Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1802173 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

tszylu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
KÖSZI
« Válasz #2640 Dátum: 2008.01.01 21:23:23 »
Kösz a segitséget, egy japán irásjel szótár azért jó lett volna.A kis kezet azt a 10 éves fiam megoldotta .

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2641 Dátum: 2008.01.01 22:17:30 »
Idézetet írta: "leszilaci"
mindenkinek be szokott fagyni az ablaktörlõ gumi?

Pénteken cseréltem le az ablaktörlõ lapátokat. Ma ebben a szép havazásban beterített szembõl egy hókotró. Ablaktörlõ bekapcs, de nem törölt semmit, mivel nekem is befagyott. :nyelv: Baromi idegesítõ. :robbanfej:
Szilvi 62

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2642 Dátum: 2008.01.02 20:57:03 »
Idézetet írta: "leszilaci"

mindenkinek be szokott fagyni az ablaktörlõ gumi?


Szerintem ez csak másodsorban típus, inkább elsõsorban idõjárásfüggõ. :rolleyes:
A csapágyas problémádra: toyotás szaki kell.... ha szerelõ problémád van, Veresen tudok neked ajánlani egy fazont. Ha a régiben már túl sokat csalódtál. :)

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2643 Dátum: 2008.01.03 19:34:25 »
Idézetet írta: "ratman"

A csapágyas problémádra: toyotás szaki kell.... ha szerelõ problémád van, Veresen tudok neked ajánlani egy fazont. Ha a régiben már túl sokat csalódtál. :)

köszi a kontaktot...futok 2-3kört ezügyben, aztán kiderül,h beborul. (csak érjek már el a szerelõig egyszer  :roll: kisautóm egy helyben áll, cégessel meg bejárom tolnát, baranyát, hajdút és hevest :rolleyes:  )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2644 Dátum: 2008.01.03 21:33:59 »
Laci:

Ilyen alacsony fordulaton terhelésre a szívászajcsökkentõ csõ szokott zörögni, de mivel Te annak a hangját ismered, így az Nálad kizárható.
Ha a szíj környékén lévõ valamelyik csapágy szállt volna el, akkor az a motor üresbe túráztatásakor is adná hangját.
Hm :hmm: Hallani kéne... Így sajna nem tudok többet segíteni!
Xanyi

Cimpaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Kuplung állítás
« Válasz #2645 Dátum: 2008.01.04 00:09:22 »
Helló mindenki!

Az anyukám nem rég vett egy 1000 köbcentis 3 ajtós Yarist. Õt nem, de engem eléggé zavar, hogy a kuplungja nagyon fent fog. Gondoltam, hogy állítok rajta, ilyen problémával nem megyek szerelõhöz. A Trabantomon, amin járok, ez egy fél perces munka. Nézegettem a Yarisban a munkahenegert, de nem találtam rajta állítási lehetõséget. Olvastam, hogy vannak ön-után-állítós kuplungok. Ez is ilyen lenne vagy csak én nem tudtam rajta állítani? Ha lehet rajta állítani, akkor merre keressem?

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Kuplung állítás
« Válasz #2646 Dátum: 2008.01.04 08:40:00 »
Idézetet írta: "Cimpaci"
Helló mindenki!

Az anyukám nem rég vett egy 1000 köbcentis 3 ajtós Yarist. Õt nem, de engem eléggé zavar, hogy a kuplungja nagyon fent fog. Gondoltam, hogy állítok rajta, ilyen problémával nem megyek szerelõhöz. A Trabantomon, amin járok, ez egy fél perces munka. Nézegettem a Yarisban a munkahenegert, de nem találtam rajta állítási lehetõséget. Olvastam, hogy vannak ön-után-állítós kuplungok. Ez is ilyen lenne vagy csak én nem tudtam rajta állítani? Ha lehet rajta állítani, akkor merre keressem?


Sehol.

Meg kéne nézetni a kuplung tárcsát esetleg.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2647 Dátum: 2008.01.04 18:05:48 »
kicsit más egy trabant kuplungszerkezete, amúgy állítható valahol,mert az enyémen is állítottak már...!

A yarisoknak a kuplungja különben eléggé fent fog, ami nem baj, pusztán megszokás kérdése. Sokkal jobb ha nem bent a tûzfalon fog, egyrészt gyorsabb váltás produkálható vele, másrészt kényelmesebb is!

v_dani

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2648 Dátum: 2008.01.04 18:58:13 »
Üdv!
Ha már kuplung...Nekem az 1-est néha olyan keservesen veszi, szinte erõbõl kéne berakni, de azt azért nem akarom, úgyhogy kuplung felenged-újra lenyom-újra berak. Normális lenne ez? 50e km-t se futott még a kocsi ('99 1.0). Vagy uzsgyi szerelõhöz megnézetni?

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2649 Dátum: 2008.01.05 12:44:57 »
Idézetet írta: "v_dani"
Üdv!
Ha már kuplung...Nekem az 1-est néha olyan keservesen veszi, szinte erõbõl kéne berakni, de azt azért nem akarom, úgyhogy kuplung felenged-újra lenyom-újra berak. Normális lenne ez? 50e km-t se futott még a kocsi ('99 1.0). Vagy uzsgyi szerelõhöz megnézetni?

váltóolaj csere ha még nem volt cserélve, ha továbbra is rossz akkor szervíz!

zuzmi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
segítség!!
« Válasz #2650 Dátum: 2008.01.12 11:46:28 »
Sziasztok!
Szükségem lenne némi ötletre valyon mitõl lehet, hogy a 1,4 D4D Yaris versomban ami 2004-es a kuplung benyomásnál érzek bizonyos szaggatást és elég keménynek is tûnik. A másik kérdés pedig, hogy a váltó sebességváltásnál miért jár nehézkesen?
Köszi elõre is a segítséget!
ello mindenki!

leszilaci

  • Vendég
Re: segítség!!
« Válasz #2651 Dátum: 2008.01.12 14:25:24 »
Idézetet írta: "zuzmi1"
... A másik kérdés pedig, hogy a váltó sebességváltásnál miért jár nehézkesen?

nekünk a rosszul beszerelt váltózár miatt volt ilyen baj.

zuzmi1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2652 Dátum: 2008.01.13 17:55:39 »
nincs váltózáram!
lehet hogy váltóolajat kellene cserélni és az megoldana mindent?
ello mindenki!

szbalu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
New Car
« Válasz #2653 Dátum: 2008.01.14 23:19:47 »
Hello!

Friss Yarisos vagyok. Rendesen fut, jó anyagból van. Pár hónapja vezetem, 1,4-es Kalos után. Szokom az 1-es mocit és a hangokat, mert a Kalos nagyon csendes volt. Lehet, h minden zajra fel figyelek, talán arra is amire nem kéne és fölöslegesen pattogok.

- Tolatásnál búgó hang, amikor még nyomom a kuplungot.  Lehet, h csúszik, akkor van mit tanulnom...

- Most még csillag garázs van. Mínuszokban, indításkor "csörgõ", "nyikorgó"  hang a szíj felõl, ami lassan elmúlik. Gondolom bemelegszik. 67000 km van benne. Lassan cserélni kéne a szíjat? (Olvastam szilikon spray használatáról...)

- Kinyomom a kuplungot, közben finom nyikorgást hallok. Ezt sem tudom mire vélni, s jelent-e valamit? Zsírozás?

- Vissza esõ fordulatnál, talán, fémes surlódás hangja a levegõszûrõ mögül, alól. Valaki azt mondta a szívás hangja talán? Ez normális?

Tervezek gyertya cseréket, pollenszûrõ, váltómû olaj cserét, tavaly nyáron a többi megvolt. Ja, kéne egy hozzá értõ aki megnézné és véleményt alkot.
Szóval gyerekcipõben járok. Nézzétek el lécci és modjatok véleményt. Bõszen olvasok tovább!

Üdv: B
Cafe del Bazsi Yaris 01

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2654 Dátum: 2008.01.18 13:11:09 »
sziasztok!
aktuálissá vált a 3 év/45000 km -es szerviz. (esetemben a 3. év jött elõbb)
van is 1-2 dolog, amiket megnézetnék értõ emberrel (kuplung tövig nyomva, de az 1-2 NÉHA akad; ilyenkor kimondottan erõbõl kell váltani.... újabban valami nyikorgás is hallatszik a motortérbõl, még ha üresben gurul is az autó.... meg tegnap furcsa zörgést hallottam szintén a motortér felõl; kb 200km-t futott már, hideg nem lehetett, és üresben (is) csinálta a kereplést)
szóval vannak ilyen nyûgjeim - van-e tippetek, mik lehetnek ezek? az elsõ gondolom váltóolaj csere, ez rendben van, de az utóbbi kettõ??
óbudán ismertek-e megbízható szakit, vagy jobb, ha a sakurához viszem? mik a tapasztalatok az ottani szakemberekkel?

köszönöm, akos