Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1788412 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3210 Dátum: 2009.02.17 20:23:04 »
Újabb probléma...... :devil:
Amikor megvettem az autót, az egyik kialkudott kiegészítő a hátsó lökhárító felső részére ragasztott műanyag védőcsík volt.
Tényleg jól néz ki, ki-be pakolásnál nem karcolódik a festék.
De.
A minap vettem észre, hogy a csomagtér ajtó bal alsó részénél lényegében eltűnt a hézag, az ajtó alján meg is koptatta a festéket.
Ahogy megnyomkodtam a műanyag csíkot azt tapasztaltam, hogy kicsit felvált azon a részen, ami csak közelről látható.
Szerintetek ez is ugyanúgy beletartozik a garanciába, mégha a szalonban is ragasztották fel?
És hogy lehet javítani? Felszedik az egészet és újraragasztják?

Mivel gyári tartozék és márkaszervízben tették fel, így szerintem mindenképpen újra kell ragasztaniuk. Felszedik, eltávolítják a régi ragasztót, és új kétoldalas ragasztóval újra ragasztják. Kérdés, hogy ez mennyire fog nekik jól sikerülni, ha elöször is képesek voltak zsirtalanítás nélkül feltenni. Ugyanis ha azt a gyári 3M-es ragasztóval teszik fel megfelelő előkészítés után, akkor magától az az életbe nem jön le (tapasztalat), letépni is alig lehet.
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3211 Dátum: 2009.02.17 20:35:50 »
Jól értem, hogy a műanyag védőcsík (ami ezek szerint nem átlátszó üvegfólia, hanem rendes műanyag), beleér a csomagtérajtóba? Biztos, hogy ez az első perctől így van? Nem nyomta meg semmi a lökhárítót? Pl. parkolás közben egy másik kocsi, stb? Mert ha beleér, akkor szerintem mindenhol bele kéne, hogy érjen.
Ha az első perctől így van, és tuti nem érte behatás a lökhárítót, akkor szerintem vissza kéne menni abba a kereskedésbe, ahol vetted az autót.
Igen, a rendes műanyag. Nem látok semmi nyomát a lökhárítón, hogy pl. egy parkolóban nekikoccant volna valaki. Az elején nem volt semmi gond, egyenletes volt végig a hézag. Inkább az rémlik, hogy pár hete egy mosásnál néztem, hogy mennyire kicsi a hézag, de mivel nem ért még össze, nem foglalkoztam vele. Bocs, azt nem írtam, hogy most ha megnyomom a védőcsíkot, akkor érezhetően lejjebb megy, ebből is gondoltam arra, hogy elengedett a ragasztója.
Igazából még azon gondolkodom, hogy 1,5 hónap múlva esedékes az első éves szerviz, akkor megmutatom és megcsináltatom. A bökkenő ott van, hogy nem akarom abba a márkaszervizbe vinni, ahol az autót vásároltam, finoman szólva sem vagyok megelégedve a hozzáállásukkal, és ezt nem egy esetre vonatkozóan mondom.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3212 Dátum: 2009.02.17 20:39:03 »
Mivel gyári tartozék és márkaszervízben tették fel, így szerintem mindenképpen újra kell ragasztaniuk. Felszedik, eltávolítják a régi ragasztót, és új kétoldalas ragasztóval újra ragasztják. Kérdés, hogy ez mennyire fog nekik jól sikerülni, ha elöször is képesek voltak zsirtalanítás nélkül feltenni. Ugyanis ha azt a gyári 3M-es ragasztóval teszik fel megfelelő előkészítés után, akkor magától az az életbe nem jön le (tapasztalat), letépni is alig lehet.
Amikor felszedik, akkor az nem sérti meg a fényezést, nem szedi fel? Bár ha egy részen elvált már, akkor talán nem valószínű hogy a többi helyen is nagyon erősen ragadna. A zsírtalanítás létfontosságú mind ragasztásnál, mind fényezésnél, ez biztos. A többi ráragasztott műanyaggal (lökhárító védőcsíkok) nincs gondom.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3213 Dátum: 2009.02.17 20:39:28 »
Akkor azt javaslom, hogy vidd el a kinézett másik szervizbe, és ha ott nem boldogulnak vele, akkor vidd el az eredeti értékesítési helyre.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3214 Dátum: 2009.02.17 20:51:05 »
Akkor azt javaslom, hogy vidd el a kinézett másik szervizbe, és ha ott nem boldogulnak vele, akkor vidd el az eredeti értékesítési helyre.
A másik szervizben már voltam egyszer, abból a szempontból mindenképp megérte, hogy nagyon korrektül állnak a dolgokhoz, igaz a váltó az ő kezük alatt sem javult meg, pedig sok mindent kicseréltek.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3215 Dátum: 2009.02.17 21:58:19 »
Amikor felszedik, akkor az nem sérti meg a fényezést, nem szedi fel? Bár ha egy részen elvált már, akkor talán nem valószínű hogy a többi helyen is nagyon erősen ragadna. A zsírtalanítás létfontosságú mind ragasztásnál, mind fényezésnél, ez biztos. A többi ráragasztott műanyaggal (lökhárító védőcsíkok) nincs gondom.

Nekem is feljött annak idején a szervízben felragasztott egyik oldalvédő gumicsík. Gariban kicserélték. A fényezés nem sérült egyáltalán.
Szilvi 62

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3216 Dátum: 2009.02.17 22:37:11 »
Nekem is feljött annak idején a szervízben felragasztott egyik oldalvédő gumicsík. Gariban kicserélték. A fényezés nem sérült egyáltalán.
Ez jó hír, akkor az enyémmel sem lesz gond, gondolom a lekoptatott fényezést is megcsinálják egyúttal, az nem is látható helyen van, akár a javítóstift is elég.

Majd az olajmágusokhoz lesz majd kérdésem, hogy magam vigyek-e olajat és milyet, vagy tetessem bele amit a szerviz ad.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3217 Dátum: 2009.02.18 06:59:45 »
Ha RADIO nevü biztosítékot nem találsz, akkor keress DOME feliratut, azzal szokott egy körön lenni a rádió. Viszont azt lehetséges hogy kint kell keresned a motortéti biztosítéktáblába.

siker! köszönöm a segítséget - a dome feliratú biztosíték volt a nyerő, és valóban a motortérben rejtőzködött.
kétszeresen pozitív csalódás volt,  hogy a kis műanyag fedlapba tettek a toyotáék pót biztosítékokat, sőt még egy műanyag csipeszt is rögzítettek melléjük, amivel kényelmesen hozzájuk lehet férni.  ::)

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3218 Dátum: 2009.02.18 07:57:24 »
Majd az olajmágusokhoz lesz majd kérdésem, hogy magam vigyek-e olajat és milyet, vagy tetessem bele amit a szerviz ad.

Ha Veszprémbe viszed az autót, akkor oda viheted az olajat.  :) Mindig saját magam szerzem be az olajat, Castrol Edge 0w-30-at. Nem tudom, hogy a környéken van-e olcsó beszerzési forrás. Esetleg egyeztess Zénókával, hátha tud segíteni.
Szilvi 62

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3219 Dátum: 2009.02.18 08:28:09 »
... A bökkenő ott van, hogy nem akarom abba a márkaszervizbe vinni, ahol az autót vásároltam, finoman szólva sem vagyok megelégedve a hozzáállásukkal, és ezt nem egy esetre vonatkozóan mondom.
jól járd körbe,h mi-mennyi mielőtt odaadod a kocsikulcsot,h megkedjék a javítást, olajcserét.
egy rövid történet...klikk

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3220 Dátum: 2009.02.18 11:07:22 »
Majd az olajmágusokhoz lesz majd kérdésem, hogy magam vigyek-e olajat és milyet, vagy tetessem bele amit a szerviz ad.

Ha Veszprémbe viszed az autót, akkor oda viheted az olajat.  :) Mindig saját magam szerzem be az olajat, Castrol Edge 0w-30-at. Nem tudom, hogy a környéken van-e olcsó beszerzési forrás. Esetleg egyeztess Zénókával, hátha tud segíteni.
Igen, oda fogom vinni. Körülnézek milyen árban vannak az olajak, honnan érdemes beszerezni, megkérdem Zénókát is.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3221 Dátum: 2009.02.18 11:13:16 »
jól járd körbe,h mi-mennyi mielőtt odaadod a kocsikulcsot,h megkedjék a javítást, olajcserét.
egy rövid történet...klikk
Elég megdöbbentő egy történet, én is úgy tudom hogy amit a márkaszerviz szerel fel, azért maga a Toyota felel, bármelyik márkaszervizben érvényesíteni lehet a garanciát, tán ez még az EU területére is igaz. Lehet csak egyszerűen nem akartak foglalkozni a másik szerviz kóklersága miatt, hogy oldják meg ők, gondolom nekik ezt még egymás között le is kell papírozni, vagy költségeket elszámolni. Sajnos az ilyen hozzáállás úgy látszik bármelyik márka szervizében előfordulhat. Engem is eléggé lekezeltek a váltó meg a fék miatt, úgy látszik a vevő csak addig vevő náluk, míg át nem veszik tőlük a kocsit és a bank tejeli neki a lóvét. Kicsit tartok is attól, hogy nehogy az legyen a váltóval hogy rám akarják fogni a helytelen használatot, hogy amiatt nem jó és nem fogják már garanciában javítani vagy cserélni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3222 Dátum: 2009.02.18 18:55:29 »
Biztosan leírtad már részletesen csak elmentem mellette... Mi is pontosan a gondja annak a váltónak?

Jöhetne privátba is, és akkor válaszként lenne egy ötletem!
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3223 Dátum: 2009.02.18 19:20:21 »
Biztosan leírtad már részletesen csak elmentem mellette... Mi is pontosan a gondja annak a váltónak?

Jöhetne privátba is, és akkor válaszként lenne egy ötletem!
Leírom inkább priviben, mert elég hosszú ha precízen le akarom írni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Nheo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3224 Dátum: 2009.02.20 17:52:56 »
Sziasztok. Tudna nekem egy olyan Yaris tulajdonos segíteni akinek '99-'02-ig gyártott az autója -(még a facelift előtti Yaris)- és motoros állítású a fényszórója. A motor a bekötésére lennék kíváncsi. (Van egy zöld egy fehér és egy zöld-fehér kábel bekötve oda.) Azt megköszönném ha le is tudná fényképezni.