Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1802005 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5700 Dátum: 2013.04.08 19:38:15 »
Ha megadod a postacímedet, küldök postán a 2 lámpádhoz!
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5701 Dátum: 2013.04.09 18:16:23 »
Jobbra kormányzásnál a bal első kerék irányából halk, folyamatos súrlódó hang jelentkezik. Már közepesen (értsd: egy fordulattal) elfordított kormánykeréknél is hallani. Még nem másztam alája, de azért ha lennének előzetes tippjeitek, hogy mi lehet, azt örömmel venném :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5702 Dátum: 2013.04.09 20:14:52 »
Jobbra kormányzásnál a bal első kerék irányából halk, folyamatos súrlódó hang jelentkezik.

Detto majdnem. Időnként csinálja csak nálam de egészen alacsony sebesség mellett is és főleg akkor.
Nálam fémes ez a hang, fémes-súrlódó hang. Téli gumival is meg volt és most a nyárival is. Ugye nem a baloldali kerékcsapágy cserével függ össze. Mi lehet ez? Talán porvédő lemez ér időnként a tárcsához... Más tippem nem nagyon van, de elég idegesítő. Balra kanyarnál semmi, egyenesben semmi, nagy sebességnél semmi. Különös.  :hmmmm:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5703 Dátum: 2013.04.09 21:26:56 »
Detto majdnem. Időnként csinálja csak nálam de egészen alacsony sebesség mellett is és főleg akkor.
Nálam fémes ez a hang, fémes-súrlódó hang. Téli gumival is meg volt és most a nyárival is. Ugye nem a baloldali kerékcsapágy cserével függ össze. Mi lehet ez? Talán porvédő lemez ér időnként a tárcsához... Más tippem nem nagyon van, de elég idegesítő. Balra kanyarnál semmi, egyenesben semmi, nagy sebességnél semmi. Különös.  :hmmmm:
Én is kis tempónál hallom. Pl. tipikusan körforgalomban. Nem egy durva hang, tehát nem olyasmi, mintha épp készülne valami szétesni... Igazából nem is nagyon aggódom miatta... Nade van, és eddig nem volt, és úgy gondolom, nem is kéne lennie. Én is gyanakszom a porvédőre, meg az elmúlt hetek ítéletidőire, értsd: lehet, hogy valami hóbuckán áthajtás közben eldeformálódott ott kicsit valami  :hmmmm: ... Tény, hogy pl. március 15 reggelén, a melóhelyről hazafelé indulva, 60-70 centi magas hótorlaszon kellett áttörjek, többszöri nekifutással - és épp a kocsi bal oldalával.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.09 21:28:45 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5704 Dátum: 2013.04.17 08:24:09 »
Sziasztok!

Sikerült leszerelnem a hétvégén a hátsó dobom...190.000km-nél nem sokat kopott....nem is cserélem, viszont a fékem mindig fogott, mivel nem tudtam eltekerni a dobot könnyedén! Szétszedve az utánállító csavaron hajtottam keveset és hibátlan lett!!! Ez volt szombaton, ma mint ha megint érezném h nem akarna gurulni, lehetséges ez? 1 éve használom a kézifékem, amióta garázsból állok ki...utcán az emelkedés miatt be kell húznom, nem akarom a hideg motort leállítani elindítani...szerintem e miatt is lehet most ez a fogás, mert előtte évekig semmi baja sem volt!
Hogy tudom jól beállítani, hogy jó legyen? Köszönöm a segítséget előre is

papapapus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5705 Dátum: 2013.04.18 18:00:01 »
Tisztelt tagok. Segítségeteket kérném. 2004-es könnycseppes yarisom van.Nyikorog a kuplungpedál kuplung használatakor. Olvastam itt, hogy teflon  spray,stb. Egy hétig használ, utána nyekergés. Tulajdonképpen mi nyikorog? A pedál egy tengelyt mozgat, az belemegy egy (főfékhengert mondanák),  műanyagból levő valamibe. Van valakinek fényképe, rajza róla? Mi ez,kikopott benne az o gyűrű?  75000 km van az autóban.A 3-as ban akad a váltó.A 2.fokozat újkorától nehezen kapcsolható. Kopott a kuplungom?Olvastam, hogy a francia gyártású yarisoknál  hamar tönkre megy a kuplung. Kérlek, válaszoljatok.

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5706 Dátum: 2013.04.18 22:56:26 »
A  mienk is szokott nyikorogni. A tenglynél a főhengerbe szoktam kenősprét, vagy egy kis olajat nyomni, és akkor bírja egy darabig. Az a baj, hogy a pedál benyomásakor az egész pedáltartó nyagdul,  ezért elferdül a tengely, és ez nyikorog a kuplungfőhenger dugattyúján.
Legalábbis nálunk ez a gond.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5707 Dátum: 2013.04.20 07:45:01 »
Tisztelt tagok. Segítségeteket kérném. 2004-es könnycseppes yarisom van.Nyikorog a kuplungpedál kuplung használatakor. Olvastam itt, hogy teflon  spray,stb. Egy hétig használ, utána nyekergés. Tulajdonképpen mi nyikorog? A pedál egy tengelyt mozgat, az belemegy egy (főfékhengert mondanák),  műanyagból levő valamibe. Van valakinek fényképe, rajza róla? Mi ez,kikopott benne az o gyűrű?  75000 km van az autóban.A 3-as ban akad a váltó.A 2.fokozat újkorától nehezen kapcsolható. Kopott a kuplungom?Olvastam, hogy a francia gyártású yarisoknál  hamar tönkre megy a kuplung. Kérlek, válaszoljatok.
Én nem olvastam ilyesmit, de tény, hogy nálam sem tökéletes az erőátvitel. Már amikor megvettem az autót, búgó hangot adott ki csúsztatáskor a kuplung, hidegen. Ez megvan azóta is, de akkor 63 ezer volt benne, most pedig 134, és nem rosszabbodott, szóval nem aggódom különösebben.

A fogáspont is feljebb került, de ez természetes, pláne mivel 80 ezertől kezdve tanulóvezetők nyúzzák a kocsit.

Ugyanakkor az utóbbi pár ezer km-en kezdem tapasztalni, hogy a váltó időnként egyre nehezebben kapcsolható - különösen, ha üresben gurulásból hármasba akarom visszatenni. Ekkor ugyancsak egy (halkabb, rövid) búgó hang hallatszik elölről, és a váltókart csak a szokásosnál jóval nagyobb erővel lehet betenni a hármas fokozatba.

De szerintem ezt nem a kuplung, hanem a váltó okozza  :hmmmm:

Magának a kuplungpedálnak is van kinyomáskor egy halk, recsegő hangja - de ezt nem is akarom megszüntetni, mert ebből legalább hallom, hogy a tanuló kinyomta a kuplungot  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5708 Dátum: 2013.04.20 21:29:34 »
Tisztelt tagok. Segítségeteket kérném. 2004-es könnycseppes yarisom van.Nyikorog a kuplungpedál kuplung használatakor. Olvastam itt, hogy teflon  spray,stb. Egy hétig használ, utána nyekergés. Tulajdonképpen mi nyikorog? A pedál egy tengelyt mozgat, az belemegy egy (főfékhengert mondanák),  műanyagból levő valamibe. Van valakinek fényképe, rajza róla? Mi ez,kikopott benne az o gyűrű?  75000 km van az autóban.A 3-as ban akad a váltó.A 2.fokozat újkorától nehezen kapcsolható. Kopott a kuplungom?Olvastam, hogy a francia gyártású yarisoknál  hamar tönkre megy a kuplung. Kérlek, válaszoljatok.

Hello!

Kicsit meglepve olvastam a bejegyzést.
Én egy 2003-as francia gyártású yarist nyúzok 8 éve maximális megelégedéssel,nagyon szeretem a kis autót.
A kötelező szervízen kívül egy központizár motor csere volt mindösszesen.
175 ezer km van az autóban és mindenféle kuplunghiba nélkül!!!!!!!
A nyekergés sokáig zavart,de úgy tűnik megoldható bizonyos spray-el a megfelelő helyre fújva, lassan 1 éve hang nélkül működik!!!!

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5709 Dátum: 2013.04.21 15:33:37 »
Tisztelt tagok. Segítségeteket kérném. 2004-es könnycseppes yarisom van.Nyikorog a kuplungpedál kuplung használatakor. Olvastam itt, hogy teflon  spray,stb. Egy hétig használ, utána nyekergés. Tulajdonképpen mi nyikorog? A pedál egy tengelyt mozgat, az belemegy egy (főfékhengert mondanák),  műanyagból levő valamibe. Van valakinek fényképe, rajza róla? Mi ez,kikopott benne az o gyűrű?  75000 km van az autóban.A 3-as ban akad a váltó.A 2.fokozat újkorától nehezen kapcsolható. Kopott a kuplungom?Olvastam, hogy a francia gyártású yarisoknál  hamar tönkre megy a kuplung. Kérlek, válaszoljatok.

Nekem csak egyszer nyikorgott, aztán az alábbi rajz szerint szétszedtem: 31301 rugót kiakaszt, 31324 csavart (tengelyt) kihúz, pedál kiemel, 31324A hüvelyt, a tengelyt, a két oldalsó perselyt, a "fészket" ahol a dugattyúvég "felül" megzsíroztam, aztán összeszereltem és kb.3 éve csend van... :clap:
Zsír: sima lítiumos kerékpárzsír

Itt a rajz:http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2006_TOYOTA_YARIS_SCP90L-CHMRKW_3102.html
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.21 15:39:07 írta rezsofriedrich »
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5710 Dátum: 2013.04.24 12:40:09 »
Kedves tagok!

Apró jobbra balra kormányzásnyár nyikoroghat a kormányművem? a gumiharang alól jön szerintem....ez zsírzással megoldható? vagy kormányműhiba? nyiknyak nyiknyak ilyen finom pattogó hangszerű....valakinek volt ilyen már?

papapapus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5711 Dátum: 2013.04.26 16:43:34 »
Köszönet a válaszokért, és a rajzért.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5712 Dátum: 2013.05.21 20:01:59 »
Sziasztok!
érdeklődnék hogy olyan probléma jött elő egyik ismerősömnél hogy vez.lánc hangja lett a 1.0 yarisának.
a kocsiban 140.000 km van benne a gyári előírás az olaj terén 5w40 és most 5 w30 van benne okozhatja ez a hibát vagy nem?
Ha cserélni kell hogy lehet a legkönnyebben házilag megoldani és csinált e már valaki ilyet??

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5713 Dátum: 2013.05.21 20:48:42 »
Sziasztok!
érdeklődnék hogy olyan probléma jött elő egyik ismerősömnél hogy vez.lánc hangja lett a 1.0 yarisának.
a kocsiban 140.000 km van benne a gyári előírás az olaj terén 5w40 és most 5 w30 van benne okozhatja ez a hibát vagy nem?
Ha cserélni kell hogy lehet a legkönnyebben házilag megoldani és csinált e már valaki ilyet??
Ha csak indítás után csörög pár mp-ig, de aztán elhallgat, az nem probléma. Igen, okozhatja a "vékonyabb" olaj - de, mondom még egyszer: ha úgy jelentkezik, ahogy leírtam, akkor az NEM hiba  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5714 Dátum: 2013.05.21 22:52:42 »
Sziasztok!
érdeklődnék hogy olyan probléma jött elő egyik ismerősömnél hogy vez.lánc hangja lett a 1.0 yarisának.
a kocsiban 140.000 km van benne a gyári előírás az olaj terén 5w40 és most 5 w30 van benne okozhatja ez a hibát vagy nem?
Ha cserélni kell hogy lehet a legkönnyebben házilag megoldani és csinált e már valaki ilyet??

Jól írja Palaczk, indítás után nem gáz. Ha folyamatosan adja, akkor bizony csere. Nem okozza azt semmi, sajnos ilyenek ezek a motorok...

Házilag legkönnyebben? Még csápos emelőn olyannak aki csinált már párat is kell 4-6 óra ha alapos. Házilag sehogy!
Xanyi