Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1758563 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4515 Dátum: 2011.01.31 14:56:41 »
Idézet
Sziasztok

Egyik ismerősöm 3,5fél éves yaris 1.0 12v autójában 33e km-nél kikönyökölt a motor.(hengerfal repedés megszorúlt 2 dugattyú). Normálisan közlekedtek vele (50éves tanárnő),az utolsó olajcsere is (ford szakszervizben)számlával igazolhatóan elvégezve. (hogy valójában mit öntöttek bele azt nem tudom). 

Szóval bevitték az autót az Egerszegi márkaképviseletbe,ahol közölték hogy 1,2milla egy motor de van bontott 350e ft-ért. Ez azért is érdekes mert bp-i bontókba 100körül van blokk. Közben írtak levelet a toyota hungáriának ,ők most válaszoltak,hogy mivel a gari lejárt ezért a felét fizetnik. Namost én úgy tudom hogy fődarabra 5év szavatosság jár,ha bizonyithatóan volt az előirt km-nél olajcsere elvileg kapniuk kéne egy motort nem?
Esetleg fogyasztóvédelemhez érdemes ilyenkor fordulni?
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4516 Dátum: 2011.01.31 17:23:31 »
Idézet
Sziasztok

Egyik ismerősöm 3,5fél éves yaris 1.0 12v autójában 33e km-nél kikönyökölt a motor.(hengerfal repedés megszorúlt 2 dugattyú). Normálisan közlekedtek vele (50éves tanárnő),az utolsó olajcsere is (ford szakszervizben)számlával igazolhatóan elvégezve. (hogy valójában mit öntöttek bele azt nem tudom). 

Szóval bevitték az autót az Egerszegi márkaképviseletbe,ahol közölték hogy 1,2milla egy motor de van bontott 350e ft-ért. Ez azért is érdekes mert bp-i bontókba 100körül van blokk. Közben írtak levelet a toyota hungáriának ,ők most válaszoltak,hogy mivel a gari lejárt ezért a felét fizetnik. Namost én úgy tudom hogy fődarabra 5év szavatosság jár,ha bizonyithatóan volt az előirt km-nél olajcsere elvileg kapniuk kéne egy motort nem?
Esetleg fogyasztóvédelemhez érdemes ilyenkor fordulni?

3 év vagy 100 ezer km garancia van az autóra. Nincs 5 év a fődarabokra, és nem is értem hogy jön ide a fogyasztóvédelem, miután nem is Toyotába lett szervízelve. Ezekután már csak a Toyota nagyvonalusága az, hogy elengedné a felét.
De ha van 100 ezerért blokk, akkor meg kell venni aztán sarki szerelőbácsi meg beteszi 20-ért, és az a legolcsóbb megoldás.
Áááá, szemét márkaszervízek, szemét Toyota...  :devil: [rohog] :D
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4517 Dátum: 2011.01.31 17:28:25 »
Ettől függetlenül azért ez qrva gáz. 33 ezernél meghal a motor? :eek:
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4518 Dátum: 2011.01.31 17:29:38 »
Ezek szerint könnyen előfordulhatott, hogy még garis korában vitték a Ford-hoz szervizre. Ha így volt akkor miért???? Tán olcsóbbak vagy mi? Ha van szakszerű számla, akkor rajta van hogy milyen olajat tettek bele. Amennyiben nem, és valami mosogatólét öntöttek ott bele, akkor lehetne rájuk verni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4519 Dátum: 2011.01.31 17:34:03 »
Csak az olajtól ki tud könyökölni a moci?
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4520 Dátum: 2011.01.31 17:39:55 »
Elvileg lehet mechanikai jellegű probléma, de azt írta hogy két henger szorult meg, akkor meg jó eséllyel nem volt megfelelő a kenés. Megfelelő volt az olajszint? Nem folyhatott el közben?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4521 Dátum: 2011.01.31 18:47:03 »
Idézet
Sziasztok

Egyik ismerősöm 3,5fél éves yaris 1.0 12v autójában 33e km-nél kikönyökölt a motor.(hengerfal repedés megszorúlt 2 dugattyú). Normálisan közlekedtek vele (50éves tanárnő),az utolsó olajcsere is (ford szakszervizben)számlával igazolhatóan elvégezve. (hogy valójában mit öntöttek bele azt nem tudom).  

Szóval bevitték az autót az Egerszegi márkaképviseletbe,ahol közölték hogy 1,2milla egy motor de van bontott 350e ft-ért. Ez azért is érdekes mert bp-i bontókba 100körül van blokk. Közben írtak levelet a toyota hungáriának ,ők most válaszoltak,hogy mivel a gari lejárt ezért a felét fizetnik. Namost én úgy tudom hogy fődarabra 5év szavatosság jár,ha bizonyithatóan volt az előirt km-nél olajcsere elvileg kapniuk kéne egy motort nem?
Esetleg fogyasztóvédelemhez érdemes ilyenkor fordulni?
3 év vagy 100 ezer km garancia van az autóra. Nincs 5 év a fődarabokra, és nem is értem hogy jön ide a fogyasztóvédelem, miután nem is Toyotába lett szervízelve. Ezekután már csak a Toyota nagyvonalusága az, hogy elengedné a felét.
De ha van 100 ezerért blokk, akkor meg kell venni aztán sarki szerelőbácsi meg beteszi 20-ért, és az a legolcsóbb megoldás.
Áááá, szemét márkaszervízek, szemét Toyota...  :devil: [rohog] :D
Te, én nagyon nem örülnék neki, ha ezt kéne olvasnom, azok után, hogy a három és fél éves autómban a 33 ezret futott motorom tönkrement  ::) ... Most talán ők a hibásak, amiért Ford szervízbe vitték? Ha egy olajfogyasztás-probléma miatt akár 7 éves autóban is gariban blokkot tud cserélni a Toyota, akkor az lenne a minimum, hogy ebben az esetben is ingyen cseréljék. Mert az ember tényleg nem ezért vesz Toyotát. Vagy egyáltalán bármilyen autót.

Én ezt biztos, hogy nem hagynám annyiban.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.31 18:49:11 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4522 Dátum: 2011.01.31 18:48:53 »
Csak az olajtól ki tud könyökölni a moci?
Egy ennyit futott motornak nem lenne szabad így károsodnia akkor sem, ha nagyon gyenge minőségű olajat töltöttek bele. Illetve csak egészen extrém igénybevétel esetén, ami nem valószínű, a leírtak alapján.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4523 Dátum: 2011.01.31 19:56:31 »
Palaczk!

Légyszí mondj még1 márkát, ahol garanciaidő után akár egy csavart is ingyen kitekernek Neked...
Ehhez képest a Toyota rengeteg mindent bevállal még gari után is, de azért ne gondoljuk, hogy ez kötelességük!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4524 Dátum: 2011.01.31 20:06:41 »
Mercedes... Mondtam egyet.

Egy gyártónak figyelembe kell vennie a saját image-ét, és ennek megfelelően eljárni. Egy olyan gyártónak, amely a megbízhatóság szobraként ábrázolja saját magát, és amelynél ehhez képest a legutóbbi időszakban sokmilliós visszahívások zajlottak le, pláne. Mert különben vásárlókat fog veszíteni.

Az említett autó mindössze fél évvel van túl a gariidőn, és aránytalanul keveset futott. Véleményem szerint erkölcsileg kutya kötelességük lenne ingyen és bérmentve blokkot cserélni. Ellenkező esetben, ha én lennék az érintett tulaj, biztos, hogy az összes lehetséges módját igénybe venném az esetleges jogorvoslatnak, és ezzel párhuzamosan ott kelteném a márka minél rosszabb hírét, ahol és amennyire csak lehet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4525 Dátum: 2011.01.31 20:09:51 »
Uram bocsá, nem kötözködök, de jó lenne tudni kicsit többet arról, hogy miért és hogyan is következhetett ez be! Még csak az egyik sztorit ismerjük... Aztán persze pont nem az 50-es tanárnőkről tudom elképzelni, hogy perfekt vezetők (már elnézést, de régen anyám se tudott pl városban harmadikból felváltani és konzekvensen 2500-3000 rpm-et tartott, mert azt hallotta, hogy ott fogyaszt legkevesebbet a kocsi).
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4526 Dátum: 2011.01.31 20:19:19 »
Ha igen, jó volna tudni, hogy minden figyelmeztetés nélkül következett-e, épp hogyan ment vele, felvillant vagy világított már az olajnyomáslámpa, stb.
Szerintem ha volt olaj a motorban és elérte a minimál szintet, akkor egy átlag felhasználó nem tudná így kinyírni a motort. Mégha egy 50-es tanárnőről is van szó, azért ő sem lehet falábú.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4527 Dátum: 2011.01.31 20:45:35 »
Mercedes... Mondtam egyet.

Egy gyártónak figyelembe kell vennie a saját image-ét, és ennek megfelelően eljárni. Egy olyan gyártónak, amely a megbízhatóság szobraként ábrázolja saját magát, és amelynél ehhez képest a legutóbbi időszakban sokmilliós visszahívások zajlottak le, pláne. Mert különben vásárlókat fog veszíteni.

Az említett autó mindössze fél évvel van túl a gariidőn, és aránytalanul keveset futott. Véleményem szerint erkölcsileg kutya kötelességük lenne ingyen és bérmentve blokkot cserélni. Ellenkező esetben, ha én lennék az érintett tulaj, biztos, hogy az összes lehetséges módját igénybe venném az esetleges jogorvoslatnak, és ezzel párhuzamosan ott kelteném a márka minél rosszabb hírét, ahol és amennyire csak lehet.

Aham. Szóval márkaszervízbe végeztetni a karbantartást hülyeség, bezzeg ha elromlik akkor aztán ingyé cseréljenek motort...
Értem...  :wacko:

Te is tudod, hogy dugattyú csak úgy nem szorul meg. Vagy kenés nem volt vagy valami... Majd akkor bevállalja a Toyota az ilyesmit, ha látja, hogy igen ezt végig mi szervizeltük, mégis tönkrement ilyen hamar!

Mercedes: Van olyan Merci, amiben 6 évesen motort cseréltek 2-3 deci olajfogyasztás miatt?
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4528 Dátum: 2011.02.01 01:47:50 »
Aham. Szóval márkaszervízbe végeztetni a karbantartást hülyeség, bezzeg ha elromlik akkor aztán ingyé cseréljenek motort...
Értem...  :wacko:

Te is tudod, hogy dugattyú csak úgy nem szorul meg. Vagy kenés nem volt vagy valami... Majd akkor bevállalja a Toyota az ilyesmit, ha látja, hogy igen ezt végig mi szervizeltük, mégis tönkrement ilyen hamar!

Mercedes: Van olyan Merci, amiben 6 évesen motort cseréltek 2-3 deci olajfogyasztás miatt?
Nem tudom, hogy van-e olyan Merci, amiben 6 évesen motort cserélnek 2-3 deci olajfogyasztás miatt. Az eredeti kérdésed az volt, hogy van-e a Toyotán kívül olyan márka, amiben kicserélnek egyáltalán bármit, gariidőn túl. Mondtam egyet, ami biztos ilyen. Mert figyelnek az image-re, ahogy a Toyotának is figyelnie kell rá.

Nem mondtam, hogy hülyeség a karbantartást márkaszervízben végezni. Nem az; mi is oda hordjuk az Avét, maholnap 7 évesen. Tehát nyitott kapukat döngetsz  ;) ... De odáig sem mennék, hogy azt mondjam: aki Ford szervízbe viszi a Toyotáját, az magára vessen, ha bármi problémája lesz. Ha jól tudom, van egyébként egy vonatkozó EU-direktíva, ami szerint már nem lehet a garancia/méltányosság fennállásának kizárólagos feltételévé tenni azt, hogy csakis az adott márka szervízébe hordhatod az autódat.

Igazad van, egy dugattyú nem szorul meg "csak úgy", alapban. Nem ismerjük az adott eset részletes körülményeit. Két verzió lehetséges. Amennyiben vezetői hiba áll a háttérben, akkor az nyilván egész más megvilágításba helyezi a dolgot; nade mégis mit kell csinálni egy 33 ezret futott motorral ahhoz, hogy ilyesmi bekövetkezzen? Ha viszont nem vezetői hibáról van szó, akkor szerintem érvényes mindaz, amit leírtam. Egyébként pedig, szvsz egy világelső mennyiséget eladó autógyártó legyen olyan rugalmas, hogy egy ilyen konkrét esetben vállalja be a full költségtérítő méltányosságot annak érdekében, hogy elmondhassa: megtett mindent annak érdekében, hogy fenntartsa a jó hírét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4529 Dátum: 2011.02.01 09:10:38 »
Még csak az egyik sztorit ismerjük... Aztán persze pont nem az 50-es tanárnőkről tudom elképzelni, hogy perfekt vezetők
Pont ennyi akartam en is irni...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX