Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1803464 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3540 Dátum: 2009.12.01 19:07:45 »
Köszönöm a válaszokat. Nem tünt ki a leirásomból, hogy én nem szeretném márkaszervuzbe vinni. meg szeretném magam csinálni és ezért kellettek volna ezek az adatok, mint pl. szerviz nullázás, és 117e km nél a kötelező csere, átvizsgálási jegyzék.
Lejárt már a gari róla?

3 év vagy 100e km a gari!

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3541 Dátum: 2009.12.01 21:35:37 »
Megnéztem. Ha felnyitom a motorháztetőt, akkor világít a led, de ha a távirányítóval bezárt autót kulccsal nyitom ki, akkor nem szólal meg a riasztó.
Aha, akkor nem éles, ugyan a nyitott ajtó jelét veszi. Igaz hogy te nem programoztad át, de lehet garázs módban van. Megvan a programozói kézikönyve? Abban benne vannak a leírások, hogy lehet funkciókat ki- be kapcsolni, megnézni, mi mire van állítva.

Igazából a távirányító gond csak következménye annak, hogy nem érzékeli, hogy zárva van az ajtó.
Közben az jutott még eszembe, hogy ezt akkor kezdte el amikor a kézimosóban jól lemostam  ::)
Így tegnap kifújtam levegővel a hátsó zár házát, meg finoman bepermeteztem WD40-el, hátha csak bevizesedett vagy párásodott.
Azóta hibátlan, hiába nyitom-zárom 20-szor is. Hát, majd meglátjuk a tartós teszten (2-3 hét), hogy marad-e?
Ha nem, irány a szervíz!

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3542 Dátum: 2009.12.02 09:08:32 »
Aha, akkor nem éles, ugyan a nyitott ajtó jelét veszi. Igaz hogy te nem programoztad át, de lehet garázs módban van. Megvan a programozói kézikönyve? Abban benne vannak a leírások, hogy lehet funkciókat ki- be kapcsolni, megnézni, mi mire van állítva.

Mire odáig jutottam volna, hogy előbányásszam a programozási infókat, megggyógyult. Nagyon úgy tűnik, valamiért garázs módba tette magát, de fogalmam sincs miért. Ha jól emlékszem valami olyasmi volt a könyvében, hogy x indítás után kikapcsol a garázs mód, valószínűleg most is ez történhetett.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3543 Dátum: 2009.12.02 12:33:31 »
Idézetet írta: szkati
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. A lányom 2000 évi toyota yarisáról lelopták azt a kis indexjelző műanyagot égőstől, ami az első sárvédő oldalán van. Azt sem tudom, hogy hol és milyen néven keressem.
Index? Hiszen indexel a kocsi a lámpabúrán belül is.
Köszönöm!
         

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3544 Dátum: 2009.12.02 13:16:47 »
Idézetet írta: szkati
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. A lányom 2000 évi toyota yarisáról lelopták azt a kis indexjelző műanyagot égőstől, ami az első sárvédő oldalán van. Azt sem tudom, hogy hol és milyen néven keressem.
Index? Hiszen indexel a kocsi a lámpabúrán belül is.
Köszönöm!

Szia!

Nemreg nekem is kiegett. Markaszervizben megrendeltem. Sajnos az ara eleg huzos (6000 korul volt). Mondjuk en TS-re rendeltem, de nem hinnem hogy lenne kulonbseg a TS, 1.0 es 1.3-as oldalso indexe kozott. "side turn signal" neven szerepe (oldalso index???) l pl. itt. Arra figyel, hogy a jobb es baloldali kulonbozik.
Szerintem bontoban keresni koltseghatekonyabb. Szoval felhivsz parat es ugyanezt elmondod amit ide leirtal. Ha talasz valahol szemelyesen odamesz az autoval es kiprobalod.

udv,
PZs



Luí

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Yaris 1.0 '02 Linea Terra
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3545 Dátum: 2009.12.10 08:35:54 »
Sziasztok!

90e van óra szerint a kocsiban, és az ékszíj felől folyamatos súrlódó hang jön... Az ékszíj nem repedezett, feszességével nincs baj. Létezik hogy csapágyas lenne?

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3546 Dátum: 2009.12.10 17:42:05 »
Sziasztok!

90e van óra szerint a kocsiban, és az ékszíj felől folyamatos súrlódó hang jön... Az ékszíj nem repedezett, feszességével nincs baj. Létezik hogy csapágyas lenne?

Tippelgethetünk itt de most kivételesen szvsz jobban jársz :) ha elvinszed az ingyenes Toyota téli átvizsgálás akcióra. Megmondják ingyé. Ha tudod mi az oka máris elörébb vagy pl ha ékszíj csereérett (105.000km/6év nincs messze...) azonnal cseréltetheted is.


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3547 Dátum: 2009.12.10 17:43:44 »
Ha 2002-es az autó, ráadásul már bő egy éve cseréltetni kellett volna.  :flowers:
         

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3548 Dátum: 2009.12.10 18:07:26 »
Sziasztok!

90e van óra szerint a kocsiban, és az ékszíj felől folyamatos súrlódó hang jön... Az ékszíj nem repedezett, feszességével nincs baj. Létezik hogy csapágyas lenne?
90.000km körül érdemes lecserélni a generátor szíját.

egyébként még kipróbálhatod,h fújd be alaposan szilikon sprével a szíj külsejét és belsejét is.
lehet,h nem az első, hanem a második kezelésre fog eltünni a surlódó hang, mikor már ráfújtad közel a fél dobozzal :)

nekem működik. 1500km-ként meg kell fújkálni,m kiszárad

Luí

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Yaris 1.0 '02 Linea Terra
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3549 Dátum: 2009.12.10 23:01:55 »
Köszi!

Lehet, hogy kellett volna, de én még csak 13eKm-t raktam bele.
Van ugyan szervízkönyve, de nekem egyre gyanúsabb, hogy csak pecsétje van... 
Kérek valahol időpontot és inkább elviszem szervizbe, úgyis időszerű (ahogy olvastam).

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3550 Dátum: 2009.12.11 10:07:23 »
Köszi!

Lehet, hogy kellett volna, de én még csak 13eKm-t raktam bele.
Van ugyan szervízkönyve, de nekem egyre gyanúsabb, hogy csak pecsétje van... 
Kérek valahol időpontot és inkább elviszem szervizbe, úgyis időszerű (ahogy olvastam).

pecsét nem jelent semmit DE ha nincs alapod ne légy rosszindulatú....  mért cserélt volna vki benne 77.000kmnél szíjat? 6év/105.000kmre van előírva.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3551 Dátum: 2009.12.11 10:11:08 »
Esetleg utána kéne járni, hogy a kocsi 6 éves korában volt-e cserélve.
         

nszabolcs81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3552 Dátum: 2009.12.16 19:27:23 »
Sziasztok,

Lehet mar volt szo rola, ha igen akkor bocs. Egy olyat tapasztaltam a YarisII-mnel hogy a vezetooldali ablak kapcsolojanal az auto felirat villog, es az automata funkcio sem mukodik. Vmi szaki esetleg hogy mi lehet ennek az oka, es hogy lehet elharitani? Elore is koszonom a segitseget.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3553 Dátum: 2009.12.16 19:34:44 »
Esetleg próbáld meg újra betanítani: ráadott gyújtásnál az adott ablak gombját, az ablak végállásában, húzva kell tartani néhány másodpercig.
         

nszabolcs81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3554 Dátum: 2009.12.16 19:41:09 »
Esetleg próbáld meg újra betanítani: ráadott gyújtásnál az adott ablak gombját, az ablak végállásában, húzva kell tartani néhány másodpercig.

Koszi, ki fogom probalni, lenti es fenti vegallasban is szukseges az akcio gondolom.