Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1756931 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6675 Dátum: 2016.11.07 19:06:54 »
Anno a Corsát elvittem a budaörsi Bosch szervizbe, ahol megállapították, hogy nincs nyoma gázoknak. Nem linkelném be a képeket, hogy hogyan nézett ki a hengerfejtőmítés szűk fél év múlva, amikor szétszedték a motort...
Offtopic, de X14XE volt?
'08 RX400h
'09 Prius 3

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6676 Dátum: 2016.11.08 11:30:21 »
Érdekes ezekről a hűtési gondokról olvasni, én épp azon ügyködök hogyan lehetne egy kissé bemelegíteni a motort/utasteret az intercooler/hűtő levakolásával. Az intercooler kézenfekvőbb, mert amúgy sem hiányzik hogy fölülről állandóan latyakkal zuhanyozzon a motor, így is elég rozsdás már szegény...
Egyébként nem vészes az élet a yarissal télen, mert fűtés ugyan nemigen van az első 10 km-en, de a szélvédőt könnyen párátlanítja/páramentesen tartja a hatékony szellőzés:)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6677 Dátum: 2016.11.08 13:30:31 »
music     

yason

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6678 Dátum: 2016.11.10 02:04:24 »
Üdv.
 
  Egy 2004-es Yarisom van. A távirányítója meghibásodott(menthetetlen) régebben, így mindíg  kulccsal nyitottam/zártam. Jelenleg külföldön tartózkodom. Pár napja reggel, lementem  a kocsihoz és a riasztórendszer(BERASEC2000) aktiválva volt, riasztott is.
 
A kürtöt abban a pillanatban levettem. Kulccsal már nem lehetett indítani mivel az immobilizer aktív volt.  Ma  néztem egy kapcsolási rajzot a rendszerről. Ahol tudtam lebontottam a műanyagot minél többet lássak. Önindítóról lekötöttem a riasztó 'gyújtás tiltás' kábeleit, visszaállítottam a gyári állapotot.
 
  Ennek köszönhetően az újra beindult az autó, de villogott ugyan úgy tovább, ezért kivettem a riasztóból a biztosítékot.
Ezzel orvosoltam is átmenetileg a zavart.  Egész nap tudtam vele közlekedni, mind addig vissza nem kezdtem pattintani a műanyagokat.  Visszakerült a helyére minden. Elfordítottam a kulcsot és az önindító csak tekerte a motort az már nem indult. Minden működött, rádió, lámpa, visszajelzők, stb..
 
A motort csak hajtja az indító, semmi pöffenés. Lehetséges amikor a műanyagokat tettem vissza megsérült valami kábel?! Nem tartom valószínűnek. Tudom, még sötétben tapogatózom. Nem tudtam ma beleásni magam. Váratlanul ért, rossz helyen. Holnap munka után újra nekifutok a dolognak. Ebben szeretném a segítségeteket kérni! Valaki esetleg járt hasonló cipőben? Bármilyen témába illő információt szívesen várok!
Köszönöm a türelmet!
 

János

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6679 Dátum: 2016.11.10 10:46:23 »
Ezt szakemberhez kéne vinni, legalább elektromos szakihoz, de garantáltan nem lesz egyszerű történet. Először a riasztót kéne kiiktatni, mert addig bármit is csinálsz/csinálnak, újra le fog tiltani.
music     

adriadreams

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6680 Dátum: 2016.11.10 14:54:04 »
Sziasztok!

Egy 2004-es évjáratú 1.4D Yarisom van. Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget, tanácsot kérni. A lényeg az, hogy nagyon gyenge a fűtés. A motor hamar felmelegszik, legalábbis a kék lámpa pár km után kialszik, de ha már elmentem vele több 10 km-t, akkor is csak langyos levegőt fúj a rendszer.

Az elmúlt télen még semmi ilyen jellegű problémám nem volt. Mitől mehetett el a fűtésem? Volt már valakinek ilyen problémája?

Hűtőfolyadék szint normális, az elmúlt évben is ez a folyadék volt benne. Nem fogyott belőle és szép rózsaszín. Így a hengerfej probléma kizárható.

Van valakinek valami ötlete mielőtt kibontattnám a a fűtő radiátort?

Köszönöm!

Üdv.

Jani

mj620

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6681 Dátum: 2016.11.11 17:26:53 »
Sziasztok.Yaris 1 esnél a trip gomb benyomásakor 3 adatot mutat ,pill.fogyasztás,átlag fogyasztás,de mi lenne a 3. érték??

SáZso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6682 Dátum: 2016.11.11 19:25:03 »
Talán az átlag sebesség ?
Ha jól rémlik ...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6683 Dátum: 2016.11.11 19:33:45 »
Sziasztok.Yaris 1 esnél a trip gomb benyomásakor 3 adatot mutat ,pill.fogyasztás,átlag fogyasztás,de mi lenne a 3. érték??
átlagsebesség?? ?? ???
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mj620

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6684 Dátum: 2016.11.12 19:14:27 »
Igen az lesz köszi!
Az alapjáratom kicsit alacsony az előzőhöz képest.Az francia volt ez meg japán,Ezen néha csak az első nagy csík világít a ford szám. skálából.
Ill ma mentem először vele kb 60-70 km et de a fogyasztást sokallom kicsit.
5,7 re tudtam levinni mire haza értem de kb 10 ről indult lefele.Amugy 6,1-6,4 között volt az átlag,lakott területen kívül
Az előző francia alapbol 5,2 körül evett,télen rövid távon 7,2 a max de ettől sosem evett többet.de ha csak kint mentem vele akkor 5 alatt. 4,1 volt a csúcs 500 km en.
Arra gondolok még hogy most kb féléves benzin van benne amivel szarul is ment (allig gyorsult,rángatott stb) és arra tankoltam shell evot.Tehát hogy nem az igazi még ez a romlott benzin+evo mix.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.12 19:17:35 írta mj620 »

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6685 Dátum: 2016.11.12 21:48:59 »
Átlagsebbességet valahogy úgy méri hogy a megtett utat osztja a gyujtás alatti idővel, nem tudom így mi értelme.
Fogyasztást nagyon befolyásolja a szél, a hőmérséklet és a gumi is, télen az első kilométereken 10 feletti normális.
Nyárit meg a télit nem lehet összehasonlítani. VVTI-nél 650-es alapjárat elég :)

1.4D esetén fűtés-motorhűtés problémával nem tudom mennyire zárható ki a hengerfej probléma...10 fok körül még pokoli jónak kell lennie a fűtésnek, alatta már nem annyira acélos :( Belső keringetéssel sem csinál meleget?

átlagsebesség?? ?? ???

mj620

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6686 Dátum: 2016.11.12 22:47:49 »
A francia yaris kijelzőjén sosem láttam 10 es számot,még 8 ast sem :-)
Ennek szerintem amikor csak a nagy vonal van akkor szerintem olyan 500 az alapjárat.

Linda

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6687 Dátum: 2016.11.21 16:33:33 »
Sziasztok. Gyors segítségre lenne szükségem. Állapotjelentés: akksi bekrepált. Az autó ritkán van beindítva. 4 hónapot állt a kocsi a mostani indításig. Be akartuk tolni (ami mint tudjuk nem ajánlatos). De nem indult be. Akksi csere rá 2napra megtörtént, be is indult, megy is. Viszont a motor visszajelző világít. Ötlet valakinek? Esetleg van itt valaki, aki nem horror áron, ki tudná olvasni a hibakódot?
Válaszokat előre is köszi.
Yaris 2001 Linea terra 1.0 benzin 50Le
Esetleg még annyi, hogy ha a katalizator tönkrement, akkor van-e valakinek ehhez való bontott. Az is jelentkezzen.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.21 16:50:46 írta Linda »

mgab

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6688 Dátum: 2016.11.30 16:11:33 »
16 napig valék autó nélkül. Ma hoztam végre haza a verdát.

A hengerfej nyomáspróbán rendben szerepelt. Síkolták, itt volt a bibi, mert az egyes henger égéstér és víztér között volt egy "enyhe nút", azt mondták a gépműhelyesek, hogy olyan, mintha megütötték volna. Minimális görbület is volt a HF-en.
Összerakták, tömítéseket cseréltek, és a porlasztófészkeket javították még.
Vízpumpa szíjtárcsa-felfogató egyik csavarhelye el volt törve, ezért a vízpumpát is cserélni kellett, valamint az egyik hengerfejcsavar is meg volt szakítva.

Hazafelé jövet megvártam az üzemi hőt, és kb 15km-t mentem vele 3000-es fordulaton. (Ezen jött elő a hiba korábban). Lekopogom: nincs baja. Végre nem csak papíron van autóm!

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6689 Dátum: 2016.11.30 16:35:27 »
Sziasztok. Gyors segítségre lenne szükségem. Állapotjelentés: akksi bekrepált. Az autó ritkán van beindítva. 4 hónapot állt a kocsi a mostani indításig. Be akartuk tolni (ami mint tudjuk nem ajánlatos). De nem indult be. Akksi csere rá 2napra megtörtént, be is indult, megy is. Viszont a motor visszajelző világít. Ötlet valakinek? Esetleg van itt valaki, aki nem horror áron, ki tudná olvasni a hibakódot?
Válaszokat előre is köszi.
Yaris 2001 Linea terra 1.0 benzin 50Le
Esetleg még annyi, hogy ha a katalizator tönkrement, akkor van-e valakinek ehhez való bontott. Az is jelentkezzen.

Hát...ha tutira megnyugtató választ akarsz, akkor olvastasd ki a hibakódot...ahogy írtad!

De én annyit csinálnék, hogy lekötném az akkut 1 percre, így törlődik a hibakód! Ha mégis visszajön(nem törlődik), akkor lehet valami tényleges, maradó hiba...akkor még mindig mehetsz a szerelőhöz további vizsgálatra.
Ha nem jön vissza a hiba lámpa, akkor csak a betolással, rossz akkuval kapcsolatos hiba lehet. A katalizátort annyira nem félteném, hacsak nem 500métert tologattátok. :whistling:  Bár sosem lehet tudni...
szvsz.


Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.