Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1758371 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #270 Dátum: 2005.03.10 14:29:29 »
én a kupás clio utcai verziójára gondoltam,nem a csöves speres hangos autóra!

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Probléma a Yarisommal
« Válasz #271 Dátum: 2005.03.10 14:32:17 »
Zénóka köszi a bíztatást
Szereztem időpontot jövő 7 szerdára
remélem akkor minden kiderül

Üdv

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Probléma a Yarisommal
« Válasz #272 Dátum: 2005.03.10 14:39:50 »
SzzS
szerintem műszakilag ugyan az szóval nem egy
strapabíró darab.
Inkább vennék egy ST fiestát

De megvárom a szerdát mielött korán ítélkezem.
Egyébként is már úgy összeszoktunk, meg hát a
rugókat is megkapta.

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Probléma a Yarisommal
« Válasz #273 Dátum: 2005.03.10 14:41:45 »
egyébként beírtam a márkakereskedés
topicba (köszi) de Árpi a napokban sajnos kilépett
nem tudom hallottátok-e már

zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Probléma a Yarisommal
« Válasz #274 Dátum: 2005.03.12 20:04:34 »
Idézetet írta: "kishaver"
Sajnos én passzolok. Soha nem éreztem még ilyet.  :)  Én a helyedben megvárnám Zénókát, hogy lökjön valami infót. Aztán legkésöbb a 16-17. napon mennék szervízbe, hogy még idejük legyen beszerezni az alkatrészt, ha valamire szükség lenne.



Köszönöm a válaszokat!

Tegnap elvittem szervízbe kitisztították a hátsó fékdobot, fékpadon is megnézték tökéletes lett! Mindez 9eFt. Mészáros urat a kecskeméti M+F toyotánál mindenkinek ajánlani tudom, nagyon korrekt !!!!!

Lehet, hogy első pillanatban soknak tünik a 9eFt, de ha arra gondolok, hogy a féken az életem múlhat nem sok, összegezve a fékproblámánál szerintem nem a diszkont szerelő a legjobb válsztás!

üdv
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Probléma a Yarisommal
« Válasz #275 Dátum: 2005.03.25 09:08:31 »
Mostanában néha valamiért nyikorog valamelyik ékszíj a kis Ufo-ban.
Asszem a szervójé lehet, de nemtudom miért csinálja. Van amikor napokig meg se nyikkan, aztán egyik nap reggel elkezdi, másnap meg nem...
És élég feszesnek tűnik pedig.  De velószínü rendelek mindkettő ékszíjból és kicseréltetem.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #276 Dátum: 2005.03.29 09:08:46 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Mostanában néha valamiért nyikorog valamelyik ékszíj a kis Ufo-ban.
Szerintem először inkább egy szilikon spray-t kellene venni. Nekem is nyüszög néha néha az ékszíj, pont úgy ahogy írod. Mikor bemelegszik a kocsi, akkor abba hagyja. Ezt télen nagyon nyomta, aztán egyszer meguntam és Zénóka ajánlására megcsináltam, befújtam egy picit. Abba hagyta, de kb egy hét múlva (napokban) egy párásabb reggelen és amikor nem a garázsban aludt a pici, akkor ismét ciripelt. Azt hiszem megint beöntés lesz. Hidd el nem kell cserélni semmit csak egy kicsi csiszi csuszi van meg nyikogás. Nálam valószínüleg azért lehet baj megint, mert alig van hely az orvoslásra és nagyon nehéz még a kis "szívószállal" is oda lőni a szíjra a cuccost. A benzinesben azért ez könnyebb. Próbáld csak ki, mielőtt nagyobb pénz magot szórnál ki.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #277 Dátum: 2005.03.29 09:14:52 »
Soha nem hittem volna, hogy nekem ide kell beírnom valamit.......

Nem komoly a baj csak kiba dühítő.

A "B" oszlopból (vagy hátsó ajtóból, de inkább "B") valami cirip jön. Fogalmam sincs, hogy mi lehet, mert ott aztán nem sok dolog van. Olyan, mint amikor két lemez egymáshoz verődik ahogy mozog a kaszni. Ha a tempó 30 felé megy, akkor szinte folyamatosan nyomja a nyekegést. Tegnap indult el, de a zenét már olyan hangosan kell kűűűdeni a kocsiba, hogy elnyomjam a zajt, hogy az már dühít. Du. megyek a kedves zegi szervízbe... :?

Tippeket elfogadok, de remélem már csak a javítás után olvasom őket.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #278 Dátum: 2005.03.29 12:53:36 »
Nos, lassúak voltatok :lol:  :lol: , DE még várom a tippeket, mert elszöktem a munkahelyemről és kiszaladtam a :toy: szervízbe. elmeséltem 2 mondatba, hogy mi a gond, ők meg sziontén két mondatban, hogy ez karosszéria munka, amivel pedig nagyon tele vannak és péntek lehet az a nap, amikor mehetek. Persze nbem vagyok telhetetlen és ne én legyek az első, akivel foglalkoznak, amikor csak odaállok, de azért ez tényleg kevés szerintem. Mondjuk, ha meghallgatták ..... és úgy mondja a pénteket, még a kedvem is jobb lenne.

Maradt a haver, aki pár hónapja mondott fel az egyéb töketlenségek miatt. Épp ráért :lol:  Beült hátra és köröztünk a város szélén. Helyesbítek: 50-nél indul el igazán a zaj és aztán megállás nélkül mondja. Nem gödröknél és egyéb út egyenetlenségnél, hanem konstans módon 50 felett. Hátsó ajtó borítás le, de nem onnan. "B" oszlop borítás le, de kérdéses. Övet kiszedtük, de semmi. Már csak az első ajtó maradt, de sajna rám telefonáltak, hogy hol vagyok..... Du. négyig várom a tippeket!!! Nagyon alulról és pont a hátam mögül jön a zaj. Nem hinném, hogy első ajtó, de már mást nem nagyon tudok elképzelni.

Súgjatok
Üdv: Kishaver 74

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Probléma a Yarisommal
« Válasz #279 Dátum: 2005.03.29 14:46:16 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Mostanában néha valamiért nyikorog valamelyik ékszíj a kis Ufo-ban.
Szerintem először inkább egy szilikon spray-t kellene venni. Nekem is nyüszög néha néha az ékszíj, pont úgy ahogy írod. Mikor bemelegszik a kocsi, akkor abba hagyja. Ezt télen nagyon nyomta, aztán egyszer meguntam és Zénóka ajánlására megcsináltam, befújtam egy picit. Abba hagyta, de kb egy hét múlva (napokban) egy párásabb reggelen és amikor nem a garázsban aludt a pici, akkor ismét ciripelt. Azt hiszem megint beöntés lesz. Hidd el nem kell cserélni semmit csak egy kicsi csiszi csuszi van meg nyikogás. Nálam valószínüleg azért lehet baj megint, mert alig van hely az orvoslásra és nagyon nehéz még a kis "szívószállal" is oda lőni a szíjra a cuccost. A benzinesben azért ez könnyebb. Próbáld csak ki, mielőtt nagyobb pénz magot szórnál ki.

Lehet kapni direkt ékszíj csúszásgátló spricnit, én azért szilikont nem használnék ehhez.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #280 Dátum: 2005.03.29 15:16:28 »
Idézetet írta: "saro"
Lehet kapni direkt ékszíj csúszásgátló spricnit, én azért szilikont nem használnék ehhez.
Vártam, hogy valaki erre lecsapjon. Majd a Zénóka megvéd, hogy miért is jó az...... :lol:  

Egyébként tényleg nem csúszik a szilikontól. Én nyugis vagyok. Mennyibe fáj az a spricni különben?
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #281 Dátum: 2005.03.29 15:19:54 »
Idézetet írta: "kishaver"
Nos, lassúak voltatok :lol:  :lol: , DE még várom a tippeket, mert elszöktem a munkahelyemről és kiszaladtam a :toy: szervízbe. elmeséltem 2 mondatba, hogy mi a gond, ők meg sziontén két mondatban, hogy ez karosszéria munka, amivel pedig nagyon tele vannak és péntek lehet az a nap, amikor mehetek. Persze nbem vagyok telhetetlen és ne én legyek az első, akivel foglalkoznak, amikor csak odaállok, de azért ez tényleg kevés szerintem. Mondjuk, ha meghallgatták ..... és úgy mondja a pénteket, még a kedvem is jobb lenne.


Ehhez még hozzáteszem, hogy rafináltan azért szétnéztem a műhely körül és a karosszériával foglalkozó srác éppen egy törött rönó kliót matatott. Na ez aztán teljesen betette a kiskaput. Elmennek a bánatba!!!!!!!!!!


Tudom, hogy olvassátok a topicokat. Eddig próbáltam konszolidált maradni (és nem rossz híreteket kelteni), de most már nem fogom magam vissza. Amit tapasztalok, írom...... aztán éljetek ahogy tudtok. Tényleg nem buzizni akarok, csak a vevők által (általam) tapasztalt negatív dolgokat írom le, hogy tanuljatok belőle. Látom nehéz tanulni, de majd csak összekopunk valahogy gyerekek. Nem fogok mindennel Pestre rohangálni találkozunk mi még. Tanuljatok, mert jön a vevő!!!

.... és nem kellene szívózni, mert nem nálatok vettem a kocsit. Ha belegondoltok, akkor biztosan kiderül számotokra, hogy miért nem ott történt a vétel, holott egyértelműen elmeséltem minden velem tárgyaló kereskedőnek, hogy biztos, hogy diesel Yarist veszek rövid időn belül. Ahol vettem a kocsit egyszerüen jobb kereskedők dolgoztak (vagy nagyobb szabadság volt nekik adva) és korrektebb ajánlatot adtak.
Üdv: Kishaver 74

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Probléma a Yarisommal
« Válasz #282 Dátum: 2005.03.29 15:26:16 »
Idézetet írta: "kishaver"
Ehhez még hozzáteszem, hogy rafináltan azért szétnéztem a műhely körül és a karosszériával foglalkozó srác éppen egy törött rönó kliót matatott. Na ez aztán teljesen betette a kiskaput. Elmennek a bánatba!!!!!!!!!!

Dögöljek meg, de én ezt az egész hozzászólásodat nem értem  :?  
Most akkor mi van??
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #283 Dátum: 2005.03.29 15:31:45 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "kishaver"
Ehhez még hozzáteszem, hogy rafináltan azért szétnéztem a műhely körül és a karosszériával foglalkozó srác éppen egy törött rönó kliót matatott. Na ez aztán teljesen betette a kiskaput. Elmennek a bánatba!!!!!!!!!!

Dögöljek meg, de én ezt az egész hozzászólásodat nem értem  :?  
Most akkor mi van??
Kifejtem: A zeg-i :toy: szalont körbe lehet autózni az udvaron belül. Természetesen én körbe menetem és láttam, hogy a karosszériás srác kint csinált egy autót a szabadban, amin nem :toy: logo volt. Most már vágod?? Engem és a kis ufo-t meg elküldtek, mondván, tele van a bóóót melóval. Anélkül, hogy egy szerelő vagy valaki meg is nézte volna az autót. Én meg nézhetem. Na meg garanciás is. Kutya kötelességük megnézni a kocsit, ha van idejük. Azt még elfogadom, hogy ha tele van a műhely :toy:-val, de egy rönó az menjen a rönóhoz.
Üdv: Kishaver 74

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Probléma a Yarisommal
« Válasz #284 Dátum: 2005.03.29 15:35:06 »
Idézetet írta: "kishaver"
Most már vágod?? Engem és a kis ufo-t meg elküldték, mondván, tele van a bóóót melóval.

Vágom.
És megnyugtatlak, minden karosszéria-műhelyben így van ez. Ugyanis azok nagyrészt biztosítós autók, amik (relatíve) sok pénzt hoznak. Sok van ilyen nálunk is. Szóval ezért ne vond felelősségre őket  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D