Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1798683 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

shaitan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3810 Dátum: 2010.02.08 22:21:20 »
Sziasztok,

van valakinek tapasztalata hogy a ventillátorkapcsoló égője ha kiégett mekkora macera kicserélni? Mennyire kell szétszedni a műszerfal azon részét?

üdv,
shaitan
03 Toyota Yaris 1.0 Terra
'06 Toyota YarisII 1.3 SOL


leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3811 Dátum: 2010.02.09 08:10:49 »
...Menet kozben minden sebbesgben 1500 es 3000-es fordulaton van ez a hang.
akkor meg az lesz a baj, amit Xanyi mondott; szívászajcsökkentő cső.
húzd le azt a csövet és úgy próbáld ki.(hangja kicsit morgósabb lesz, de ez nem baj :) )

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3812 Dátum: 2010.02.09 08:14:20 »
Sziasztok,

van valakinek tapasztalata hogy a ventillátorkapcsoló égője ha kiégett mekkora macera kicserélni? Mennyire kell szétszedni a műszerfal azon részét?

üdv,
shaitan
ha yaris1-ről beszélünk, akkor a középkonzolt le kell bontani. második alkalom után már csukott szemmel is max 3perc szétszedni :)

shaitan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3813 Dátum: 2010.02.09 08:28:17 »
Sziasztok,

van valakinek tapasztalata hogy a ventillátorkapcsoló égője ha kiégett mekkora macera kicserélni? Mennyire kell szétszedni a műszerfal azon részét?

üdv,
shaitan
ha yaris1-ről beszélünk, akkor a középkonzolt le kell bontani. második alkalom után már csukott szemmel is max 3perc szétszedni :)

Igen pont ezt nem írtam meg de YarisII-ről van szó  ::)
03 Toyota Yaris 1.0 Terra
'06 Toyota YarisII 1.3 SOL


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3814 Dátum: 2010.02.09 16:40:40 »
A II-esben sem egy nagy meló kicserélni, csak annál könnyebben törnek a km-óra körüli burkolat fülei...
De spec foglalatos égő van benne, úgyhogy először vedd meg márkaszervízben.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.09 18:59:29 írta kleingy »
Xanyi

GabyTM

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3815 Dátum: 2010.02.09 18:37:30 »
...Menet kozben minden sebbesgben 1500 es 3000-es fordulaton van ez a hang.
akkor meg az lesz a baj, amit Xanyi mondott; szívászajcsökkentő cső.
húzd le azt a csövet és úgy próbáld ki.(hangja kicsit morgósabb lesz, de ez nem baj :) )
Sziasztok!
Ma reggel csak le huztam azt a franya csovet es hihetetlen de megszunt a zorges. Nem hittem volna hogy az a kis muanyagcso kepes ilyen hangot adni. Igaz mar elsore is ezt irtatok, de valahogy nem hittem benne, igy ma reggel kaptam csak le. Lehet ezt valahogy esztetikusan rogziteni, orvosolni? Gondoltam FBS-re vagy valami mas gumi allagu ragasztora, bar FBS ketlem hogy lesz Angliaban :-) Koszi Mindenkinek!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3816 Dátum: 2010.02.09 19:36:39 »
...Menet kozben minden sebbesgben 1500 es 3000-es fordulaton van ez a hang.
akkor meg az lesz a baj, amit Xanyi mondott; szívászajcsökkentő cső.
húzd le azt a csövet és úgy próbáld ki.(hangja kicsit morgósabb lesz, de ez nem baj :) )
Sziasztok!
Ma reggel csak le huztam azt a franya csovet es hihetetlen de megszunt a zorges. Nem hittem volna hogy az a kis muanyagcso kepes ilyen hangot adni. Igaz mar elsore is ezt irtatok, de valahogy nem hittem benne, igy ma reggel kaptam csak le. Lehet ezt valahogy esztetikusan rogziteni, orvosolni? Gondoltam FBS-re vagy valami mas gumi allagu ragasztora, bar FBS ketlem hogy lesz Angliaban :-) Koszi Mindenkinek!

Igen a ragasztó is megoldás, de csavarozni is lehet.
Xanyi

ma81

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 124
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3817 Dátum: 2010.02.13 17:28:42 »
Sziasztok!

Nyikorgó "nyávogó" hang a generátor felől- mint kiderült szíj levétele után, a felső kis görgő/bordás/ és az alsó nagy /sima/ csapágyasak!
Tud valaki olcsó forrást, igazából az alkatrész webshopokban nem találtam,-ill. a Lángnál az alsót 6125 Ft-ért.
A szíjat a szerelőm nem cserélné-szte az eredeti jápán még bír vagy 100 ezret-most van benne 145 e km! Az utángyártottak szte 10-20 ezret bírnak-nem japók!
'05 Corolla 1.4 HB Terra Benzin-LPG
'99 Yaris 1.0 Linea Terra 3a
'03 Yaris 1.0 Linea Luna

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3818 Dátum: 2010.02.13 18:10:28 »
...Menet kozben minden sebbesgben 1500 es 3000-es fordulaton van ez a hang.
akkor meg az lesz a baj, amit Xanyi mondott; szívászajcsökkentő cső.
húzd le azt a csövet és úgy próbáld ki.(hangja kicsit morgósabb lesz, de ez nem baj :) )
Sziasztok!
Ma reggel csak le huztam azt a franya csovet es hihetetlen de megszunt a zorges. Nem hittem volna hogy az a kis muanyagcso kepes ilyen hangot adni. Igaz mar elsore is ezt irtatok, de valahogy nem hittem benne, igy ma reggel kaptam csak le. Lehet ezt valahogy esztetikusan rogziteni, orvosolni? Gondoltam FBS-re vagy valami mas gumi allagu ragasztora, bar FBS ketlem hogy lesz Angliaban :-) Koszi Mindenkinek!

Igen a ragasztó is megoldás, de csavarozni is lehet.

FBS-t oda nem ajánlom, nagyon korrozív gáz keletkezik a száradásakor, az aluminiumot is megmarja a gőze.
biciklibelső, vagy bármilyen gumilap jó, huzd szét és azzal rakd össze a lényeg, hogy szoruljon minél jobban az összerakásnál.


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3819 Dátum: 2010.02.13 22:26:52 »
Sziasztok!

Nyikorgó "nyávogó" hang a generátor felől- mint kiderült szíj levétele után, a felső kis görgő/bordás/ és az alsó nagy /sima/ csapágyasak!
Tud valaki olcsó forrást, igazából az alkatrész webshopokban nem találtam,-ill. a Lángnál az alsót 6125 Ft-ért.
A szíjat a szerelőm nem cserélné-szte az eredeti jápán még bír vagy 100 ezret-most van benne 145 e km! Az utángyártottak szte 10-20 ezret bírnak-nem japók!

Szerintem ki lehet nyomatni belőlük a csapágyat, és csapágyboltban 1-2 ezer Ft-ért lehe venni beléjük jó minőségüt.
Szíjat azért 100 ezrenként illik cserélni, Dayco, Gates gyári minőség...
Xanyi

ma81

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 124
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3820 Dátum: 2010.02.14 16:21:09 »
Sziasztok!

Nyikorgó "nyávogó" hang a generátor felől- mint kiderült szíj levétele után, a felső kis görgő/bordás/ és az alsó nagy /sima/ csapágyasak!
Tud valaki olcsó forrást, igazából az alkatrész webshopokban nem találtam,-ill. a Lángnál az alsót 6125 Ft-ért.
A szíjat a szerelőm nem cserélné-szte az eredeti jápán még bír vagy 100 ezret-most van benne 145 e km! Az utángyártottak szte 10-20 ezret bírnak-nem japók!

Szerintem ki lehet nyomatni belőlük a csapágyat, és csapágyboltban 1-2 ezer Ft-ért lehe venni beléjük jó minőségüt.
Szíjat azért 100 ezrenként illik cserélni, Dayco, Gates gyári minőség...

Köszi az infót! Le is vettem a két görgőt, s megnéztem a csapágyméreteket. Remélem lehet hozzá kapni. 
Így a csapágyakat akár magam is ki tudom cserélni, a szíjcsere viszont nem tűnik vmi egyszerűnek!
Motortartót ki kell oldani- kérdés, hogy elbillen-e nagyon, v, hol kell a motort alátámasztani,
h könnyen vissza tudjam csavarozni?
'05 Corolla 1.4 HB Terra Benzin-LPG
'99 Yaris 1.0 Linea Terra 3a
'03 Yaris 1.0 Linea Luna

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3821 Dátum: 2010.02.14 17:52:36 »
A motortartó baknak azokat a csavarjait kell kiszedni, amelyikek a kasztnihoz fogják. A motorhoz kapcsolódóak maradhatnak. Alátámasztani pedig egy krokodilemelővel kell az olajteknő alatt. Persze csak okosan, nem árt egy fát közéjük tenni. Aztán ha kintvannak a csavarok, akkor finoman meg kell emelni a motort a krokival, míg nem lesz akkora a rés hogy a szíjt ki lehessen fűzni. Ennyi...
Xanyi

zohan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3822 Dátum: 2010.02.14 22:22:37 »
Ha lógtak a görgők csapágyai ( akár csak az egyik is) , akkor feltétlen cserélj szíjat is.
Conti,Dayco Gates nem rosszak.

ma81

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 124
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3823 Dátum: 2010.02.15 18:44:25 »
Sziasztok!

Nyikorgó "nyávogó" hang a generátor felől- mint kiderült szíj levétele után, a felső kis görgő/bordás/ és az alsó nagy /sima/ csapágyasak!
Tud valaki olcsó forrást, igazából az alkatrész webshopokban nem találtam,-ill. a Lángnál az alsót 6125 Ft-ért.
A szíjat a szerelőm nem cserélné-szte az eredeti jápán még bír vagy 100 ezret-most van benne 145 e km! Az utángyártottak szte 10-20 ezret bírnak-nem japók!

Szerintem ki lehet nyomatni belőlük a csapágyat, és csapágyboltban 1-2 ezer Ft-ért lehe venni beléjük jó minőségüt.
Szíjat azért 100 ezrenként illik cserélni, Dayco, Gates gyári minőség...

Helló!
Elkeserítő a helyzet! Legolcsóbban 11500-ért lett a Lángnál a sima görgő-kínomban azt meg is rendeltem. A bordás 22500, máshol 23-27 e Ft!
A csapágycseréről lebeszéltek-állítólag egy Yarisos srác tett bele skf-et/méretek stimm,csak a végéna "DU2" nem/,s Olaszban szépen be is állt!
Autósboltosok is lebeszélnek róla-nem hiszem,h a nagy haszon miatt-nem igazán jellemző ez a Yarisokra! Jászberényi Toyotánál
kb kettőnél cseréltek!
Megnézem milyen hangja lesz egyik cseréje után, aztán meg majd lesz vhogy!-sajna két hét múlva jön a műszaki-összejöttek a dolgok
-igaz franciáknál ezek 30-40ezrenként vannak!
'05 Corolla 1.4 HB Terra Benzin-LPG
'99 Yaris 1.0 Linea Terra 3a
'03 Yaris 1.0 Linea Luna

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3824 Dátum: 2010.02.15 21:16:04 »
Helló!
Elkeserítő a helyzet! Legolcsóbban 11500-ért lett a Lángnál a sima görgő-kínomban azt meg is rendeltem. A bordás 22500, máshol 23-27 e Ft!
A csapágycseréről lebeszéltek-állítólag egy Yarisos srác tett bele skf-et/méretek stimm,csak a végéna "DU2" nem/,s Olaszban szépen be is állt!
Autósboltosok is lebeszélnek róla-nem hiszem,h a nagy haszon miatt-nem igazán jellemző ez a Yarisokra! Jászberényi Toyotánál
kb kettőnél cseréltek!
Megnézem milyen hangja lesz egyik cseréje után, aztán meg majd lesz vhogy!-sajna két hét múlva jön a műszaki-összejöttek a dolgok
-igaz franciáknál ezek 30-40ezrenként vannak!
Csapágyakkal vigyázni, a pontos jelölésüket be kell azonosítani, mert ha egy adott helyre növelt csapágyhézag szükséges, a normál meg is szorulhat. Tipikus példa a kétütemű motorok főtengelycsapágya, lehet itt is van valami hasonló specifikusság.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive