Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1758459 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4590 Dátum: 2011.02.14 17:31:23 »
Voltam bent a Toyotánál, orvosolták a hátsó lámpa-beázás problémát  :yes: ... Kommentár: "ezt elfelejtettük ellenőrizni". Legalább őszinték  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4591 Dátum: 2011.02.14 17:34:55 »
Tény és való, hogy a korrekt az lenne, ha a futásteljesítménytől függő alkatrészekre km garit, a többire (fényezés gumi alkatrészek rozsda..) idő garit vállalnának az autógyártók.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4592 Dátum: 2011.02.14 17:36:16 »
Na és hol ázott be a hátsó lámpád? Mármint, hogy hol jutott be a víz?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4593 Dátum: 2011.02.14 17:40:42 »
Varjú bácsi, mielőtt esetleg azt mondanád, hogy a kibicnek könnyű  ;) ... Nagyon is ismerős számomra a helyzeted, ugyanis édesapám Avensisében, az autó öt éves korában, valami 65 ezres futás után, ki kellett cserélni mindkét fényszórót, mert hibás konstrukció miatt a tompított xenonok foncsorai megvakultak, a fényszórók már alig világítottak. A Toyota 50 %-os anyagköltséget állt méltányosságból, így végül összesen 180 ezret fizettünk, beszereléssel együtt. Ez sem kis összeg. Ennek ellenére, bár természetesen mérgelődtünk a hiba miatt, úgy gondolom, a gyártó részéről az ügyhöz való hozzáállás bőven megfelelt a korrektség követelményeinek. Ha megfordítjuk az ábrát: kifizettek egy öt éves autó második (!) tulajdonosának 160 ezer forintot, azért, mert anno valaki a tervezés során valamit elnézett.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4594 Dátum: 2011.02.14 17:42:39 »
Tény és való, hogy a korrekt az lenne, ha a futásteljesítménytől függő alkatrészekre km garit, a többire (fényezés gumi alkatrészek rozsda..) idő garit vállalnának az autógyártók.
Igazából nyitott kapukat döngetsz, mert fényezésre és karosszériára (korrózióra) idő-gari van, km-től függetlenül  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4595 Dátum: 2011.02.14 17:44:52 »
Jó, rossz példát hoztam, Te is tudod. írhattam volna hogy ABS jeladó elektromnos csatlakozás műanyagborítása és ennek folyománya.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4596 Dátum: 2011.02.14 17:45:02 »
Na és hol ázott be a hátsó lámpád? Mármint, hogy hol jutott be a víz?
Decemberben megcsuktam a Yarist; mivel cascós volt, a márkaszervíz javította. Összeszerelésnél gyakorlatilag kifelejtették a jobb hátsó lámpa tömítését.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4597 Dátum: 2011.02.14 17:46:12 »
Na és hol ázott be a hátsó lámpád? Mármint, hogy hol jutott be a víz?
Decemberben megcsuktam a Yarist; mivel cascós volt, a márkaszervíz javította. Összeszerelésnél gyakorlatilag kifelejtették a jobb hátsó lámpa tömítését.

egyértelmű. ha nincs, akkor nincs.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Hanok

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4598 Dátum: 2011.02.14 18:18:46 »
( Ma próbálkoztam a bontókban is, mert többen tanácsolták, és a szentendrei bontós, ha megrendelem a gyári alkatrészt, 43000.-Ft-ért tudja beszerezni a két új jeladót. És ez azért mégsem oldalanként 63000.-Ft!! Tudod azért ez a ciki!)

Hasonló kaliberü alkatrész az opelba/suzukiba sem lett volna annó olcsóbb, de ha elmentél volna a bontóba ott biztos más árat mondtak volna..Nem értem ezen mi a ciki, mindenhol így működik...Márkaszerviz soha nem volt olcsó, cserébe ha valamit elrontanak felelősségre vonhatóak a szomszéd Bélabá a szomszédban viszont nem!.Nálunk a cégnél 1.3 verso puttonyosokba 200 ezer után sem nagyon volt más cserélve olajon meg szűrőkön kívül, viszont vannak más tipusú autók is amik 150-nél kuka közeli állapotban vannak, vagy 70 ezernél nem bír ki egy 15-ezres szervízciklust az olaj mert megeszi mind és nagyon durván költeni kell rá... úgy hogy én ha ajánlani kéne cégnek autót biztos hogy a toyotát mondanám, de ahogy nézem a túloldalt  inkább egy fecske próbálna nyarat csinálni...Egy bizonyos hiba miatt ítélkezni egy márka felett nem lehet.. De suzukiba is tudok felhozni negatív példát amikor ismert féknyereg lötyögési típushibát pénzért cseréltek..De számtalan típushibája volt még, ülés keret vagy ablaktörlő motor hiba...Ezek egy ember tapasztalatai a környezetembe..Ezek után komolyan el kéne beszélgetnem a főnökömmel hogy suzukit ne vegyen....Pedig szerinted az egy nagyon tuti autó ahogy a szavaidból kivettem..Félre ne érts nem kötözködni szeretnék de van akinek ez van akinek az vált be...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4599 Dátum: 2011.02.14 18:29:29 »
Félreolvastad, a két jeladó beszerzése maga 43 ezer, nem a beszerelése.  :)
A Toyotában 160-180-at mondtak neki a jeladókra és a beszerelésre együtt.

Igazad van, félreolvastam. Sorry!
Xanyi

Varjú bácsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4600 Dátum: 2011.02.14 19:17:43 »
Xanyi!
Nem ismerem, de szerintem nem is tisztem, hogy ismerjem az Emi Frey óradíjait. A tény az, hogy decemberben elvittem az autót a Mogyoródi útra, ahol kb. 1 órát volt benn, majd fizettem érte ha jól emlékszem 11300.-Ft-ot. A munkafelvevőtől megkérdeztem, hogy mennyi lenne a javítás, ő rövid számolgatás után közölte, hogy munkadíjjal együtt kb. 160-165000.-Ft. Mivel ezt az összeget sokallottam, írtam egy mailt a Toyota Hungary-nak. Ők az Emil Freyen keresztül üzenték meg, hogy méltányosságból elengedik az alkatrészár 40%-át. Újra megkérdeztem a munkafelvevőt, hogy így mennyi lenne a számla. Ismételt számolgatás után jött a következő összeg, kb. 100-105000.-Ft.
Ezek után írtam ide a fórumra, és megfogadva a tanácsot, felhívtam több bontót, és alkatrész kereskedőt. A szentendrei üzletben mondták, hogy a két utolsó darabot elvitték február elején, de tudnak rendelni, a két darabot 43000.-Ft-ért. Felhívtam a BOSCH autóvillamossági szervízt, ahol anno szétszedték, és lefotózták nekem a hibás csatlakozót, ők vajon vállalnák e a beszerelést, és ha igen mennyiért. Természetesen vállalják, a munkadíj előreláthatólag 15000.-Ft körül lenne.
Itt áll szemben a két ár, egy maszektól beszerzett ( az eladott alkatrészre garanciát vállal ) és BOSCH szakszervíz által beszerelt (az elvégzett munkára garanciát vállal ) anyag összesen 68000.-Ft-os ára, és a márkaszervíz nagy kegyesen megadott 100000.-Ft-os ára.
Szerinted melyiket fogom választani? 

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4601 Dátum: 2011.02.14 19:25:24 »
Tudom melyiket fogod választani, meg is értem. Nem tudom ki mit számolt, úgyhogy nem is akarok belefolyni, egyértelműen az olcsóbbat kell választani!

Arra figyelj, hogy nem csak a jeladó kell Neked, hanem a hozzá tartozó kábelezés ami bemegy az utastérbe, mert azon van a csati, aminek a szigetelése beengedi a nedvességet. Ha azt nem cseréled, csak ideig-óráig lesz jó!

Bosch szervíz árajánlata korrekt.
Xanyi

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4602 Dátum: 2011.02.15 13:44:42 »
Tudom melyiket fogod választani, meg is értem. Nem tudom ki mit számolt, úgyhogy nem is akarok belefolyni, egyértelműen az olcsóbbat kell választani!

Arra figyelj, hogy nem csak a jeladó kell Neked, hanem a hozzá tartozó kábelezés ami bemegy az utastérbe, mert azon van a csati, aminek a szigetelése beengedi a nedvességet. Ha azt nem cseréled, csak ideig-óráig lesz jó!

Bosch szervíz árajánlata korrekt.

Xanyi! Akkor most elkezdhetek én is aggódni, vagy ez egy egyedi esetnek számít? :yawn:
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.15 13:49:10 írta rezsofriedrich »
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4603 Dátum: 2011.02.15 14:12:22 »
Egy barátom Yaris-án is elpusztult az egyik jeladó 3 és 4 éves kora között.
(nem, nem gyerekként volt kocsija  :tt2:)
Szóval elő-előfordul, de ez nyilván nem jelenti h minden kocsin gond lenne vele.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4604 Dátum: 2011.02.15 17:07:31 »
Egy barátom Yaris-án is elpusztult az egyik jeladó 3 és 4 éves kora között.
(nem, nem gyerekként volt kocsija  :tt2:)
Szóval elő-előfordul, de ez nyilván nem jelenti h minden kocsin gond lenne vele.

Pontosan így van. Előfordul, mondhatni, hogy jellemző hiba a Yarisra, de ez nem azt jelenti, hogy minden autónál meghibásodik!
Xanyi