Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736708 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Anderzen

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6720 Dátum: 2017.03.11 09:37:27 »
Sziasztok nekem is van egy 99-es 1.0-ás yarisom aminek alapjárati problémái vannak nincs valakinek esetleg egy Javitási kézikönyve?

bghlaci

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6721 Dátum: 2017.03.13 21:56:25 »
Udv. 3 db problemara szeretnek valaszt kapni a 2003 kiadasu, 3 ajtos, 1 literes Yarisommal kapcsolatban:
1-Mindket oldalablak baromira lotyog ha kicsit is le van eresztve es ezzel eggyutt nagyon idegesitoen zajong is. Tekeros ablakok. Beszerezheto az ablakuveget megvezeto akarmi ami tonkrement?
2-Egyenetlen uton nagyon cincog hatul valami es meg egyenetlenebb uton nagzon hangosan es femesen zorog-kattog. Mar az agyamra megy!  Futomu rendben, szilenteket is csereltettem a hatso hidban, de a problema megmaradt. A csomagter ajto latszolag fixen all a helyen. Ha megpakolom a csomagtartot, csillapodik a zaj. A muanyag padlozat tud ilyet produkalni? Az auto volt koccantva hatulrol, az also fem spoiler serult, de hiaba rugdosom, onnan nem jon zaj.
3-Nincs kozponti zaram, se riasztom, viszont a muszerfalon villog egy piros security led, ha nincs benne kulcs. Megis van riasztom es zaram, csak hianyzik a taviranyito?
Elore is koszonom a valaszokat.

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6722 Dátum: 2017.03.14 18:05:25 »
3-Nincs kozponti zaram, se riasztom, viszont a muszerfalon villog egy piros security led, ha nincs benne kulcs. Megis van riasztom es zaram, csak hianyzik a taviranyito?
szerintem csak az immobilser, hacsak nincs komolyabb felszereltség, pl e ablak,e tükör

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6723 Dátum: 2017.03.23 10:22:14 »
Sziasztok. A következő problémám lenne(hátha találkozott már vele valaki):Motortér felől 2000-2500 fordszám felett fémes nyiszegő hang jön. de csak melegmotornál (kb olyan mintha valami csapágyas lenne) És most jönnek a problémák: Csak az utastérben lehet hallani, ha kinyitom a gépháztetőt nem.(talán lenyomja a motorzaj?) Ha bekapcsolom a klímát elhallgat. Első körben az mondták hogy bordásszíj. Aztán hogy klíma kompresszor hibás. Szóval eddig ezeket cseréltettem, de a hang megmaradt.
Szóval ha valaki találkozott ilyesmivel és tudja a megoldás, akkor ne tartsa magába. Nem szeretnék felesleges generátort vagy vízpumpát cseréltetni.
Az autó egy 2006 Yaris II 1.0 Kr-fe

Ha ritmikus, csak ebben a fordulattartományban hallod akkor lehet a klimakompresszor. Engem is megőrjített, mikor vettem a kocsit, cseréltem ékszíjat, feszítőgőrgöt, de csak a kompresszor lehet. Ha valaki beül és tartja neked a fordulatot, akkor meg fogod hallani a motortérben is. Bekapcsolt klimánál nem hallatszik és miután ez így kiderült és ignoráltam fejben a hangot, már nem is hallom... :D  Ennek két éve és majdnem 40.000 km -e, azóta sincs semmi baja. Szóval ha ez a gond, akkor javaslom ignoráld, úgy sem tehetsz mást... :D

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6724 Dátum: 2017.03.23 19:23:35 »
Csak megosztom a tapasztalatomat, hátha másnál is segít:

140 ezer km után és O2 szenzor modifikáció ellenére, előjött újra a P0420 hibajel, tehát katalizátor csere lett. (már 2 éve kezdődött a gyengülés)
Körbenéztem és mindenütt rendkívül "szép" árakat lehet találni. Végül, csaknem  harmadáron, itt találtam meg a megoldást.
Természetesen egy utángyártott alkatrészről van szó, de minőségi bizonyítvánnyal E9 jelöléssel, garanciával és ami fontos: a teljes tömítés és csavar készlettel, ami a cserekor szükséges lehet.
Ma megtörtént a saját kezü átszerelés és minden pontosan illeszkedik, precízen át lehetett szerelni és még szerelőakna sem kellett.
Egy gond van csak: Magyarországra ez a cég nem szállít, ezért osztrák baráthoz vitettem. Szállítással együtt volt 190.- €

https://www.amazon.de/KR%C3%9CMMER-KATALYSATOR-TOYOTA-YARIS-KR%C3%9CMMERKAT/dp/B01M7YVEY3/ref=sr_1_14?s=automotive&ie=UTF8&qid=1489759780&vehicle=111-1339-5499-19256-1-0&sr=1-14

Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

bghlaci

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6725 Dátum: 2017.04.02 09:28:21 »
2-es szamu problemam reszben megoldodott. A csomagterajto kelti a zajt, az elgyengult teleszkopok tul sok mozgast engedtek neki, viszont a cserejuk utan viszont nagyon sokat javult a helyzet. Kovetkezik a ajto beallitasa.

bghlaci

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6726 Dátum: 2017.04.02 09:36:17 »
Ha ritmikus, csak ebben a fordulattartományban hallod akkor lehet a klimakompresszor. Engem is megőrjített, mikor vettem a kocsit, cseréltem ékszíjat, feszítőgőrgöt, de csak a kompresszor lehet. Ha valaki beül és tartja neked a fordulatot, akkor meg fogod hallani a motortérben is. Bekapcsolt klimánál nem hallatszik és miután ez így kiderült és ignoráltam fejben a hangot, már nem is hallom... :D  Ennek két éve és majdnem 40.000 km -e, azóta sincs semmi baja. Szóval ha ez a gond, akkor javaslom ignoráld, úgy sem tehetsz mást... :D
A fotengely szijtarcsa es a kompresszor szijtarcsa is tud is tud ilyet generalni. Az elobbi jellemzoen azert, mert mar tonkrement benne a gumi csillapitas es libeg, az utobbi pedig azert, mert a kopott hornyokban a szij nem az oldalfalakon fekszik, hanem az aljan es emiatt az uj szij nagyon hamar bekopik es elkezd cincogni. Ismertetojele, hogy a elesek a kulso elek. A fotengelyen levo meglehetosen draga szokott lenni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6727 Dátum: 2017.04.02 09:55:53 »
2-es szamu problemam reszben megoldodott. A csomagterajto kelti a zajt, az elgyengult teleszkopok tul sok mozgast engedtek neki, viszont a cserejuk utan viszont nagyon sokat javult a helyzet. Kovetkezik a ajto beallitasa.
Az elsőre sajnos nem lesz megoldás: nekem minden autómban ilyen volt/van, kivéve az Avensist, amelyiknek legendás a zajcsillapítása, biztos annyira kibélelték az ajtót, hogy minimális oldalirányú mozgástere sincs az ablaküvegnek.
music     

Cactus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6728 Dátum: 2017.04.10 16:17:15 »
Sziasztok!

Hatalmas gondom támadt, és már nem tudom, hova forduljak:

A múlt hét előtti héten a 2006-os évjáratú 1.4D D4D 375000km-t futott yarisom 140-es tempónál egyszer csak leállt.
Előzmények:
Kb. 2-3 éve tudom, hogy valami nem jó a motorban, mert sok esetben meg-meg torpant, ha intenzívebben gyorsítottam (3000-es fordulat felett). Azonban 2xi ismétlés után 1-2 napra eltűnt a jelenség. Az autószerelők azt mondták, hogy sokkal többe kerül szétszedni, és megjavítani a hibát, mint élni vele, így ezt tettem. (nem is nagyon használom ilyen tartományban, csak szükség esetén.

Ez után a korábbi 8-10000km-es 1,5-2l-es olajfogyasztás egy olajcsere intervallum alatt kb. megduplázódott.

Jeleztem a szerelőnek, hogy mi a helyzet, azt mondta, vagy turbó, vagy hengerfej. (Mivel mindkettő nagyon drága, amíg nem jön ki más hiba, használjam így)
Állítottunk a szelephézagokon, azzal egy kicsit javult a helyzet, de sokat nem. (A torpanás a jobb minőségű OMV-s üzemanyag és egy Spuri nevű adaléknak köszönhetően teljesen elmúlt.

Megjött a hiba: sietnünk kellett az autópályán, ezért rááltam egy 140-es tempóra. Azt vettem észre, hogy egy kicsit füstölhet az autó, mert a visszapillantóban láttam egy kis füstöt.
Kb. 10-15 km-t haladtunk, amikor egyszer csak leállt az autó.

Trailerrel hazahoztuk, és elkezdtünk hibát keresni:
 - Az utolsó tankolástól számítva 300km-t kocsikáztam, azt gondolom az üzemanyag hibát kizárhatjuk.
 - Az autó indításkor tekeri-tekeri, kapkodja, feketén füstöl, de nem indul be.
 - Izzító gyertyákat a szelephézag utánállítás során cseréltünk. (Kb. 4-5 hónapja)
 - A computert 2 műszerrel olvastuk ki, egyik sem hozott hibát.
 - A turbó száraz, kicsit nehezen forog, de nem kotyog, szépen megy.
 - A számítógép szerint a Rail nyomás 300 bárig feláll.
 - A porlasztók dolgoznak, szépen porlasztanak
 - Az EGR szelepet lekötöttük
 - Levegőszűrőbe féktisztítót permetezve sem reagál
 - A kipufugó oldal jó
 - A visszafolyó oldalon egységesen jön az üzemanyag, nem látszik hiba
 - A vezérmű lánc nem fordult el.
 - Nem folyik sehol semmi, a motor állapotához képest tiszta.

 - Egy hibát találtunk, a motor és a turbó közötti csőben volt egy kis motorolaj. Erre azt mondta a szerelő, hogy ezzel nem kellene baj legyen.

 Segítsetek, mert elfogytak az ötletek.

Köszönöm!

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6729 Dátum: 2017.04.10 20:34:51 »
Ilyen komoly kérdésre ennél általánosabb helyen keress választ, ezt alig olvassa valaki. Itt a fórumon a corollákban is van ez a motor és az nem olyan ritka mint a diesel yaris, de az igazi szakertők az avensisesek, csak ott meg nincs 1.4d.

Szóval kap naftát, el is ég=füstöl. Levegőt is kap eleget? Nyitogtja a fojtószelepet? Ha kinyitod mechanikusan? Szív rendesen? Egr-t lefalaztad, megnézted?

Turbó nélkül gondolom be kellene indulnia. Egr-el meg nem kellene leállnia.

Azoknál a vákuumos vezérlőknél nézelődnék. Mondjuk próbára lekötni az egész turbós-intercooleres részt, hogy direktbe szívjon ott elöl fönt a fojtószelepnél?

Ez mondjuk az olajfogyasztást nem magyarázza. Tökre nem értek hozzá amúgy, csak okoskodok...

Cactus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6730 Dátum: 2017.04.11 08:29:08 »
Köszönöm!

A fojtószelepet néztük, nyit rendesen. Elvileg levegőt is kap.
Ha a levegő útját a kezemmel lezárom, akkorát szív, hogy nem bírom levenni róla a kezem.

Gondolkozunk tovább, mert jelenleg minden úgy néz ki, mintha jó lenne.

Én személy szerint Computerre gyanakszom, de én még ennyit sem értek hozzá. :D
Pont ezért vettem Toyotát, hogy ne kelljen hozzá értenem. Eddig be is jött.


Ricsoz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6731 Dátum: 2017.05.20 23:03:43 »
Sziasztok!
2003-as 1.3, 87Le Franciaország-i Yarisommal kapcsolatban pár kérdés/ segítségre lenne szükségem.
Elsőnek az elektromos szervóval kapcsolatban: elkezdett valami hangos fogaskerék vagy hasonló hangot adni.. parkolásnál vehető észre. Mi lehet a hiba? Esetleg javítási költség ár?
Illetve  a távirányítójában /Enforcer/ cseréltem új elemeket, pár hétig jó volt, nyitotta 20m- ről is kb.., aztán utána már csak a kocsi mellől nyitja/ zárja, de gyakran azt sem elsőre.
Mindkét távirányító így viselkedik.
Előre is köszönöm a segítséget!

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6732 Dátum: 2017.06.08 10:49:24 »
Sziasztok!

2004-es Yaris antennája (egész pontosan az antennaszár) letört. Rendelt már közületek valaki utángyártottat valahonnan? Bontónál érdeklődtem, még nem reagáltak. Konkrét beszerzési forrás és persze ár érdekelne. Ebayen is nézegettem, de elég nagy szórás van, 500 Ft-tól felfelé, és nem tudom, melyik lehet a megfelelő.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6733 Dátum: 2017.06.08 20:22:32 »
Anno a COV-ba vettem márkaszervizben 2-3000-ért, mert megrágta a nyest. Ezen nem spórolnék.
music     

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6734 Dátum: 2017.06.09 12:30:05 »
Anno a COV-ba vettem márkaszervizben 2-3000-ért, mert megrágta a nyest. Ezen nem spórolnék.

Hát... Én kértem árajánlatot, külön kihangsúlyozva, hogy csak az antennaszár kell, a talp nem, így lenne br. 21ezer Ft....

Az a gond, hogy a  neten fellelhető rengeteg univerzális szár közül nehéz kitalálni, melyik a megfelelő. Sajna nincs tolómérőm, h a ment vastagságát lemérjem, és ilyen adatot meg nem találok sehol