Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1758491 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4440 Dátum: 2010.12.18 19:59:43 »
Mi van akkor, ha a cserélt termosztát sem jó? Gyári került bele vagy valamilyen noname?
Ki kellene próbálni, mi történik ha hűtőtakaró van felrakva.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

atigo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4441 Dátum: 2010.12.19 19:36:16 »
Sziasztok!

3 éve boldog tulajdonosa vagyok egy 1.0-ás yaris II-nek. Eddig semilyen problémája
nem volt. Viszont a tegnapi nap óta folyamatosan világít az ABS visszajelzőm, és nem
is működik az ABS.
Még mielőtt elvinném szervizbe, megkérdezném, hogy volt-e már valakinek hasonló problémálya?
 :helpsmilie:

atigo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4442 Dátum: 2010.12.19 19:37:41 »
problémája. bocsi.  ::)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4443 Dátum: 2010.12.19 19:51:02 »
Ezer meg 1 hibája lehet az ABS-nek, de a II-es Yarisoknál a hátsó kerekek ABS jeladója szokott hiba lenni. Azon módosítottak, ha garanciális, akkor módosítottra cserélik!
Xanyi

atigo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4444 Dátum: 2010.12.19 20:03:45 »
Ezer meg 1 hibája lehet az ABS-nek, de a II-es Yarisoknál a hátsó kerekek ABS jeladója szokott hiba lenni. Azon módosítottak, ha garanciális, akkor módosítottra cserélik!
Köszi a gyors választ. Sajnos már nem garanciás. Drága lehet a csere?
Egy autószerelő azt mondta, hogy lehet hogy csak berakódott latyakkal,meg jéggel, valamelyik jeladó
és ha kiolvad újra működni fog. Valószínű lehet ez?

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4445 Dátum: 2010.12.19 21:15:06 »
Ezer meg 1 hibája lehet az ABS-nek, de a II-es Yarisoknál a hátsó kerekek ABS jeladója szokott hiba lenni. Azon módosítottak, ha garanciális, akkor módosítottra cserélik!
Köszi a gyors választ. Sajnos már nem garanciás. Drága lehet a csere?
Egy autószerelő azt mondta, hogy lehet hogy csak berakódott latyakkal,meg jéggel, valamelyik jeladó
és ha kiolvad újra működni fog. Valószínű lehet ez?

Nem tudom, hogy megy és vhol csalás de elvileg 3éves Yarisra lehet garanciát kötni.  ::)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4446 Dátum: 2010.12.19 21:17:00 »
Extra care vagy Eurocare a toyota.hu oldalon kell megnézni, de az a minimum, hogy végig vezetett szervizkönyves kell legyen sztem... Na meg persze x ezer forint/év.
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4447 Dátum: 2010.12.19 21:46:54 »
Igen, de csak azután lehet megkötni, hogyha ez a hiba ki van javítva természetesen fizetősbe, hiszen alapfeltétel, hogy hibátlan legyen az autó! A szervíz átvizsgálja amikor köti rá a plusz garit!!

A pontos hiba ismeretéhez mindenképpen meg kell vizsgálni az autót. De mivel a hátsó ABS szenzor csatlakozójánál szokott hiba lenni, így a válasz igen... Lehet, hogy kiolvad, kiszárad, és jó lesz. Aztán megint nedvesség és újra jön a hiba... Tehát ez nem megoldás, meg kell csinálni!
Xanyi

atigo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4448 Dátum: 2010.12.20 06:19:53 »
Igen, de csak azután lehet megkötni, hogyha ez a hiba ki van javítva természetesen fizetősbe, hiszen alapfeltétel, hogy hibátlan legyen az autó! A szervíz átvizsgálja amikor köti rá a plusz garit!!

A pontos hiba ismeretéhez mindenképpen meg kell vizsgálni az autót. De mivel a hátsó ABS szenzor csatlakozójánál szokott hiba lenni, így a válasz igen... Lehet, hogy kiolvad, kiszárad, és jó lesz. Aztán megint nedvesség és újra jön a hiba... Tehát ez nem megoldás, meg kell csinálni!
Köszönöm a válaszokat. Nem garanciás már az autó, de casco-s, úgyhogy megpróbálom arra megcsináltatni.
Végülis az ilyen dolgok miatt fizetem.Ez szerintem elemi kár.Nem?

kukac7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4449 Dátum: 2010.12.20 18:54:58 »
udv

lenne egy szamomra nagy problema a kocsival.
1-es motor van benne, 2001-es evjarat talan, 110ezer km korul, most volt olajcsere par hete.
multhet elotti vasarnap (8 napja) all kinn a szabadban, a -10 fokban.
tegnap menni akartam vele, de nem indult el.
mikor elforditom a kulcsot, akkor elalszik, villog a kijelzo es kerreg az onindito.
ma probaltak bebikazni es betolni, de ugy sem indult, ugyan az a baj.

mi lehet a baj, mit tegyek, hogy legalabb haza tudjak vele menni?

van egy olyan otlet, hogy masik kocsibol (pozso 206) rakjuk at az akksit es ugy probaljam meg, majd vissza a sajatot.
holnap ezt megprobalom meg megjatszani.
de szivesen fogadok mas otletet is.
jo lenne hazajutni karacsonyra a kocsival. :(
koszonom.

u.i. tudom, jaratni kellett volna a motor par naponta, de mar mind1 sajnos.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.20 18:56:39 írta kukac7 »

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4450 Dátum: 2010.12.20 18:57:52 »
Nekem guruló tempónál, alákormányzott helyzetben finoman fékezve elég hangos "sír". Állítottak a féktakaró lemezen korábban, de a jelenség megmarad. Egyedül vizes időszakban csendesedik el.

Nem tudom egyről beszélünk-e.Ez a hang egy fémes karcoláshoz hasonlít,semmint valami nyöszögő-síró hanghoz.Először lassú egyenes menetnél jött elő és kb. fél napig művelte,
persze megfordulásnál is csinálta, az emberek teljes megrökönyődésére.kicsit megijedtem,de most már egy hete csendben van.az általad leírtak alapján valami hasonló lehet a gond de
nem teljesen tűnik azonosnak.ha elöjön és sikerül megoldani természetesen megírom.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4451 Dátum: 2010.12.20 20:18:00 »
ma probaltak bebikazni es betolni, de ugy sem indult, ugyan az a baj.

van egy olyan otlet, hogy masik kocsibol (pozso 206) rakjuk at az akksit es ugy probaljam meg, majd vissza a sajatot.

u.i. tudom, jaratni kellett volna a motor par naponta, de mar mind1 sajnos.
Legalább egy multiméterrel meg lehetett volna mérni hány volt van benne.
Betolással én nem is próbálkoztam volna. gyanítom az akksinak annyi. Tudni, hogy mikori az akksi?
A járatás, melegítés szerintem többet árt mint használ, ha hosszabb ideieg nem megy a kocsi, ki kell venni, viszonylag nem hideg helyen tárolni és időnként töltögetni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4452 Dátum: 2010.12.20 20:18:55 »
Nem tudom egyről beszélünk-e.Ez a hang egy fémes karcoláshoz hasonlít,semmint valami nyöszögő-síró hanghoz.Először lassú egyenes menetnél jött elő és kb. fél napig művelte,
persze megfordulásnál is csinálta, az emberek teljes megrökönyődésére.kicsit megijedtem,de most már egy hete csendben van.az általad leírtak alapján valami hasonló lehet a gond de
nem teljesen tűnik azonosnak.ha elöjön és sikerül megoldani természetesen megírom.
Lehet nem ugyanaz, lehet egyszer felveszem a hangot, talán az ad támpontot.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kukac7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4453 Dátum: 2010.12.20 20:31:54 »
Legalább egy multiméterrel meg lehetett volna mérni hány volt van benne.
Betolással én nem is próbálkoztam volna. gyanítom az akksinak annyi. Tudni, hogy mikori az akksi?
A járatás, melegítés szerintem többet árt mint használ, ha hosszabb ideieg nem megy a kocsi, ki kell venni, viszonylag nem hideg helyen tárolni és időnként töltögetni.
durvan 2,5 eve van meg, azota nem volt cserelve az akksi.
szoval nem tudom mikori.
azt tudom, hogy tavaly telen hasonlo volt, csak akkor a garazsban allt vagy 2 hetig.
akkor minden bizonnyal az akksi az?
ne is probalkozzak massal?

apropo, milyen akku kell bele?
12v, 45 ah?
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.20 20:35:09 írta kukac7 »

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4454 Dátum: 2010.12.20 20:35:51 »
Nincs az akksin valami matrica, ami mutatja mikori?
Próbáld meg azt, hogy add rá a gyújtást, kapcsold fel a fényszórókat.
Mikor próbálsz indítani, ha gyenge az akksi, a fényszórók is elhalványulnak, akkor nem tud az akksi már áramot leadni.
Meg lehet nézni még az akkusarukat is, mennyire tiszta a kontaktus.
Van egy egyszerű digi multimétered egyébként?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive