Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1758507 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4455 Dátum: 2010.12.20 20:37:43 »
Nemtom, hogy csak nálatok van-e ez így, de nálam a Corinál és az előző autónál is ha fényszórónál indítóztam, akkor nyilván halványodott a fény.
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4456 Dátum: 2010.12.20 20:39:41 »
Persze, normális esetben is, hisz leesik a feszültség indításkor. De ha már meg sem forgatja a motort az önindító és a fényszóró szinte el is alszik, akkor az akksi nagyon gyenge már.

Mondjuk én soha nem indítózom felkapcsolt fényszóróval. :flowers:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kukac7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4457 Dátum: 2010.12.20 20:49:52 »
Nincs az akksin valami matrica, ami mutatja mikori?
Próbáld meg azt, hogy add rá a gyújtást, kapcsold fel a fényszórókat.
Mikor próbálsz indítani, ha gyenge az akksi, a fényszórók is elhalványulnak, akkor nem tud az akksi már áramot leadni.
Meg lehet nézni még az akkusarukat is, mennyire tiszta a kontaktus.
Van egy egyszerű digi multimétered egyébként?
sajnos nincs nalam semmi eszkoz (miert is lenne...), meg tizes kulcs, hogy kiszedjem az akksit.
a bikazo kabelt is ugy kellett szereznem.
nem otthon vagyok, ez a baj.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4458 Dátum: 2010.12.20 20:52:34 »
Egyik másik akksit ki lehet próbálni, még az is lehet simán beindul vele.
de jó volna tudni még, hogy rendben van-e a töltés, mert ha nem, egy új akksi sem ér semmit.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4459 Dátum: 2010.12.20 23:03:51 »
Új akksit bele, és menni fog!
Xanyi

kukac7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4460 Dátum: 2010.12.21 00:57:58 »
koszonom az eddigi segitseget.
delben szerelunk es meglatjuk mire jutunk.

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4461 Dátum: 2010.12.21 12:42:03 »
Nincs az akksin valami matrica, ami mutatja mikori?
Próbáld meg azt, hogy add rá a gyújtást, kapcsold fel a fényszórókat.
Mikor próbálsz indítani, ha gyenge az akksi, a fényszórók is elhalványulnak, akkor nem tud az akksi már áramot leadni.
Meg lehet nézni még az akkusarukat is, mennyire tiszta a kontaktus.
Van egy egyszerű digi multimétered egyébként?
sajnos nincs nalam semmi eszkoz (miert is lenne...), meg tizes kulcs, hogy kiszedjem az akksit.
a bikazo kabelt is ugy kellett szereznem.
nem otthon vagyok, ez a baj.
Nekem a nyáron lett cellazárlatos a 6 éves gyári akku. A városba menet szépen indult, majd a belvárosban kb. 2 óra állás után ráadtam a gyújtást, előtűnt a műszerfal de a kulcs elfordításakor csak kattanó hang és elhalványult minden. Az ablakemelő sem működött. Szóltam a szervizbe, azt mondták akku lesz, a főbizti vagy valami nem mehetett ki. Bebikáztuk egy baráttal és irány az első akkus bolt. Ott meg is mérték, cellazárlat. Furcsa volt vele közlekedni, mert megbikázva elindult ugyan, de semmilyen áramot nem vett fel és fesz. is csak a generátorból jött. Az elektromos kormány nehéz volt és az alapjárat is mint a wartburgon.
Iszonyat nagy szerencse, mert 3 héttel korábban értünk haza a nyaralásból, mi lett volna, ha a kompon adja be kulcsot.

atigo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4462 Dátum: 2010.12.27 17:47:02 »
Sziasztok!

  Lenne egy olyan gondom, hogy kiégett a menetirány szerinti bal oldali fényszórómban az égő.
Szerettem volna kicserélni, de nem férek hozzá sehogy se. Ki kellene szerelni az egész fényszórót hozzá?
Vagy mi lenne a megoldás?  :helpsmilie:
Hogyan lehetne kicserélni?


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4463 Dátum: 2010.12.27 17:52:27 »
Yaris I vagy II? Utóbbinál ki lehet cserélni fényszóró kiszerelés nélkül, igaz elég szűkös a hely, nagy kezűek hátrányban, de megoldható.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

atigo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4464 Dátum: 2010.12.27 18:13:10 »
Yaris I vagy II? Utóbbinál ki lehet cserélni fényszóró kiszerelés nélkül, igaz elég szűkös a hely, nagy kezűek hátrányban, de megoldható.
Yaris II. 2007-es.
Hogyan oldható meg? Próbáltam egy csavarhúzóval lepattintani a csatlakozót, de nem sikerült, vagy
nem volt bátorságom kellő erővel lefeszíteni?

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4465 Dátum: 2010.12.27 18:30:26 »
A csatlakozó elég szoros, nem könnyű hátrafelé lehúzni. Csavarhúzóval segítettem hogy lejöjjön de úgy, hogy egy oldalról a csavarhúzóval, a másikról meg az ujjaimmal húztam le a csatlakozót az izzóról.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

mrbreaker

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4466 Dátum: 2010.12.27 18:57:56 »
Sziasztok!

Egy 2004-es évjáratú 1,4 D4D (75LE) Yaris tulajdonosa vagyok immár fél éve. Két hónappal ezelőtt ingadozó alapjáratra lettem figyelmes. A jelenség általában kb. 3 perccel elindulás után jelentkezik, alapjáraton a fojtószelep ütemesen nyit-zár. Ritkán meleg motornál is tapasztalható ez az ingadozás, ilyenkor azonban álló helyzetben a fordulatszám kis mértékű emelésével, majd a gázpedál finom visszaengedésével kezelhető a probléma, hideg időben, üzemi hőfok alatt sajnos csak ritkán működik ez a látszatmegoldás. Az ingadozás az esetek 30%-ában akkor is elkezdődik, amikor a központi zárat belülről működtetem. A fojtószelep ütemes kilengesének manuális csillapításával szintén megszűnik az ingadozás - bár ezt csak mint laikus, aggódó tulajdonos teszem hozzá.

Ha valaki közületek tapasztalt hasonlót, vagy van valamilyen sejtése a probléma mibenlétéről, kérem ossza meg velem!
Előre is köszönöm a segítségeteket!


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4467 Dátum: 2010.12.27 19:06:11 »
Sziasztok!

Egy 2004-es évjáratú 1,4 D4D (75LE) Yaris tulajdonosa vagyok immár fél éve. Két hónappal ezelőtt ingadozó alapjáratra lettem figyelmes. A jelenség általában kb. 3 perccel elindulás után jelentkezik, alapjáraton a fojtószelep ütemesen nyit-zár. Ritkán meleg motornál is tapasztalható ez az ingadozás, ilyenkor azonban álló helyzetben a fordulatszám kis mértékű emelésével, majd a gázpedál finom visszaengedésével kezelhető a probléma, hideg időben, üzemi hőfok alatt sajnos csak ritkán működik ez a látszatmegoldás. Az ingadozás az esetek 30%-ában akkor is elkezdődik, amikor a központi zárat belülről működtetem. A fojtószelep ütemes kilengesének manuális csillapításával szintén megszűnik az ingadozás - bár ezt csak mint laikus, aggódó tulajdonos teszem hozzá.

Ha valaki közületek tapasztalt hasonlót, vagy van valamilyen sejtése a probléma mibenlétéről, kérem ossza meg velem!
Előre is köszönöm a segítségeteket!



Az EGR rendszert kell kitisztítani, ezeknél a motoroknál annak az eltömődése szokta okozni az alapjárat ingadozás. Ha szembe állsz motorral akkor, akkor a hengerfej mindkét oldalán kell dolgozni  ;)
Xanyi

mrbreaker

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4468 Dátum: 2010.12.27 19:12:13 »
Köszi szépen!

Akkor az EGR szelep mozgását is látni fogom a fojtószeleppel párhuzamosan?
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.27 19:13:06 írta kleingy »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4469 Dátum: 2010.12.27 21:34:01 »
Köszi szépen!

Akkor az EGR szelep mozgását is látni fogom a fojtószeleppel párhuzamosan?

Nem, nem fog mozogni, mert szét lesz szedve  ;)
Xanyi