Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1758422 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4560 Dátum: 2011.02.09 23:02:35 »
Részvétem Palaczk!
Ez a lista egyre csak gyarapodik.  :no:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4561 Dátum: 2011.02.10 00:05:50 »
Hát szerintem más már nem jön hozzá  :hmmmm: ... Máshol nem ázik be az autó (ez most kiderült volna), és nincs egyéb hiba sem, pl. nem zörög semmi vagy ilyesmi. Ablakemelők, zárak stb. rendben működnek. Maga a fényezés nagyon szép, hibátlan; a hegesztési pontok ugyanott vannak, mint a gyáriak; az alvázvédővel nem spóroltak az érintett, javított részeken.

Úgyhogy nagyon remélem, hogy más már tényleg nem lesz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4562 Dátum: 2011.02.10 00:16:58 »
Ebből a fele (dobbetét, felirat, futómű-beállítás, védőfólai) könnyen orvosolható - persze ha olyan a szerviz hozzáállása is.  :whistling:
A lökössel mint említetted már megbarátkoztál.  :flowers:
A vékony fényezéssel vszleg sokat nem lehet kezdeni, csak ronthatnak rajta.
A beázás viszont nagy kérdés. Remélhetőleg csak beállítási és tömítés igazításának kérdése, rosszabb esetben valamilyen megmaradt deformáció miatt nem illeszkedik megfelelően.  :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4563 Dátum: 2011.02.10 00:21:44 »
A rossz futómű- és fényszóró-beállítást már korrigálták. A hiányzó dolgokat meg fogom kapni. A fényezés csak a sárvédő-peremen, annak a belső élén vékony, tehát nem magán a lemezen (a karosszéria oldalán); vagyis ez akár egy ecsettel is pikk-pakk helyrehozható.

A lökös... Na ja, ez van.

A fóliát valszeg ugyancsak ki fogom velük cseréltetni, mert ez így pocsék látvány (közelről).

A beázás szerintem könnyen orvosolható; teljesen egyértelmű, hogy a j.h. lámpatestnél megy be a víz (kipróbáltuk slaggal), méghozzá olyan korlátlanul, hogy szvsz oda egész egyszerűen elfelejtették visszatenni a tömítést vagy ilyesmi. Az a rész ott nem is volt megsérülve, tehát aligha deformációról van szó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4564 Dátum: 2011.02.10 08:20:59 »
A végkifejlet remélem akkor kedvező lesz, de akkor is elszomorító hogy egy márkaszervizes javítás során ennyi gikszer csúszik be. Ezek mindegyik kivédhető lett volna némi odafigyeléssel, ellenőrzéssel - minőségbiztosítás forever ;)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4565 Dátum: 2011.02.10 17:19:52 »
Ha az a rész nem is volt sérült, akkor tényleg kimaradhatott a tömítés, vagy kiszereléskor elszakadt, mégis visszakerült, stb...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4566 Dátum: 2011.02.10 20:01:35 »
A végkifejlet remélem akkor kedvező lesz, de akkor is elszomorító hogy egy márkaszervizes javítás során ennyi gikszer csúszik be.
Áh  ::) ... Az eddigi tapasztalataim/olvasmányaim alapján, csak megerősítették az általános véleményemet a márkaszervízekről. Nekem eddig is a jól dolgozó márkaszervíz volt a "kivétel" kategória.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4567 Dátum: 2011.02.10 20:02:27 »
Ha az a rész nem is volt sérült, akkor tényleg kimaradhatott a tömítés, vagy kiszereléskor elszakadt, mégis visszakerült, stb...
Szerintem kimaradt, mert akadálytalanul megy be a víz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4568 Dátum: 2011.02.10 22:24:32 »
Kösz a választ, ma neki is álltam/álltunk.

Hátsó lököst lekapták a képen nem látszik de kicsit egyengetni kell még a fémen vszeg megtolt/megtoltam vmikor egy vonóhorgot. aszondták mivel csak fél elem (csak a fémet kell fényezni) nagyon max 15Kba fog fájni, jövő héten lesz vmikor kész

Lökös alatt találtam 2 kis foltot (kb 0.5cm*1cm) ahol viszont ott volt a felületi rozsda.... néztem bután mitöl lehet aztán csodálkozás helyett inkább megcsiszoltam, lekentem ferropasittal majd színhelyes festékkel. btw ferropasit után mennyit kell várni? 2h elég?

ablaknál kis részt javítottam, gumi feszülést meg majd holnap csinálom meg, oszt avval kész a tavaszi átnézés, április fele majd jön az olajcsere+váltóolajcsere+fékfolyadék csere.

szerk:
Palaczk: Gondolom ez az új Pécsi márkaszervíz. Ezek után erősen gondolkodok azon, hogy vált+fékfolyadék cserét ők csinálják e és ne vigyem el kaposvárra kotoékhoz. vagy hova vigyem...
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.10 22:30:10 írta Fade »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4569 Dátum: 2011.02.10 23:47:29 »
Fade: privi ment!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Varjú bácsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4570 Dátum: 2011.02.13 18:17:19 »
Van egy 4 éves diesel 1,4 D4D-m, 60000 km-rel. Sok problémám nem volt vele, eltekintve attól, hogy a 4 év alatt háromszor visszahívták a kocsit, mert konstrukciós hibás a széria. Hátsó fejtámla, övelőfeszítő, elektronikus gázpedál. Most azonban kiverte a biztosítékot nálam! :censored:  :censored: Kigyulladt a műszerfalon az ABS kontroll lámpa. Aztán elaludt. Megint kigyulladt, és vele együtt a kézifék lámpa is. Természetesen az ABS megszünt. Irány az Emilferi, rövid vizsgálat, gyors diagnózis: Mindkét hátsó ABS jeladó tropa, csere kellene, ára munkadíjjal kb. 160-180000.-Ft. Ezek után elvittem az autót egy BOSCH szakszervízbe, ugyan vizsgálnák meg már alaposabban, tényleg ez a baj? Válasz: az jeladónak semmi baja, ellenben mindkét  keréknél a vezeték csatlakozóiban - ami zárt, védett helyen van! - a műanyag szétporladt, az érinkezők a levegőben lötyögnek. Ezután írtam a Toyota Hungarynak, van e lehetőség arra, hogy ha már gyárilag sz@r műanyagból készítik az alkatrészt, akkor egy 4 milliós autónál kicseréljék ingyen? Válasz: lejárt a garancia, de MÉLTÁNYOSSÁGból - nem ám mert sz@r volt az anyag gyárilag, bocs, cseréljük ingyen - engednek az árból, így már megúszhatom akár 100000 - 120000.-Ft-ból. Most itt a dilemma! Menjek a fogyastóvédelemhez, vagy nyeljek egy nagyot, és fizessek? Az biztos, akárhogy is alakul a dolog, ez volt az utolsó Toyotám.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4571 Dátum: 2011.02.13 18:20:34 »
Tudom, hogy nem vigasz, de máshol elhajtanak gari után melegebb égtájakra. Szerintem fuss vele még egy pár kört.
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4572 Dátum: 2011.02.13 18:34:15 »
A csatlakozó nem védett helyen van, hanem a kerékagy hátulján, ahol érheti víz. A hiba az, hogy a csatlakozó tömítése nem megfelelő, ezért bejut a víz, és a csatlakozás korrodál...
Ezért kell az ABS jeladót + a hozzátartózó kábelt cserélni.
Ha ez garancián belül történik, ingyen cserélik. Így sajnos csak azt tudod csinálni, hogy elfogadod a méltányossági ajánlatot, és megköszönöd a Toyotának, hogy egyáltalán ezt felajánlották, sok más márkánál valószínüleg ennyit sem segítenének.
Xanyi

Hanok

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4573 Dátum: 2011.02.13 18:50:16 »
Én is úgy gondolom hogy ez a hozzáállás még pozitívnak minősíthető, inkább úgy fogalmaznék hogy a jobbik sz@r amit választhatsz... de hidd el ha nem toyotát vettél volna akkor most egy másik fórumon azt mondanád hogy ez volt az utolsó autóm...A visszahívásnak is szerintem csak örülni kell egyes márkáknál ezt merőben máshogy oldják meg...:) Olyan autó pedig nincs ami tökéletesen jön ki a gyárból...Nem csak 4 de még 10millio feletti autókat is szoktak visszahívni és azoknak is vannak típushibái...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4574 Dátum: 2011.02.13 20:59:29 »
Az biztos, akárhogy is alakul a dolog, ez volt az utolsó Toyotám.
Tessék... Máshol majd találkozol (nagyobb eséllyel) több problémával, és (nagy valószínűséggel) elutasítóbb hozzáállással. De ahogy gondolod. Ha azt hiszed, hogy a többi gyártónál jobb a helyzet... hajrá.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )