Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1758420 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4470 Dátum: 2010.12.28 16:08:12 »

Sziasztok ISMÉT!

legújabb tünet, amit szeretett TS-em produkál: A bal oldali ajtót csak kétszeres nyitás után nyitja, illetve kétszeres zárás után zárja. Mit gondoltok, vajon kezd elfáradni a kpi zár baloldali motorja? vagy csak szimplán hideg van neki? Kenjem meg valahogy? 4.000 km múlva megy olajcserére, de mivel eleve paranoiás vagyok, nem szeretném egyszer se "véletlenül" nyitva hagyni...

üdv&köszi

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4471 Dátum: 2010.12.28 19:18:49 »
Köszi szépen!

Akkor az EGR szelep mozgását is látni fogom a fojtószeleppel párhuzamosan?

(((A dízel motorokon a folytószelep teljesen más funkciót lát el , mint benzines társaikon)))
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

mrbreaker

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4472 Dátum: 2010.12.28 20:53:05 »
Köszi szépen!

Akkor az EGR szelep mozgását is látni fogom a fojtószeleppel párhuzamosan?

(((A dízel motorokon a folytószelep teljesen más funkciót lát el , mint benzines társaikon)))


Elmondanád nekem, hogy mi ez a funkció, és milyen összefüggés van a fojtó és az EGR szelep működése között?

mrbreaker

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4473 Dátum: 2010.12.28 21:01:39 »
Köszi szépen!

Akkor az EGR szelep mozgását is látni fogom a fojtószeleppel párhuzamosan?

Nem, nem fog mozogni, mert szét lesz szedve  ;)

Tudnál nekem tanácsot adni, hogyan lehet elkerülni az ehhez hasonló lerakódások képződését. Vezetési stílussal lehet ezt befolyásolni, pl.: jobban kihúzatom v. magasabb fordulatszámon közlekedem

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4474 Dátum: 2010.12.28 21:43:30 »
Alacsonyabb fordulat, kisebb gázállás.
Mivel ott visszahül a gáz, ezért onnan nem fog "kiégni" bárhogy nyomod. Emiatt egyetlen megoldás, hogy minél kevesebb korom képződjön.
Ha jól kihuzatod és nyomod attól képződik a sok korom.


Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4475 Dátum: 2010.12.28 21:49:22 »
Huncut egy dolog az az EGR :))))

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4476 Dátum: 2010.12.28 22:26:26 »
Köszi szépen!

Akkor az EGR szelep mozgását is látni fogom a fojtószeleppel párhuzamosan?

(((A dízel motorokon a folytószelep teljesen más funkciót lát el , mint benzines társaikon)))


Elmondanád nekem, hogy mi ez a funkció, és milyen összefüggés van a fojtó és az EGR szelep működése között?

Lényegében nyomás különbséget hoz létre a szívó és a kipufogó csonk között. Ez azért kell hogy lehetővé váljon az EGR gáz  vissza áramlása a hengerbe és csökkenjen  az Nox kibocsátás.
Másik funkciója hogy a motor leállításakor záródik és csökkenti a motor rezgéseit,hogy ne úgy álljon le mint 1 traktor.
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4477 Dátum: 2010.12.28 22:39:42 »
Pontosabban a kipufogo es a szivocsonk egy csovel ossze van kotve amiben van egy szelep. Ez az egr szelep. A nyomaskulombseg eleve rendelkezesre all, hiszen a kipufogoban tulnyomas van, mig a szivooldalon vakum. Az egr szelep szapalyozza, hogy mikor es mennyi kipufogogaz aramoljon ujra a hengerekbe.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.28 22:41:57 írta Zénóka »


mrbreaker

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4478 Dátum: 2010.12.28 22:45:17 »
Pontosabban a kipufogo es a szivocsonk egy csovel ossze van kotve amiben van egy szelep. Ez az egr szelep. A nyomaskulombseg eleve rendelkezesre all, hiszen a kipufogoban tulnyomas van, mig a szivooldalon vakum. Az egr szelep szapalyozza, hogy mikor es mennyi kipufogogaz aramoljon ujra a hengerekbe.

És akkor mi a kapcsolat a két szelep működése között?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4479 Dátum: 2010.12.28 23:06:06 »
Pontosabban a kipufogo es a szivocsonk egy csovel ossze van kotve amiben van egy szelep. Ez az egr szelep. A nyomaskulombseg eleve rendelkezesre all, hiszen a kipufogoban tulnyomas van, mig a szivooldalon vakum. Az egr szelep szapalyozza, hogy mikor es mennyi kipufogogaz aramoljon ujra a hengerekbe.

És akkor mi a kapcsolat a két szelep működése között?

Ki mondta, hogy van?  ;)
Xanyi

balu232

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
  • Yaris Verso 1.3 vvt-i 2001
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4480 Dátum: 2010.12.29 06:42:14 »
Elnézés kérek már előre is ,de nem volt időm visszaolvasni, hogy volt -e már ez kérdés.
Tehát a mínuszok beálltával észrevettem, hogy nemmelegedik a motorom, a fűtés is langyi.
Rendeltem egy termosztátot. Szétszedtem a kocsit, kiderült , hogy rossz méretűt hoztak. Szétszedés közben feltűnt , hogy zárva volt a termosztát.
Kaptam egy bontott termosztátot kipróbálásra , összeraktam vele de ugyanaz a helyzet. Raktam papírt is a fele hűtő elé. Még így is menet közben is kigyullad a hideg vízhőfok mutató.
Kicserélik a termosztátot és kértem, hogy magasabb fokút adjanak, mit a gyári 82°C, de nem kapható.
Most várom a jó méretű ,szintén 82°C -os alkatrészt és reménykedem , hogy azzal jó lesz.
Nektek is volt hasonló gondotok?

Ha menet közben kigyullad a hideg jelző, az nagy valószínüséggel valóban termosztát gond lesz. Nem kell magasabb hőfokú, egy jó normálisan működő kell.
Viszont ilyen hibánál a termosztát mindig nyitva van. Te írod, hogy a Tiéd zárva volt, ráadásul már a másodikkal próbálkozól.
Ettől függetlenül bele kell tenni egy biztosan jót, és ha nem oldódik meg, akkor hőgomba!
Nos folytatom. :) Harmadik (új) termosztát már jól teszi a dolgát ,viszont még mindig lassúnak tartom a melegedést mínuszokban. A hűtő felét letakartam, de még így is kell kb. 10 km., hogy elég meleget nyomjon. Ez normális, hogy a hengerfej körül ilyen lassan melegszik a víz? Ezt lehet valamivel befolyásolni?
Mondtak még nekem olyat is fűtőradiátor lehet eltömődve. Viszont tud meleget csinálni, de szerintem sok idő kell neki.

balu232

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
  • Yaris Verso 1.3 vvt-i 2001
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4481 Dátum: 2010.12.29 06:47:32 »
Bohóckodik a bal első ablakemelőm. Múltkor autómosó előtt lehúztam fizetni és nem tudtam felemelni. :)))))))) Hátratolattam mögöttem a sort (...hümm...) és félreálltam. Ott persze felment. Azóta nem is próbáltam, míg múltkor menet közben kicsit lehúztam és ott maradt, de addig nyomkodtam míg végül felment.
Kapcsoló , ajtóátvezető esetleg motor gond szokott leni velük?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4482 Dátum: 2010.12.29 08:42:50 »
Nos folytatom. :) Harmadik (új) termosztát már jól teszi a dolgát ,viszont még mindig lassúnak tartom a melegedést mínuszokban. A hűtő felét letakartam, de még így is kell kb. 10 km., hogy elég meleget nyomjon. Ez normális, hogy a hengerfej körül ilyen lassan melegszik a víz? Ezt lehet valamivel befolyásolni?
Mondtak még nekem olyat is fűtőradiátor lehet eltömődve. Viszont tud meleget csinálni, de szerintem sok idő kell neki.
Nem tudom, mennyire mérvadó, de az én Corollám csillaggarázsos és mostanában kétszer-háromszor annyi idő kell neki, mire meleget csinál bent, azt is csak úgy, hogy egyes helyett hármason megy a venti. Fázik. :)
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4483 Dátum: 2010.12.29 08:49:57 »
Nos folytatom. :) Harmadik (új) termosztát már jól teszi a dolgát ,viszont még mindig lassúnak tartom a melegedést mínuszokban. A hűtő felét letakartam, de még így is kell kb. 10 km., hogy elég meleget nyomjon. Ez normális, hogy a hengerfej körül ilyen lassan melegszik a víz? Ezt lehet valamivel befolyásolni?
Mondtak még nekem olyat is fűtőradiátor lehet eltömődve. Viszont tud meleget csinálni, de szerintem sok idő kell neki.
Hát lenne létjogosultsága legalább egy elektromos motor előmelegítőnek. :flowers:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4484 Dátum: 2010.12.29 16:55:12 »
Idézet
Harmadik (új) termosztát már jól teszi a dolgát ,viszont még mindig lassúnak tartom a melegedést mínuszokban. A hűtő felét letakartam, de még így is kell kb. 10 km., hogy elég meleget nyomjon. Ez normális, hogy a hengerfej körül ilyen lassan melegszik a víz? Ezt lehet valamivel befolyásolni?
Mondtak még nekem olyat is fűtőradiátor lehet eltömődve. Viszont tud meleget csinálni, de szerintem sok idő kell neki.

Nem hangzis vézesnek, ilyen hidegben lassan melegszik minden autó!

Ha gyári, akkor motor esetleg... Ha utólagos akkor bármi lehet, ott elöször az ajtóátvezetőt kell megnézni!
Xanyi