Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1798627 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5295 Dátum: 2012.04.28 20:27:48 »
Sziasztok!

Épp a napokban gondolkoztam, hogy még nem volt soha sem váltóolaj cserém....170e van benne...tudom, elég gáz....úgy láttam, hogy simán le tudom cserélni itthon is...Castrol TAF-X 75W90, nem kell hozzá semmi extra dolog ugye? Váltóolajról tapasztalatok? Sokan panaszkodtak a váltóra, nekem nincs vele bajom, néha az R-t:) nehezebben veszi, de japán...picit gurulok vele és simán benn van:)
Első lökhárítót is le szeretném venni, mert tavaly egy nyuszi miatt nem tetszik ahogy áll...másnak nem tűnne fel csak nekem böki a szemet:) Azt esetleg valaki leírná, hogy a legkönnyebb levenni majd visszatenni?
2002es linea luna

TZoli

  • Vendég
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5296 Dátum: 2012.04.28 20:39:25 »
Én kerékcsapágyas dolgon már túl vagyok, svéd csapágy ment bele  ::)

Én is cseréltem tegnap egy ezres Yarison hátsó kerékcsapágyat, Japanparts ment bele.
Iszonyat mód szólt már.
http://www.kephost.com/view3.php?filename=wboqpsle9j16llhu8qmf.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=j1swvxr2dzlrfumu1ba4.jpg

baba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5297 Dátum: 2012.04.29 12:21:00 »
A biztosítékok kiszedéséhez nem kell áramtalanítani.
A belső tér világítás működik? Rádió működik? Szivargyújtó működik?
Mert ha jól emléxem ezekkel van közös biztosítékon, tehát ha ezek működnek akkor ezt is kizárhatjuk. Ha nem, akkor a belső világításé a DOME, a rádióé a RADIO, a szivargyújtóé a CIG.

A radio kijelzője illetve a radió sem jó. Világitás és szivargyújtó van. A rádióé a motortéri biztosítékoknál van? A motortéri biztosítékok azok amelyek az akku pozitív oldalán vannak egy piros dobozban?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5298 Dátum: 2012.04.29 12:46:41 »
Idézet
Épp a napokban gondolkoztam, hogy még nem volt soha sem váltóolaj cserém....170e van benne...tudom, elég gáz....úgy láttam, hogy simán le tudom cserélni itthon is...Castrol TAF-X 75W90, nem kell hozzá semmi extra dolog ugye? Váltóolajról tapasztalatok? Sokan panaszkodtak a váltóra, nekem nincs vele bajom, néha az R-t:) nehezebben veszi, de japán...picit gurulok vele és simán benn van:)
24-es csillag-villás vagy dugókulcs kell hozzá, meg az olaj. Nincs benne semmi nehézség!

Idézet
Én kerékcsapágyas dolgon már túl vagyok, svéd csapágy ment bele
Első vagy hátsó? Hangja volt?

Idézet
Én is cseréltem tegnap egy ezres Yarison hátsó kerékcsapágyat, Japanparts ment bele.
Iszonyat mód szólt már.
Igen hátsó előfordul a Yarisoknál, de első nagyon ritka, úgyhogy én a balszerencsések közé tartozom  :D Amúgy a hátsóból tényleg csak a Japanpartsot szabad megvenni, mert a gyári ABS jeladóval együtt valami 100 ezer Ft... Elvetemült!

Idézet
A motortéri biztosítékok azok amelyek az akku pozitív oldalán vannak egy piros dobozban?
Nem. Egy fekete dobozban, ha szemben állunk az autóval akkor az akksitól jobbra. De a rádióé szerintem inkább az utastérben lesz.
Xanyi

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5299 Dátum: 2012.04.30 18:35:42 »

Első vagy hátsó? Hangja volt?


Jobb egy  vagy bal egy, de az biztos hogy az első csapágy volt, hangja olyasmi volt mint a búgócsigának:) azt mutatta a szerelő hogy volt egy pont szerű benyomódás a csapágycsészén és abból kiinduló kopás

ZoO

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5300 Dátum: 2012.05.02 11:55:33 »
Sziasztok,

Tudnátok ajánlani nekem valahol Óbuda környékén egy megbízható klíma hűtőst? Ereszt is a rendszert, valamint a klímahűtőből az alsó harmadból hiányoznak a lamellák. Kézzel ki lehet seperni őket. Gondolom a só ette meg, más kocsinál ilyet még nem tapasztaltam.

Köszönöm
ZoO

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5301 Dátum: 2012.05.03 12:40:07 »
Az utastérben, az ACC felíratú bizti mihez tartozik ?
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5302 Dátum: 2012.05.04 13:32:07 »
Most nézem milyen furcsán sikerült kérdeznem. :)
Rádio,fer.comp,szivargyujtó van rajta. Zárlatos szivargyújtós telefon töltő nyírogatta ki.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

baba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5303 Dátum: 2012.05.05 10:26:39 »
Most nézem milyen furcsán sikerült kérdeznem. :)
Rádio,fer.comp,szivargyujtó van rajta. Zárlatos szivargyújtós telefon töltő nyírogatta ki.

Nekem is kiüti mindég valami, de még nem jöttem rá mi.(lehet szivargyújtó)Most megint kicseréltem és kíváncsi vagyok most meddig bírja.

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5304 Dátum: 2012.05.05 11:05:50 »
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mennyi tartalék-üzemanyag van a Yarisban? /2003as/.
Pusztán kíváncsiság, de érdekelne, hogy ha már villog a kijelzőn a vonal, mennyi lehet még benne? Nem lenne hasztalan tudni :)

Illetve, hogy az alacsony szintet jelzi-e plusszban sárga lámpa? Vagy mi van :D


Köszi!!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5305 Dátum: 2012.05.05 15:18:54 »
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mennyi tartalék-üzemanyag van a Yarisban? /2003as/.
Pusztán kíváncsiság, de érdekelne, hogy ha már villog a kijelzőn a vonal, mennyi lehet még benne? Nem lenne hasztalan tudni :)

Illetve, hogy az alacsony szintet jelzi-e plusszban sárga lámpa? Vagy mi van :D


Köszi!!

Nem, a sárga lámpa helyett van a villogás.
Miután elkezd villogni még kb. 30-40 km-t megyek, és így megy bele 37-38 liter. Tehát kb. 8-9 liter lehet a villogás megkezdése után még benne. A tank 45 literes.

Egyszer Olaszországból hazafelé villogó tankal mentünk már 50 km-t mire benzinkút következett. De a turnusváltás miatt hosszú sor állt, és ki volt táblázva hogy következő kút 45 km... Én ismertem az autómat, bevállaltam, csak az asszony ütötte a vállam, hogy mér megyek tovább, ki fog fogyni, blabla...  [rohog]
Valami
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5306 Dátum: 2012.05.05 15:20:15 »
Ma délelött kicseréltem a búgó kerékcsapágyat a Yarison. Természetesen gyári (egyébként Koyo) ment bele.
Xanyi

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5307 Dátum: 2012.05.05 19:20:47 »
Nem, a sárga lámpa helyett van a villogás.
Miután elkezd villogni még kb. 30-40 km-t megyek, és így megy bele 37-38 liter. Tehát kb. 8-9 liter lehet a villogás megkezdése után még benne. A tank 45 literes.

Egyszer Olaszországból hazafelé villogó tankal mentünk már 50 km-t mire benzinkút következett. De a turnusváltás miatt hosszú sor állt, és ki volt táblázva hogy következő kút 45 km... Én ismertem az autómat, bevállaltam, csak az asszony ütötte a vállam, hogy mér megyek tovább, ki fog fogyni, blabla...  [rohog]
Valami

Köszönöm! Akkor 50 km-t biztosan tudok még menni vele, ha villog.

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5308 Dátum: 2012.05.08 19:46:23 »
Ez ugyan nem probléma, de meg tudja valaki mondani, miért kell a Yarisban váltóolajat cserélni?? Legalábbis nekem kell.
Más autóknál élettartam alatt sem kell cserélni  :hmmmm:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5309 Dátum: 2012.05.08 19:48:05 »
Minden Toyotában kell. Opelekben is (már az ismeretségi körömben)... ::) Egyébként pedig nálam és másoknál is (Corolla) érezhetően jobb lett az új olajjal, könnyebb váltás, blabla.