Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736336 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

taribalazs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6780 Dátum: 2017.08.18 12:00:23 »
Sziasztok!

Van egy 4 éves, még garis, 71e km-t futott, 2013-as D4D Yarisom. 2-3 hete egy sárga kulcs jel jelent meg, azonban a neten talált infók alapján arra gondoltam, csak a közelgő (75e km-nél esedékes) szervizre emlékeztet idő előtt. Ma azonban megjelent egy sárga motorjel, azonnal irány egy helyi műhely (nem szakszerviz), hibakód-olvasással kiderült, hogy a DPF eltömődött, regenerálás nem lehetséges, gázolaj van a motorolajban, motorolaj szintje magas.
Sok kérdés fogalmazódott meg bennem, kettőben kérném a véleményeteket, tapasztalatotokat:
Elmehet-e saját lábán a 60 km-re lévő szakszervizbe?
Van-e rá esély, hogy garanciában cseréli a Toyota a részecskeszűrőt?

Köszönöm.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6781 Dátum: 2017.08.18 12:46:12 »
olvasd el a vashoz kapott lúzer manualt tüzetesen és 1000kérdésedre megkapod a választ azonnal! pl.erre is.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6782 Dátum: 2017.08.18 21:38:08 »
Plusz:
1. Kizárt, hogy bármelyik márkaszervíz ne válaszolná meg egy vevő kérdéseit azonnal akár telefonon akár e-mail-en.
2. Ha a kocsi nem mozdítható, 200%, hogy Toyota Assistance keretében azonnal jönnek és trélerrel viszik el ingyen a kocsit.

taribalazs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6783 Dátum: 2017.08.18 22:45:05 »
Természetesen a használati útmutatóval kezdtem, azt követően írtam ide. Egyik kérdésre sincs benne a válasz. Angol fórumokban utánaolvasva, ottani tulajok tapasztalatai alapján, a részecskeszűrőt csak akkor cserélik gariban, ha meghibásodik, (pl. anyagfáradás). Itt nem ez történt.
Az sem derül ki a könyvéből, hogy gázolajjal keveredett motorolajjal mennyit lehet menni. A kocsi indul, csökkent teljesítménnyel működik. A szervizzel beszéltem, szerintük nem lesz gond az odaúton. Hétfőn kiderül, ahogy az is, mennyibe fog ez fájni.
Arra is kíváncsi lettem volna, járt-e más is így, részecskeszűrős dízel Yarissal/más Toyotával.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6784 Dátum: 2017.08.19 00:21:48 »
Ha még garis, akkor azért illene cserélni. Úgy tudom, hogy van a kocsinak protokollja arra, hogy ha más nincs, mint például autópályás menet, akkor álló helyzetben kikormolja magát. Persze csak ha hagyod álló helyzetben járni a motort.

Orange223

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6785 Dátum: 2017.08.21 10:38:18 »
Sziasztok!

 Tanácsot szeretnék kérni az alábbi problémával kapcsolatban:

 Autó: 1.0, 2001 Yaris, manuális váltó.
Nem rég figyeltem fel arra, hogy 2-be, és 4-be váltásnál a váltás "szivacsos", nehezen ugrik a váltókar a helyére, akkor sem érzed a váltóút végét. Mintha egy vödör zsírba nyomnád bele... Szerelőt kérdeztünk, azt mondta nem kell vele foglalkozni, de természetesen ez engem nem nyugtatott meg. A váltás minősége messze elmarad a megszokottól, van amikor a kuplung felengedése után kiugrik a sebességből (2-es, 4-es fokozatnál csak). E mellett néha hátramenetnél is jelentkezik.
Figyelgettem a jelenséget, azt vettem észre, hogy főleg akkor fordul ez elő, amikor kipörgetem az előző fokozatot (tehát 1-ben, vagy 3-ban 3-4 ezer közé megy a fordulat minimum).
 Váltóolaj kb 35000 km-el ezelőtt lett cserélve, elvileg annak még bírnia kell.
 Valaki találkozott már ezzel? Mi lehet a hiba?

Köszönöm a válaszokat előre is!

hislah

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
    • www.b-tel.hu
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6786 Dátum: 2017.08.26 22:16:30 »
Erre az 1600 körüli fordulatszámban lévő torpanásra mi lett végül a megoldásod?
Vettem egy 2002-es 1.3-as benzines Yaris Versot és nálam is jelentkezik ez a probléma. Több mindent leellenőriztem, illetve tisztítottam, de nincs meg egyelőre az oka.
Valakinek hasonló tapasztalata, illetve ötlete?
Köszönöm!

Elvittem szerelőmhöz a kocsit - mentünk próbakört, utána fel is emelte az autót, megforgatta-megrángatta a kerekeket. Véleménye szerint a jelenség még annyira kezdeti fázisban van, hogy be sem lehet azonosítani, melyik kerék csapágya a ludas. Úgyhogy egyelőre elnapoltuk a problémát - azt mondta, használjam nyugodtan a kocsit, aztán amikor (HA) rosszabbodik, térjünk rá vissza.

Tehát így lesz  :yes:

VISZONT! Talán páran emlékeztek rá, hogy miután megvettem a kocsit, panaszkodtam a motor viselkedésére: nem jött, hogy elhiggyem, hogy ez tényleg ilyen: hogy kb. 1600-as fordulat alatt gyakorlatilag HALOTT (ezt tényleg úgy kell elképzelni, hogy pl. 20-nál hármasban padlógáz, és SEMMI nem történik). Mint, mondjuk, egy kis köbcentis turbódízel, amikor nem tölt a turbója.

Na, többé-kevésbé meg lettem nyugtatva, hogy ez ilyen. Mert 1.0 és négy henger és 16V és 96 Nm satöbbi. Váltsak később fel/korábban vissza. OK. Megtanultam vele együtt élni, bár teljesen megszokni sosem tudtam - elég bizarr dolog, hogy kicsit is meredekebb emelkedőn (mondjuk, 10 % körülin) 20-as tempónál EGYESBE kell ahhoz visszaqrni, hogy képes legyen megindulni. Tanulóimat is megtanítottam a kezelésére - eddig 65-en vizsgáztak le nálam, ezzel a kocsival.

Szerelőm ma vezette először. És mit mondott az első 100 méter után? "Bammeg, mi van ezzel az autóval? Hát ez nem megy, nagyon xar, ennek nem így kéne mennie!!!"

Na, de szuper... még a végén kiderül, hogy 4 évig szenvedtem vele úgy, hogy tényleg mehetett volna jobban is  :wacko: :eek: :sorcerer: ::) [rohog]

anymano

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6787 Dátum: 2017.08.26 22:38:37 »
Sziasztok :) Segítségre lenne szükségem, hátha másnál is volt már ilyen probléma. 1,3 2007-es Yarisom van, az elmúlt két hétben, főleg a nagy melegben elkezdett rángatni az autó menet közben, piros lámpánál, megállásnál volt, hogy le is állt. Reggel, hidegen, vagy hűvösebb napokon semmi baja. Olajcsere, szűrőcsere egy hónapja volt, utána mentünk vele kb 500 km-t, semmi gond nem volt.A gyertyák ki lettek cserélve, MAF szenzor ki lett tisztítva.
Köszönöm szépen előre is a választ :)

ldani-91

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6788 Dátum: 2017.09.06 22:47:21 »
Sziasztok!
2001-es, 1.0 Yarissal kapcsolatban lenne kérdésem. Nem túl régóta produkálja, hogy ha ráhajtok valami bukkanóra, elég az út egyenetlensége is, a kilóméteróra felvillan, illetve ha magasabb fényerőn van, akkor ledobja a halványabbra. Bocsi a megfogalmazásért, remélem érthető. :)
Van valakinek valami tippje?
Köszi!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6789 Dátum: 2017.09.07 10:54:20 »
Ez elsőre úgy szól, mintha az állítógomb környékén belül rosszul lenne rögzülve, és az úthibák okozta minimális karosszéria-elmozdulástól megnyomódik/impulzus keletkezik. Próbáltad már oldalirányban megmozgatni a gombot, hogy akkor is történik valami?
music     

ldani-91

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6790 Dátum: 2017.09.10 16:44:21 »
Ez elsőre úgy szól, mintha az állítógomb környékén belül rosszul lenne rögzülve, és az úthibák okozta minimális karosszéria-elmozdulástól megnyomódik/impulzus keletkezik. Próbáltad már oldalirányban megmozgatni a gombot, hogy akkor is történik valami?

Nem történik semmi.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6791 Dátum: 2017.09.10 21:28:40 »
Most jönne az, hogy szétszedni a műszerfalat, és hátul megnézni, mi van ott valami rendellenesnek tűnő...
music     

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6792 Dátum: 2017.09.11 19:49:59 »
Sziasztok!
2001-es, 1.0 Yarissal kapcsolatban lenne kérdésem. Nem túl régóta produkálja, hogy ha ráhajtok valami bukkanóra, elég az út egyenetlensége is, a kilóméteróra felvillan, illetve ha magasabb fényerőn van, akkor ledobja a halványabbra. Bocsi a megfogalmazásért, remélem érthető. :)
Van valakinek valami tippje?
Köszi!

Valahol kell lennie egy "visszavezető" szálnak (12V-nak) a helyzetjelzőktől, ami a "dimmelést" kiváltja a kijelzőben. (ezt "bírálja felül" a nyomógomb)
Én ennek néznék utána...lazulás, korrózió/oxidáció a világítási résznél?
Egy kapcsolási rajzból azonnal kikereshető.
Az is lehet, hogy mindez még a kijelző-modulban megtörténik.   :?:
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.11 19:51:54 írta rezsofriedrich »
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6793 Dátum: 2017.09.11 19:57:33 »
Miket hallani a 2006-os Yarisok esetében, a jobb hátsó kerékív, ajtó felöli peremén történő belülről induló rozsdásodásról?
Igaz, hogy gyakori ennél a modellnél? Nekem most lesz 11 éves a kocsi, de már 1-2 éve elkezdett pici hólyagokkal a fényezésen.
Holnap megyek garancia felmérésre, dokumentálásra, hogy a TH lássa mi van és döntsön...kivácsi vagyok az eredményre. :censored:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6794 Dátum: 2017.09.12 00:34:25 »
Mi is kíváncsiak vagyunk. A pici hólyag nem gondolnám hogy átrozsdásodásnak számítana, de reménykedjünk.
A Mazda6 az aztán rohad, de a Yaris???

Miket hallani a 2006-os Yarisok esetében, a jobb hátsó kerékív, ajtó felöli peremén történő belülről induló rozsdásodásról?
Igaz, hogy gyakori ennél a modellnél? Nekem most lesz 11 éves a kocsi, de már 1-2 éve elkezdett pici hólyagokkal a fényezésen.
Holnap megyek garancia felmérésre, dokumentálásra, hogy a TH lássa mi van és döntsön...kivácsi vagyok az eredményre. :censored: