd tömni valamit, de mit?
Üdv: Kishaver 74

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Probléma a Yarisommal
« Válasz #58 Dátum: 2004.10.08 08:34:31 »
Idézetet írta: "kishaver"
Nálam is van egy icipic gond, de dühítő. Most költöztem és nem találtam a fejegység elejét, így csak a motorzajt hallgattam volna az előző héten, de nem csak az volt utazás közben. Valami a hátsó ülés felől vagy éppen az én (vezető) ülésből, de hátulról hallom valami kis "nyüszögő" hang. Ahogy az autó megy az úton és nyilván van útegyenetlenség rendesen jelzi valami, hogy: nyik nyiknyik. Ha nincs zene, akkor bosszantó. Olyan, mintha egy ezer éves kocsiba ülnék, aminek az ülései a kőkorból származnának.

Valaki találkozott már ilyennel?

Teendő?

Tuti, hogy ki kell majd tömni valamit, de mit?


Hello!

Nekem is szokta csinálni a hátsó ülés - engem is idegesít  :evil:
Megoldás > üléssor felnyit, visszacsuk és általában megszűnik a hang... Gondoltam már WD40-re is mert egyértelműen a rugós tag csinálja, de azt még nem próbáltam...  :oops:

ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #59 Dátum: 2004.10.08 08:56:59 »
Nekem minden zörög,de ez a nyüsszögés már régóta hallat magáról!Ha kiskutya lenne már megtaláltam volna...!