Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1758409 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

ucsongi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4485 Dátum: 2010.12.29 20:31:46 »
Udv mindenkinek! Ket hete van nalam egy ket es fel eves 1.3 Yaris. Az autot 40 km ben vettem at, most 3500 km ben van, egyszoval nem volt hasznalva. Ket napra ra kigyullt az Airbag lampa, azt lerendeztem. A jelenlegi nagy problemam, hogy nem akar indulni! Az akkumulator sem valami eross, ki is cserelem a napokban, de ezert nem o a felelos. Ket napja jottem hazafele, 350 km utan megalltam tankolni, ulok be, kulcsolom semmi, kiveszem sebessegbol, kulcsolom,semmi, beteszem sebessegbe, kuplung, kulcsolom,semmi. Negyedora kinlodas utan egyszeruen elkapta es beindult.
Ma akarok indulni, minden valtozatot kiprobalva 20 perc kinlodas, elkapta beindult. Elvegeztem a dolgaimat, ulok be, ugyanaz a mese, egy ora kinlodas es hajtepes utan valahogy beindult es hazaertem.
Allitolag van valami lopas elleni kodos picsasag benne, de lassan kezd a turelmem elfogyni, es meg sem merek indulni vele, mert otthagy. Kulonben en szereny velemenyem, hogy az auto egy nagy fostalicska, maximum 100 eves mamaknak tudnam ajanlani, de szerintem ok is mielobb valtananak. Az auto kenyszerbol van nalam, mert ha pillanatnyilag mas nincs jo kell legyen ez is es lenyeg hogy menjen, csak az a problem, hogy ez meg elindulni sem akar.
Kerek mindenkit aki ert hozza adjon par otletet, es valaszt, hogy meg tudjam oldani a helyzetet. Koszonom elore is!

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4486 Dátum: 2010.12.29 20:40:05 »
Hát nem szerencsés itt így leszólni a márkát, mert egy bosszantó hibád van vele. :flowers:
Mindkét kulccsal próbáltad indítani, vagy csak az egyik volt épp nálad és azzal próbálkoztál?
Meg kellene próbálni a másikkal is.

Még egy dolog, a kuplungot totál ütközésig ki kell nyomni erősen, máskülönben a kapcsoló nem zár és le fogja tiltani az indítózást.
Velem is fordul elő, hogy nem nyomom ki teljesen jól és félbemarad az indítózás.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

ucsongi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4487 Dátum: 2010.12.29 20:46:37 »
Az egyik kulcs van csak nalam, idaig nem mondom de ket haromszori probalkozas utan elkapta es beindult, de a mostani helyzet kinos. Gondolhatod ulok az autoban es konyorgok, hogy ejnek idejen ne hagyjon az uton.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4488 Dátum: 2010.12.29 20:51:10 »
Szerintem próbáld meg akár most is indítani, főleg a kuplungkinyomást kellene figyelni, milyen erősen kell nyomni, hogy elkapja.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4489 Dátum: 2010.12.29 20:53:05 »
Udv mindenkinek! Ket hete van nalam egy ket es fel eves 1.3 Yaris. Az autot 40 km ben vettem at, most 3500 km ben van, egyszoval nem volt hasznalva. Ket napra ra kigyullt az Airbag lampa, azt lerendeztem. A jelenlegi nagy problemam, hogy nem akar indulni! Az akkumulator sem valami eross, ki is cserelem a napokban, de ezert nem o a felelos. Ket napja jottem hazafele, 350 km utan megalltam tankolni, ulok be, kulcsolom semmi, kiveszem sebessegbol, kulcsolom,semmi, beteszem sebessegbe, kuplung, kulcsolom,semmi. Negyedora kinlodas utan egyszeruen elkapta es beindult.
Ma akarok indulni, minden valtozatot kiprobalva 20 perc kinlodas, elkapta beindult. Elvegeztem a dolgaimat, ulok be, ugyanaz a mese, egy ora kinlodas es hajtepes utan valahogy beindult es hazaertem.
Allitolag van valami lopas elleni kodos picsasag benne, de lassan kezd a turelmem elfogyni, es meg sem merek indulni vele, mert otthagy. Kulonben en szereny velemenyem, hogy az auto egy nagy fostalicska, maximum 100 eves mamaknak tudnam ajanlani, de szerintem ok is mielobb valtananak. Az auto kenyszerbol van nalam, mert ha pillanatnyilag mas nincs jo kell legyen ez is es lenyeg hogy menjen, csak az a problem, hogy ez meg elindulni sem akar.
Kerek mindenkit aki ert hozza adjon par otletet, es valaszt, hogy meg tudjam oldani a helyzetet. Koszonom elore is!

Ha garanciális a "fostalicska" akkor minek az idegharc?
Számolj le azzal aki bele kényszerített egy ilyenbe :))) :hug:
  

ucsongi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4490 Dátum: 2010.12.29 21:07:56 »
Mert lehet, hogy Ausztriaban tartozkodok es azert vettem el surgosen, hogy kisegitsen, nem pedig azert, hogy egyik szervizbol a masikba furikazzak.
Amugy, valami kezzel foghato valaszt varok, vagy esetleg jelentkezhetsz holnap belokni az autot, max ugy ha indul.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4491 Dátum: 2010.12.29 21:13:36 »
És mi az az utólagos valamilyen lopásgátló benne? Mert ilyen hibát én még nem olvastam a fórumon mint a tied. Nem az tilt le? Vagy ez start-stopos? Mert azt ahogy láttam, külön művészet megtanulni vezetni.
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4492 Dátum: 2010.12.29 21:21:48 »
Mert lehet, hogy Ausztriaban tartozkodok es azert vettem el surgosen, hogy kisegitsen, nem pedig azert, hogy egyik szervizbol a masikba furikazzak.
Amugy, valami kezzel foghato valaszt varok, vagy esetleg jelentkezhetsz holnap belokni az autot, max ugy ha indul.

Amikor nem indul, akkor semmit nem csinál, vagy az önindító teker de mégsem indul?
Ha elöbbi, akkor tényleg lehet, hogy csak jobban meg kell nyomni a kuplungot. Ha szőnyeg van alatta, az is gond, mert csak teljesen kinyomott kuplunggal enged indítani.

Ha a kuplungot tutira nyomod, akkor pedig kár itt találgatni, mert bizony szerelőnek kellene megmutatni ezt a szart...
Xanyi

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4493 Dátum: 2010.12.29 21:28:47 »
azert vettem el surgosen,
Gratulálok!  :D
Csak hogy érdemben is hozzászóljak, nyomd ki rendesen a kuplungot.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4494 Dátum: 2010.12.29 21:55:33 »
Jah, lehet nem gyári szőnyeg van benne, oszt hiába is tapossa...
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4495 Dátum: 2010.12.29 21:58:48 »
Amíg nem tudtam erről a furfangról, én is így jártam (mondjuk nem negyed óráig, csak 1-2 indítózásig)

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4496 Dátum: 2010.12.29 22:32:13 »
Figyumá öreganyámnak is vót ilyen fostaligája, mondtam is neki mama vácsá má ez nem neked való. Vett is suzuki stiftet na azám a királyság csak arra figyu piros legyen mert az jobban megy. Ha érdekel dobom számát emondja mekkora frankóság.
Addig nyomm be kuplungot de combból mer e csak ugy zindul.


balu232

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
  • Yaris Verso 1.3 vvt-i 2001
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4497 Dátum: 2010.12.30 07:33:25 »

Ha gyári, akkor motor esetleg... Ha utólagos akkor bármi lehet, ott elöször az ajtóátvezetőt kell megnézni!

Gyári az ablakemelő.  Most van felette tető, szereztem egy bontott elemes alugarázst.  A szomszéd meg is kérdezte , hogy melyik szeméttelepen találtam. Bezzeg az én kocsimra ég egyszer sem fagyott hó és ónos eső!  :DDDD

Az ablakemelővel viszont várok tavaszig.
Mikor a termosztátot cseréltem , ki kellett vennem a lökös betétjét és mögötte egy műanyag lemezt. Nem jöttem rá, hogy hogyan is lehet kivarázsolni a hűtő és a klíma csövei közül , ezért hajlítottam. Fogam összeszorítottam és vártam, hogy mikor törik el........... és nem ! :))) Rögtön bevittem fűtött helyre a kivett lemezt , visszafele könnyebben hajlott. :)

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4498 Dátum: 2010.12.30 15:08:10 »
Udv mindenkinek! Ket hete van nalam egy ket es fel eves 1.3 Yaris. Az autot 40 km ben vettem at, most 3500 km ben van, egyszoval nem volt hasznalva. Ket napra ra kigyullt az Airbag lampa, azt lerendeztem. A jelenlegi nagy problemam, hogy nem akar indulni! Az akkumulator sem valami eross, ki is cserelem a napokban, de ezert nem o a felelos. Ket napja jottem hazafele, 350 km utan megalltam tankolni, ulok be, kulcsolom semmi, kiveszem sebessegbol, kulcsolom,semmi, beteszem sebessegbe, kuplung, kulcsolom,semmi. Negyedora kinlodas utan egyszeruen elkapta es beindult.
Ma akarok indulni, minden valtozatot kiprobalva 20 perc kinlodas, elkapta beindult. Elvegeztem a dolgaimat, ulok be, ugyanaz a mese, egy ora kinlodas es hajtepes utan valahogy beindult es hazaertem.
Allitolag van valami lopas elleni kodos picsasag benne, de lassan kezd a turelmem elfogyni, es meg sem merek indulni vele, mert otthagy. Kulonben en szereny velemenyem, hogy az auto egy nagy fostalicska, maximum 100 eves mamaknak tudnam ajanlani, de szerintem ok is mielobb valtananak. Az auto kenyszerbol van nalam, mert ha pillanatnyilag mas nincs jo kell legyen ez is es lenyeg hogy menjen, csak az a problem, hogy ez meg elindulni sem akar.
Kerek mindenkit aki ert hozza adjon par otletet, es valaszt, hogy meg tudjam oldani a helyzetet. Koszonom elore is!
Ejnye! Ha a Yaris a talicska,akkor ki a  .....? :wub: :censored:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4499 Dátum: 2010.12.30 18:09:08 »
Húú tesvírem (ucsongi), gondótam, hogy ebből nem fogsz jól kijönni :))))