Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1758447 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

cszoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6630 Dátum: 2016.10.08 18:44:39 »
Köszönöm a válaszodat. Másnap reggel, amikor mentem vele, akkor már nem rángatott. Akkor, ezek szerint az akkusaru levétel okozta a problémát. A gyertyák állitólag jó állapotuak, mondjuk én nem láttam. De, amikor megvettem, utána átnézettem egy ismerős szerelővel és olajat is cseréltettem a motorban.

Üdv:Zoli

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6631 Dátum: 2016.10.10 00:01:34 »
A Yarisnál még nem csináltam ilyet, de anno az Avensisnél és a COV-nál ha levettem az akksisarut, akkor az alapjáratot kellett újratanulnia. Az első piros lámpánál nagyon leejtette (500-600 környékére), majd ráadott egy kicsit, megint leejtette, és így tovább. De ez kb. 10 mp volt mindkét kocsinál, utána megtalálta a beállítást, és onnantól jó volt.
No meg ilyenkor ha van automata elektromos ablak, azt is újra kell tanítani.
music     

shark

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6632 Dátum: 2016.10.12 21:47:35 »
Sziasztok!

Problémám akadt az egyik barátom 2000-es, 1.0-ás, 160eKm-et futott Yarisával.

Pár hónapja autópályázás közben kifogyott belőle az üzemanyag, csak ezt nem tudta, mert felakadt a szintjelző. Míg vontatták, köhögve, de üzemelt a motor kb 10 percig, hogy legalább szervó legyen. Mikor haza ért, látta, hogy nincs benne benzin, így kannából tankolta bele 20 litert, mire már nem villogott az utolsó visszajelző csík.
Utána ment vele 60-70 km-t vidéken, ebből 50-60-at városon kívül. Utána röviddel (csak városon belül ment pár kilométert) megjelent a rettegett P0420.

Ekkor megmutatta nekem az autót. Standard mérési ciklust, amit javasol ilyenkor a pdf végig vittem, oszcilloszkóppal lemértem a végén, nekem jónak tűnt a jelalakja a második lambda szondának, majdnem teljesen sima, alig hullámzik. Többször kitörölve is visszajön a hibakód 30-50 km-enként, freeze frame nem adott sok támpontot. Általában motor üzemidő 261 sec (nah, ezt nem hiszem el, ennyi idő alatt nem érek ki a városból...), sebesség 70 km/h, vízhőfok 86 fok, lambdaszonda max határérték 0,500, mért érték 0,8123 (micsoda, piros bicikli? Mértékegység nélkül van...). Nem láttam, hogy szelelne a kipufogórendszer, vagy fals levegőt szívna a motor, bár állítása szerint nagy ritkán egyenetlen alapjáratnál nyiszog valami, valószínűleg a kipufogó a leömlőnél. Ha hátulról rángatom meg az egész kipufogót, azt mondja, hogy kapott hang hasonló. Légtömegmérőt, fojtószelepházat kitisztítottam.

Én itt akadtam meg pár hónapja, a rendelkezésemre álló eszközökből ezt tudtam kihozni, nem akartam vele hetekig szöszölni, és autószerelő sem vagyok.

Elvitte 2 szerelőhöz is, nagyon magas is volt a CO-ja, kicserélték a katalizátort Bosal utángyártottra. Még mindig hibakód, a szerelők megnézték a szondajelet multiméteren (...), lassúnak tűnt nekik (az egyiknek az első, a másiknak a hátsó...). Kapott Denso lambdaszondákat, DOX-0204 és DOX-0206-ot. A szerelő állítása szerint fordított sorrendbe szerelte be, mivel a rajzon (nem tudom, milyen rajzról beszélt, ne is kérdezzétek, másodkézből való infóm van csak...) máshogy volt, de a kábelek hossza nem engedte a rajz szerinti sorrendet (ahogy ki tudtam venni, előre került a hátsó, hátulra az első, kérdés, hogy direct fittel ez megtörténhet-e egyáltalán...).

Van valami ötletetek?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6633 Dátum: 2016.10.13 05:44:57 »
Pár hónapja autópályázás közben kifogyott belőle az üzemanyag, csak ezt nem tudta, mert felakadt a szintjelző.

Első ésszerű tippem, a tank aljáról lerakódást kapott fel, és az szennyezi a rendszert.

shark

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6634 Dátum: 2016.10.13 07:46:44 »
Első ésszerű tippem, a tank aljáról lerakódást kapott fel, és az szennyezi a rendszert.

Értem. Ellenőriztesse az üzemanyagpumpa szűrőjét? Vagy rakjon bele injektortisztítót? Az eset fél éve történt.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6635 Dátum: 2016.10.13 08:46:37 »
Hát most azt mondanám, nem ártana. Hiszen a hibát az üzemanyag kifogyás idézte elő...

shark

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6636 Dátum: 2016.10.14 07:13:28 »
Hát most azt mondanám, nem ártana. Hiszen a hibát az üzemanyag kifogyás idézte elő...
Volt tegnap autószerelőnél, arra jutottak, hogy fel kell cserélni a szondákat, mert mér mindkettő, tökéletesek az értékek, de egy-egy pillanatra megállnak időnként.

mgab

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6637 Dátum: 2016.10.18 21:50:25 »
Sziasztok!
Igazándiból nem a yarisommal van problémám, hanem autóalkatrész kereskedés webshopjának a kavarásával:
2003-as 1.4 diesel Yaris Verson kell gatyába rázni a hátsó féket, mert nincs a helyzet magaslatán = rozsdás a tárcsa, nem teljes felületén fog a fék.
Unixéknál nézegettem a dolgokat. (Ide van nem is kevés kedvezmény)
A fórumot végigolvastam, azaz tudom, hogy a gyári cumó az Aisin a többször leírtak alapján. DE! Minden eddigi autóm esetében és most is csak ATE vagy Textar - esetleg Bosh vagy Jurid az, amiben gondolkodom.
Tárcsával nincs semmi gubanc, de a betét már nem ilyen egyértelmű! A webshop ír sumitomo és akebono fékrendszerről. Az Aisin csak az előbbit hozza hátsó fékhez, ugyanígy van az ATE és Textar is. A Bosh és a Jurid ellenben akebono-hoz írja magát.
Összevetve a méreteket, nem találok számottevő eltérést, de a felfogatásáról nem tudom, hogy nem-e mások.

Valamelyikőtök meg tudja írni tutira, hogy a fenti autóra melyik valósi?
Üdv: Gábor

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6638 Dátum: 2016.10.18 22:02:54 »
bárdit nézd meg!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mgab

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6639 Dátum: 2016.10.19 06:51:14 »
bárdit nézd meg!!!
Szia!
Jó ötlet volt, de nem a fékbetétek döntöttek, hanem a beszerelő készlet. Köszönöm!

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6640 Dátum: 2016.10.23 11:49:15 »
Már megint felborult egy yaris ezek a kisautók szeretnek fejjel lefelé lenni...
http://www.origo.hu/auto/20161021-csak-egy-figyelmetlen-savvaltas-volt-oriasi-baj-lett-belole-video.html

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6641 Dátum: 2016.10.23 12:07:21 »
idióta...nem is értem mit várt??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Szab11

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6642 Dátum: 2016.10.23 20:09:00 »
1 Éves 2015 ös Yarisom van! Az autó hátulja nyikorog! Már cseréltek benne hátsó hídszilenteket és lökhárító tartó elemeket is a szakszervízben
de a probléma még mindig fenn áll! Érdekes hogy esőben nem nyikorog de száraz időben nagyon! Ha a csomagtartót felnyitom és enyhén mozgatom lefelé nyikorog! Kíváncsi lennék milyen tippeket tudnátok adni mi lehet még a gond és mit lehetne még cseréltetni rajta.
Teljesen tanácstalan vagyok és a szervíz is az!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6643 Dátum: 2016.10.23 20:48:47 »
Szerintem mindegyik ilyen egy idő után. Halk cicergést menet közben nem hallható, valószínűleg a gördülési zaj elnyomja.
Autó csere lehet megoldja, bár hallottunk már ilyen problémáról prémium kategóriás autónal is.
Ennél nagyobb bajod ne legyen!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6644 Dátum: 2016.10.23 21:31:14 »
1 Éves 2015 ös Yarisom van! Az autó hátulja nyikorog! Már cseréltek benne hátsó hídszilenteket és lökhárító tartó elemeket is a szakszervízben
de a probléma még mindig fenn áll! Érdekes hogy esőben nem nyikorog de száraz időben nagyon! Ha a csomagtartót felnyitom és enyhén mozgatom lefelé nyikorog! Kíváncsi lennék milyen tippeket tudnátok adni mi lehet még a gond és mit lehetne még cseréltetni rajta.
Teljesen tanácstalan vagyok és a szervíz is az!
mindezt igy ma regelve az elsö hsz-ben??
azthittem 2éves az a 2015ös yaris...

amugy neked is szia...!!!!!!!!!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки