Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1758540 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4530 Dátum: 2011.02.01 11:16:49 »
Na:

Idézet
Felhivom majd a szervizt és tőlük megkérdezem pontosan. Bár ez az 5év savatosság tényleg igy van. És szerintem tök mindegy hogy toyota vagy ford márkaszervizben cseréltek olajat,a számlán meg a munkalapon rajta van hogy mikor milyen olajat tettek bele.Gondolom nem tesco gazdaságos.Azt meg úgyis észrevették volna a motorn ha odaverte volna az olajteknőt és olaj nélkül jártak volna vele. Szóval szerintem a szavatosságnak arról kéne szólnia hogyha az előirt csereperiódusban lecseréled az olajat nem szabadna semminek tőrténnie 5évig,nem hogy blokkrepedésnek. A bontóban azt mondták hogy ezt viszik mint a cukrot,havi 2-3 motort eladnak,sorra alna meg. A régi 1.0vvti yaris blokkot kellet volna beletenni de ez a 12szelepes tipushibás.

megkérdeztem közben az első hengerben repedt szét a hengerfal és a szelepek mentek szét.

Idézet
Azért vitte Ford márkaszervizbe, mert megteheti. Bármely szervízben lehet szervizelni. Uniós előírás.
         

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4531 Dátum: 2011.02.01 11:27:17 »
Nekem 4,5 éves 1.0-ás yarisom van.32200 km van most benne. 4 éves korában is a toyotánál szervizelve.Kezdjek el félni .....????? :devil:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4532 Dátum: 2011.02.01 11:28:11 »
Én már az MMT miatt is félnék.  :devil: :D (Kíváncsi leszek, mi lesz a sztori vége amúgy).
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4533 Dátum: 2011.02.01 11:56:45 »
Idézet
Azért vitte Ford márkaszervizbe, mert megteheti. Bármely szervízben lehet szervizelni. Uniós előírás.
Na, akkor ez jó rémlett.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4534 Dátum: 2011.02.01 11:57:35 »
Én már az MMT miatt is félnék.  :devil: :D (Kíváncsi leszek, mi lesz a sztori vége amúgy).
Az újabb generációs MMT-kkel nem igazán vannak már gondok. Ezek már az időközben ismertté vált hibalehetőségek figyelembe vételével, módosításokkal készülnek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4535 Dátum: 2011.02.01 12:05:45 »
Idézet
Azért vitte Ford márkaszervizbe, mert megteheti. Bármely szervízben lehet szervizelni. Uniós előírás.
Na, akkor ez jó rémlett.
Előírás van, csak még nem lépett hatályba. Azt hiszem a 2013-tól eladott új autókra lesz majd érvényes.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4536 Dátum: 2011.02.01 12:23:38 »
Igen, reméltem, hogy valaki belinkeli a cikket újra (nem találom, pedig tudom, hogy pár napja volt róla szó).
         

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4537 Dátum: 2011.02.01 12:28:46 »
Idézet
...A bontóban azt mondták hogy ezt viszik mint a cukrot,havi 2-3 motort eladnak,sorra alna meg. A régi 1.0vvti yaris blokkot kellet volna beletenni de ez a 12szelepes tipushibás.
itt van az a pont, ahol el kellene gondolkodni egy picit az egész helyzet komolyságáról, valódiságáról.

hány esettel tudjátok ezt az állítólagos típushibát dokumentálni, vagy bármiféle valós, megtörtént esettel alátámasztani?

komolyan érdekel :flowers: bár nem titkolom,h szkeptikus vagyok az idézett kijelentés hitelességéről.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4538 Dátum: 2011.02.01 14:11:15 »
Idézet
Azért vitte Ford márkaszervizbe, mert megteheti. Bármely szervízben lehet szervizelni. Uniós előírás.
Na, akkor ez jó rémlett.
Előírás van, csak még nem lépett hatályba. Azt hiszem a 2013-tól eladott új autókra lesz majd érvényes.
Ez kedvezne a Toyota szervizeknek  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4539 Dátum: 2011.02.01 18:26:51 »
Igen, reméltem, hogy valaki belinkeli a cikket újra (nem találom, pedig tudom, hogy pár napja volt róla szó).

Misi linkelte a Prius topicba

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4540 Dátum: 2011.02.01 18:27:26 »
 :hug:
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4541 Dátum: 2011.02.01 19:47:04 »
Idézet
Nem tudom, hogy van-e olyan Merci, amiben 6 évesen motort cserélnek 2-3 deci olajfogyasztás miatt. Az eredeti kérdésed az volt, hogy van-e a Toyotán kívül olyan márka, amiben kicserélnek egyáltalán bármit, gariidőn túl. Mondtam egyet, ami biztos ilyen. Mert figyelnek az image-re, ahogy a Toyotának is figyelnie kell rá.

Figyelnek is, hiszen sokmindent bevállalnak gariidőn kívül. (pl. ne menjünk messze, Ti is féláron kaptatok fényszórót). De ez azért van mert ahogy Merci, úgy a Toyota is figyel az image-re, nem pedig azért, mert kötelességük. Ezért nem értem hogy jön ide a fogyasztóvédelem  :wacko:

Most egy olyan autóról beszélünk, amit nem Toyota szervízben szervízeltettek, tehát bevétele ebből nem igen volt a TMH-nak. Mégis bevállalná a motorcsere felét!!! Szerinted ez nem korrekt?

Akkor ezekszerint nincsenek egyedül, a Merci is ilyen korrekt, bár nem egy árkategória  ;)

Idézet
Nem mondtam, hogy hülyeség a karbantartást márkaszervízben végezni. Nem az; mi is oda hordjuk az Avét, maholnap 7 évesen. Tehát nyitott kapukat döngetsz
Nem is konkrétan rád gondoltam, csak általános felfogás!

Idézet
Amennyiben vezetői hiba áll a háttérben, akkor az nyilván egész más megvilágításba helyezi a dolgot; nade mégis mit kell csinálni egy 33 ezret futott motorral ahhoz, hogy ilyesmi bekövetkezzen?
Például 110-nél 4 helyett 2-be kapcsolni. Pár ez hajtókartörést eredményez, de ugye a konkrét hibát nem ismerjük.
És azt sem tudjuk, hogy a Ford szervízbe át is nézték az autót, vagy csak egy gyors olajcsere volt... Utángyártott szűrővel esetleg, ami ha ócska okozhat is akár ilyesmit. Jah tényleg, utángyártott szűrő... Milyen méltányosságról is beszélünk???  :eek:
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4542 Dátum: 2011.02.01 20:40:30 »
Csak az olajtól ki tud könyökölni a moci?
Ki. Mondjuk ugy, ha 2x egymas utan elfelejtik lecserelni. Mondjuk helyette csak kicsit kifenyesitik rongyal az olajszurot.
" jaaa kedves tanarno kicsereltuk persze " ;)


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4543 Dátum: 2011.02.01 22:27:05 »
Amennyi km ebben a motorban volt, épp a 3. olajcsere után kellett lennie nem??? Szerintem ha egyszer sem cseréltek volna szűrőt, akkor sem amiatt ragadt volna meg.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.01 22:35:27 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4544 Dátum: 2011.02.02 01:18:04 »
Amúgy vhol nagy baromság ez a nem kötelező márkaszervízbe vinni.

Ott az egyik koreai márka esete ahol visszahívás volt. Sokakat nem értek el levélben. Aki nem márkaszervízbe vitték annak nem cserélték/javították a hibát. Tömegével hallnak be a motorok csinálva soksok százezer forintos költséget. Amúgy pedig ha gari időn túl kikönyököl akármi akkor egy csavart nem húznak meg ingyé. Nemhogy a motor felét kifizetnék.

A Mercedesnél tényleg sok mindent bevállalnak, de ha belegondolsz azt te kifizeted nekik bőven. Arról nem szólva, hogy egy hi-tech Merci(ha tetszik lexus)ban akkor is cserélnek 100.000-500.000Fts dolgokat amikor arra szükség se lenne, merthogy a tulaj lesz*ja az x00.000Fts szervízszámlát, de azt nem, hogy nem "tökéletes". Olyan ez mindha Yarisnál pl 150.000kmenként cserélnék a felfüggesztés nagyját mert már nem müködik úgy mint új korában. Nem jó hasonlítgatni a prémiumot egy Yarissal...