Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736616 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6840 Dátum: 2017.11.03 15:39:32 »
Sziasztok!

Pár kérdésem lenne a tapasztalt Yarisosokhoz:

- vezérlés cserével volt már dolgotok? (2003-as Yaris 1.3) A szerelő azt mondja, majd meghallom, ha gond van, meg jelzi a hibát a műszerfalon is valami. Immár 200.000 km-hez közelít a futásteljesítmény, és még egy darabig szeretném használni a kocsit, az elmúlt négy évben is is remekül szolgált.
- mi a helyzet a vízpumpával? ugyanis a hőmérséklet csökkenésével alkalmanként fütyül a vízpumpa alapjárathoz közel, pedig már a kocsiban legalább négyszer volt cseréve, ebből egyszer én cseréltettem(Toyota márkaszervizben). Más is tapasztalta?
- 195/60 r14-es vagy 185/65 r14-es gumi járható út egy futómű beállítás követően? Érdemes ezzel játszani?

Válaszotokat, tanácsotokat előre is köszönöm!
Mivel lancos a motorja (akar 2NZ, akar 2SZ motorkodu), annak nincs hivatalos csereperiodusa. Meg kell nezni, hogy nincs-e nyulasa, kopasa. Persze, ha cseretol nyugodtabban alszol, akkor neki lehet ugrani. :D Tudomasom szerint a muszerfalon nincs semmi jelzes, ami a vezermulanc cserejenek eljovetelet mutatna. Hacsak a szerelo nek a CEL-re gondolt, de az altalaban egyeb okokbol is kepes vilagitani, ennek megtortentekor erdemes hibakodot olvasni.
Gumibol a helyedben maradnek a 185/65-nel. Joval elterjedtebb meret, ebbol kifolyolag a valasztek is szelesebb, es altalaban olcsobb is, mint a 195/60.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6841 Dátum: 2017.11.05 13:21:00 »
Hali.

Egy 2007 es évjáratu toyota yaris vásárlás előtt állok,(1.3 87 l benzin) amiben 110e km van, és 100 e km nél kuplungcsere volt ill szelepfedél tömités csere..Keveslem h 100 e km nél ilyenekt cserélni kell(eladó azt mondta h kell) én nem vagyok biztos benne. Valaki tud ehhez hozzáfűzni valamit, vagy inkabb felejtős az auto(Toyotaba csinaltak minden, Mo i) Köszi

koko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6842 Dátum: 2017.11.05 19:42:30 »
Sziasztok!

Pár kérdésem lenne a tapasztalt Yarisosokhoz:

- vezérlés cserével volt már dolgotok? (2003-as Yaris 1.3) A szerelő azt mondja, majd meghallom, ha gond van, meg jelzi a hibát a műszerfalon is valami. Immár 200.000 km-hez közelít a futásteljesítmény, és még egy darabig szeretném használni a kocsit, az elmúlt négy évben is is remekül szolgált.
- mi a helyzet a vízpumpával? ugyanis a hőmérséklet csökkenésével alkalmanként fütyül a vízpumpa alapjárathoz közel, pedig már a kocsiban legalább négyszer volt cseréve, ebből egyszer én cseréltettem(Toyota márkaszervizben). Más is tapasztalta?
- 195/60 r14-es vagy 185/65 r14-es gumi járható út egy futómű beállítás követően? Érdemes ezzel játszani?

Válaszotokat, tanácsotokat előre is köszönöm!

A feleségem autója szintén 2003-as ,1,3-as Yaris.Tavasszal azt vettem észre,hogy mintha hangosabb,zörgősebb lenne a motor.Néha kijelzett a Check E.lámpa.Elvittem a szerelőmhöz,hogy szerintem vezérműlánc problémája lehet.Kiolvasta,(már nem tudom mi volt kód),és Ő is arra jutott, hogy lehet.
Ki kellett cserélni,mert meg volt nyúlva a lánc,és a feszítő már nem tudta jobban feszíteni.Azóta megint csendes.
Ha figyelmesen hallgatod,meg lehet hallani,ha gond van vele.Amúgy akkor kb.230.000 Km volt benne.
Adj Istenem türelmet,de azonnal!

mukkelek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6843 Dátum: 2017.11.11 16:53:33 »
Heló!

Nekem már 60 ezer után lánc csere volt. Elromlott a feszítő (2001-es yaris, benzin). Azóta 150 ezer van benne. Szerintem van egy kis hangja újra. Illetve egy kérdés. Az lehet, hogy 150 ezer kilométer után már nagy a szelephézag, és ilyenkor télen hidegindításnál kattogós hangja van? Gázadásra hallani igazán alapjáraton nemigen hallani. Egy perc múlva elmúlik. Már két-három éve csinálja. Beindítom, elintézek egy-két dolgot arra már nem csinálja. volt ebbe már mindenféle olaj. Nyári hidegindításnál nincs ilyen. Csak hidegbe.

Dypee

  • Vendég
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6844 Dátum: 2017.11.15 00:16:37 »
Üdv! Egy kis segítséget szeretnék kérni Toyota Yaris 1.0-ról lenne szó.
Amit feltettem képet igazából azért van mert pontosan ugyanez a problémám, viszont aki kiírta utoljára 2008-ban volt aktív tehát valószínűleg már nem elérhető.
Esetleg valaki találkozott már ilyennel esetleg? Vagy tud rá valami megoldást, tippet?
Előre is köszönöm!
Üdv!

https://kephost.com/image/EJIl

zyben

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6845 Dátum: 2017.11.16 00:23:23 »
Üdv. A légrömegmérő tisztításáról valaki fel tudna világosítani? Milyen folyadékkal kell csinálni? Köszi a segítséget előre is.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6846 Dátum: 2017.11.16 06:29:39 »
Üdv. A légrömegmérő tisztításáról valaki fel tudna világosítani? Milyen folyadékkal kell csinálni? Köszi a segítséget előre is.

 Maradék nélkül, gyorsan párolgóval+ csavarhúzóval!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kongyiklaci

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6847 Dátum: 2017.11.18 18:27:14 »
Üdv. Adott egy 2000-es évjáratú, 1.0-ás motorral szerelt Yaris. Fűtés nagyon gyatra, (melegebb a leheletem mint a fűtés). Cserélve lett: termosztát(MEYLE 82 fok), hűtőfolyadék. Fűtőradiátor bemenő-visszatérő cső forró, műszerfal kiszed, terelőlamellák működése ok. Még mindig gyatra. :cry: Valaki légyszi  :helpsmilie:!!! Előre is köszi!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6848 Dátum: 2017.11.18 18:36:54 »
járasd,h le legyen légtelenitve a rendszer. én anno a corin a cső pumpálásával nyomtam ki belöle a levegöt.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kongyiklaci

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6849 Dátum: 2017.11.18 18:47:58 »
OK. Azt még megpróbálom. Köszi a tippet. :clap:

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6850 Dátum: 2017.11.29 21:27:32 »
Nem volt sérülve, első tulaj vagyok és szinte már betegesen precízen ápolom a kocsimat... :wub:
A mai megbeszélés lezajlott, alváz teljesen érintetlen, sehol a az égvilágon egyetlen rozsda 11 év után!
A TH-nak mennek a fotók. Állítólag ilyenkor a Toyota Europa (Brüsszel) bírálja el és az a gyakorlat, hogy "elemcsere" lesz. Na itt kicsit elgondolkodtam, hogy ezért a jobb hátsó oldalt küszöbtől tetőig levágják  :helpsmilie: (+ponthegesztéseket kifúrják), jó az énnekem?  :?: Egy kis lemezív miatt? Azt tanácsolta egy baráti karosszériás, hogy ezt csak akkor engedjem meg, ha a rozsdagarancia ezzel kitolódik. Ha nem, akkor felesleges ekkora beavatkozás. Most várom a választ...egy biztos: olyan jó az "alja", hogy egy alvázvédelmet mindenképpen megfinanszírozok ezek mellett. (ugyanis nem tervezem a kocsi eladását)

Megtörtént!
Teljes jobb hátsó elemcsere...nagyon nagy köszönet a soproni East Car Szerviznek. Szép munkát végeztek, senki nem mondja meg, hogy ott elemcsere volt. A munkák során a leírt hely belső felén, az ellenoldali merevítőszakasz is lyukas volt már (lehet, hogy onnan került be a víz és panghatott) amit a garancián felül szintén kicseréltek költségmentesen! Kaptam teljesen ingyen cserekocsit a javítás idejére. Szép volt fiúk! Köszi!  :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

cszoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6851 Dátum: 2017.12.06 19:42:48 »
Üdv Mindenkinek!

Régen jártam erre, lenne egy kérdésem egy 2001-es Yaris-sal kapcsolatban:

Hidegben másnak is nehezen veszi a sebességeket a sebváltója? Az egyest, kettest és hátramenetet veszi hidegben induláskor nehezen. Ha megmelegszik a váltója ,utánna könnyeben veszi ezeket a fokozatokat is. A nyáron volt müszakin a kocsi, akkor cseréltettem a váltóolajat, de mondta a szerelő, hogy nem biztos, hogy segit ezen a problémán az olajcsere. Azt nem tudom milyen olajat öntöttek bele, de ide hordjuk a család összes autóját, megbizható szerelőnek ismerjük, csak tudja milyen olaj kell bele. Most 160 ezer van a kocsiban óra szerint, ha ez a valós km, mivel külföldről behozott autó volt. A kuplungja szerintem jó. Egy másik fórumon Fuchs Titan Syntofluid 75w80 olajat ajánlottak, hogy ezzel könnyebben lehet hidegben is váltani sebességet. Van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban valakinek? Vagy maradjak a 75w90-es gyári előirásnál? Nem okozok kárt a sebváltóban, ha próbára ilyen olajat öntök bele? Vagy hiába cserélnék olajat? Ha nekiállnék olajat cserélni a váltóban,kell tömitő alátétet cserélni a leeresztő csavar alatt? Ha igen ,milyen méretü kell? Vagy házilag ne kisérletezzek ezzel?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6852 Dátum: 2017.12.06 20:41:18 »
váltózár van benne?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kongyiklaci

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6853 Dátum: 2017.12.06 20:55:12 »
Üdv! Nekem is hidegen az 1-es, 2-es, ill. A hátramenetet nehezen veszi. De ha bemelegszik akkor minden ok. Én cseréltettem benne váltóolaj (75w90), de semmi változás. :no:

cszoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6854 Dátum: 2017.12.07 08:31:45 »
Helló!

Váltózár nincs benne. Akkor ezek szerint nem érdemes olajat cserélni benne, ha a tiédnek sem lett jobb a váltója olajcsere után.

Üdv:Zoli