Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1752116 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6690 Dátum: 2016.12.01 11:47:08 »
A kitartó 130++-os tempóval kinyírt HF tömítés nem ritka, de nálad is a szerelési hanyagság az igazi gond.
Ezért félnék pl. egy szíjas motortól, vagy egy olyantól amiben cseréltek láncot, mert egy vezérléscserénél elkövetett apró hiba után is komoly kálvária kezdődhet... 95%-ban nincs gond, csak ugye a maradék 5%...
Sok horrorsztori kering a neten, remélem a tied nem folytatódik és 200.000-nél hamarabb nem tudod széthajtani :)
Kívánom hogy a megspórolt üzemanyagon hamar megtérüljön a munkadíj !

16 napig valék autó nélkül. Ma hoztam végre haza a verdát.

A hengerfej nyomáspróbán rendben szerepelt. Síkolták, itt volt a bibi, mert az egyes henger égéstér és víztér között volt egy "enyhe nút", azt mondták a gépműhelyesek, hogy olyan, mintha megütötték volna. Minimális görbület is volt a HF-en.
Összerakták, tömítéseket cseréltek, és a porlasztófészkeket javították még.
Vízpumpa szíjtárcsa-felfogató egyik csavarhelye el volt törve, ezért a vízpumpát is cserélni kellett, valamint az egyik hengerfejcsavar is meg volt szakítva.

Hazafelé jövet megvártam az üzemi hőt, és kb 15km-t mentem vele 3000-es fordulaton. (Ezen jött elő a hiba korábban). Lekopogom: nincs baja. Végre nem csak papíron van autóm!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6691 Dátum: 2016.12.03 17:40:23 »
Az a gondom a 2008-as Yaris II-vel, hogy a központi zár távirányítója "féloldalasan" elromlott. Csak zárni lehet vele az autót, nyitni nem. A kulcson a LED világít a nyitógomb megnyomásakor is, tehát az ki van zárva, hogy maga a kapcsológomb lenne hibás. Elemet cseréltem, megmértem, stb. az sem hibás. Kétszer is cseréltem elemet biztos ami biztos alapon.
A neten olvasható távirányító újrataníttatást már vagy 10-szer eljátszottam, az autó visszajelezte korrekten hogy megtanulta újra távnyitót, ennek ellenére ugyanaz van. Zárni lehet (jó messziről is), de nyitni nem. A nyitó gomb parancsát egyszerűen nem kajálja meg. Akárhányszor és akárhonnan próbálom. Egyedi riasztó stb. nincs benne. A komfortindexet meg az egyéb apróságokat mind kiszereltem, gondolván hátha azok kavarnak be, de nem.
Egy ideig tudtam nyitni úgy, hogy előbb a zárás gombot nyomtam meg, utána gyorsan a nyitót, és nyílt, de most már ez se megy. Most már csak mechanikusan a kulccsal lehet nyitni.
Valakinek tippje? Esetleg a kulcsban az távnyitó elektronika ment el?

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6692 Dátum: 2016.12.03 21:36:44 »
Én a pótkulcsot venném elő először...

Esetleg a kulcsban az távnyitó elektronika ment el?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6693 Dátum: 2016.12.03 21:50:30 »
A pótkulcs nem távnyitós.

SanyiD-4D

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6694 Dátum: 2016.12.04 14:41:59 »
Sziasztok!
Egy 2001-es 1000-es benzines Yaris az alany.A fűtéssel van problémám.
A két szélső beömlőn és a szélvédőre fúj meleget (langyosat),bárhova máshova állítom,hideget fúj,még a két belső beömlőn is.Termosztát jó,fűtéscsövek a motortérben és a fűtőradiátor kimenő bejövő csövei is melegek.
Ha belső keringetésre állítom,ugyanez a helyzet.
Pollenszűrő tökéletes állapotú,a belső keringetés is működik,kivettem a kesztyűtartót és megnéztem.
Sőt,a műszerfal tetejét,óracsoportot kivettem,fűtéscsapot is húzza a bowden.
Segítsetek,megfagyunj a kocsiban. :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6695 Dátum: 2016.12.22 19:16:27 »
Az a gondom a 2008-as Yaris II-vel, hogy a központi zár távirányítója "féloldalasan" elromlott. Csak zárni lehet vele az autót, nyitni nem.

Tádááám!
A hibát a kulcsban lévő elektronika okozta. Elromlott, hiába az elemcsere.
Rendeltem eBay-ről másikat, eredeti gyári bontottat. Cikkszáma 89071-0D020. Eredetileg ami nekem volt az 89071-0D030, de amit küldtek, az is jó. Kaptam nem csak elektronikát, hanem nyers kulcsot is benne új gumival, és még egy extra gumit is... most már rakat gumim is van...
Az alábbi instrukciók szerint hozzátaníttattam az autóhoz, egyből jó lett.
A régi kulcs elektronikájának házát megtartottam, mert bele van ragasztva az immobiliser chip, a vásárolt cuccból csak az elektronikát meg az elemtartót tettem át a régi házba, azt meg visszahelyeztem a kulcs belsejébe. Tökéletesen helyre állt a gyári állapot, már 20 méterről lehet nyitni/zárni az autót!

Idézet
2008 Toyota Yaris Key Fob Programming Instructions
1. Driveres door open & unlocked. Key out of ignition
2. Insert & remove key 2 times within 5 seconds
3. Close & open drivers door twice within 40 seconds
4. Insert key into ignition & remove
5. Close & open drivers door twice within 40 seconds
6. Insert key into ignition
7. Close the door
8. Turn ignition switch from "LOCK" to "ON" & back to "LOCK"
 - ONCE for ADD mode
 - TWICE for REWRITE mode
9. Remove the key from ignition
10. To confirm your mode selection, the power locks will now cycle "lock" to "unlock" a number of times corresponding to your key cycles in step 8
11. Within 40 seconds of confirmation
 - Press both transmitter Lock & Unlock buttons simultaneously
 - Within 3 seconds press transmitter Lock button for more than 1 second
 - If successful, the power locks will cycle once (twice indicates transmitter problems)
 - Repeat step 11 for additional remotes
12. Open door to exit programing

Az elektronika:

Valszeg nem csak Yaris esetén ez a megoldás!
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.22 19:28:24 írta robi (Robi) »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6696 Dátum: 2016.12.23 00:18:27 »
Üdv!
Nem szimpla mikrokapcsoló hiba, esetleg forrasz szakadás okozta? Nálam előbbi volt, kapcsoló cserével újra jó, szintén nyitókapcsoló, de a másikat is cseréltem. Nem ez a fajta ugyan, de a hibaforrás itt is lehet ez.

TtkRN2
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.23 00:21:00 írta vd1234 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6697 Dátum: 2016.12.23 09:01:58 »
Irtam a korábbi hozzászólásomban, hogy biztosan nem... olvass vissza...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6698 Dátum: 2016.12.23 09:13:22 »
OK, részletesebben:
Kapcsolóknál létező jelenség az ún. pergés.
Ha egy mikrokapcsoló elöregszik, akkor lehet ez is, főleg ha nincs mellette pergésmentesítő.
A LED világítani fog, de nem fogod látni a pergést rajta (tud olyan gyorsan villogni), és mégsem ad ki a vevő számára értékelhető jelet.
Persze egy jó kapcsoló is pereg, de gyorsan abbahagyja. Ha elöregszik/szennyeződik/stb., akkor viszont lehet tartós a jelenség.
Összefoglalva nem biztos, hogy nem a kapcsoló volt az oka - szerintem.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6699 Dátum: 2016.12.23 09:24:40 »
Nem az volt, hidd el. Tényleg. A mikrokapcsolót külön rövidre zárva is ugyanaz a jelenség.
Már a záró gombra se reagált rendesen mindig.
A prellegés jelenségét tökéletesen ismerem, köszönöm a frissítést de itt nem erről volt most szó. Ha egy kapcsoló prelleg, bizonyos fokú mechanikus ráhatással is kideríthető hogy tényleg ez-e a hiba oka - itt nem ez az.  :hug: :yes:

Itt inkább az a sikerélmény, hogy nem az autóba romlott el vmi, hanem a kulcsban. Ami viszonylag könnyen kezelhető házilag is.
Nemzetközi fórumokat olvasva azt látom hogy ez egy viszonylag gyakori jelenség, sőt itt is olvastam pár napja az egyik Ave topikban valaki vett egy két távnyitó kulcsos használt Avensist és mindkettőnél ez a hibajelenség. Egyszerre.

A lényeg, hogy akkor is ha nem mikrokapcsoló okozza a hibát, akkor is még mindig a kulcs-elektronikára kell gyanakondni! Nem az autóra! :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.23 09:33:33 írta robi (Robi) »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6700 Dátum: 2016.12.23 10:51:57 »
Na, örülök, akkor eddig egyről beszélünk :)
Én sem kötekedni akarok, hidd el!
Azt gondolom, hogy a használat folytán a mechanikai sérülés előbb-utóbb természetes, elsőre a legvalószínűbb, legterheltebb esélyes maga a kapcsoló. Utána következik a NYÁK lap, a vezetékfolytonosság, a forraszok épsége. Ezek is sérülhetnek, és nem könnyű pontosan behatárolni a hiba helyét.
Én átforrasztottam az IC lábait is az enyémben. Tokon belül meg  nehezen képzelhető el sérülés az IC-ben. Az egész NYÁK-ot semmi sem tartja belül nálam, egyszerűen a tok fogja közre, billeg, vetemedik, előbb-utóbb valami elpattan rajta.
Persze egyszerű kicserélni, nem azt mondom, ha lehet, én is azt akartam (volna). Az enyémhez sajnos nem találtam semmit, utólag beépített cucc, semmi dokumentáció. Tanítás szóba sem jön.  Nem másolják a közelben (mert a tartalék még ép volt), egy riasztós vállalta telefonban, de ugyanazt csinálta volna, mint én, akkor meg próbálkoztam vele tovább. Kis rádió SW (!)  hullámsávon jelezte, hogy ad, szóval volt remény :)
Az autóban levő vevő pont a fentiek miatt valószínű, hogy jó. Miért sérülne, nem nyomkodják, ott bennt lapul, és figyeli a jelet. Nem is gyanakodtam, hogy a vevő krepált volna be  ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6701 Dátum: 2016.12.23 12:39:44 »
Az enyémhez sajnos nem találtam semmit, utólag beépített cucc, semmi dokumentáció. Tanítás szóba sem jön.
Így már érthető. Az általam vázolt eset gyári távnyitóról szól.  ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6702 Dátum: 2016.12.23 13:31:58 »
Persze, világos. De ha már van egy kezdetleges felszerelés, egy próbát megér a javítás :yes:
Még ha fillérmagáévátétel is, először megpróbáltam megcsinálni, aztán csináltatni, de végül maradt az előbbi.
Lehetséges, hogy az enyémhez is van hasonló gyári távirányító, csak valamiért utólag tettek bele másikat...? Utána kell nézzek.

TtkRN2

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6703 Dátum: 2016.12.23 16:28:09 »
Robi!
A tiédnek ott a távnyitó is a toyodiy-en? Az enyémnél nem szerepel ilyen, pedig gyárilag központi záras.

TtkRN2


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6704 Dátum: 2016.12.23 16:57:42 »
A korábbi hozzászólásomban ott van a gyári cikkszáma  ;)
De ez Yaris!