Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1758567 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4545 Dátum: 2011.02.02 08:08:34 »
... Olyan ez mindha Yarisnál pl 150.000kmenként cserélnék a felfüggesztés nagyját mert már nem müködik úgy mint új korában. Nem jó hasonlítgatni a prémiumot egy Yarissal...
meg fogsz lepődni, de öcsém most ezt csinálja a fent említett km-t megtett yarisával :)
és nem azért,m kopogna a futómű, vagy bármi probléma lenne, csak ő így gondolkozik.

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4546 Dátum: 2011.02.02 10:36:26 »
... Olyan ez mindha Yarisnál pl 150.000kmenként cserélnék a felfüggesztés nagyját mert már nem müködik úgy mint új korában. Nem jó hasonlítgatni a prémiumot egy Yarissal...
meg fogsz lepődni, de öcsém most ezt csinálja a fent említett km-t megtett yarisával :)
és nem azért,m kopogna a futómű, vagy bármi probléma lenne, csak ő így gondolkozik.

Nem lepődök meg, teljesen megértem ezt a mentalitást is. Sött ha a jelenlegi nettom dupláját keresném lehet én is elgondolkodnék rajta ést így is pl cseréltem az 50%os 4éves nyári gumikat mert éreztem, hogy "rosszak" és idén megválok a Barum Polaris  téligumiaimtól is amikben amennyit én megyek még 3-4év is benne lenne mire közelítené a 4mmes barázdamélységet.

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4547 Dátum: 2011.02.02 16:30:08 »
Én már az MMT miatt is félnék.  :devil: :D (Kíváncsi leszek, mi lesz a sztori vége amúgy).
Tudsz konkrétan hibát, vagy rossz tapasztalatot a váltóval kapcsolatban?Esetleg mire figyeljek?Eddig nekem tökéletesen működik. Alapvetően kíméletesen használom az autót és KM sincs még sok benne. :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4548 Dátum: 2011.02.02 17:12:14 »
A korábbi MMT-váltókkal viszonylag sok gond volt; egyrészt mechanikai kopásból, másrészt elállítódásból/rossz beállításból, harmadrészt elektromos/elektronikai hibákból adódóan. Nyilván eltartott egy darabig, míg összegyűlt elég eset ahhoz, hogy a gyár felismerje a hibaokokat és változtasson a szükséges pontokon. De ez a te autódat szerintem már nem/alig érinti. Mint vezető, egy dologra figyelj: álló helyzetben (stop, piros stb) vedd ki a kart üresbe, már akár 10-15 mp-es megállás esetén is - ezzel kíméled a kuplungszerkezetet. Ezen kívül ügyelj rá, hogy a kötelező szervízek idején ellenőrizzék/végezzék el a szükséges beállításokat, illetve (ha van) hajtsák végre az aktuális szoftver-frissítést.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4549 Dátum: 2011.02.02 18:05:21 »
A korábbi MMT-váltókkal viszonylag sok gond volt; egyrészt mechanikai kopásból, másrészt elállítódásból/rossz beállításból, harmadrészt elektromos/elektronikai hibákból adódóan. Nyilván eltartott egy darabig, míg összegyűlt elég eset ahhoz, hogy a gyár felismerje a hibaokokat és változtasson a szükséges pontokon. De ez a te autódat szerintem már nem/alig érinti. Mint vezető, egy dologra figyelj: álló helyzetben (stop, piros stb) vedd ki a kart üresbe, már akár 10-15 mp-es megállás esetén is - ezzel kíméled a kuplungszerkezetet. Ezen kívül ügyelj rá, hogy a kötelező szervízek idején ellenőrizzék/végezzék el a szükséges beállításokat, illetve (ha van) hajtsák végre az aktuális szoftver-frissítést.

A Yarisokban amúgy is ritka az MMT hiba. Ha elhagyja a kúszást alapjáraton, akkor programozni kell, és megint sok 10ezer km-ig jó...
Xanyi

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4550 Dátum: 2011.02.02 21:04:14 »
Köszönöm a válaszokat!Az üresbe rakást eddig is alkalmaztam/ józan paraszti eszemmel :D/.Az álló helyzetből "kúszást" pedig már egyre gyengébben csinálja.Ez már fel is tűnt.Akkor ezt majd megnézetem szervizbe.

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4551 Dátum: 2011.02.07 15:15:26 »
hvén a +10Cnak köszönhetően volt kocsi takarítás mosás és pár javítandó dolgot vettem észre:

-1-
http://kepfeltoltes.hu/110207/3305851421_www.kepfeltoltes.hu_.jpg Igazából nem értem mért engedte el, hátsó ajtót kvázi nem használjuk. A kérdés az lenne, hogy mivel ragasszam vissza. Elsőre persze a pillanatragacs jutott eszembe, de hát az gondolom nem a legszakszerübb megoldás lenne. :)

-2-
http://kepfeltoltes.hu/110207/185412942_www.kepfeltoltes.hu_.jpg Tetőcsomagtartót vszeg rosszul raktam fel vmikor így jobb hátul ilyen látvány fogadott. Egyértelműen felületi rozsda még csak.
Mit csináljak vele, csiszoljam + ferropasit + szinkodos festék? Vagy mi lenne a legtartosabb/jobb?

-3- http://kepfeltoltes.hu/110207/9724406563_www.kepfeltoltes.hu_.jpg Hátsó lököst egyszer meg is nyomták (nem tudom ki) de ez én voltam, magas volt a járda. Itt mi kéne csinálni? Fényező? (Nemhinném, hogy ezt én igényesen meg tudnám csinálni, ugye a a -2-pontnál ha én javítom akkor utána a javítás észrevétlen marad.)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4552 Dátum: 2011.02.07 17:29:28 »
Szia!

1. Nem kell oda ragasztó. Vissza kell szedni egészen az alsó műanyag burkolatig, aztán abból kihúzni kb 0,5-1 centit, majd mehet vissza. Azért nem marad a helyén, mert feszül.
2. Jó amit írsz, de ellenőrizd a tetőcsomagtartót is, mert valami ott nem jó, mert ahogy nézem a gumit is megkezdte. Lehet az ajtót kell lefelé állítatni karosszériással.
3. Lakatos kiegyengeti aztán fényező...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4553 Dátum: 2011.02.09 16:59:01 »
Az előbb lemostam Járiszkát. Ez két okból is jó!

1: Tiszta lett az autó  :) !
2: Felfedeztem, hogy a jobb hátsó lámpánál ÖMLIK be a víz a beltérbe, akadálytalanul  :clap: ... Szép kis tavacska lett a csomagtartóban. Hurrá, a márkaszervíz professzionális, figyelmes munkájának újabb bizonyítéka  :yes:

Foglaljuk csak össze, az áttekinthetőség kedvéért.

-Nem típusazonos hátsó lökhárító felszerelése.
-Jobb hátsó sárvédő műanyag dobbetét kifelejtése.
-Hátsó "Toyota" és "VVTi" feliratok elfelejtése.
-Jobb hátsó lámpánál beázás.
-A jobb hátsó sárvédőív peremén a fényezés olyan vékonyra sikerült, hogy kilátszik alóla a fehér szórógitt.
-A jobb hátsó sérvédőív előtti védőfóliák olyan pocsékul vannak felragasztva, hogy az nem kifejezés. Tele van alatta buborékkal, valamint koszos ujjlenyomatok is megcsodálhatók.
-Rosszul beállított első futómű (egyenes haladás közben a kormánykerék jobbra állt).
-Rosszul (túl alacsonyra) beállított fényszórók.

Az utolsó két pontot időközben orvosolták. Az előzőek egy részének orvoslására ígéretet kaptam. Majd megyek, és tájékoztatom őket, hogy ezen kívül is lesz még mit orvosolni.

Hát ennyi. Eddig. :D :D :D
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.09 17:01:24 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4554 Dátum: 2011.02.09 18:03:01 »
Hu bakker... Nem csodálom, hogy sorra zárnak be!  :no:
Xanyi

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4555 Dátum: 2011.02.09 20:30:21 »
....:)....:clap: ... :yes:....:D :D :D

Elegedett vagy es ez a lenyeg...  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4556 Dátum: 2011.02.09 20:55:39 »
Óóó igen, abszolúte  :winkiss:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4557 Dátum: 2011.02.09 21:05:22 »
Mi lett volna, ha mondjuk te is elzarándokolsz Kiskőrösig? :hmmmm: Kellemes kis kirándulás.
Gabe 254.

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4558 Dátum: 2011.02.09 21:06:26 »
Kit kell elkerülni, ez melyik szervíz? :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4559 Dátum: 2011.02.09 21:49:49 »
Mi lett volna, ha mondjuk te is elzarándokolsz Kiskőrösig? :hmmmm: Kellemes kis kirándulás.
A kárszakértő azt mondta, az itteni szervízbe vigyem. Én eredetileg Kaposvárra akartam, de ezek után bele sem gondoltam, csináltam, amit mondott  ::) ... Mondjuk ez nem kritika akar lenni, abszolút rendes volt és segítőkész. Ezen pedig nem kevés múlott, mert ugye erősen a GTK határán egyensúlyoztunk; így aztán nem is akartam semmilyen formában "ugrálni". (Meg egyébként is szét voltam esve  :wacko:)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )