Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1757727 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Laczkó - Kovács

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7395 Dátum: 2023.08.30 16:04:19 »
Üdvözlöm a yaris társadalmat! Sajnos a 2006-os yarisunk megoldatlan maradt hibája hozott közétek. Reményeim szerint valaki már járt hozzánk hasonlóan és tud jó információval szolgálni.
Egy forró napon telitankolást követően benzinszagra és a tank környékén üzemanyag csöpögés nyomait tapasztaltuk. Az üzemanyag tartálytól hátra induló vékonyabb csövön 2 cm repedés találtam. Azt levágva ennek a cső ék a tank fölötti vége repedt szét másnapra. A cső cseréjét követően a töltő nyílás környékéről csöpögött az üzemanyag és meleg motornál jött a rángatás, vagy motor megállás. Légszűrőnél lévő szénszűrő szelepet teszteltük. Hibakód nincs. Lelazított tanksapkávak nem csinál hibát.
Segítsetek légyszíves! Környékbeli szakemberek ehhez kevesek.
Cseréltünk gyertyákat és légszűrő, mert időszerű volt. Más még nem volt a hiba óta cserélve.

Imi87a

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7396 Dátum: 2023.09.17 10:21:57 »
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
2004es Benzines Yaris!
Kormányművet felujitattam ,utána összerakattam futómű állítás! Kész!
Sajnos a szerelő eltépte a légzsákátvezető szalagot, de ezt utána bontottan ki lett cserélve!
A kormánynak nincs holtjátéka,  meg ha teljes ívben kanyarodok bármelyik irányban nem jön vissza középre ,kb kéne neki 15cm!
Ha csak simán jobbra vagy balra kanyarodok úgy marad a kormány! Ez baleset veszélyes így!
Gondoltam szarul lett felújítva a kormánymű!
(Lehet hogy túl szoros)megint szétszedettem vettem bele gyári bontottat kb van benne 100.000km ! Futóműbeállitás megint és ugyan ezt csinálja!
Amíg nem volt szétszedve a kormánymű miatt nem volt ilyen hiba! Futóműben 2 éve csak gyári alkatrészek lettek cserélve!Minden jó rajta , 4 autószerelő is átnézte! Már nagyon ki vagyok ez miatt! Nem tudom mi lehet a baj! Valakinek ötlet?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7397 Dátum: 2023.09.17 16:08:55 »
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
2004es Benzines Yaris!
Kormányművet felujitattam ,utána összerakattam futómű állítás! Kész!
Sajnos a szerelő eltépte a légzsákátvezető szalagot, de ezt utána bontottan ki lett cserélve!
A kormánynak nincs holtjátéka,  meg ha teljes ívben kanyarodok bármelyik irányban nem jön vissza középre ,kb kéne neki 15cm!
Ha csak simán jobbra vagy balra kanyarodok úgy marad a kormány! Ez baleset veszélyes így!
Gondoltam szarul lett felújítva a kormánymű!
(Lehet hogy túl szoros)megint szétszedettem vettem bele gyári bontottat kb van benne 100.000km ! Futóműbeállitás megint és ugyan ezt csinálja!
Amíg nem volt szétszedve a kormánymű miatt nem volt ilyen hiba! Futóműben 2 éve csak gyári alkatrészek lettek cserélve!Minden jó rajta , 4 autószerelő is átnézte! Már nagyon ki vagyok ez miatt! Nem tudom mi lehet a baj! Valakinek ötlet?
Szia!
Biztos nagyon egyszerűen kezelem a problémát, de nekem akkor csinál ilyet, ha nem jó a kerékösszetartás. Normális esetben műszeres futóműbeállításnál ezt jól megcsinálják. Egy mérőszalaggal ellenőrizheted: egyenesbe állsz, és megméred a kormányzott kerekek elejének és hátuljának ugyanazon magasságvonalnál vett távolságát. Ebből már lehetne látni valamit.

Mihalek Balázs

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7398 Dátum: 2023.09.26 18:20:46 »
Sziasztok!
Van egy 2008 1.3 64kw-os Toyota Yarisom

Csináltam egy egy kuplung cserét az autón, mindent nyomatékra húztam és igényesen összeraktam ahogy szoktam. Viszont amikor beindítottam akkor az alapjárat alacsony volt és ugrált, és ha nem adtam gázt le is fulladt mert folyamatosan esett vissza. Úgy emlékszem, hogy durrant és benzin szag volt.Egyből arra gondoltam, hogy a vezérlés elment. Hiba kódot kiolvastam egyből és P0016-ot dobot ki rá és ég a check engine is szóval féltem, hogy a gyanúm igaz lesz. Ugye a P0016 vagy a vezérműtengely jeladó, szolenoid szelep, vagy akár az okos kerék vagy a vezérlés átugrására utal vagy akár kábel szakadásra. Egyből a kábel irányba mentem hátha elszakítottam, de egyet sem látok ami sérűlt volna. Cseréltem vezérműtengely jeladót, de semmi nem változott. Ezért begurultam és gyári okoskerékkel cseréltem vezérlést és irridiumos gyertyákat is. Mondjuk a vezérlés jelen volt ,de nem árt úgy sem ,hogy lett cserélve. Egy dolgot elfelejtettem, hogy az elején próbáltam resetelni , mert sokan mondták, hogy csak ennyi a baja, de semmi nem változott.

Jelenleg az autó tünetei.
Maradt a p0016 kód és a check engine
Az alapjárat 550-en megy néha magától megpróbál feljebb kúszni, de vissza esik és rángat.
Menet közben olyan 1000-es fordulat felett kitisztul és szépen jár. Igazából az alapjárat az egyedüli probléma.
Van egy olyan tippem, hogy a vákummal lehet baj, de egyik csövön sem látok szakadást és sérülést viszont a fék is nagyon alul fog és most cseréltem betét plusz légtelenítettem , szóval gyanus ,hogy nincs vákumos rásegítése.
Igazából nincsen nagyon ötletem és azért írok ide hátha valaki járt hasonlóan. Vagy valami tippe hátha lehet ezzel kapcsolatban.
« Utoljára szerkesztve: 2023.09.26 18:42:31 írta Mihalek Balázs »

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7399 Dátum: 2023.12.12 12:36:14 »
Sziasztok rég jártam a fórumon még a t25 avensisemmel voltak gondok de azok megoldodtak. Most viszont vettem egy 2002-es évjáratú 1.3 Yarist.  karosszéria rendben Motor rendben de van egy nagy gondom a fékkel beszéltem már szerelőkkel is de egyelőre nem tudnak megoldást. A probléma hogy az autó fékje teljesen normálisan használható működik az ABS ha hirtelen bele állsz a fékbe rendesen dolgozik lökdösi vissza a lábad úgy ahogy kell. Viszont ha szépen lassan le nyomod a fék példát szépen becsúszik a padlóig ha kettőt hármat rá pumpás felkeményedik és normális állásba marad úgy ahogy kellene neki lenni. Cseréltem fék olajat körbe légtelenitettem többször végül szétszedtem a fő fék munkahengert mert ezt javasolták a szerelők. Ebben az évjáratban legalábbis amit én vettem egészen különleges fő fék munkahenger van fordítva dolgozik vagyis nem egy rúdra rögzített Karmantyuk préselik össze az olajat hanem a Karma ntyú fix És egy 2 db-ból álló rugókkal összekapcsolt lefenekelt cső darab nyomja szét az olajat. A fő fék munkahenger belseje a Karma nty uk a mozgó le fenekelt  cső darabok  teljesen tökéletes állapotba vannak. Ahogy írtam a fék teljesen jól használható szépen fékezel lassítja az autót megállítja az autót de ha rajta tartod a lábad szépen becsúszik a Pedál. Ha viszont rá pumpál sz hármat akkor felkeményedik ahogy kell. Az Alkatrészkereskedő ahol alkatrészeket szoktam rendelni 30 éve nyitotta a boltot de ilyen főfék munkahengerrel  még nem találkozott. A a fék olajtartály ból a Fék olaj nem fogy a rendszer teljesen zárt nem szivárog annyiszor körbe légtelenítettem  már ezáltal teljesen lecserélve a fék olajat hogy levegő sem lehet a rendszerben. Meg szakértettük A fő fék munkahenger t és hogy írtam nem látszanak rajta az elhasználódás jelei egy utángyártott fő fék munkahenger t 70 000 Ft-ba kerül hozzá de bár nem zárom ki teljesen nem gondolnám hogy az a baja. Az ABS kockából nem szivárog az olaj teljesen por száraz. A fék rásegítés tökéletesen működik egészen kis erővel kell nyomni a féket hogy fékezzen. Ha esetleg valaki tapasztalt már hasonlót kérem ossza meg velem Legfőképpen akkor ha talált rá megoldást köszönöm. Ha végképp nem találok megoldást megveszem rá az utángyártott fő fék munkahenger t csak nagyon fog fájni ha beszerelés után nem változik semmi. tehát bármilyen ötletet nagyon szívesen fogadok a szerelés nem gond azt meg tudom csinálni.

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7400 Dátum: 2023.12.12 12:43:09 »
Sziasztok!
Van egy 2008 1.3 64kw-os Toyota Yarisom

Csináltam egy egy kuplung cserét az autón, mindent nyomatékra húztam és igényesen összeraktam ahogy szoktam. Viszont amikor beindítottam akkor az alapjárat alacsony volt és ugrált, és ha nem adtam gázt le is fulladt mert folyamatosan esett vissza. Úgy emlékszem, hogy durrant és benzin szag volt.Egyből arra gondoltam, hogy a vezérlés elment. Hiba kódot kiolvastam egyből és P0016-ot dobot ki rá és ég a check engine is szóval féltem, hogy a gyanúm igaz lesz. Ugye a P0016 vagy a vezérműtengely jeladó, szolenoid szelep, vagy akár az okos kerék vagy a vezérlés átugrására utal vagy akár kábel szakadásra. Egyből a kábel irányba mentem hátha elszakítottam, de egyet sem látok ami sérűlt volna. Cseréltem vezérműtengely jeladót, de semmi nem változott. Ezért begurultam és gyári okoskerékkel cseréltem vezérlést és irridiumos gyertyákat is. Mondjuk a vezérlés jelen volt ,de nem árt úgy sem ,hogy lett cserélve. Egy dolgot elfelejtettem, hogy az elején próbáltam resetelni , mert sokan mondták, hogy csak ennyi a baja, de semmi nem változott.

Jelenleg az autó tünetei.
Maradt a p0016 kód és a check engine
Az alapjárat 550-en megy néha magától megpróbál feljebb kúszni, de vissza esik és rángat.
Menet közben olyan 1000-es fordulat felett kitisztul és szépen jár. Igazából az alapjárat az egyedüli probléma.
Van egy olyan tippem, hogy a vákummal lehet baj, de egyik csövön sem látok szakadást és sérülést viszont a fék is nagyon alul fog és most cseréltem betét plusz légtelenítettem , szóval gyanus ,hogy nincs vákumos rásegítése.
Igazából nincsen nagyon ötletem és azért írok ide hátha valaki járt hasonlóan. Vagy valami tippe hátha lehet ezzel kapcsolatban.
Bocsi rossz helyre irtam a saját bajomat.
A te problemadra egy tippem lenne mozgasd meg a gumi vakum csoveket nekem ugy volt egy eltorve hogy a hajlat belso felen volt a tores amig nem kezdtem el rangatni nem is latszott

Lonelyknight79

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7401 Dátum: 2023.12.13 08:22:19 »
Szia! Tudom nem mostanában írtad a problémát, hogy a fogyasztók bekapcsolásakor ejti a fordulatszámot az ezres yaris, de ez iránt érdeklődnék,  hogy sikerült valami megoldást találni? Köszi a választ előre is!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7402 Dátum: 2023.12.19 18:07:01 »
Sajnos pár napja megint nagyakksi probléma jött elő. Kb 1 évet bírt 2 modulcserével. Most 7 modul lett cserélve a Toyotech-ben. Azt mondták szerintük 1,5 évre ez most megoldja a gondot.
Szomorú valóság, de ez van.
Laco 73 :D

ckatalin

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7403 Dátum: 2023.12.22 10:06:14 »
Üdvözlök mindenkit! Segítséget kérek yaris hibával kapcsolatban, az őrületbe kerget már az autó.
2008-as Toyota Yaris 1,3 benzines.

A benzinárstop alatt az olcsó 95-ös benzint tankoltam rendszeresen. A nyáron gondoltam egyet, visszatérek a 100-as benzinre. Ezután jelentkezett a hiba, ami úgy néz ki, hogy tele tanknál elkezd rángatni az autó. Azt vettem észre, hogy hideg motorral nem csinálja, de ahogy bemelegedett bakkecskézik.....  Ezt addig csinálja, amig kb félig lefogy a tank.
Tehát ha csak félig tankolom az autót, tökéletesen lehet használni..... hurrá.
Szerelőnél vagy két hetet nyaralt az autó, tesztelgette....tényleg random előjön a hiba..  Minden ki lett tisztítva, átnézve ami az üzemanyaghoz kapcsolódik, de nem sikerült megszüntetni a hibát. ( gyertyacsere is volt )

Akiket kérdeztem mindenki a tankszellőztetés hibáját mondta, és később elő is jött hibaüzenetben, hogy a tankszellőztető kuka. Eredeti alkatrész beszerez, másik szerelővel kicseréltettem. Azóta most mertem előszőr tele tankolni és ugyan az a helyzet, megint rángat. Hibaüzenet nincs......

Valakinek valami ötlete, hogy mit kell még cserélni, tisztítani ?..... Keresgéltem a neten, látom, hogy másoknál is előfodult már ilyen hiba, de nem találom mi lett a végső megoldás.

Köszönöm szépen ha kapok válaszokat. :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7404 Dátum: 2023.12.22 10:21:58 »
Szia!

A helyzet az, hogy a leírásod alapján egyelőre semmi ötletem nincs az üzemanyagrendszerre nézve.
Ha van benne üzemanyagszűrő valahol, azt kellene megnézni, hogy kellett volna-e cserélni valamikor?

A másik a gyújtás, hogy milyen állapotban vannak a trafók, de főleg a gyújtógyertyák?

ckatalin

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7405 Dátum: 2023.12.22 12:47:17 »
Elvileg a szerelő minden lehetséges dolgot átnézett és cserélt/tisztított amit lehetett az üzemanyag rendszerrel kapcsolatban.
Gyertyák is a nyáron voltak cserélve.

A tankszellőztetőn kívül milyen alkatrész lehet az amire hatással van, hogy fél tank benzin van benne vagy tele van?
42 l a tank, ha 20 litert tankoltam azzal semmi gond, szépen megy az autó. Ha 25 litert akkor már elkezdett rángatni, ami addig tartott amig le nem fogyott az a kb 5 liternyi üzemanyag.....
 :cry:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7406 Dátum: 2023.12.22 14:27:06 »
Hibrid Yarisról találtam gyorsan egy videót, ebben beszél egy ún. purge solenoid-ról (purge vsv szelep), ami a szívósorhoz engedi a benzingőzt, ha az autó úgy vezérli. Ilyen alkatrész a Carinában is van, arról van leírásom is. Egyelőre a videó:
https://m.youtube.com/watch?v=bej3G-uBtvo

A szelep vizsgálatáról szerintem ez egy használható videó:
https://www.youtube.com/watch?v=tjnJIw0w_iI

Azt továbbra sem tudom, hogy mi a tele tankos gond magyarázata, de ezzel egy alkatrészt kizárhatsz az okok közül. Kellene keresni valami nyomás jeladót, ami a vezérlőnek küld jelet, talán a tanknyomás jeladóval lehet baja  :hmmmm:

A tanknyomás jeladó probléma jeleiről is van egy videó:
https://www.youtube.com/watch?v=p29cc2HRPpM

Hibakódokat is felsorol, és ha jól értem, 1:40 körül pont azt mondja, hogy hezitál a kocsi, amikor gázt ad az ember.
« Utoljára szerkesztve: 2023.12.22 14:46:10 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7407 Dátum: 2023.12.22 15:02:46 »
Nem tudom, hogy a tiédben van-e ez a tanknyomás szenzor, de alvázszám alapján a toyodiy.com-on azonosítod a kocsit, és rákereshetsz.

ckatalin

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7408 Dátum: 2023.12.23 13:12:20 »
Szia
Megkerestem az autót az említett oldalon, de ez alapján nem tudom, hogy van benne vagy nincs.
Segítenél?  :) 

ckatalin

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7409 Dátum: 2023.12.23 13:17:55 »
második kép